PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : NedeN HeRKeS SUSKUN

Sayfa : [1] 2 3

cbrl-ozkn
28 Mayıs 2011, 20:03
son zamanlarda gitgide rekora koşan akaryakıt fiyatları hiçmi kimsenin mi dikkatini çekmiyor veya herkes parayı nereye harcasammı diye düşünüyor anlamıyorum sözüm meclisden dışarı ama etrafımdakilerin hepsi sanki benzinin litresini 1tl ye alıyormuş gibi davranıyor neden birşeyler yapmıyoruz hep susacakmıyız böyle nereye kadar sürecek bu sömürü :silent::farao::farao:

MotorKafa
28 Mayıs 2011, 20:05
Örgütlenemez bir topluluk olmuşuz. Kafaya takma :)

cbrl-ozkn
28 Mayıs 2011, 20:10
Örgütlenemez bir topluluk olmuşuz. Kafaya takma :)

evet kesinlikle o konuda haklısın ama kafaya takmamakla olmuyacak bu gidişat::angry2::

kartalizma07
28 Mayıs 2011, 20:11
herkes halinden memnun (%46 özellikle)
mısır gibi tunus gibi suriye gibi libya gibi cezayir gibi yürek mi var bizde ayaklanalım
araplar kadar olmadık yazık
alayına isyan

cbrl-ozkn
28 Mayıs 2011, 20:15
herkes halinden memnun (%46 özellikle)
mısır gibi tunus gibi suriye gibi libya gibi cezayir gibi yürek mi var bizde ayaklanalım
araplar kadar olmadık yazık
alayına isyan

araplarla kıyaslamaya gerek yok biz ilk önce halimizden memnunmuyuz degilmiyiz diye bir anket yapalım bence çogunluk ne karar verirse artık ona göre ayaklanırız:cherry:

cbr125cbr
28 Mayıs 2011, 20:18
Yok canım herkes halinden memnun baksana memnun ki üstüne deli proceler yapılıyor. Hani fazla paramız var herşeyimiz tam uçuk şeylerle uğraşıyoruz.. Yazık..

MotorKafa
28 Mayıs 2011, 20:19
evet kesinlikle o konuda haklısın ama kafaya takmamakla olmuyacak bu gidişat::angry2::

Kafana takma demem işin esprisi tabiiki. Ama insanımız öylesine kalıplaşmış bir düşünce sistemine hakimki anlam vermek zor.

Geçenlerde başıma gelen bir olayı anlatayım. İş yerinde iktidar yanlısı, engelli bir arkadaşım var. Recep Akdağ'ın kör işçiye yaptığı konuşmayı bilmeyenimiz yoktur herhalde. Kendisine bu konuşma hakkında ne düşündüğünü sorduğumda, kendisinden aldığım cevabı aynen yazıyorum. "Basının abartması. Yoksa adam haklı."

Neyse konunun çokta dışına çıkmamak lazım. Ama bu ülkede insanlara birşey anlatmak gerçekten çok zor.

trooperx
28 Mayıs 2011, 20:21
Buyrun ayaklanın arkadaşlar kapıda bekliyorlar Türkiye ye demokrasi getirelim diye . Bazı sorulara cevap vermek için demokrasiyi kullanmalı insanlar . Şimdi birimiz çıkıp %46 ne anlar hayat şartlarından bir buzdolabına oyunu veriyor dersen o da %25 ne anlar buzdolapsız bir hayattan der . Hadi bakalım bu seferde %46 ayaklanır Allah korusun . Üstelik akaryakıt fiyatları yüksek diye söylenen ama libya , suriye gibi olamadıkları için üzülen binlerce insan tek başlarına gezer arabalarıyla sokaklarda , gel metroya bin dersin ı-ıh beğenmemezlik yapar (sözüm meclisten dışarı . biz burda motosikletler hakkında bilgi alırken bile en önem verdiğimiz konu yakıt ekonomisi ). Burda artık olay bireysel olarak bilinçlenm ile gerçekleşir . Elimizde sopalar taşlarla sokaklara çıkınca ne libyadan ne suriyeden ne de vatan hainlerinden farkımız kalır .

kartalizma07
28 Mayıs 2011, 20:27
araplarla kıyaslamaya gerek yok biz ilk önce halimizden memnunmuyuz degilmiyiz diye bir anket yapalım bence çogunluk ne karar verirse artık ona göre ayaklanırız:cherry:

memnunuz halimizden usta çoğunluk öyle diyor seçimdede öyle der
durmak yok yola devam, kaktüslü yol olsa gerek :P
ankete gerek yok
seçimde de birşey değişmez değişmezsede inş dahada zam olur inş 10TL olur
::biggrinn::biggrinn::biggrinn::biggrinn yapıcak tek şey alkışlamak
alkışladık diye içeri atılacaz ::shhh::::shhh::::shhh::

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:23 ----------

Buyrun ayaklanın arkadaşlar kapıda bekliyorlar Türkiye ye demokrasi getirelim diye . Bazı sorulara cevap vermek için demokrasiyi kullanmalı insanlar . Şimdi birimiz çıkıp %46 ne anlar hayat şartlarından bir buzdolabına oyunu veriyor dersen o da %25 ne anlar buzdolapsız bir hayattan der . Hadi bakalım bu seferde %46 ayaklanır Allah korusun . Üstelik akaryakıt fiyatları yüksek diye söylenen ama libya , suriye gibi olamadıkları için üzülen binlerce insan tek başlarına gezer arabalarıyla sokaklarda , gel metroya bin dersin ı-ıh beğenmemezlik yapar (sözüm meclisten dışarı . biz burda motosikletler hakkında bilgi alırken bile en önem verdiğimiz konu yakıt ekonomisi ). Burda artık olay bireysel olarak bilinçlenm ile gerçekleşir . Elimizde sopalar taşlarla sokaklara çıkınca ne libyadan ne suriyeden ne de vatan hainlerinden farkımız kalır .

kuzu gibi yaşayalım gitsin onlar soksun biz gülelim
zevk almaya bakalım :cat::cat::cat::cat:

gugukk
28 Mayıs 2011, 20:28
türkiye genelinde sadece 1 gün evet 1 gün araçlarına kimse binmese ve kimse benzin almasa sorun çözülür herkes toplu taşıma kullansa 1 gün yeter ama biz bakkala bile araba ile gitmeye alıştığımızdan bu imkansız benzine zam geldikçe istanbulda inadına araba sayısı trafikte artmakta

Felon
28 Mayıs 2011, 20:29
ne kadar oldu en son ? Ben motoru satmadan önce 4.08 gibi bişeydi 15gün kadar önce :mrgreen:

ozaktasi
28 Mayıs 2011, 20:34
Hala A-KE-PE ye yüzde 40 oy oranı varsa tabiki susacağız benzine yapılan zamlar karşısında..Ülke bölünmek üzere kimse bunun farkında değil..Köpek Apo.tehdit ediyor,,imralıdan havlıyor..bizimkiler hala oy ve rant peşinde...Benzini 5 lira yapsalar kimsenin ıkkı çıkmaz.

