PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön amortisör mü?

thefireofhel
01 Haziran 2011, 13:16
Arkadaşlar motorumdaki garipliklerden bir taneside giderken hiçbir sorun yok iken durmaya kalktığımda ve bayır aşağı gittiğimde motorun ön tarafı titreyip zangırdıyor. Motorcuya götürdüğümde ön amortisörden olabilir dedi. Ve çukurlara girdiğimde daha çok derbe almaya başladım sizdece sorun amortisördemidir.

motorcu48
01 Haziran 2011, 13:19
disk frenin yamulmuş.... bugunde bütün sorunlara ben cevap veriyom he :D mühtemelen hızlıca giderken çukura kaçmışsın ve jantına bişi olmadığı halde diskinde yamukluk meydana gelmiş

thefireofhel
01 Haziran 2011, 13:21
Benimde ilk aklıma o gemişti ama hem kendim hemde motorcunun kontrolünden sonra sorunun o olmadığına kanaat getirdik çünkü gözlemlemelerimiz sonucu hiçbir yamukluk veya eğiklik görmedik. Bi ara ön balatayı söküp deneyeyim :) inşallah akra firen tutar :)

motorcu48
01 Haziran 2011, 13:24
hehe:D tutar tutar

inancalio
02 Haziran 2011, 20:27
Çok bilerek konuşmayacağım ama benim başıma şöyle bir şey geldi; gidon rulmanındaki bilyelerden iki tanesi kırılmış. Seninki gibi şikayetler oluştu ve ön frende tak tuk vurma sesi gelmeye başladı. Tamirci arkadaş bilyeyi halledince hiç sorun kalmadı...
Uzaktan her ne kadar bir tahmin yürütmek zor olsada bir de bunu değerlendir bakalım...
kolay gelsin..