PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : nasıl bir navigasyon cihazı almalıyım?

Omicron
03 Haziran 2011, 13:51
arkadaşlar konu çok basit. hem motorda hem arabada kullanabileceğim bir navigasyon cihazı arıyorum. aradığım özellikleri türkçe menü ve yer anlatımı olsun, her güncellemeyi herhangi bir ücret istemeden otomatik yüklesin, bluetooth olsun (midland bt2 interkom var onda çalışabilsin), usb bağlantısı olsun, şarjı uzun süre gidebilsin. şimdilik bunlar yeter. ücret olarak max 500 tl verebilirim. tavsiyede bulunacak arkadaşların önerdikleri navigasyon cihazını bir müddet de olsa kullanmış olmalarını ve tecrübelerinin sonuçlarını bildirmelerini rica ediyorum.

saygılar.

baris4444
03 Haziran 2011, 14:00
http://www.herevelazim.com.tr/elektronikler/piranha-blazer-5.0-inc-navigasyon-sistemi

maxi97
03 Haziran 2011, 14:25
piranhaların sorun çıkardığını duymuştum. tanınmış markalara yönelmen iyi olur. eğer ekran büyüklüğünü önemsemiyorsan teknosa'da tomtom'un 170 liraya alınacak bir modeli var. donanimhaber.comdan incelemelere de bakmanı öneririm. tomtom bile olsa kullanıcı yorumlarını okumadan almak yanlış olur.

cancagliyan
03 Haziran 2011, 14:45
http://www.vatanbilgisayar.com/telefunken-tlf_350-tlf-350-5.0-gps-navigasyon-cihazi/productdetails.aspx?I_ID=52984 Ben de bu cihazı kullanıyorum.1 hafta oldu alalı.Özellikleri gayet güzel 4gb dahili hafıza,fm transmitter,bluetooth şarzı 3 saat civarı gidiyor ömür boyu harita güncellemesi ücretsiz feyizoğlu sitesinden de bu çantayı almıştım http://www.feyizoglu.com/Kappa-TK-741-Navigasyon-cantasi_46483.html#0 motosiklet kullanımı için 5 inch modele biraz sıkıntılı oldu kullanımı ama biraz navigasyonun girmesi için çantayı genişletmek gerekiyor :) Cihazdan memnunum.

kkarabidan
03 Haziran 2011, 15:10
samsumg i5700 ceptelefonu kullanıcısıyım aradığın özelliklerin tamamı var ekstra telefon android işletim sistemli 1 sene önce hepsiburadadan 470 tl ye almıştım

McWarnaly
03 Haziran 2011, 17:21
Kardes bende Mio MOOV M300 var kucuck bi alet.hem motorumda hem arabada hemde elde rahatlikla kullanabiliyorum.orjinal yazilimi ile tum haritalari acmiyordu bende igo 8 kurdum,simdi tum dunya haritalari ve dilleri mevcut.yalnizca hafizasi az oldugu icin ve hafiza karti yuvasi da yok o yuzden tum dunya haritalarini ayni anda yukleyemiyorum.Belcika dan Bulgaristan a kadar onunla geldim.hicbir sikinti yasamadim ama Bulgaristan da iyi calismiyor.Haritalardanmi yada gps den mi anlayamadim.Turkiye de nasil bi performans saglar bilemem.Ama ben memnunum.Gerci biraz eski bi model bulabilirmisin bilmem

kartal1439
03 Haziran 2011, 17:51
Motosiklette kullanacağın için düşme tehlikesi var biliyosun , falma maliyetli cihaz almamanı öneririm.

Zippo's
03 Haziran 2011, 18:05
iphone'un varsa 150 dolar civarındaki navi programını bedavaya yükleyebilirsin

Raphae1
03 Haziran 2011, 18:27
iphone'un varsa 150 dolar civarındaki navi programını bedavaya yükleyebilirsin

i phone için sesli navigasyon programı bulamıyorum bildiğin var mı?

< iLk@yy >
03 Haziran 2011, 19:02
i phone için sesli navigasyon programı bulamıyorum bildiğin var mı?

nokia'nın gözünü seveyim :cherry:

Raphae1
03 Haziran 2011, 19:30
nokia'nın gözünü seveyim :cherry:

ayıp oluo ama :) :P

-eren-
03 Haziran 2011, 19:53
Okadar uygulamadan hiçbiri sesli çıkmadımı?
Başta tomtom?

Raphae1
03 Haziran 2011, 20:01
Okadar uygulamadan hiçbiri sesli çıkmadımı?
Başta tomtom?

10 larca uygulama denedım malesef bir tane bıle seslı navi bulamadım.

-eren-
03 Haziran 2011, 20:13
Biraz araştırdım tomtom turkey de ses desteği varmış ama öncelerden sorun oldugunu söylüyorlar. Tabi defalarca güncelleştirme olmuş ondan sonra nasıl bilemem.
Deneyin demek isterdim ama 59$. telefonunuz jb li ise bütün türkiye haritaları yüklü olan navigasyon programlarını bulabileceğiniz bi site verebilirim.

inancalio
03 Haziran 2011, 21:45
http://itunes.apple.com/tr/app/sygic-turkiye-gps-navigation/id430288727?mt=8
iphone için 19,99USD ye türkçe konuşan navigasyon programı. Benim bir arkadaşım da kullanmaya başladı O gayet memnun ama ne kadar referans olur bilemem. Bu fiyata da denenebilir yani...

