PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet üzerine!!

Ergin
17 Şubat 2006, 13:11
Kimi insanlar için motosiklet serseri işi kimi insanlar için ölüm makinesi kimine göreyse sadece hayal edipte hayalden bir adım öteye gidemeyen motor sevdası yüreğinde yumruk gibi yer eden ulaşılması imkansız bir sevgili gibidir.
Motosiklet sevdası çok farklıdır neden mi? Çünkü tıpkı insanı sever gibi seversin motosikleti onu tanıman lazımdır kanının kaynaması gerekir sadece sana ait olmalıdır seni hiç üzmemelidir seni aldatıp yarı yolda bırakmamalıdır işte bu yüzden bir insanı sever gibi bağlısındır motosikletine işte buna motosiklet sevdası denir.Tabi bu benim naçizane görüşüm ve düşüncelerim,ama hep aklımı meşgul eden merak ettiğim bir şey var,acaba motosiklete hiç binemeyip te hayalini kurmak mı daha zor yoksa çok güzel bir birliktelik yaşadıktan sonra ayrılmak zorunda kaldığın motosikleti özlemek mi hangisi daha zor,gerçekten çok merak ediyorum doğrusu..
Bana göre motosikletinde Adabı Muaşeret Kanunu vardır tıpkı yemek yeme kuralları gibi yada bir hanım efendi ile nasıl konuşulacağı gibi işte bu motosiklet adabını benimsemiş kendine ilke edinmiş her motosiklet sahibi bana göre kardeştir ve her kardeş adayı motosikletini alırken ilk önce bir bilene danışır illa bir kardeş grubuna girmek ister bu her motosiklet sevdalısı adayın artık genlerine yerleştirmiştir çünkü o duyguyu ve hürriyeti başka kardeşleriyle paylaşmak ister.motosiklet kardeşliği dayanışma gerektirir ve büyüklerinden aldığın öğütleri başka kardeşlerine de anlatman öğretmen gerekir mesela bana hep söylenen ‘gördüğün büyük küçük her motosikletli kardeşine mutlaka selam ver ve yardıma ihtiyacı olan motosikletli kardeşini gördüğünde hemen yardımına koş,hatta uzun yola çıkarken bu olasılığı göz önünde bulundurup ona göre hazırlığını yap’ işte bizi yani motosiklet sevdalısı kardeşlerimizi diğerlerinden ayıran yegane özellik budur.Umarım düşüncelerimde yanılmıyorumdur ve sizler hayal ettiğim kardeşlerimsinizdir saygılarımla..:rendeer:

ylmzzz
17 Şubat 2006, 13:20
motorcu ruhu budur :rendeer:

nightwatcher
17 Şubat 2006, 13:20
önemli olan kullandığın makina değil taşıdığın yürek. dün bir abimiz söledi.

just_life
17 Şubat 2006, 13:21
terör dostum estirmişssin yani aklımdan geçenleri yazıya dökmüşsün teşekkür...

Ergin
17 Şubat 2006, 13:42
Aslında halihazırda bir motosikletim yok motosiklet üzrine çok bir bilgimde yok ama içimde taşıdığım samimi duygu gerçekten bu dilim döndüğünce içimdekileri sizinle paylaşmak istedim ayrıca Ayşe Şule Bilgiç üstadımızada mail attım belki köşesine koyar diye bellimi olur bakrasınız köşesinde yer verir bu yazıya:P

dostdark
17 Şubat 2006, 14:45
:bestmt: Terör sen işi çözmüşsün dostum bu farklıbir kardeşlik bu sabah poça almak için bir pastahaneye girdim birazdan kasklı bir kardeşimizde içeri girdi
herkez işe gidiyor tertemiz giyinmiş ,sadece biz çamur içinde ve sırılsıklam montlarımızlaydık birbirimize baktık kafamızla hafif bir selam verdik konuşmadık ama 1 saniyede çok güzel bir dostluk aktı içimize ve poçalarımı alıp işe gittim:)

Erhan Erdil
17 Şubat 2006, 15:19
Terör ellerine sağlık motosiklet kültür bu olmalı.
Bence motosiklet tutkusuna onun üzerine hiç binmeden de edinebilirsin ama üzerin binip hatta kullanıp o hissi tattıktan sonra bırakmak en zoru olsa gerek.
:cat:

HULK
17 Şubat 2006, 15:27
"Çünkü tıpkı insanı sever gibi seversin motosikleti onu tanıman lazımdır kanının kaynaması gerekir sadece sana ait olmalıdır seni hiç üzmemelidir seni aldatıp yarı yolda bırakmamalıdır işte bu yüzden bir insanı sever gibi bağlısındır motosikletine işte buna motosiklet sevdası denir."
İşte yazının ruhu, bu satırlar motorcuların kutsal andı olmalıdır bence... Tebrikler...

fedos
17 Şubat 2006, 17:39
hüzün ve tebessümle okudum seni teror.
eline sağlık

Ergin
20 Şubat 2006, 13:55
Aslında halihazırda bir motosikletim yok motosiklet üzrine çok bir bilgimde yok ama içimde taşıdığım samimi duygu gerçekten bu dilim döndüğünce içimdekileri sizinle paylaşmak istedim ayrıca Ayşe Şule Bilgiç üstadımızada mail attım belki köşesine koyar diye bellimi olur bakrasınız köşesinde yer verir bu yazıya:P

evet arkadaşlar namı diyar Rüzgarın Kızı yani Ayşe Şule Bilgiç gönderdiğim bu yazıyı çok beğenmiş ve bu çarşamba büyük ihtimalle köşesine koyacağını söyledi köşesinde bu yazıya yer versede vermesede yazımla ilgilenip bana mail attığı için buradan kendisine teşekkür ediyorum:rendeer: