PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ilk motosiklet

SolakSelim
14 Mayıs 2011, 16:16
Merhaba arkadaşlar. Motosikletten anlayan birisi değilim yani onarımdan,bakımından,korumaktan gibi.sürüş tecrübemde yok denecek kadar az. ve çocukluğumdan beri motosiklet almak istiyorum(yaş 24). commuter yada scooter olabilir ikisi arasında kararsızım. hem şehir içinde hem de uzun yol(maksimum 350 km) yapacak bana sorun çıkarmayacak bi motosiklet arıyorum. uzun lafın kısası düştüğü zaman ''ulan Allah kahretsin'' demiyeceğim üstüne fazla titremeyeceğim bi motosiklet arıyorum. hani ilk bisikletlerimiz gibi düşe kalka öğrenidğimiz bisikletler gibi sadece deneyim kazanmak için tecrübe kazanmak için kullanabileceğim bi motosiklet arıyorum. 2. el de olabilir. bütçem 3.000 lira. önceden honda c 90 bakıyodum ki hala aklımın bi köşesinde ama ihtiyaçlar değiştiği için bende önceliklerimi değiştirmek zorunda kaldım malesef.en fazla 2 bilemedin 3 sene kullanacağım bi motor arıyorum arkadaşlar. şimdiden teşekkür ederim.

mert helin
14 Mayıs 2011, 16:19
Ben ybr 125 tavsiye ederim, düşseniz de yedek parçası oldukça ucuzdur ve bol bulunur.. ikinci ellerinin fiyatı da 2.000-3.000 lira arası

efediyari
14 Mayıs 2011, 16:21
sukuter alabıırsın arkdassım 125lık olabılır mesela:) ama asya alma sakın :cyclopsanbenım ısteyım mesela ybr ısterdım ama paran varsa unu al derım

inci1903
14 Mayıs 2011, 16:31
commuter : 2.el ybr 125 - 2. el cbf 150 - 0 kanuni windyS 125.
scooter : 0 Kymco Agility 125.

düşünülebilir.

SolakSelim
14 Mayıs 2011, 16:56
Ben ybr 125 tavsiye ederim, düşseniz de yedek parçası oldukça ucuzdur ve bol bulunur.. ikinci ellerinin fiyatı da 2.000-3.000 lira arası

teşekkür ederim epeydir araştırıyorum zaten kocaelide ikamet ediyorum. bana yakın olanlara bakıyorum zaten.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:47 ----------

sukuter alabıırsın arkdassım 125lık olabılır mesela:) ama asya alma sakın :cyclopsanbenım ısteyım mesela ybr ısterdım ama paran varsa unu al derım

teşekkür ederim ybr leri araştırıyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:49 ----------

commuter : 2.el ybr 125 - 2. el cbf 150 - 0 kanuni windyS 125.
scooter : 0 Kymco Agility 125.

düşünülebilir.

kanuniler epey hoşuma gitti. tabi yamaha ve hondayla kıyaslayamayız ama bu 2.el yerine o sıfır almak hatta daha ucuza onların da 2.elleri varmış. neden olmasın inşallah alıcam bitane yaza girmeden.teşşekür ederim sağolun

TVS Apache'ler için ne düşünüyorsunuz?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:51 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kanuni-6-800-km-de-orjinal-cok-temiz-46866828/detay/

ilandaki motosiklet hakkında ne düşünüyorsunuz? başlangıç için ideal midir?

Acil112
14 Mayıs 2011, 17:19
400 TL daha verip 0km alabilirsin. egzoz ve koruma demirinde paslanma var ve lastikler(özellikle arka) değişim gerektirir. 3 yıllık motor egzoz konusunda seni üzebilir. Bence sıfır windy s al.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:09 ----------

şu ilanı değerlendirebilirsin. Siyah egzozda paslanma problemi olduğundan krom egzoz takmışlar, lastikler de değişmiş.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kanuni-trakyada-tek-bakmadan-gecme-windy-s-125-49102676/detay/

myagdi
14 Mayıs 2011, 18:39
hafta sonları istanbul'a gelip-gitmek herhalde sorun olmaz.

istanbulda ciddi bir sürücü kursuna yazılıp, önce eğitim almanı tavsiye ederim. kursun çeşitli tarz/marka/modelde eğitim motosikletlerini kullanma/deneme fırsatın olur. böylece aralarındaki farkı görür, bilinçli bir seçim yaparsın. ehliyet olayı da aradan çıkmış olur.

SolakSelim
14 Mayıs 2011, 20:47
hafta sonları istanbul'a gelip-gitmek herhalde sorun olmaz.

istanbulda ciddi bir sürücü kursuna yazılıp, önce eğitim almanı tavsiye ederim. kursun çeşitli tarz/marka/modelde eğitim motosikletlerini kullanma/deneme fırsatın olur. böylece aralarındaki farkı görür, bilinçli bir seçim yaparsın. ehliyet olayı da aradan çıkmış olur.

ehliyetim var zaten deneyim amaçlı yazmıştım sadece

ardahakgor
16 Mayıs 2011, 14:49
Merhaba arkadaşlar. Motosikletten anlayan birisi değilim yani onarımdan,bakımından,korumaktan gibi.sürüş tecrübemde yok denecek kadar az. ve çocukluğumdan beri motosiklet almak istiyorum(yaş 24). commuter yada scooter olabilir ikisi arasında kararsızım. hem şehir içinde hem de uzun yol(maksimum 350 km) yapacak bana sorun çıkarmayacak bi motosiklet arıyorum. uzun lafın kısası düştüğü zaman ''ulan Allah kahretsin'' demiyeceğim üstüne fazla titremeyeceğim bi motosiklet arıyorum. hani ilk bisikletlerimiz gibi düşe kalka öğrenidğimiz bisikletler gibi sadece deneyim kazanmak için tecrübe kazanmak için kullanabileceğim bi motosiklet arıyorum. 2. el de olabilir. bütçem 3.000 lira. önceden honda c 90 bakıyodum ki hala aklımın bi köşesinde ama ihtiyaçlar değiştiği için bende önceliklerimi değiştirmek zorunda kaldım malesef.en fazla 2 bilemedin 3 sene kullanacağım bi motor arıyorum arkadaşlar. şimdiden teşekkür ederim.

ybr 125 idealdir madem uzun yol da gidiceksin ihç scotter filan işine girme witesli motor bak