Omicron
07 Haziran 2011, 15:30
verdiğiniz cevaplar için teşekkür ediyorum ancak hangi telefon olursa olsun gps modunu çalıştırmak için internete girme gereksinimi duyuyor. benim aradığım bir özellik değil. ben aynı zamanda gps özelliği (bulunduğun noktanın enlem boylam ve yüksekliğini gösterir) ve bunun için benden herhangi bir ücret talep etmeyen bir çözüm arıyorum aksi halde samsung galaxy s2 ceptelefonum var ancak her gps uygulaması için internete girmek istiyor. birde ceptelefonlarındaki haritalar güncel değil. onun için illa navigasyon cihazı istiyorum. eğer önerilerinize devam ederseniz çok sevinirim.

saygılar.:cat:

excavatus
08 Haziran 2011, 12:45
ya arkadaşlar, ben de aynı dertten muzdaribim. Çanta kullanmayacağım.. direk gidona monte edeceğim için dış koşullara dayanıklı bir alet aranıyorum. Yeri geldiğinde toza kire rüzgara ve en önemlisi suya dayanıklı olmalı. Böyle bir alet kullanan var ise bi el atsın be yaw..

< iLk@yy >
08 Haziran 2011, 13:26
verdiğiniz cevaplar için teşekkür ediyorum ancak hangi telefon olursa olsun gps modunu çalıştırmak için internete girme gereksinimi duyuyor. benim aradığım bir özellik değil. ben aynı zamanda gps özelliği (bulunduğun noktanın enlem boylam ve yüksekliğini gösterir) ve bunun için benden herhangi bir ücret talep etmeyen bir çözüm arıyorum aksi halde samsung galaxy s2 ceptelefonum var ancak her gps uygulaması için internete girmek istiyor. birde ceptelefonlarındaki haritalar güncel değil. onun için illa navigasyon cihazı istiyorum. eğer önerilerinize devam ederseniz çok sevinirim.

telefonunun internet kullanmak istemesinin sebebi harita güncelliği mevzusu
wifi üzerinden veya bilgisayara bağlayıp programı üzerinden harita güncellemesi yaparsan tüm haritayı yüklemesi gerekir sanırım

en azından ben e71'imde ovi'de harita güncellemesi yaptığıdma tüm türkiyeyi indirmişti :)
zaten bende türkiye haritasını seçmiştim oda başka bir mevzu
ama gps sistemi için internete ihtiyacın yok. tümüyle telefon üzerinden yararlandığın bir olay

airman
08 Haziran 2011, 13:32
telefonunun internet kullanmak istemesinin sebebi harita güncelliği mevzusu
wifi üzerinden veya bilgisayara bağlayıp programı üzerinden harita güncellemesi yaparsan tüm haritayı yüklemesi gerekir sanırım

en azından ben e71'imde ovi'de harita güncellemesi yaptığıdma tüm türkiyeyi indirmişti :)
zaten bende türkiye haritasını seçmiştim oda başka bir mevzu
ama gps sistemi için internete ihtiyacın yok. tümüyle telefon üzerinden yararlandığın bir olay

Ben E71'de GARMIN mobile XT kullanıyorum kolaylıkla kurabileceğiniz ve bağımsız bir Nav.prgramı,nette bulabilirsiniz.

Omicron
10 Haziran 2011, 15:20
linkte belirttiğim gibi piranha tigra modeli üzerinde karar kıldım ve almaya karar verdim. sizce bu navigasyon aleti işime yarar mı?

işte link : http://www.piranha.web.tr/product.php?product_id=198

HCl
10 Haziran 2011, 18:02
http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryid=257643&productid=otpirdiablo&hbcid=3362731&utm_source=milliyet&utm_medium=portals&utm_content=siy&utm_campaign=3362731

su geçirmez diyor !!

Omicron
13 Haziran 2011, 14:02
linkte belirttiğim gibi piranha tigra modeli üzerinde karar kıldım ve almaya karar verdim. sizce bu navigasyon aleti işime yarar mı?

işte link : http://www.piranha.web.tr/product.php?product_id=198

denedim ve gördüm Antalya içerisinde gitmek istediğim noktaya navigasyondan önce seçmiş olduğum güzergahta götürüyor. gerçekten şehir içinde işe yarıyor. çok kısa sürede navigasyonu aktif edip kullanıma başlayabiliyorsunuz. rota değiştirilmesinde birkaç saniye içerisinde yeni rota tayin edip o rotaya göre yönlendiriyor. radyosu canavar gibi çalışıyor. tv canavar gibi çalışıyor ancak navigasyon ile birlikte hiçbirisi aktif olmuyor. olmasın da yolu mu izleyeceğim tv mi izleyeceğim. tv özelliğini pazar günü mangal keyfinde test ettik 3 saat aralıksız tv izleyebildik. motoru yağmurlu günlerde pek kullanasım gelmediği için pek de su geçirmez özelliğini aramıyordum. oxford marka depo üstü çantam var o çantanın üzerine navigasyon cihazını koyabileceğim bir cep yapmayı planlıyorum. ayrıca birde çakmak soketi monte edeceğim direkt aküden. böylelikle motorda da kullanımım söz konusu. motorda kullandığım zaman notlarıma ekleyeceğim. verdiğiniz öneriler için çok teşekkür ederim.