PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Scooter hız artınca ve dönüşlerde debriyaş kutusundan gelen ses

EsEnTurKs
01 Haziran 2011, 20:07
Mondial mt125 motorumla hız yapınca ve dönüşlerde debriyaş kutusundan tıkırtı gelmekte, bunun sebebi ne olabilir? Daha önce dişli ve kayış değişmişti yine mi dişlileri kırıyor acaba?
Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.
İyi günler.

motorcu48
01 Haziran 2011, 20:43
hız yapınca o ses gelmezx ancak kalkışlarda,yokuş çıkarken gaza yüklenirken ,ani hızlanmalarda çıkar o ses . sebebi debriyajın baskı disklerindeki metal parçacıklarının üstüne yapışması sonuçu olan bi gıcık ses .performansıda düşürüyo ustalar onu zımparayla temizliyo genede o ses başa bela oluyo :D

cengaver29
01 Haziran 2011, 21:09
bndede mt vardı hiçbir sorunla karşılaşmadım fakat düz yolda tek kişi 85 i 2 kişide 65 i geçmiyordu :D

EsEnTurKs
02 Haziran 2011, 01:42
hız yapınca o ses gelmezx ancak kalkışlarda,yokuş çıkarken gaza yüklenirken ,ani hızlanmalarda çıkar o ses . sebebi debriyajın baskı disklerindeki metal parçacıklarının üstüne yapışması sonuçu olan bi gıcık ses .performansıda düşürüyo ustalar onu zımparayla temizliyo genede o ses başa bela oluyo :D
Aynen walla yaa gıcık ediyor :D Son bi kaç gündür çıkıyor bu ses, ilk olarak; hızımı arttırdığımda sanki bişiler dağılır gibi ses cıktı gazı bıraktım, aha gitti dişliler dedim , gaza yüklendiğimdeyse motor gidiyordur ohhh dedim şükür bişeyi yok :D

bndede mt vardı hiçbir sorunla karşılaşmadım fakat düz yolda tek kişi 85 i 2 kişide 65 i geçmiyordu :D

Bende 95-100 arası gördüm düzde , inişteyse 120 yi :queen: