PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Scooter Yağ Kaçırma

gokmenkurt
03 Mayıs 2011, 15:26
arkadaşlar forumda aradım daha önce bilgi verildiyse kusura bakmayın zamanım kısıtlı olduğundan konu açtım

şöyle bir sorunum var ; scooterimin yağını 450 km önce değiştim. 150 km önce yoğun bişekilde yağ damlattı yaklaşık 100 ml. şimdi yağ çubuğunun ölçme şeridini 10 bölmeye ayırırsak yap 7ci bölmede kalıyor. eklediğimde tekrar damlatıyor ve 7ci bölmeye gelince kesiyor. motor sıcakken bi sorun yok motor soğuduğunda ise 1 2 damla yağ damlatıp kesiyor. ustaya baktırttım yap değişiminde çok koyulmuştur normal dedi fakat bana normal gelmiyor. daha önce başına gelen var mı ?

teşekkür ederim şimdiden

-unnamed-
03 Mayıs 2011, 15:36
normal olarak 700-750 ml arasında alır..
bundan çok koyuyorsanız fazla olanı atar....

gokmenkurt
03 Mayıs 2011, 15:40
benim motorum 900 alıyor koyarken 900 ün biraz üstünde koymuştum ama kesinlikle 950 ye ulaşmadı koyduğum yap şişesinden biliyorum. ancak şöyle anlatim size ; yağ çubuğunda yağ full göstermiyo orta nın biraz daha üstünde. değişimden daha önce hep full kalıyordu endişeleniyorum açıkçası blok kontrolünü yaptırdım çatlak yok

Nfs
03 Mayıs 2011, 16:22
Çok sıkışrıyormusun?Yağ yakıyoda olabilir,yağın sentetik olup olmasıda çok önemli bazı ustalar bakmadan görmeden yorum yapmayı severler.Parkettiğin her yerde yağ damlatıyormu?

gokmenkurt
03 Mayıs 2011, 16:45
yok düzgün kullanırım, yağ yakmıyor eksoz dumanına çok dikkat ettim. park ettiğim her yerde demiyeyimde, 2 3 saat sonra motor tam soğuduğunda 1 2 damla bırakıyor. yoğun bi şekilde karter çatlak diyeceğim ama 1 2 damla olması düşündürüyor.

-unnamed-
03 Mayıs 2011, 16:46
nfs nin dediğide olabilir...
motor yere damlatıyorsa motor ve kartel contalarına bak ordanda kaçırabilir...
görmeden pek belli olmaz...

gokmenkurt
03 Mayıs 2011, 16:55
anladım kontrollerimi yapınca tekrar yazarım teşekkür ederim ilgilendiğiniz için