PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kick start sorunu.

-eren-
01 Haziran 2011, 23:39
Yine yeniden merhaba .
Ben motorum ve sorunları ile bir başlık altında daha toplanmış bulunuyoruz.
Elektirik konusunda bi başlık açmıştım hatta bu kick start sorunu için de bi konuya yazdım ama forumun çogunluğu ilk mesajı okuyup yorum yaptığı için yada sayfayı kapattığı için cevap alamadım.

Gelelim soruna ;
Elektirik sisteminden kurtulmak istiyorum. Cross motorlar gibi sadece ayak marşından çalışsın yeter.
Elektirik aksamı yerindeyken kick start çalışıyordu onda bir sorun yok.
Tamamen kabloları söktüm şimdi sadece kick start tan çalıştırmak için ne yapmam gerekir?
Örneğin aküden bobine + bobinin diğer uçlarından ve şasi den - çeksek çalışırmı?
Crosslarda nasıl bi sistem uygulanıyor?

Yardımınızı bekliyorum

greyhorse
01 Haziran 2011, 23:51
kickstart'da olsa elektrık kablolarından kurtulusun yok
en saglıklısı kabloları sase'nin icerisinden gecirmek
50'ler 60'lardan kalma bır motorun olsa bıraz daha az kablon olurdu
istersen marş motorunu sök genede pek birşey değişmez
motorunda elektronık atesleme mevcut
her halukarda motorunda manyeto,sargı,tetikleyici,regulator,mars taşşagı,bobın ,cdi gibi parcalar
ve bunları bırbırıne baglayan kablolar olacak
sunu yapabılırsın;gereksiz pek ihtiyac duymayacagın,depo,sehpa,debriyaj muşir'lerini iptal edebilir.km saatine giden tum kabloları ıptal edebılırsın.sınyal'lerıde ıptal et dıyecegım fakat sehır ıcı trafıkte cok sakat

-eren-
02 Haziran 2011, 00:03
Çogunu iptal ettim devir göstergesi de takmıycam sadece km göstergesi far sinyaller olucak.Ama onlar ateşlemeden sonra yapılabilir şeyler.
Çogu kişi eski motorları elektronik ateşlemeye çeviriyor kolay olması açısından.
Bende tam tersini istiyorum.
Onlar bu sisteme geçerken sizin yazdıklarınızı ekliyorlar diye biliyorum.
Yani bende çıkartarak birşeylere ulaşabilirim.
Hiç olmadı tüm kabloları ıvır zıvırı bi kutu içerisinde toplarım sinyal far stop u sonradan çekerim.Ama yinede bi yolu olmalı

-eren-
02 Haziran 2011, 16:49
Güncel.
(onkarakter)