srhtsglm
28 Mayıs 2011, 20:36
Yapılacak pekte fazla birşey yok dostum,kontak kapatmak dışında...Tüm araç sahipleri 1 hafta-10 gün eylem yaparda gram benzin alınmazsa belki...Ama maalesef o kadar rahata alışkın bir toplumuzki araçlara bakıyorumda içinde hep tek kişi,toplu taşıma kullanmayı sevmeyen, trafikten-park sorununundan üşenmeden 2 adımlık yere bile aracıyla gider bir halde...Yani alışkanlıkların gözden geçirilmesi gerek yazık günah sonraki nesillerin nafakasını tüketiyoruz...Bunun yanında,yüce devletimiz kurum kazançları üzerinden kurumlar vergisini almak yerine, tüketim üzerinden vergi toplamaya ağırlık verdiği sürece ve malum akaryakıt şirketlerinin petrol fiyatlarının yüksek olduğu dönemlerde büyük miktarda stok alımı yapıp, fiyatlar düşse bile zarar etmemek için fiyatları aşağı çekmedikçe ve haftalar,aylar öncesinden pahalıya alınıp depolanan ham petrolün faturasını araç sahiplerine ödetmeye devam ettiği (ki bu stok alımları denetlenebilir) sürece,petrol ve dolar artışı olduğu anda zammı anında yansıtıp, daha ucuza alıp depoladığı ham petrolü zamla paralel yüksek fiyata satan bu insafsız yabancı menşei akaryakıt şirketlerin, dolar ve petrol ucuzladığında ellerindeki stokları bahane edip fiyatları aşağı çekmedikleri sürece benzin bu gidişle 5 TL de olur 7 TL de bigün bide bakmışızki (bence 3 yıl içinde mümkündür) 10 TL den benzin alamaya devam ediyor oluruz.. :farao::farao::farao:

trooperx
28 Mayıs 2011, 20:43
memnunuz halimizden usta çoğunluk öyle diyor seçimdede öyle der
durmak yok yola devam, kaktüslü yol olsa gerek :P
ankete gerek yok
seçimde de birşey değişmez değişmezsede inş dahada zam olur inş 10TL olur
::biggrinn::biggrinn::biggrinn::biggrinn yapıcak tek şey alkışlamak
alkışladık diye içeri atılacaz ::shhh::::shhh::::shhh::

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:23 ----------

kuzu gibi yaşayalım gitsin onlar soksun biz gülelim
zevk almaya bakalım :cat::cat::cat::cat:

Sokmadan çıkarmadan zevk alan varsa buyursun hayatını yaşamaya devam etsin .
Madem bu kadar üzülüyorsunuz bu kadar rahatsızsınız bu durumdan alın elinize taşı sopayı çıkın sokaklara . Ne dememi bekliyorsunuz ki bu ülkeyi eline taş sopa alan bölmüyor mu şimdi ? İnsanları buna sevk etmek doğru mu ? Diyemiyorsunuz ki ben popüler kültürün kölesi haline gelmişim otobüse minibüse dolmuşa metroya binmem havalıyım ben heryere motosikletimle giderim , 300 hp lik arabam var diye hava atarım , etraftan baksınlar diye devir saatini kırmızı çizgide tutup 100 km lik benzini 5 saniyede yakarım . Ne zaman bunları aşacağız o zaman gerçekten yaptığıyla yazdığı bir olan insanlar olur sözümüzü geçiririz . 1 gün benzin almayın bakalım ne hale geliyor akaryakıt piyasası . Adamlar fiyatları artsın diye milyonlarca dolar değerinde roketi füzeyi petrol kuyularına atıyor , bir gün elinde fazla akaryakıt kalsın bakalım ne yapıyorlar o zaman . Kimse üstüne alınmasın ben sadece kendi protesto şeklimi dile getiriyorum herkes farklı algılayıp her ne kadar beni AKP sempatizanı olarak görseler de değilim . gerçi bunu söylememe gerek bile yoktu ama :queen:

motorcu48
28 Mayıs 2011, 20:47
yarısından fazlası vergi yuhaaaa şaka gibi böyleyken ses çıkarmıyo millet

kanucan
28 Mayıs 2011, 20:49
Sadece benzine protesto değil ÖTV denilen saçmalığada ses çıkarılmalı!!!

kartalizma07
28 Mayıs 2011, 21:09
Madem bu kadar üzülüyorsunuz bu kadar rahatsızsınız bu durumdan alın elinize taşı sopayı çıkın sokaklara . Ne dememi bekliyorsunuz ki bu ülkeyi eline taş sopa alan bölmüyor mu şimdi ? İnsanları buna sevk etmek doğru mu ? Diyemiyorsunuz ki ben popüler kültürün kölesi haline gelmişim otobüse minibüse dolmuşa metroya binmem havalıyım ben heryere motosikletimle giderim , 300 hp lik arabam var diye hava atarım , etraftan baksınlar diye devir saatini kırmızı çizgide tutup 100 km lik benzini 5 saniyede yakarım . Ne zaman bunları aşacağız o zaman gerçekten yaptığıyla yazdığı bir olan insanlar olur sözümüzü geçiririz . 1 gün benzin almayın bakalım ne hale geliyor akaryakıt piyasası . Adamlar fiyatları artsın diye milyonlarca dolar değerinde roketi füzeyi petrol kuyularına atıyor , bir gün elinde fazla akaryakıt kalsın bakalım ne yapıyorlar o zaman . Kimse üstüne alınmasın ben sadece kendi protesto şeklimi dile getiriyorum herkes farklı algılayıp her ne kadar beni AKP sempatizanı olarak görseler de değilim . gerçi bunu söylememe gerek bile yoktu ama :queen:

benim protesto anlayışımda yıkıp yağmalamak değil
pkk yandaşlarından ne farkım kalır
toplanıp yürümek veya motosikletlerle eylem yapmak
hemen taş tüfek top, yok savaş çıksın :mrgreen:
kontak kapatma etkisiz olur bence, bana uyar ben işsizim pek bindiğimde yok geçici olarak

seckin_
28 Mayıs 2011, 21:10
Sadece benzine protesto değil ÖTV denilen saçmalığada ses çıkarılmalı!!!

Aynen katılıyorum, ötv denilen saçma salak vergi kalkmadıkça daha çok öperler bizi... 10bin liralık motor 30bin küsür liralara satılıyor sırf ötv yüzünden.

babaçi
28 Mayıs 2011, 21:13
arz talep meselesi

pahalıysa almazsınız olur biter,daha öncede belirtmiştim.köprü trafiğine bakın sabah veya akşam.% 80'İ sadece şöförden ibaret.

kartalizma07
28 Mayıs 2011, 21:14
Aynen katılıyorum, ötv denilen saçma salak vergi kalkmadıkça daha çok öperler bizi... 10bin liralık motor 30bin küsür liralara satılıyor sırf ötv yüzünden.

ötv+kdv %40 oha falan
20000 tl motor oluyor sana 28000

RamonRojo
28 Mayıs 2011, 21:19
Motorcular olarak eylem yapsak haberlerde bizi izleyen araba sahibi bazı angutlar bizim için motor ne kadar yakar ki bide kalkmış eylem yapıyorlar der eylem yapacağı yerde.Neyse şu meşhur iki lafı zevk almaktan bıkmayan atalarımız bulmadı mı?Deveyi diken insanı öpen,Öpen sevilir.

COQ
28 Mayıs 2011, 21:44
Insanlarin bir otomobil ya da ev sahibi olmasi,bir motosiklete sahip olmasi lüks degildir.
Ister tek basina biner,ister esi-dostu ile.
Bu kimseyi ilgilendiren bisey de degildir.

Eger araç trafigini azaltmak istiyorsaniz,bunun yolu fahis benzin fiyatlari olamaz.
Baska tesvikler yaparsiniz.
Atiyorum, köprüden tek kisi ile geçen araçtan 5 Tl aliyorsan, iki kisi geçenden 3Tl, daha fazla sayida yolcu ile geçenden 1Tl alirsin.
Eger birey için bu bir avantaj yaratiyorsa, degerlendirecektir.

Paranizin olmasi, devetin size benzini bu kadar fahis fiyata kakalamasinin bir nedeni degildir.
Ne zaman uyanacaksiniz?:silent:

c3nk
28 Mayıs 2011, 21:54
arkadaşlar anca burda böle söylenir dururuz, iş icraata geldimi kimse bişey yapmaz. Artık bu millet korkar olmuş, hiçbirşeye gıkını çıkartmıyor-çıkartamıyor!!!

Arjantinli69
28 Mayıs 2011, 21:59
[QUOTE=srhtsglm;2363562]Yapılacak pekte fazla birşey yok dostum,kontak kapatmak dışında...Tüm araç sahipleri 1 hafta-10 gün eylem yaparda gram benzin alınmazsa belki...Ama maalesef o kadar rahata alışkın bir toplumuzki araçlara bakıyorumda içinde hep tek kişi,toplu taşıma kullanmayı sevmeyen, trafikten-park sorununundan üşenmeden 2 adımlık yere bile aracıyla gider bir halde...

malesef katılmamak elde degil :cat:
birde toplum olarak birlik olamıyoruz malesef çünkü iş siyasilere takılıyor her zaman a parti b parti olayına dönmeye başlayınca konu konulugunu yitirmeye başlıyor ve tekrar başa dönüyoruz vurdum duymaz sessiz toplum :silent:

ozgurakman
28 Mayıs 2011, 22:04
çünkü bu ülkede bağıranın başını kesiyorlar. korku ülkesi burası

RunemagicK
28 Mayıs 2011, 22:24
sizde hiçbişeyi beğenmiyonuz. dünya lideri olduk işte daha ne:)

cbrl-ozkn
28 Mayıs 2011, 22:54

biz de demedikki çıkalım sokaklara savaş alanına çevirelim diye aynı şeyleri konuşuyoruz ama aynı yanılgıları yaşıyoruz bana göre bunun iktidarla pek bir alakası yok bundan öncekilerde aynı şeyi yaptı yine bir kaç kişi konuştu susturuldu şimdi ise yine zam geldi bu kez eskiye nazaran meblaa yüksek buda paramızın gün geçtikçe deger kaybetmesinin sonucu evet kimileri rant peşinde kimileri oy peşinde hep aynı bahaneler hep aynı suçlamalar siyasetten nefret ettigim kadar hiç birşeyden nefret etmedim :farao:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:46 ----------

[QUOTE=srhtsglm;2363562]Yapılacak pekte fazla birşey yok dostum,kontak kapatmak dışında...Tüm araç sahipleri 1 hafta-10 gün eylem yaparda gram benzin alınmazsa belki...Ama maalesef o kadar rahata alışkın bir toplumuzki araçlara bakıyorumda içinde hep tek kişi,toplu taşıma kullanmayı sevmeyen, trafikten-park sorununundan üşenmeden 2 adımlık yere bile aracıyla gider bir halde...

malesef katılmamak elde degil :cat:
birde toplum olarak birlik olamıyoruz malesef çünkü iş siyasilere takılıyor her zaman a parti b parti olayına dönmeye başlayınca konu konulugunu yitirmeye başlıyor ve tekrar başa dönüyoruz vurdum duymaz sessiz toplum :silent:

kontak kapatma konusuda o kadar kolay degil malesef işi gücü olmayan adam namı deger apaçiler son ses abart egzoslu arabalarla motorlarla her akşam aynı caddeyi dört dönen heriflerde var bir taraftada bu işi ekmek parasını çıkarmak için yapmak zorunda olanlar var dolmuşcular taksiciler servisçiler misal ben sabah açıyorumm kontagı akşam kapatıyorum işim bu çünkü ben şimdi kontagı kapatıyorum desem tamam sen kapat senin yerine açacak birini buluruz derler bu kadar basit ayrıca birgün beşgün kontak kapatsak bile akaryakıt şirketleri bunlar bizi teget geçti derler pekte etkili olacagını sanmıyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:52 ----------

arkadaşlar anca burda böle söylenir dururuz, iş icraata geldimi kimse bişey yapmaz. Artık bu millet korkar olmuş, hiçbirşeye gıkını çıkartmıyor-çıkartamıyor!!!

birlik olmanın peşindeyiz burda evet kimse tek başına cesaret etmez, etse bile bu bir anlam ifade etmez.

kim
28 Mayıs 2011, 23:02
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/253951_201609956548786_100000993481550_532085_7134 760_n.jpg

seckin_
28 Mayıs 2011, 23:10
Az önce ebay'de baktım Kawasaki Z1000 2011 model sıfır km 8700 dolar, hayabusa yaklaşık 10bin dolar yazıyor. Bizim ülkemizde bakıyorum yaklaşık 30bin tl fiyatı var. Yarısına yakını vergi neredeyse!! Elin adamı 10-12bin liraya en kral motora biniyor, benim insanım burda kaz gibi yolunuyor adalete bak, gel de küfretme... :pr:

COQ
28 Mayıs 2011, 23:17
Az önce ebay'de baktım Kawasaki Z1000 2011 model sıfır km 8700 dolar, hayabusa yaklaşık 10bin dolar yazıyor. Bizim ülkemizde bakıyorum yaklaşık 30bin tl fiyatı var. Yarısına yakını vergi neredeyse!! Elin adamı 10-12bin liraya en kral motora biniyor, benim insanım burda kaz gibi yolunuyor adalete bak, gel de küfretme... :pr:

Yanlis hesap yapiyorsun.
Elin adami 10-12bin liraya motora biniyor bu dogru ama daha fenasi var.
Elin adami o motoru asgari ücretle 8 ay çalisarak alabiliyor.
Sen asgari ücretle 80 ay çalisip yine de alamiyorsun.:wiinkk:

seckin_
28 Mayıs 2011, 23:25
Yanlis hesap yapiyorsun.

Ahauahauaha koptum :queen::queen:

AydoganX
29 Mayıs 2011, 02:38
Yanlis hesap yapiyorsun.

Milleti fişeklemeyi ne çok seviyorsun yahu :)
Tamam, asgari ücret belki yeterli değil, "8 ay" kısmını da tutturmuşsun ama "80 ay çalışıp Z1000 alamamak" kadarda abartmamalısın.

Bu günlerde bol keseden atmak çok moda. Anlaşılan sen de bu akıma kapılmışsın.

http://i591.photobucket.com/albums/ss360/AydoganX/fisek1.jpg

DaBEL
29 Mayıs 2011, 03:01
dogru bu asgari ücretin icinde kira, yiyecek gideri, faturalar, ulasım masrafları gibi cıktılar yok.. ve hatta verginin vergiside yok.. o yüzden 36 ayda değil hiç bi zaman alamıyoruz.. 750 lira maas alan birinin altında hiç Z1000 gördünüz mü bu ülkede merak ettim?? sahsen ben tanımıyorum..

ayrıca toplu tasıma kullanın diyen kişiye git sen kullan diyorum.. saatlerce otobüs beklemek mi gelse bile balık istifi seklinde binmek mi yoksa araçla 5 dk. gittiğin yolu 1 saatte gitmek mi.. dogma büyüme istanbul.. 15 yıldır toplu tasıma kullanıyorum ne yazık ki.. su son 5 yıldır beni cıldırtma noktasına getirdi.. artı olarak bu ülkede toplu tasımada hiç ucuz değil.. 125 cc lik bi motor otobüsten daha ucuza geliyor, hesapladım..

Shrieker
29 Mayıs 2011, 03:06
Soru: NedeN HeRKeS SUSKUN ?

Cevap: Çünkü herkes korkuyor.

acayüp
29 Mayıs 2011, 03:44
Kimsenin kaybedecek birşeyi yokken dökülünüyordu sokaklara.
Şimdi herkesin kaybedecek birşeyleri varki , korkudan kimse ses edemiyor.
Eskiden kimsenin birşeyi yokken şimdi herkesin öyle yada böyle birşeyleri var.
Adam arabası olduğuna şükredip benzinede ses etmiyor belkide.
Atın ölümü arpadan olunca normal karşılanan bir memlekette olduğumuzuda unutmamak lazım.
Ayrıcada biz herşeyi isteyip başkasının yapmasını beklemeyi severiz.
Çok laf az icraat. Her kesimde yeni trend
.
Belki birşeyi olmayanların huzuru vardı fakat biz maddeleri huzura tercih edebilen de bir milletiz vesselam.

COQ
29 Mayıs 2011, 11:20
Milleti fişeklemeyi ne çok seviyorsun yahu :)
Tamam, asgari ücret belki yeterli değil, "8 ay" kısmını da tutturmuşsun ama "80 ay çalışıp Z1000 alamamak" kadarda abartmamalısın.

Bu günlerde bol keseden atmak çok moda. Anlaşılan sen de bu akıma kapılmışsın.

http://i591.photobucket.com/albums/ss360/AydoganX/fisek1.jpg

Ben mi abartmisim?:)
385€ asgari ücretle o motoru ancak rüyanda görürsün.
Kendi kendinizi kandirmayin.
Kendinizi diyorum,çünkü baskasini zaten kandiramazsiniz.
Cebine asgari ucret giren adam o parayla ne yapabilecegini biliyor.
Ay sonunu nasil getirecegini düsünen adam mi 80 ayda Z1000 alacak?
800 ay da olmaz o is.:pr:

Kimsenin kaybedecek birşeyi yokken dökülünüyordu sokaklara.
Şimdi herkesin kaybedecek birşeyleri varki , korkudan kimse ses edemiyor.
Eskiden kimsenin birşeyi yokken şimdi herkesin öyle yada böyle birşeyleri var.
Adam arabası olduğuna şükredip benzinede ses etmiyor belkide.
Atın ölümü arpadan olunca normal karşılanan bir memlekette olduğumuzuda unutmamak lazım.
Ayrıcada biz herşeyi isteyip başkasının yapmasını beklemeyi severiz.
Çok laf az icraat. Her kesimde yeni trend
.
Belki birşeyi olmayanların huzuru vardı fakat biz maddeleri huzura tercih edebilen de bir milletiz vesselam.

Insanin kaybedecek çok önemli bir seyi var haklisin.
Özgürlügü.:)

Biz bu milletin eskisini de biliriz.
Eskiden de çikip eylem yapamazdi,bugün de yapamiyor.
Teba olmaktan,kulluktan çikamamis milletlerin sancilaridir bunlar.
Yumurta kapiya dayanmadan artik baski bireye inmeden kimse çikip gik demez.
Diyene de destek olmazlar.
Maalesef hal-i pürmelalimiz budur.:pr:

zeda3000
29 Mayıs 2011, 12:07
Bunun cevabini oy sandiginda verirsiniz. 15 gun sonra pasalar gibi secim var , halkin iradesinin en iyi cevabi o gun. Eger o gunde bu zammi yapanlarin oyu baskin cikiyor ise

Ya halk yalan soyluyor

Ya da sandik

sivernson
29 Mayıs 2011, 12:34
asli ihtiyaç kavramı vardır, yemek, su, konaklama, şu anda ulaşım elektrik gibi. yani insanın yaşarken mecbur ihtiyaç duyduğu materyaller, ama kapitalizm ve ona benzer ekonomik sistemler ile bu sistemi yöneten yönetim çeşitleri, özellikle halklarını bu kalemlerden ezer, suyunu çıkarır. nerede İslam yoksa orada Zulüm vardır. çünkü islamdan başka bir yönetim sistemi, insanların istek ve arzularına göre düzenlenmiştir. üstüne üstlük kişiden kişiye değiştiği için kanunlar bir türlü sabit kalmaz sürekli değişir. Halbu ki biz insanı yaratan ALLAH bizi bizden daha iyi bildiği için fıtratımıza(doğamıza) neyin daha uygun olduğunu pek iyi bilir. ama insanlar bu durumu hep istismar etmiş ve de yok saymış, kibirlenmiş ve Rabblerine karşı Kafir olmuştur.
ne kadar dövünür, gocunursa insan yine de azdır. çünkü bunun böyle olmasını yine kendisi istemiştir.

COQ
29 Mayıs 2011, 12:38
Selahattin Duman bugün döktürmüs yine.:cherry:

Canavara bir kurşun da benim için sıkın abiler..

Hasmım Toros Canavarı değil Enflasyon Canavarı.. Hükümet adamlarımızın enflasyon canavarına savaş açtıkları gün kendimi asker yazdırmışım.. Aslanlar gibi de çarpışıyorum
yine de içimde bir yalnız bırakılmışlık hissiyatı var..

Baharda çayıra salınmış sıpa gibiyim..

Mutluluğun zirvesinden uçuyorum.. Keyfimi daha da kavi kılmak için her akşam haber saatlerinde ekranın karşısındayım..

Özellikle “Seyrek bıyıklı asabi şahsiyetin” meydan konuşmalarını dinlemek için..

O gün hangi şehirde konuşuyorsa, teşkilatının meydanlarda biriktirdiği insanların gözlerine baka baka “Enflasyonu tek rakamlı hanelere düşürdük..” diyor..

Ben yerimden keyifle kaykılıyorum.. Altıma aldığım ayağımı değiştiriyorum.. Serbest kalan ayağımı serbest piyasa ekonomisine salıyorum..

“Enflasyon” konusunda “istemezlerin” lafını dinleyecek değilim..

“Seyrek bıyıklı asabi şahsiyet” düştü diyorsa düşmüştür.. Kaldı ki düştüğünü kendimden biliyorum..

Bunlar enflasyona savaş açtığında on iki kiloluk mutfak tüpü yirmi altı liraydı.. Nasıl şedit hamle ettilerse enflasyon canavarının üzerine, bir de baktık ki mutfak tüpü elli sekiz lira olmuş..

Belli ki mutfak tüpünün korkudan aklı şaşmış..
Haftada bir Migros’a, Tansaş’a, Gima’ya gidiyorum.. Peynirdi, salçaydı, yeşillikti, tavuk etiydi derken dört beş torba doldurup çıkıyordum..

BİZ MİMLENDİK

Enflasyonla mücadele başlamadan önce dört, beş torbalık erzağa verdiğim para seksen, doksan liraydı..

İlk kez “yüz on dört liralık” fişi elime tutuşturduklarında bilinçli bir tüketici olarak “N’oluyoruz yaa!” diye sormuştum..

Sen misin soran?

Fişe itiraz ettiğimiz için hükümet adamlarımızın birinciye gelen düşmanı “Türk Enflasyonunu Yaşatma ve Yükseltme Derneği” tarafından fişlendik..

Tüketici olarak mimlediler beni..

İki aya kalmadı.. Bizim market torbalarına ödediğim bedel yüz kırk, yüz elli liralara çıktı..

Ulan bu nasıl iştir? Hükümet adamlarımız dişe diş, göze göz mücadele edip enflasyonu cırım cırtım düşürüyor..

Market CEO’ları enflasyondaki her eksilmeyi puan olarak benim fişe yüklüyorlar.. Belli ki bu işte bir kasıt, bir husumet var..

Bu marketçileri sıkı takibe almak lazım..
Bunların elinde aylık fiyat listeleri ve tüketim çeteleleri var.. Neyin satışı tırmanırsa sinsice onu zamlıyorlar..

İçine haşlanmış patates tıkıldıktan sonra biraz kurutulup “eski kaşar” süsü verilen peynirin fiyatı yirmi lirayı geçince ahalimiz, kaşarı terk edip İzmir ve Bergama tulumlarına yönelmişti..

Bir baktık ki kilosu sekiz lira civarında olan tulumun perakende satış fiyatı on beş liraya fırlamış.. Gel de market CEO’larından şüphelenme..

Her neyse.. Tüketici olarak alışkanlıklarımızdan vaz geçecek değiliz.. Üstelik ardımızda enflasyonla mücadelede “Kaddafi’den daha kararlı” hükümet adamları var..

Karnımız da üç beş saatte bir açlıktan kıyılıyor.. Yallah markete..

Sanırım enflasyonla mücadelenin ikinci aşamasıydı..
Yani yıllık enflasyon, hükümet adamlarımızın hesabına göre yüzde yirminin altına düşmüş, hızla tek rakamlara doğru geriliyordu..

İki yıldızlı Migros’un dört yıldızlık tecrübeli kasiyeri Aynur Hanım elime ilk kez yüz yetmiş liralık alışveriş fişini tutuşturduğunda ban şimdiki gibi “akıl baliğ” bir adamdım..

Salçasından reçeline, çayından peynirine.. Dört beş torbanın içinde ne varsa hep aynı..

Yeme içme zevkimde, tüketim tercihimde değişme yok.. Değişim sadece alışveriş fişinde..

Üstelik “Beş kalem pirzola” et fiyatlarındaki hoplama yüzünden “Beşi bir yerde..” fiyatına satıldığından biz çoktan tavuk pirzolaya, kanadına yatay geçiş yapmışız..

ÇARE LAZIM!

Koskoca hükümet adamları enflasyon canavarına karşı, kelle koltukta mücadele ederken biz kıçımızı yaydığımız yerden seyredecek değiliz..

Madem enflasyonda hedef tek rakamlı.. Biz de elimizden geleni ardımıza koymayız..

Zaten kaşar peynirinden, İzmir Tulumu’na geçmiştim.. İlk hamlede İzmir Tulumu’nun gramajından kestim..

Ardından “Tuzsuz Lor” peynirine dadandım..

Yarım kilo “Tuzsuz Lor” alıyorsun, kireç kaymağı gibi tertemiz.. Üstelik üç, dört lira..

Üzerine keççap dök “Acılı Katık” olsun, reçel dök “Tatlı Katık” olsun.. Yiyemediğini de evdeki kadın “yüz bakımı” için krem niyetine yatmadan yatmaya sürünsün..

İki ay içinde market CEO’ları numaramı anladılar.. “Tuzsuz Lor” zamlandı.. Oldu sana Nivea kremi..

Bu arada biz de malzemede yaptığımız eksiltmenin karşılığını görmüş olduk..

Bizim dört, beş torbalık alışverişin fişi iki yüz lirayı geçmeye başladı..

Sanırım hükümet adamları biraz gevşek davrandı burada.. Gevşek demeyeyim de merhametli diyeyim..

Tansaş, Migros, Gima, Makro demeyecek; ne kadar hiper, süper market zinciri varsa hepsinin CEO’sunu Ergenekon davasına katacaklardı..

İddianameye de “Sürekli zam yaparak, gramaj eksilterek rejime müdahale etmek isteyenlere bahane vermek..” diye yazıp oturacaklardı..

“Tuzsuz Lor” peynirine sinsice zam yapanları o zaman görecektim..

Önceki gün benim için yıkım oldu..
Gerçi elimde beş değil, altı alışveriş torbası vardı ama elime tutuşturdukları fiş altından kalkılacak gibi değildi..
Hem de “Seyrek bıyıklı asabi şahsiyetin..” konuşmasını tam “Enflasyonu tek rakama düşürdük..” diyerek yaptığı bir günde..

Üç yüz on dört lira!

Şimdi enflasyonu tek rakamlı hanelere düşüren sayın büyüklerimize “O zaman benzin nasıl oldu da iki liradan dört lira otuz kuruşa çıktı..” diye sormuyorum..
Sözlerinden asla kuşku duymadığım hükümet adamlarına, özellikle de dünya durdukça başımıza dikilesi “Seyrek bıyıklı asabi şahsiyete..” soruyorum..

“Enflasyonla mücadelede beni niye tek başıma bıraktınız?”
Küçük bir istek: Milli gelirimizin yıllık dört yüz milyar dolardan yedi yüz elli milyar dolara çıktığını keyifle öğrenmiş bulunuyorum.. Payıma düşen miktarın acilen elden teslimini..

UNdocab
29 Mayıs 2011, 13:04
Ucu bize dokununca olaya nedense gerçekçi yaklaşmıyoruz ki insanın yapısında var olan birşeydir bu.

Şuanda benzinin maliyeti BEDAVA OLSA dahi devletin vergisi + dağıtıcının karı + satıcının karı eklendiğinde 2,5TL ye satılmak zorunda oluyor.

2001' de petrolün varil fiyatı 20$ 'dı ve üzerindeki devlet vergisi %74 dü. Biz yine pahalı benzin kullanıyorduk ama varil fiyatı ucuz olduğu için koymuyordu.

Bugün petrolün varil fiyatı 120$ vergi oranı %68. Petrol fiyatı artınca üzerine vergi de eklenince ciddi can yakıcı fiyatlara ulaşınca devlet vergi oranını %5 düşürdü. Fakat yine de petrol vergilerine sırtını yaslamayı bırakmıyor. Nasıl bıraksın ki yılda 35milyar dolar geliri :queen:

peki kısaca özetleyelim şu linkin içeriğini:
1. gümrüksüz rafineri fiyatı : bu fiyat akdeniz bölgesi petrol fiyatı ve dolar kurunun çarpılması ile bulunuyor. yani rafineri çıkış fiyatı öncelikle akdeniz ürün fiyatları(akdeniz – italyan piyasasında yayınlanan cif med, ürün fiyatları anlamına gelir) ve amerikan doları satış kurundaki değişimlerden etkileniyor.yani ya akdeniz bölgesinde petrol fiyatı ya da dolar kurunda ciddi değişiklik yeni bir fiyat ayarlamasını gerektiriyor. şu an bu rakam benzin için yaklaşık 1.3 tl/litre, yani toplam benzin fiyatının % 25'i
2. ötv+kdv: devletin litre başına aldığı sabit vergi. şu anda benzin için yaklaşık 1.9 tl ötv(sabit) 0.7 tl kdv(değişken) yani toplamda 2.6 tl/litre vergi alınmakta. bu kısım toplam benzin fiyatının yaklaşık %64 'ü
3. dağıtım şirketi karı:cari fiyatlarla yaklaşık 0,2 tl/litre, %5 gibi bir oran(petrol ofisi, shell, opet vs cebine giden)
4. bayi karı: cari fiyatlarla yaklaşık 0,2 tl/litre, %5 gibi bir oran
5. diğer ivır zıvır:yaklaşık % 1 tutan diğer maliyet kalemleri, önemsiz

pompa fiyatı= gümrüksüz rafineri fiyatı+ötv+kdv+dağıtıcı karı+bayi karı+diğer
pompa fiyatı örnek=1,3+2,6+0,2+0,2=4,3 tl/litre
pompa fiyatı oranlar=%25+%65+%5+%5+%1

dilimizin döndüğünce anlattık, gördüğünüz gibi fiyatın yaklaşık %75 i sabit, yani petrol 0 (sıfır ) bile olsa 1.9 tl ötv, yaklaşık 0,3 tl kdv , 0,2 tl dağıtıcı payı ve 0,2 tl bayi payı var.(tabiki petrol düşerse ötv,kdv belki de dağıtıcı ve bayi karları azalacaktır) dolayısı ile benzinin taban fiyatı zaten şu anda yaklaşık 2.5 lira. petroldeki %10 luk bir artış veya azalış bu yüzdendir ki pompaya aynı oranda yansımıyor.

yukarıda ifade ettiğim üzere fiyatın büyük kısmı vergiden oluşuyor. vergiyi kim koyuyor: hükumet...diğer kısımda ise hükumetin dahli yok, yani petrol fiyatını ve dolar kurunu hükumet değil uluslararası gelişmeler belirliyor. o zaman 2002 den beri bu hükumet zamanında benzin ve motorindeki vergi yükü ne şekilde gelişmiş. yani hükumet benzin fiyatına ne yönde etki etmiş:

---95 oktanlı kurşunsuz benzin üzerindeki toplam vergi yükü 2002 sonunda yüzde 70,3, 2004 sonunda yüzde 74,5 olarak hesaplandı. söz konusu rakam, 2005 sonunda yüzde 68,1, 2009 sonunda yüzde 67,2, 10 aralık 2010'da da yüzde 64,8 şeklinde gerçekleşti. böylece benzindeki toplam vergi yükünde, belirtilen dönemde 5,5 puan düşüş meydana geldi.
---2002-2010 döneminde 97 oktanlı kurşunsuz benzin üzerindeki vergi yükü de yüzde 64,8'den yüzde 63,9'a indi.
---motorin üzerindeki toplam vergi yükü de 9,1 puan düştü. 2002 sonunda motorinde 65,1 olan toplam vergi yükü, yüzde 55,5'e düştü.

görüldüğü üzere bu hükumet dönemindeki vergi ayarlamaları fiyat artırıcı değil, az da olsa düşürücü yönde gelişmiş, hal böyle iken her zam başlığında hükumete saldırıp, her indirim başlığında petroldeki düşüş kadar indirim yapmadılar demenin manası var mı?

Alıntıda da görüldüğü gibi hükümet petrol fiyatını arttırıcı yönde politika izlemiyor her zamda hükümette hükümet demek ne kadar doğrudur ben yorum yapmıyorum.

Zammı hükümet yapmıyor fakat vergi oranlarını eskiden kalma böyle gelmiş böyle gider diye millete sokmaya çalışması kesinlikle kabul edilebilir birşey değil.

maliye bakanlığınca hazırlanan ekonomik veriler kitapçığındaki verilere göre 2010 yıl sonu itibariyle, 28 avrupa ülkesi içinde benzin ve motorin fiyatının en yüksek seviyede seyrettiği türkiye, benzinde vergi rekortmeni, motorinde ise ikinci sırada bulunuyor.

ülkelere göre benzin fiyatı içindeki vergi payı:
türkiye % 66,8
yunanistan % 63,9
ingiltere % 63,9
hollanda % 63,7
isveç % 62,9
almanya % 62,7
belçika % 61,2
finlandiya % 61,2
fransa % 61,1
irlanda % 60,3
portekiz % 59,6
diğer ülkeler %50-60 arası

ülkelere göre motorin fiyatı içindeki vergi payı:
ingiltere % 62,4
türkiye % 56,5
isveç % 55,7
irlanda % 54,9
slovenya % 54,4
almanya %54,0
fransa % 52,7
hollanda % 52,6
diğer ülkeler %44-52 arası

Yukarıdaki rakamlar milleti uyutmaya çalışmanın istatistikle yalan söylemenin rakamlarıdır.

İngilitere ile aynı fiyatlara Türkiyede satılsa bile ortalama bir türk'ün aylık kazancı nerede ortalam bir ingilizin aylık kazancı nerede.
adamlara oranı o kadar düşükken bile isyan ediyorlar. Ya biz ne yapalım?

Özetle diyeceğim şudur: Vergi oranları düşürülsün diye her türlü eylem protesto yapılabilir fakat her zamdan sonra hükümet zam yaptı diye söylenmek yanlıştır.

sivernson
29 Mayıs 2011, 13:14
insanları değil, sistemleri eleştirmek gerek

muratcan7
29 Mayıs 2011, 13:25
Benzinin rafineri çıkışı 1 liranın altında. ÖTV 2,5 lira. Firmaların aldığı kâr oranı kendi ülkelerinde yüzde 3 iken Türkiye'de 8. Sonuçta hem devlete hem firmalara çalışıyoruz. Basklılar pısırık bir toplum oluşturdu. Bu forumda veya bir ortamda herşeyi çok güzel eleştirebiliyor ve harika fikirler üretebiliyoruz ama iş birşeyler yapmaya geldiğinde kimse elini taşının altına koymayı istemiyor. Potansiyalimizin farkında değiliz ne yazıkki.

Çözüm bana kalırsa alternatif yakıtları desteklemek. Ben ciddi ciddi hidrojen üretebilmeyi ve motorumda bunu kullanabilmeyi düşünüyorum.

erimozel
29 Mayıs 2011, 13:28
Bunun cevabini oy sandiginda verirsiniz. 15 gun sonra pasalar gibi secim var , halkin iradesinin en iyi cevabi o gun. Eger o gunde bu zammi yapanlarin oyu baskin cikiyor ise

Ya halk yalan soyluyor

Ya da sandik

İşte sandıkta her türlü tepkinizi ortaya koyacaksınız, sokaklara dökülemeyenler sandıkta tepkisini koymalıdır.

Emrah.ark
29 Mayıs 2011, 13:32
Ben motoru pert ettim..Seçime kadar serviste:)
Kendimede en cafcaflısından bi akbil aldım(onuda şirket ödüyo):P

QM50
29 Mayıs 2011, 14:08
Sebep çok basit kimse fişlenmek istemiyor şimdi biri bunlara karşı cıksa iktidara geldiklerinde tabiricaizse Anamızdn emdiğimiz sütü bunumuzdan getiriyorlar ha sesinimi çıkardın bugun basılmamıs kitabı için bile içeri alıyorlar adamları kaldıki bir eylem bi protesto yapsan polis dibinde biber gazıyla bitiyor hadi geçtim lan nolcak bu ülkenin hli diye soran yok millet aç eskiden millet dışarı cıkardı sokkt adam yok herkez tv de parayok harcıcak en basitinden bi dışarı çıksan arkdaşınla yemek yesen 10 tl bi yerde otur san 5-10 d orda kaldıki damlar artık motorlara bile LPg takıyorlar yani Halk cahil toplum kör kuzu gibi oturdukları yerden tv izliyorlar izledikleri tv lede adamların kendi knlları ne derlerse inanıyorlar ztn medy hukuk hepsi bunların elinde kimse ses çıkartıcaksın kime ne diçeksin yada bugün suda toplancaz mangl var deyin Mtden 100 kişi gelir ama benzin fiyatını protesto edicez toplnıyoruz deyin 4-5 kişi nca gelir sorun bu sessiz kalmamız

mondiko
29 Mayıs 2011, 15:39
Türkiyeyi mt üyesi arkadaşlarımız yönetiyormuş da haberimiz yokmuş. :farao:

Herkeste şu hava:

-protesto yapsak kim gelir
-bizimkilerde nerdeee...
-yok abi koyun millet(e)

Bi adım at. Niye atmıyorsun çünkü artık alıştın. Aslında herşey o kadar da pahalı değil. İnsanlar aldıkları paraya bakmıyorlar hiç. Hep verdiklerine bakıyorlar. Arttı abi fiyatlar arttı. Doğru arttı. Ama hangi bişeyden mahrumsun. Çok mu az para alıyorsun. 5 çeşit yerine 2 çeşit peynir ye. 1600 cc motor yerine 600 lük kullan. Onu kullanan adam 250 Lik kullansın. Milletimiz artık ihtiyaçlarının karşılanmasıyla yetinmiyo sorun burda. Benzin fiyatları çokmu. Evet hemde en pahalısından. Zaten yönetenlere tepkimiz petrol fiyatları. Basın özgürlüğü. Başka diyecek bişeyimiz yok. Olamaz zaten.Deyinki şurda şu eylemi yapacağız. Gelmezsem namerdim. Bırakalım siyaseti siyasetçiler yapsın. Biz keyfimize bakalım. 6 torba alışveriş 314 tl tuttu diyen abime burdan selamlar olsun. Sen bana ne aldığının bi listesini yap be abi. Ben bi market arabası alışveriş yapıyorum 250 tl'yi aşmıyor. Bu senin ne aldığına bağlı. :wiinkk: Benzin diye grimiş arkadaşın biri. 6 torba alışverişe getirmişler konuyu. Merkezden uzaklaşmadan hiçbi konuyu tartışamıyoruz. Hiç bi zaman.

COQ
29 Mayıs 2011, 16:13
Türkiyeyi mt üyesi arkadaşlarımız yönetiyormuş da haberimiz yokmuş. :farao:

Herkeste şu hava:

-protesto yapsak kim gelir
-bizimkilerde nerdeee...
-yok abi koyun millet(e)

Bi adım at. Niye atmıyorsun çünkü artık alıştın. Aslında herşey o kadar da pahalı değil. İnsanlar aldıkları paraya bakmıyorlar hiç. Hep verdiklerine bakıyorlar. Arttı abi fiyatlar arttı. Doğru arttı. Ama hangi bişeyden mahrumsun. Çok mu az para alıyorsun. 5 çeşit yerine 2 çeşit peynir ye. 1600 cc motor yerine 600 lük kullan. Onu kullanan adam 250 Lik kullansın. Milletimiz artık ihtiyaçlarının karşılanmasıyla yetinmiyo sorun burda. Benzin fiyatları çokmu. Evet hemde en pahalısından. Zaten yönetenlere tepkimiz petrol fiyatları. Basın özgürlüğü. Başka diyecek bişeyimiz yok. Olamaz zaten.Deyinki şurda şu eylemi yapacağız. Gelmezsem namerdim. Bırakalım siyaseti siyasetçiler yapsın. Biz keyfimize bakalım. 6 torba alışveriş 314 tl tuttu diyen abime burdan selamlar olsun. Sen bana ne aldığının bi listesini yap be abi. Ben bi market arabası alışveriş yapıyorum 250 tl'yi aşmıyor. Bu senin ne aldığına bağlı. :wiinkk: Benzin diye grimiş arkadaşın biri. 6 torba alışverişe getirmişler konuyu. Merkezden uzaklaşmadan hiçbi konuyu tartışamıyoruz. Hiç bi zaman.

Aynen sayin basbakan da bunu söylüyor zaten.:cat:
Hükümetin tarif ettigi peyniri yersen, halk ekmek alirsan,pirzola yerine flüt,muz yerine pinpon topu alirsan, ne enflasyon kaliyor ne pahalilik.:P

Ama yok ben istedigim peyniri yiycem dersen, babayi yersin.:bounce:

Er5Denizli
29 Mayıs 2011, 16:21
Şimdi Gelelim Türkiyedeki Vatandaşlar 2002 yılına göre nekadar az veya fazla Benzin tükete biliyor

2002 yılı asgari ücretli tüm maaşını benzine verdiğinde 134 litre benzin alabiliyorken 2011 yılında asgari ücretli tüm maaşını benzine verdiğinde (BENZİNİ 4.5 tl den hesapladım ) 139 litre Benzin alabiliyor.

2002 yılında en düşük memur maaşlı birisi tüm maaşını benzine verdiğinde 224 litre benzin alabiliyorken 2011 yılında en düşün memur maaşını benzine verdiğinde ise ( BENZİNİ 4.5 TL den HESAPLADIM ) 388 LİTRE benzin alabiliyor.

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/89723-cbr-125-e-benzin-yetistiremiyorum.html#ixzz1Nk9K5JwK

piranha dört
29 Mayıs 2011, 16:27
ozaktasi
Motosikleti: Honda CB900F Hornet,Kymco Süper8,Sym Xs125
Kan Grubu: A Rh+
Dün, 18:34
Hala A-KE-PE ye yüzde 40 oy oranı varsa tabiki susacağız benzine yapılan zamlar karşısında..Ülke bölünmek üzere kimse bunun farkında değil..Köpek Apo.tehdit ediyor,,imralıdan havlıyor..bizimkiler hala oy ve rant peşinde...Benzini 5 lira yapsalar kimsenin ıkkı çıkmaz.
Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/89706-neden-herkes-suskun.html#ixzz1Nk2olMApBenzin fiyatlarının(tekel ürünleri ve beyaz eşyanın içinden alınan vergilerle orantılı)artışı en çok apo ya yarıyor.Açılmayan azeri ve ermeni sınır kapıları yerine ticaret apo ve yandaşı barzaninin denetiminde kaçak fakat sınırda hiç beklemeden ticaret devam ediyor.Müslüman ülkelerdeki ayaklanmaların sebebi müslüman olan halkın isyanımı ??????Hiç de öyle değil.Tüm ticaret yolunu yöneten kim??Apo ve barzani mi????Asıl nema kime gidiyor???Yalnızca ülkeelden gitmekle kalmıyor.Tüm ticaret yoğunlugu artık orta doğuya kayıyor.Ve ortadogunun söz sahibi daha öncede oldugu gibi yahudilerde hatta T.C mde bile onlarda.Apo barzani tüm arap krallıkları müslüman dediğimiz yönetimler petrol ticaretinden küçük paylar karşılıgında saltanatları sürsün diye halklarını köle misali sömürüp ecnebilere sağdırmıyorlarmı????Bizde bile müslüman kesimi savunduğunu zannettigimiz kesimin arkası bu ticaret erbablarıyle sağlamlaştırılmış.İslam alemi felan fasa fiso.Ülkeye dış ticaret yani ihracaat rakamlarında artış olmadığı halde sıcak paranın nasıl geldigi konusu aydınlanmadıkca benzin fiyatlarındaki artış devam edecek ve bu sayede bu para kasaya aklanmış olarak girmeye devam edecek.Bu paranın kesildiği an zaten çöküş öyle hızlı başlayacak ki........Parayı nasıl harcadığının rakamsal boyutunu anlayamadığımızdan akış kesildiginde saatde 200 km hızla yere yaklaşan cisim olacağız.Bu an iktidar değişikliginde gerçekleşecek.bu halk isdedi diye olmayacak.İktidar kendini birşey zannettigi ve kafa tutmaya başladugında gerçekleşecek.Saddam,apo,ladin ve karışan arap ülkeleri bu durumun en basit kanıtı.Bize ne oldugunu anlayıp harekete geçmedikçe bu iş devam eder.Yüz beşyüz bin kişilik protestolar hemen sündürülür.Hatta imralıda apoya komşu olabilirsiniz sebebi bu gidişata dur diyen oldugunuzdan.Olay cok daha geniş kapsamlı olmalı.Herkes sabah yaya olarak işine gitmek üzere yola cıkacak.Otoyollar boş oldugundan asfaltdan.Köprü girişlerinde polis engel olacak.Olsun köprünün ayağında bekle.Patronlar yola cıksada yolda BENZİNE BU KADAR PARA VERECEK KADAR KERİZMİSİN pankartları onları hemen korkudan durduracaktır.Bu olmalı başka yolu yok..........:cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat::c at::cat::cat::cat:Halkın iradesi ,yalakaların halkı değil.Ne meclis ne askeriye ne polis ne başka bir kurum bu halkı zulümden kurtarmak için kılını bile kıpırdatmaz.Kıpırdatmazlar.Amaçları halkı sömürmek olmuş zaten.

mondiko
29 Mayıs 2011, 16:32
Aynen sayin basbakan da bunu söylüyor zaten.:cat:
Hükümetin tarif ettigi peyniri yersen, halk ekmek alirsan,pirzola yerine flüt,muz yerine pinpon topu alirsan, ne enflasyon kaliyor ne pahalilik.:P

Ama yok ben istedigim peyniri yiycem dersen, babayi yersin.:bounce:

Doğru başka bişey yediğimiz yok zaten :P:P Artık bisiklete binin sizde benim gibi. yok motora binecem diyosan babayı binersnz :cat: :):)