PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni 2011 honda cbr 250 r aklımı çeldi

huseyin45
01 Mayıs 2011, 01:23
merhaba arkadaşlar neredeyse 2 aydır burgman 400 bakıyorum ancak biraz oturdum motorcu motorcu gezdim ve dedim ki otomatik otomatik nereye kadar vitesli bir motora geçme zamanı geldi ve ardında yeni gelen bu motoru buldum tipi şekli hoşuma gitti siz ne dersiniz ancak şunu bastıra bastıra söylüyorum aslında hayalim hiçbir zaman racing olmadı halada değil ben touring istiorum ancak şuan alırsam kendime ve motora zarar vermekten korkuyorum geçiş motoruna ihtiyacım var sizce doğrumu karar veriyorum...

Alper Kaya
01 Mayıs 2011, 01:25
bu motor zaten tam racing değil usta touring-racing karışık bişey bence cok güzel motor iyi tercih yaparsın fakat hazirana kadar bekletirler heralde seni

GorkeM
01 Mayıs 2011, 01:27
250R zaten racing değil. Bence iyi bir seçim. Bana kalırsa ileride de zarar etmeden satıp hayalindeki motora geçebilirsin.

kanucan
01 Mayıs 2011, 01:28
1 saat önce yanımdan akıp gitti görüntü ve ses oldukça güzel. :)

huseyin45
01 Mayıs 2011, 01:35
walla bu fikir kafama dank edeli 4 saat oldu deli gibi araştırıyorum ancak hazirana kadar kalp krizi riski büyük olabilir bende anes motorun sahibinden.com da ilanını gördüm 8810tl yazıyor saat geç olduğundan arayamıyorum yarın pazar yine arayamıyacağım pazartesi manisadaki hondaya gidip siparişimin ne zaman geleceğini sorucam olmadı aneste varsa istanbuldan onu alıp kargo falan bir şekilde manisaya getirticem inşallah hayırlısı olur ancak birşey daha sorucam size burgman touring hayranlığı varya bende uzun yol festival falan dolu hayal kurdum ancak bu motora çanta takmak biraz abest olur gibi duruyor siz nedersiniz

exile
01 Mayıs 2011, 01:42
bu tarz başlıklarda neden motorun kullanım amacı belirtilmez hep merak ederim?

istanbul antalya yapıcam diyorsan burgmandan daha konforsuz ve güçsüz gelebilir

huseyin45
01 Mayıs 2011, 01:47
kusura bakma arkadaşım heyecanıma ver 2 senedir motorsuzluktan çıldırma durumunda bekliyorum mesafe olarakta 340km yarı çaptaki geziler diyelim ya mesela 125km kuşadası festivali çadır fln götürmek gerekicek veya çanakkale çan daki pilav şenliği 350km yol buralara giderken beni üzermi ve eşyamı koyabileceğim bir çanta taktırmak mantıklı olduğu kadar görselde olurmu?

kizilkurt
01 Mayıs 2011, 01:52
Bence izmirdeki yükseliş honda ile iletişime geçmeniz daha iyi olacaktır tabi ellerinde hazır cbr250r ı olan bayi varsa onlardan talep etmen mantıklıdır. mümkünse aşırı istekli olduğunu belli etme fiyatı düşürmüyorlar müşteri tepkisine bakarak :) sorunuza gelecek olursak kesinlikle racing değil sport touring diyebiliriz üzerine tam yatmıyorsunuz yarım yatış pozisyonu ve rahat da oluyor bana kalırsa alın derim :cat:

emre_tnl
01 Mayıs 2011, 01:58
Al Al Al:cherry:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:56 ----------

ben geçen hafta cbf 150 aldım. bir sene sonra felan satıp cbr 250r alıcam. kafaya koydum

huseyin45
01 Mayıs 2011, 02:08
fakat tabi her ne kadar 250 lik desemde peder bey yaw scooter iyiydi deyip yutkundu bak bakalım dedi pek gönlü razı değil gibi ama kandırıcaz alıcaz haftaya kadar bulurum umarımda sizlerle 45 plakalı motorumu paylaşırım ve bir kullanıcı olarak iyi ve kötü yönlerini söyleme imkanım olur

piyanist_irf
01 Mayıs 2011, 02:24
selam şu kardeşinin fikrini de sracak olursan şunu al bunu al gibi yada üzerine şu kadar ekle tarzı bir yorumda bulunmaktan ziyade :)

kendi fikrim olarak burgman, yada o tarzlarda motorlar(otomatik) güzeldir kullanmadım ancan bir tek şey söylüyorum ve biliyorum o tarz motorlar aynen taksi gibi olmaz olmaz fakat bir arıza durumunda yolda kaldığında motora ulaşman için bayağı bir parça sökmen gerekiyor yanlışım varsa düzeltilmesini isterim,
bujiyi sökmek mesele ,karbürötöre ulaşmak sorun, sökeceğim desen bir sürü granaj ve parçayı sökmen gerekiyor vitesli motorlarda genelinde racıngler dışında her şey meydanda hiç bir şey yapamadın bujilerin ateşlemesine mi bakacaksın gözünün önünde,:)

