PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : şu motoru bi çalıştıralım beyler hadi yardım edin

mterayes26
01 Haziran 2011, 01:13
Arkadaşlar elimde bir mobilet var sorun çalışmaması ateşleme var , bujide sağlam test edildi . Karbüratöre benzin geliyor fakat motor yine çalışmıyor . Karbüratörden motora benzin gitmeme ihtimali varmıdır . Bujiyi söküyorum , depodan aldığım benzini silindire döküyorum bujiyi takıyorum çalışıyor , ordaki benzin yanınca yine motor duruyor .

Levsy
01 Haziran 2011, 01:17
Herşeyi yapmışsın ama, karbüratörü temizlememişsin :)

airhead
01 Haziran 2011, 01:17
yatan motorsa,kalbüratörü temizle.

mterayes26
01 Haziran 2011, 01:20
Karbüratörü temizledim unutmuşum yazmayı alt tamburu şamandırayı memeyi tertemiz yaptım . hatta karbüratör açıkken benzini açtım akıntı vardı . Ama yine çalışmıyor

emreakyol
01 Haziran 2011, 01:23
Karbüratörü temizledim unutmuşum yazmayı alt tamburu şamandırayı memeyi tertemiz yaptım . hatta karbüratör açıkken benzini açtım akıntı vardı . Ama yine çalışmıyor

karbüratöre giren ince benzin ve hava hortumalarının yeri yanlış olabilir. yerlerini değiştirip tekrar denemen lazım.:silent:

mterayes26
01 Haziran 2011, 01:26
yatan motorsa,kalbüratörü temizle.

yok valla tepesinden inmiyordum , bir stop etti bir daha çalışmadı .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:24 ----------

karbüratöre giren ince benzin ve hava hortumalarının yeri yanlış olabilir. yerlerini değiştirip tekrar denemen lazım.:silent:

Bir tane benzin hortumu var hava hortumu yokki , hava kenarda kapağın üstünden giriyor , tepeden bir tane siyah tel geliyor gaz pistonuna bağlı diğeri de hava girisi olan yerdekı tırnaga takılı

emreakyol
01 Haziran 2011, 01:28
bnm scooter 4 zamanlıydı ondan heralde karbüratöre çok boru vardı bende karıştırmıştım aynı sorun vardı ondan yazdım:)

Levsy
01 Haziran 2011, 01:30
Benzin o karbüratörden bir nedenle geçmiyor. Bunun üstünde yoğunlaşmak lazım sanırım.
Bildiğin gibi görevi benzin ile havayı karıştırıp silindire postalamaktır :)
Bu işlevde bir şekilde sorun var o zaman.

Hava ayarını yapmaya çalıştın mı?

mterayes26
01 Haziran 2011, 01:34
bnm scooter 4 zamanlıydı ondan heralde karbüratöre çok boru vardı bende karıştırmıştım aynı sorun vardı ondan yazdım:)

sorun değil 4 zamanlı olsa şimdiye bulmuştum ,

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:32 ----------

Benzin o karbüratörden bir nedenle geçmiyor. Bunun üstünde yoğunlaşmak lazım sanırım.
Bildiğin gibi görevi benzin ile havayı karıştırıp silindire postalamaktır :)
Bu işlevde bir şekilde sorun var o zaman.

Hava ayarını yapmaya çalıştın mı?

üstad işte ayar vidasını bulamadım , yaylı olan sarı vida rölanti vidası değilmi en sağ da çok yüksek devirle çalışıyordu çunku ordan ayarlıyordum . Hava ayar vidasını bulsam 2 dakıkalık işi var

RunemagicK
01 Haziran 2011, 01:44
karbüratör-silindir arasından (varsa manifolddan) hava alıyor olabilirmi

mterayes26
01 Haziran 2011, 01:57
karbüratör-silindir arasından (varsa manifolddan) hava alıyor olabilirmi

O güç kaybı yapar eski motorumda çatlak vardı manifoldda bu öyle bir şey değil tuhaf

cihangir151
01 Haziran 2011, 02:07
ya karbüratörün tıkanmış ya da emme manifoldunun dibindeki diyafram takılı kalmış. hava filitresini sök elini karbüratörün hava girişine koy kavramayı çevir hava geri tepiyorsa yada emiş yoksa diyafram ölüdür. birde karbüratörü elden geçir iğne filan düşmüş olabilir şamandıra takılı kalmış olabilir vs.

babaduru
01 Haziran 2011, 09:33
Ustam Bende de Peugeot 103 var aynı sorun bendede oldu ustalar bile bulamadı ben bujinin porselenini kırınca bujiyi değiştirdim sonra yarım pedalda aldı yani sorun buji olabailir....

aynı sende olduğu gibi ateşleme vardı ama çalışmıyordu....

garaguru
01 Haziran 2011, 09:43
ya meksefe ya da platinde sorun varsa?

mterayes26
01 Haziran 2011, 22:36
ya meksefe ya da platinde sorun varsa?

Arkadaş ateşleme var diyorum , ayrıca elektronik ateşleme .

motosiklet tamircisi diyaframda senin sorunun dedi , diyafram nerde nasıl yapılır .

yakamoz043
02 Haziran 2011, 01:07
hemşerim ,manıfolddan sılındırın ıcıne gıren bır klape vardı kelebek seklınde ,emıs yapıp benzının ıcıne duzenlı gırmesını saglar ona bakmalsın bırıncısı sılındırın ıcıne dogru gırıs,ıkıncısı ıse atesleme olabılır ama ateslemenın durumu nasıl zayıf yapıyorsa duzenlı yanma gerceklesmez bujıne bak sorunun bunlardan bırısı

mterayes26
03 Haziran 2011, 02:01
hemşerim ,manıfolddan sılındırın ıcıne gıren bır klape vardı kelebek seklınde ,emıs yapıp benzının ıcıne duzenlı gırmesını saglar ona bakmalsın bırıncısı sılındırın ıcıne dogru gırıs,ıkıncısı ıse atesleme olabılır ama ateslemenın durumu nasıl zayıf yapıyorsa duzenlı yanma gerceklesmez bujıne bak sorunun bunlardan bırısı

O klapeyi biliyorum topragım sorun ya bu yada samandıra ignesı ayarı . Atesleme güzel silindire benzin dökünce calısıyor