PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boğuluyor ve gitmiyor yardım lütfen

huntersss
12 Mayıs 2011, 18:04
Mrb Arkadaşlar ben bu mopet ve motor konusunda cok yeniyim ve pejo 103 aldım sorunlarım var yardım ederseniz sevinirim
1- ısıtmayı çekmeden zor çalıyo
2- calışır durumda iken birden gaz verirsen horr diye bir ses cıkıyo ve gazı yemiyo hatta stop ediyo gazı cok yavaş vermen gerekiyo.
3- motor çekmiyo cok dik değil normal rampada bayılıyo düz yolda ise doğru düzgün cekmiyo.
arkadaşlar bunlar neden yapabilir karbiratorun ordaki filitrenin kapağı var orda hava delikleri var ordamı sorun var hava cokmu geliyo azmı anlamadım. deliği kapadım ısıtmayı cekmeden çalıştı fakat birden gaz yemi boşta iken gaz yemiyo birden verince stop ediyo. kapadıktan sonra belli hıza hızda cok diil tahminen 30km falan sanki kesiliyo motor sesi sanki değişiyo ve gitimiyo yardımlarınız için tşkler

piyanist_irf
12 Mayıs 2011, 18:10
hava çok geliyor :)

varan22
13 Mayıs 2011, 17:03
büyük ihtimal karbüratör ayarı bozuktur. hava ayarını biraz kısarak dene. birde bujinin ateşlemesi yeterlimi onu kontrolediver

Nfs
13 Mayıs 2011, 17:32
Egsoz kurum vb yapmış olabilir...

huntersss
14 Mayıs 2011, 14:24
hava deliğini kapadım cok az bir delik kaldı ama calışma duzeldi fakat cekiş yine yok eksozdaki kurumu nasıl temizlerim birde buji ateşlemesinin yeterli olup olmadığı nerden belli olurki.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:09 ----------

birde karbiratör ayarı nasıl yapılır 15-15 var üzerinde bulunduğum yerde tamirci falan yok arkadaşlar

Chipil
05 Kasım 2012, 22:10
kardeş aynı sorun bendede kafayı yıyecem 15-15 aynen söktüm temizledim herseyı tam yok gaz verıyo fırıldak gıbı donuyo 1 metre gıdıyor sonra tekrar horrr tekrar 1 metre