PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mondial zat 150 hakkındaki görüşleriniz

kaanoy
24 Mayıs 2011, 13:47
mondialın en heybetli ve gösterişli scooter modeli olan zat 150 hakkındaki görüşleriniz nelerdir...

kaanoy
24 Mayıs 2011, 20:17
demekki mondial hiç tutulmuyor.kullanıcısı yok herhalde:(

Beycivan
24 Mayıs 2011, 20:24
moralini bozmak isteme mondial normalde çok çok kaliteli olmasa bile iyi ürünler çıkartıyor ama scooer işine gelince ben pek bunları tavsiye edemiyorum çünkü plastik aksamları zamanla kırılıp dökülüyor serviste avcunu kaçımaya başlıyor servislere para kazandırma derdine düşen üreticiler tüketiciye aynı insafı göstermiyorlar. Motorun motor yapısını sorarsan düzgün yollarda tek kişi rahat sürüşlü az yakıtlı az masraflı bir motor. Malzeme kalitesi normal parçaları bulunuyor hızı dersen o da 150 cc ye göre yeterli denebilir. Yani ben zat tarzı büyük scooter kullandım hatta halen biniyorum motorla uğraşırım diyorsan alabilirsin sonuçta herkes parası kadar alabiliyor.yanlız eğer alırsan yada aldıysan motor takozlarını iyice kontrol et.saygılar

kaanoy
25 Mayıs 2011, 11:56
moralini bozmak isteme mondial normalde çok çok kaliteli olmasa bile iyi ürünler çıkartıyor ama scooer işine gelince ben pek bunları tavsiye edemiyorum çünkü plastik aksamları zamanla kırılıp dökülüyor serviste avcunu kaçımaya başlıyor servislere para kazandırma derdine düşen üreticiler tüketiciye aynı insafı göstermiyorlar. Motorun motor yapısını sorarsan düzgün yollarda tek kişi rahat sürüşlü az yakıtlı az masraflı bir motor. Malzeme kalitesi normal parçaları bulunuyor hızı dersen o da 150 cc ye göre yeterli denebilir. Yani ben zat tarzı büyük scooter kullandım hatta halen biniyorum motorla uğraşırım diyorsan alabilirsin sonuçta herkes parası kadar alabiliyor.yanlız eğer alırsan yada aldıysan motor takozlarını iyice kontrol et.saygılar

Hocam bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim...

ademacar1963
25 Mayıs 2011, 12:14
benim akadaşın vardı oradan biliyorum kasa ağar motor taşıyamıyo gereğin fazla yakıt tüketiyo motor hava soğutmalı ama motor kısmı granajlar sebebiyle hava alamıyo avustos ayında 8 km lik yola gidene kadar 6-7 defa durmak zorunda kalmıştık tabi motor ısınınca bide sigaorta atıyo arkadaşlarında dediği gibi plastik aksam bence hiç girme

kaanoy
25 Mayıs 2011, 12:27
benim akadaşın vardı oradan biliyorum kasa ağar motor taşıyamıyo gereğin fazla yakıt tüketiyo motor hava soğutmalı ama motor kısmı granajlar sebebiyle hava alamıyo avustos ayında 8 km lik yola gidene kadar 6-7 defa durmak zorunda kalmıştık tabi motor ısınınca bide sigaorta atıyo arkadaşlarında dediği gibi plastik aksam bence hiç girme

Daha henüz karar vermedim.bakacağım.bilgiler için saol...

MuTLu.
26 Mayıs 2011, 15:22
Sakın alma ! Hayatımda o kadar lanet bir şey görmedim. Benim de param ona yetti hatta masraf çıkaracağını bildiğim halde aldım ama çok masraf çıkardı ! Takozlar dağılır, yokuşta debriyaj balatası kırılır, çekişten düşer, akü bozulur, kayış kopar, debriyajın içindeki bilyeler dağılır.. Bir sürü problem var. Anladık sahibinin 2.700 KM'de neden 1.500'e sattığını. Çok yakıyor ayrıca. Ama konforu falan çok iyi. Uğraşılmaz kesinlikle.. Çekiş demişsiniz ama bir insanın çıkarak yorulacağı hatta ara ara dinlenmesi gereken eğimlikte bir yokuşu 2 kişi çıkıyorduk. Honda activa ile çıkamadık. Arkadaş cc falan dedi ama Mondial'de ağırdı. :cat: Egzos bozulur patır patır ses çıkarır, sabah soğuktan çalışmaz. Ayak marşı desen 30 dk uğraştırır. :bounce: