PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Çalışmıyor

maxi97
01 Haziran 2011, 02:20
2 gün önce elazığa gittim dün geldim (250 km) bu sırada 3 tane geri dönüşüm hortumu yedi. ilkinde silindirde bir yere denk geldiği için erimişti. ikincisi yolda yırtıldı ve egzozdan çıktı, üçüncüde de aynısı oldu. o boruyu sanayiden aldığım kaliteli bir boruyla değiştik. sonra normal bakım yaptık bujiyi değiştik, motor rahatlar gibi oldu ama normalde gazı açınca 5500 devirde gayet güzel hızlanan motor aynısını yapınca 5000 devirde hızlanırken isteksiz gibiydi. son hızda bi sorun yoktu ama. gazı birden bırakınca rölantide stop etme eğilimi vardı, rölantiyi arttırdım. motor orta ayaktayken gazı açınca tam gaz yemiyordu. sanki 1-2 kere buji çakmıyormuş gibi egzozdan ses geliyordu..

neyse işe gittim. rölanti yüksek geldi düşürdüm. daha yeni işten geldim. gene eskisi gibi gaz yemiyordu, yani yüzde 90-95 eski haline geldi ama dediğim gibi bi isteksizlik vardı motorda. evin önünde gazı kesip 10 metre gidip frene bastım. bu sıra motor stop etti. çalıştırmak için marşa bastım marş motoru dönüyor ama motor çalışmıyor ve "tık tık" ses geliyor demir vurma sesi gibi. krankı mı kırdık acaba? debriyaj, kayış varyatör diyemem, motor çalışmıyor çünkü.

malatya yakınında adam gibi bir servis arıyorum. elazığ ve malatyada adam gibi bir servis bulamadım. bir hava filtresini 2 ayda getiremeyen yetkili servislerin kaprislerinden bıktım. bir yardım edin lütfen

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:58 ----------

100 küsür kişi online ve cevap yok mu?

serkanADH13
01 Haziran 2011, 09:14
demır vurma sesi derken,
çat çut vs gibi seri bi sesmi???

anlattığın kadarıyla motorunun marş rublesi dağılmış olmalı,

eğer sadece marşa basınca inceden tık tık tık diye ses gelıyorsada akü bitik veya akü bağlantı civataları (kutup başları) gevşek olabiir...

cekokk
01 Haziran 2011, 10:09
ahh ahh zamanında 2050 liraya almıştım sıfır zc yi 1 ay geçtikten sonra bıkkınlık verdi 1 miyar zararla sattım sağlığımdan önemlimi deyip:pr: senin motor gene iyi dayanmış 250 km benim motor antalya merkezden kemere git gel 10 kere yolda bıraktı beni anında satmıştım daha motor 2500 km idi :salut: valla allah yardımcın olsun kardeşim uygun fiyatlı deyip görüntüye aldanarak alıyoz bisiklet bile daha dayanıklı valla:wiinkk:

maxi97
01 Haziran 2011, 12:13
marş rublesi durduk yere dağılır mı? evin önünde oldu, 10 metre boşta gittim, çukura bile girmedim.

tık tık gibi bir ses. marş motoru çeviriyor. o çıkan ses sanırım krank ve silindirin çalışma sesi, buji piposu çıkmış olabilir mi acaba? bujiyi değişirken tam takamadı mı acaba?

@cekok: motordan memnunum inan ki. sorun servisi. servis adam gibi bakmıyor. büyük ihtimalle servisin tam takmadığı buji piposu bujiye elektrik vermediği için çalışmadı. motor 9000de.

cekokk
01 Haziran 2011, 12:16
tık tık gibi bir ses. marş motoru çeviriyor, o çıkan ses sanırım krank ve silindirin çalışma sesi, buji piposu çıkmış olabilir mi acaba? bujiyi değişirken tam takamadı mı acaba?

@cekok: motordan memnunum inan ki. sorun servisi. servis adam gibi bakmıyor. büyük ihtimalle servisin tam takmadığı buji piposu bujiye elektrik vermediği için çalışmadı. motor 9000de.

o zaman motor sogukken bir bak derim bujiyi çıkar kontrol yap yeniden dene istersen:silent:

amauri
01 Haziran 2011, 13:18
2 gün önce elazığa gittim dün geldim (250 km) bu sırada 3 tane geri dönüşüm hortumu yedi. ilkinde silindirde bir yere denk geldiği için erimişti. ikincisi yolda yırtıldı ve egzozdan çıktı, üçüncüde de aynısı oldu. o boruyu sanayiden aldığım kaliteli bir boruyla değiştik. sonra normal bakım yaptık bujiyi değiştik, motor rahatlar gibi oldu ama normalde gazı açınca 5500 devirde gayet güzel hızlanan motor aynısını yapınca 5000 devirde hızlanırken isteksiz gibiydi. son hızda bi sorun yoktu ama. gazı birden bırakınca rölantide stop etme eğilimi vardı, rölantiyi arttırdım. motor orta ayaktayken gazı açınca tam gaz yemiyordu. sanki 1-2 kere buji çakmıyormuş gibi egzozdan ses geliyordu..

neyse işe gittim. rölanti yüksek geldi düşürdüm. daha yeni işten geldim. gene eskisi gibi gaz yemiyordu, yani yüzde 90-95 eski haline geldi ama dediğim gibi bi isteksizlik vardı motorda. evin önünde gazı kesip 10 metre gidip frene bastım. bu sıra motor stop etti. çalıştırmak için marşa bastım marş motoru dönüyor ama motor çalışmıyor ve "tık tık" ses geliyor demir vurma sesi gibi. krankı mı kırdık acaba? debriyaj, kayış varyatör diyemem, motor çalışmıyor çünkü.

malatya yakınında adam gibi bir servis arıyorum. elazığ ve malatyada adam gibi bir servis bulamadım. bir hava filtresini 2 ayda getiremeyen yetkili servislerin kaprislerinden bıktım. bir yardım edin lütfen

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:58 ----------

100 küsür kişi online ve cevap yok mu?

kardeş geçmiş olsun mahsuru yoksa o yetkili servis hangisi öğrenebilir miyim? ayrıca bu işlerde yeni olduğum için yardımcı olamıyorum kusura bakma.

maxi97
01 Haziran 2011, 14:05
kardeş geçmiş olsun mahsuru yoksa o yetkili servis hangisi öğrenebilir miyim? ayrıca bu işlerde yeni olduğum için yardımcı olamıyorum kusura bakma.

ali ekberden de memnun değildim. oradaki ustaya "ustalık" yaptığım için motoruma bakmayacakmış artık. oranın yanındaki tunç motora gittim.

büyük ihtimal buji piposu çıktı. birazdan aşağı inip bakacağım.

malatya ve çevre illerde adam gibi bir servis önerisi olan varsa yazabilir mi?

gokmenkurt
01 Haziran 2011, 18:47
supaplarınız sıkılaşmış olabilirmi ?
bide söylemeye dilim varmıyor ama 250 km az bi yol değil. hele bide dinlenmeden gittiyseniz; motor şişmiş olmasın ?

maxi97
02 Haziran 2011, 01:34
http://tinypic.com/view.php?pic=152n636&s=7

subap ayarını yapacak, normal bir bakım yapacak bir servis bulamadığım için subap eğildi. bunda egzoz geri dönüşümünün boşta kalması ve benim motoru ciddi manada sıkıştırmam buna etkendir.

elazığ-malatya arasında kömürhan köprüsünün elazığ tarafının virajlarını bilen var mı bilmiyorum. şöyle söyleyeyim; nfsde burası bir harita olsaydı drift yarışı yaparken çok zevk alacağınız bir pist olurdu. işe geç kaldığım için o virajları limitte yatırmayla beraber dip gazla alırken arka taraf hop hop hopluyordu.

neyse, garantiden üst kapak komple değişecekmiş. işçilik parası da bana giriyor.

yardımcı olan herkese teşekkürler.