örnek olarak söyledim modelden modele farklılık gösterir ancak ben bir türlü ısınamadım üstadım şu scooter yada maxsı tarzı motosikletlere benim fikrimde böyle saygılar...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:14 ----------

kusura bakma arkadaşım heyecanıma ver 2 senedir motorsuzluktan çıldırma durumunda bekliyorum mesafe olarakta 340km yarı çaptaki geziler diyelim ya mesela 125km kuşadası festivali çadır fln götürmek gerekicek veya çanakkale çan daki pilav şenliği 350km yol buralara giderken beni üzermi ve eşyamı koyabileceğim bir çanta taktırmak mantıklı olduğu kadar görselde olurmu?

sevgili arkadaşım cbr yi bilmiyorum açıkçası onun pek çantalısını görmedim fakat cbf diyorsan sana fikir versin diye benim küheylanın bir pozunu vereyim ben bu motoru gezmek için aldım 100 km sürat beni öldürmeye yeter gerisine lüzum yok ufak ufak kıyı kıyı takılırım ben :) öyle saplanrılarım da yok ancak aynen demek istediğin gibi düşündüğüm için bu resmi paylaşıyorum ..

arkada 53 lk lik bir bagaj yanlarda 21 lt. ve artçında yoksa koltuğun boş kalan yerinede çadırını yükle ufak ufak yürü git yolun açık olsun :)

http://ressim.net/s/upload/e96090fb.jpg (http://www.ressim.net)

huseyin45
01 Mayıs 2011, 03:48
Oncelikle ilgine tesekkur ederim piyanist hakta vermior degilim ama ben oyle bir testere bit kalip odunla sahaserler yaratan bir tip degilim yani 7 senedir arac kullaniorum 1 defa yolda kaldim ondada yol servisi yetisti imdadima servislere dikkat ederim hep ayrica motorda sezon binicisiyim yazin biner kisin akuyu soker birakirim fakat motor buyuk bir zevk hiz degil sadece ruzgarla bir olmak beni ozgurlestiriyor motor bunun icindir diye dusunuyorum aksi halde hizli giden cok gider ama cok gormez, gormezden kastim olur falan degil onu Allah bilir ancak geze geze dura dura etrafi dogayi hissedip motoru degil ruhunu dinlendirmek icin kullanma taraftariyim neyse uzatmiyim
Canta isini aldiktan sonra motor aksesuvarcilarinda uzerinde tutarak karar vericem artik tekrar ilgine tesekkur ederim iyi geceler

AmonRA34
01 Mayıs 2011, 04:20
Büyük bir tarz karmaşası içerisindesin ve aynı zamanda acele hareket ettiğin belli oluyo.Hem maxiscooter hem de racing motor kullanmış biri olarak sana arada uçurum olduğunu söylemek isterim.Bi kere cbr250'nin arkasına çanta takmayı unut.Millet sana güler.Adama bak racing motora çanta takmış der.Belki eşyalarını arka koltuğa istif yaparak ağ şeklindeki kancalı lastiklerden kullanarak sabitleyebilirsin.Her ne kadar cbr250 tam racing değil deselerde sonuçta gidon scootera göre baya bi aşşağıdadır.Çünkü bu tarz motorlarda amaç deponun üzerine yatarak yüzün karşıya gelecek şekilde ön rüzgarlığın arkasına saklanmak ve sürat yapmaktır.Motoru kullanırken kafanı sağa sola çevirip bakınamazsın , direk yola bakarak bir an önce mesafeyi katetmeyi amaçlarsın.CBR250 her ne kadar güzel bir motor olsa da hem daha yeni olduğundan nasıl bir motor olduğunu kestirmek zor.Hem de uzun yol yapmak için oldukça rahatsız bir motor olduğunu kabul etmek lazım.Tam racing motor gibi olmasa da öne eğilerek motor kullanmak ne kadar zor tahmin edemezsin.Boynun tutulur , belin ağrır , uzun süre kullandığında çok yorar.Bence sen babanın sözünü dinle bi tane maxiscooter al.Hem adamın kalbini kırmamış olursun , hem de kendin daha keyifli gezintiler yaparsın.Belki baban da bol bol gezer.

motorcu48
01 Mayıs 2011, 04:42
cbr125 cbr250 vfr tipli bunlar bence geçiş motoru 250liği al bir numara motor hem racing değil arkadaşlarında dediği gibi

Alkolica
01 Mayıs 2011, 17:15
350 km lık gezi yapıcaksın,bide çadır taşıyacan cbr 250 ile :pr: bence senin makinan enduro olmalı :cat: