PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım ve Önerilerinizi bekliyorum.

Jasque
05 Mayıs 2011, 17:32
Merhaba,

Biz 2 arkadaş olarak 17 Mayıs'da 2 ayrı motorsikletle Ege ve Akdeniz turu yapmak istiyoruz. Turun genelinde çadırda kalmak istiyoruz. Ekipmanlarla ilgili yardımlarınıza ve önerilerinize ihtiyacım var.

* Tam profesyonel 1 adet outdoor çanta almak istiyoruz. 60- 75 lt civarında. İyi bir şey olsun istiyoruz. Önerileriniz nelerdir ?

* 2 ayrı 2 kişilik çadır almak istiyoruz. Maliyeti çok yüksek olmayan, yağmur ve rüzgara kısmen dayanıklı. Otomatik çadır mı yoksa normal mi ? Önerlileriniz nelerdir ?

*Mat olarak havalı mat mmı uygundur ? Yoksa normal mat mı ? Taşıma açısından bize en uygun olanı hangisidir ?

Şimdiden cevaplarınıza teşekkürler.

Jasque
06 Mayıs 2011, 05:55
Bu konuda fikri olan kimse yok mu ?

__sArSıLmAz__
06 Mayıs 2011, 10:00
bolca para :cherry: , yağmurluk,küçük bi alet edevat kutusu ( pense,tornavida vs..) ,çekme halatı (Allah muhafaza yolda kalma durumlarına karşı),şimdilik aklıma gelen bunlar

dincer59
06 Mayıs 2011, 10:31
Nerde yaşadığın falanla ilgili bi bilgi yok avatarının altında ama eğer istanbuldaysan forum istanbulda Decathlon diye bi magaza var her gittiğimde en az bir saatimi yerim orda benim gibi doğa tutkunları için birçok malzemeyi biyerde bulabileceğin nadir yerlerden biri. O magazada ihtiyacın olan herşeyi bulabilir, karşılaştırabilir hatta deneyebilirsin. Çadır, mat, yemek falan için kapkacak, pilli fenerler, solar fenerler vs ne ararsan var kamp malzemesi olarak internettede magazası var bakabilirsin. Kolay gele. http://www.decathlon.com.tr/

Jasque
06 Mayıs 2011, 15:39
Sarsılmaz ve dincer çok teşekkür ederim cevaplarınız için. İstanbul'da yaşıyorum. Decathlon'u sitesinden takip ettim evet haklısın bir çok şeyi oradan almak mantıklı gözüküyor. Ama çanta ve çadır ile ilgili deneyimleri olan arkadaşlardan şu marka şu model çok iyi gibi tavsiyeler bekliyorum. Çok fazla seçenek var ve iyi bir şey olsun istiyoruz. 300 TL civarı 75+10 lt civarı

binbaki
06 Mayıs 2011, 16:13
marmot limelight iki kişilik çadır kullanıyorum. tavsiye ederim. çift tenteli, çıkarılabilir dış tentesi sayesinde gece gökyüzünü seyrederken sineklerden korunarak uyumak mümkün..
dört mevsimlik bir çadıra göre de oldukça hafif (2 kg!) kurulumu ise oldukça kolay. iki polle birlikte hızlıca kuruluyor..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:04 ----------

uyku tulumu olarak lafumanın hafif (1kg), birleştirilebilir fermuarlı olanları işinizi görecektir..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:09 ----------

mat olarak kesinlikle havalı matı tavsiye ederim. çok konforlu.. taşıma konusunda hacim olarak çok fark yaratmaz..

Jasque
06 Mayıs 2011, 17:02
Binbaki çok teşekkürler önerilerin için.

Mat olarak havalı mat almaya karar verdik. Uyku tulumu olarak birkaç seçenek var senin önerdiğin markayıda ekledim. Ama önerdiğin çadır çok iyi bir çadır ve oldukça maliyetli. Biz şimdilik yaz kampı olacağı üzere ucuz decathlon'un sitesinde gördüğüm çadırlardan alacağız galiba. Ama bu ucuz çadırları yaz kampında kullanmış ve deneyimlerini paylaşmak isteyen olursa iyi olur. En büyük sorunumuz ise hangi outdoor çantayı alacağımız. Eğer önerisi olan varsa bekliyorum

Teşekkürler

kim
06 Mayıs 2011, 17:16
Merhaba bende bu konuda uzun bir araştırma sonucu hem ekonomik hemde kaliteli malzemeler buldum

Çadır ve uyku tulumu toplam 140 tl ye kadıköyden bu ürünü aldım (http://www.outdoor.com.tr/product.php?id_product=1026) oldukça kullanışlı başta şüpheliydim ama eve getirip kurdum oldukça kaliteli, uyku tulumu ise bu ürün (http://www.outdoor.com.tr/product.php?id_product=770)

bir tanede mat aldım onu her yerden alabilirsin 10 tl zaten

bunları aşımak için ise büyük bir kamp çantas (http://images.gittigidiyor.com/3880/PROFESYONEL-DAG-KAMP-SIRT-CANTASi-85-10-LT__38801316_0.jpg)ı ben biraz abartıp 85 litrelk aldım bunu ise mercan yokuşundan 75 tl ye aldım piyasada yada mağazalarda iki katına bulunuyor

bunların yanında ihtiyacın olabilecek malzemeler

1 adet duck tape denilen bant ,çadır yırtılması vs gibi işinie yarar 10 tl
kap kaçak , ve mutfak malzemeleri,çakı,bıçak,radyo,harita gibi temel malzemeler

ayrıca motoruna ait yedek parçalar,yedek ampül,lastik tamir spreyi,yağ ve bol takım edevat

Jasque
06 Mayıs 2011, 18:10
Merhaba bende bu konuda uzun bir araştırma sonucu hem ekonomik hemde kaliteli malzemeler buldum

Çadır ve uyku tulumu toplam 140 tl ye kadıköyden bu ürünü aldım (http://www.outdoor.com.tr/product.php?id_product=1026) oldukça kullanışlı başta şüpheliydim ama eve getirip kurdum oldukça kaliteli, uyku tulumu ise bu ürün (http://www.outdoor.com.tr/product.php?id_product=770)

bir tanede mat aldım onu her yerden alabilirsin 10 tl zaten

bunları aşımak için ise büyük bir kamp çantas (http://images.gittigidiyor.com/3880/PROFESYONEL-DAG-KAMP-SIRT-CANTASi-85-10-LT__38801316_0.jpg)ı ben biraz abartıp 85 litrelk aldım bunu ise mercan yokuşundan 75 tl ye aldım piyasada yada mağazalarda iki katına bulunuyor

bunların yanında ihtiyacın olabilecek malzemeler

1 adet duck tape denilen bant ,çadır yırtılması vs gibi işinie yarar 10 tl
kap kaçak , ve mutfak malzemeleri,çakı,bıçak,radyo,harita gibi temel malzemeler

ayrıca motoruna ait yedek parçalar,yedek ampül,lastik tamir spreyi,yağ ve bol takım edevat

Kim çok teşekkürler. Gönderdiğin linkteki çadır gerçekten çok ucuz aynı çardır everestoutdoors.com'da 147 TL civarı. Tünel çadırlara karşı nedense içim ısınmadı ama bu çadır özellikleri açısından gayet iyi duruyor. Ayrıca kullanıp kolay açıldığını söylediğine göre bu bizim için uygun gözüküyor. Uyku tulumu ve mat konusunu hallettik sayılır. Çanta da çok iyi gözüküyor fiyatı da oldukça makul ama tercih etmeyeceğimiz bir çanta muhtemelen. Ama sen yine de tam olarak nereden aldığını yazarsan sevinirim. Başka önerisi olan var mı ?

kim
06 Mayıs 2011, 18:22
Kim çok teşekkürler. Gönderdiğin linkteki çadır gerçekten çok ucuz aynı çardır everestoutdoors.com'da 147 TL civarı. Tünel çadırlara karşı nedense içim ısınmadı ama bu çadır özellikleri açısından gayet iyi duruyor. Ayrıca kullanıp kolay açıldığını söylediğine göre bu bizim için uygun gözüküyor. Uyku tulumu ve mat konusunu hallettik sayılır. Çanta da çok iyi gözüküyor fiyatı da oldukça makul ama tercih etmeyeceğimiz bir çanta muhtemelen. Ama sen yine de tam olarak nereden aldığını yazarsan sevinirim. Başka önerisi olan var mı ?

everest ten hiç bir şey alınmaz çok pahalı satıyor ürünleri aynı ürünleri karşılaştırdımm bizzat giderek yarı yarıya fark var ,çadırdan tereddüt etme bence oldukça kurulumu basit ve 3 mevsimlik 2 parça halinde ayrıca bagajda var, ister tekini kurup üstten gökyüzünü seyret ,ister ilave çadırını üstüne ekle yağmur rüzgar geçirmesin havalandırma camı da var ,ben sevdim bilmiyorum,çantayıda mercan yokuşuna çıkarken sağda bir pasaj gibi bir girinti var kilit hana gir tam karşıda sol köşedeki dükkan bir avluya çıkıyor burası dükkanın adını bilmiyoum ,bana faturayı yandaki dükkandan kestirdi pos cihazını bozmuş ,konak seraciyenin solundaki dükkan