PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kask Kamerası uyguladım test videosu içerde

kim
02 Haziran 2011, 23:10
Merhaba Arkadaşlar;

Forumdada görmüştüm ve kask kamerasını uyguladım,test sürüşünüde yaptım oldukça tatmin etti beni yani bu fiyata dahada iyisi beklenemez ama başarılı bir sistem oldu

Önce gittigidiyor'dan 32 TL ye Mini dv bir kamera aldım 18 tl yede 4 gb hafıza kartı,kutudan çıkan bir aparatla bunu kaska monte ettim ve test sürüşünü yaptım,görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim

http://img810.yfrog.com/img810/4848/dsc00163kt.jpg

http://img849.yfrog.com/img849/8333/dsc00161uf.jpg

http://img848.yfrog.com/img848/8756/dsc00167u.jpg

http://img683.yfrog.com/img683/3430/dsc00169as.jpg

Buda test videosu

rl807QL0hbM

-

overcloud
02 Haziran 2011, 23:23
Sen onu bunu bırakta bugün bahariye caddesinde ne yapiyodun onu anlat?? :cherry: :queen: :queen:

Valla benim aylardan beri üşengeçlikten yapmadığım şeyi yapmışsın, helal olsun, güzel paylaşım :cat:

fatih_005
02 Haziran 2011, 23:24
güzelmiş güle güle kullan montuna taksan harikulade olurdu...

kim
02 Haziran 2011, 23:27
Sen onu bunu bırakta bugün bahariye caddesinde ne yapiyodun onu anlat?? :cherry: :queen: :queen:

Valla benim aylardan beri üşengeçlikten yapmadığım şeyi yapmışsın, helal olsun, güzel paylaşım :cat:

Ne yapayım bulut cum kamera bahanesine aylak aylak dolaştım valla :))

emre_tnl
02 Haziran 2011, 23:33
E5 değil mi orası.E5 i oldum olası sevemedim , otobüsü kamyonu minubüsü taksisi eksik olmuyor , çekimler güzel.

Bado
02 Haziran 2011, 23:44
Guzel olmus cok begendim :) hayirli olsun. :cat:

mevlutgs
02 Haziran 2011, 23:48
aynısı bendee var kardeş ama tarih ayarı yapamadım nasıl yaptım? ayarları nasıl yapılıor

timoti
02 Haziran 2011, 23:53
çekim kalitesi iyiymiş fakat sesin de iyi olması için rüzgardan korunan bir yere takmak lazım kamerayı galiba.

kim
02 Haziran 2011, 23:54
aynısı bendee var kardeş ama tarih ayarı yapamadım nasıl yaptım? ayarları nasıl yapılıor

Tarih kalkmıyor ama ayarı çözdüm ben , Önce bilgisayarına kamerayı usb kablosuyla bağladıktan sonra bir not defteri açıyorsun

içine

[date]
2011/06/01
03:13:00

yazıyorsun ,o anki tarih ve saat ve adını da TAG veriyorsun kopylayıp bellek kartının içine atıyorsun ,usb yi çekiyorsun TAG.txt kayboluyor ve kayıt yapıyorsun güncellenmiş oluyor.

Sergeant
03 Haziran 2011, 00:19
Merhaba Arkadaşlar;

Forumdada görmüştüm ve kask kamerasını uyguladım,test sürüşünüde yaptım oldukça tatmin etti beni yani bu fiyata dahada iyisi beklenemez ama başarılı bir sistem oldu

Önce gittigidiyor'dan 32 TL ye Mini dv bir kamera aldım 18 tl yede 4 gb hafıza kartı,kutudan çıkan bir aparatla bunu kaska monte ettim ve test sürüşünü yaptım,görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim

http://img810.yfrog.com/img810/4848/dsc00163kt.jpg

http://img849.yfrog.com/img849/8333/dsc00161uf.jpg

http://img848.yfrog.com/img848/8756/dsc00167u.jpg

http://img683.yfrog.com/img683/3430/dsc00169as.jpg

Buda test videosu

rl807QL0hbM

-

amma yavaş gidiyormuşsun arkadaş :P

görüntü mükemmel, o fiyata varsa hemen bi tane alıyorum. ben daha pahalı sanardım bu zımbırtıları..

kim
03 Haziran 2011, 00:52
amma yavaş gidiyormuşsun arkadaş :P

görüntü mükemmel, o fiyata varsa hemen bi tane alıyorum. ben daha pahalı sanardım bu zımbırtıları..

Hız yapıp ne yapıcan çita' mı kovalayacaksın :queen:

cbr1100 xx
03 Haziran 2011, 00:57
Güzel olmuş acaba yüksek süratlerde nasıll ??? :cat:

Shrieker
03 Haziran 2011, 01:14
Resim kalitesi güzel. Ancak çok fazla yukarı aşağı sallanma (head bob) var ve biraz rahatsız edici. Biliyoruz ki sürüş esnasında kafamız -kaska rağmen- bu kadar sallanmaz veya sallandığını hissetmeyiz. Çekimde rahatsız edecek derecede hissedilir olmasında kameranın kare/saniye (fps) oranının düşük olması etkili olabilir. Biraz kurcala bakalım bu oranda bir değişiklik mümkün mü.

Bu arada motor agility 125 galiba. Sinyal sesinden tanıdım :)

alosyi
03 Haziran 2011, 01:17
29 tl gg dan bende aldım ama açıkçasıbeni tatmin etmedi .ve çok dar alan çekiyor nereyi çektiğinide iyi tahmin edeceksin tabi ! ekran yok
mutlaka gopro hd hero kamera lazım

Sergeant
03 Haziran 2011, 01:33
Hız yapıp ne yapıcan çita' mı kovalayacaksın :queen:

aldım vallaha :) gelsinde hızı gör :)

overcloud
03 Haziran 2011, 10:24
Arkadaşlar kamerayı alanlara bir tiyo vereyim. Kamerayı motosiklet üzerine sabitlediğiniz zaman çekim kalitesi sarsıntı yüzünden çok kötü oluyor. bunu dikkate alarak kaska monte edebileceğiniz bir sistem üzerinde durarak kamerayı satın alın.

Sergeant
03 Haziran 2011, 10:33
Arkadaşlar kamerayı alanlara bir tiyo vereyim. Kamerayı motosiklet üzerine sabitlediğiniz zaman çekim kalitesi sarsıntı yüzünden çok kötü oluyor. bunu dikkate alarak kaska monte edebileceğiniz bir sistem üzerinde durarak kamerayı satın alın.

monta tutturmayı düşünüyorum kamerayı. kafayı saga sola çevirdiğimizde görüntü sabit kalsın.

ARBETUS
03 Haziran 2011, 18:23
Gaza geldim bir tane de ben sipariş ettim. Yarın elimde olacak depo üstüne oturtabileceğim bir aparat yapıcam. Bakalım nasıl olacak. Ben normal fotoğraf makinamı boru kelepçesi ile gidona sabitleyip deneme çekimleri yaptım. Sonuç gayet başarılı sarsını vs olmadı. Bunda da olmayacağını umuyorum. Kaskta pek stabil olmuyor sürekli sağa sola bakıyoruz. Biraz sorun olur gibime geliyor.

Sağlıcakla.

inci1903
03 Haziran 2011, 19:19
görüntü kalitesi gerçekten iyi,ses ve sallantı olayını halledip daha kaliteli çekimler alınabilir.

kefeeee
03 Haziran 2011, 19:33
kask kameralarının ucuz olmama nedeni bu işte. image stabilizer (VR) olmayan kameralarda ve görüntü titriyor. saniyede çektiği kare sayısı daha düşük olduğu içinde görüntü bazen saçmalıyor. contour HD yurt dışında 100 dolarmı ne ebayden getirin kafanız rahat etsin çok güzel

alosyi
05 Haziran 2011, 02:06
ikinci denememde benimki bozuldu mavi ve kırmızı ışık sürekli yanıyor plide yok çıkarıp tekrar takacak kitlenip kalıyor.
geriverme olayıda yok ta çinden geldi ..gitti 29 papel:salut:

osmanba
05 Haziran 2011, 02:29
Hayırlı olsun . Güle güle kullanın. Fena sayılmaz . Bendeki koca kamerayı taşımaktan çok iyi.
Bu konu ile ilgili sizden öğrenmek isdediklerim;
1 Bu cihaz sürekli olarak kaç saat kayıt yapabiliyor.
2 Motosiklet aküsu ile şarj etme imkanı var mi.
3 Hafıza kartını 4 yerine 8 olarak kullansanız uyum sağlar mi.
4 Islanmaya karşı dayanıklı mi.
5 Siparisten kaç gün sonra teslım alabiliyorsunuz.
Yakında İstanbul- Artvin seyahatına çıkmayı pilanladığım için bukadar detaya indim. Teşekkürler.

erimozel
05 Haziran 2011, 02:46
Enee, bizim oraları çekmişsiniz. Ben Hayrullah Kefoğlu Anadolu Lisesi'nden mezunum hemen geçtiğiniz yolda sağda kalmış. Vay be baya zaman geçti üzerinden... Kayıt güzel olmuş bu arada :)

kim
05 Haziran 2011, 03:11
Hayırlı olsun . Güle güle kullanın. Fena sayılmaz . Bendeki koca kamerayı taşımaktan çok iyi.
Bu konu ile ilgili sizden öğrenmek isdediklerim;
1 Bu cihaz sürekli olarak kaç saat kayıt yapabiliyor.
2 Motosiklet aküsu ile şarj etme imkanı var mi.
3 Hafıza kartını 4 yerine 8 olarak kullansanız uyum sağlar mi.
4 Islanmaya karşı dayanıklı mi.
5 Siparisten kaç gün sonra teslım alabiliyorsunuz.
Yakında İstanbul- Artvin seyahatına çıkmayı pilanladığım için bukadar detaya indim. Teşekkürler.

2 saat şarj süresi var
8 gb olur micro SD olmalı
ıslanma için kılıfı var ama pek tatmin edici değil ,fakat şeffaf naylon hani şu yemeklere sarılan onu kullanabilirsin
sipariş ben yurt dışından getirttim 10 günü buldu ama 3 4 gündede yollayan var elinde olupda
sürekli şarj için motora bir converter bağlaman gerek 12 voltu 220 ye çeviren ozaman şarj bitmez

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:08 ----------

ikinci denememde benimki bozuldu mavi ve kırmızı ışık sürekli yanıyor plide yok çıkarıp tekrar takacak kitlenip kalıyor.
geriverme olayıda yok ta çinden geldi ..gitti 29 papel:salut:

en üstte reset deliği var kardeşim onu kullan düzelir

alosyi
05 Haziran 2011, 03:19
2 saat şarj süresi var

en üstte reset deliği var kardeşim onu kullan düzelir
bendekinin yan tarında kart yuvası altında ve o reset deliğini iğneyle delik deşik etmiştim sadece kapatıyor ama sorun düzelmiyor.:pale:

.........

bir iki bilgide ben yazarsam..
sadece usb den şarz edebiliyorum
4gb karta kırk dakika kayıt ediyor
ıslanırsa eks olur
.......
tamda yarın dağlara çıkacakken bozulmasa iyi gibiydi ama bende şans ne gezer .sizlere hayırlı olsun