PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2008 Suzuki burgman 400 nelere bakmalıyım

huseyin45
29 Nisan 2011, 12:15
merhaba arkadaşlar motosiklet.net sitesi sakinleri sizlere acilinden ve bir soru yönelticem nasipse salı günü bir suzuki burgman 400 k8 almaya gidicem ve alacağım kişi suzuki yetkili servisi ve o ilde göstereceğim başka bir yetkili servis yok bu sebeble kendi kontrolümü kendim yapmam gerek bu sebeble öncelikle 18000 km de bir motor 11000tl sizce uygun bir fiyatmı onu sorayım uygunsa araçta boya yok diyorlar sizce nerelerine bakmalıyım sağlıklı bir motor olduğunu anlamam için acil yardım ederseniz çok sewinirim o kadar para verip aldatılmak istenmiyorum size güveniyorum

boyraz
29 Nisan 2011, 12:28
Fiyat uygun ama biraz daha aşağısını zorla tabii ki. Kaza emarelerinin haricinde bakacağın yer debriyaj balatasıdır (söktürmen gerekecek) Orjinaller 3 balatalıdır ve hararete bağlı ses sorunu vardır. Garantiden 5 balatalı parça ile değişmiş olması lazım, değişmedi ise masraf yapman gerekebilir.

Bir de bu motorlar çok yağ eksiltir, bakımlarının aksatılmamış olması önemli, yoksa eksik yağla çalışmış olma riski olabilir.

huseyin45
29 Nisan 2011, 12:58
aradığımda 5 balatalı olduğunu söyledi malum yetkili servis inanma durumundayız ama anladığım kadarı ile kalkıştaki vibrasyon ve sesten anlaşılabilir ama yağ eksiltip yağsız kullanıldığını nasıl anlarım o bir muamma:)

boyraz
29 Nisan 2011, 14:54
aradığımda 5 balatalı olduğunu söyledi malum yetkili servis inanma durumundayız ama anladığım kadarı ile kalkıştaki vibrasyon ve sesten anlaşılabilir ama yağ eksiltip yağsız kullanıldığını nasıl anlarım o bir muamma:)

Onun için servis kayıtların abakacaksın, bir de üstündeki yağ halihazırda ne durumda ona bakrsın, çok bir anlamı yok ama turada zift gibi yağ çıkarsa çubuğun ucunda almak vazgeçebilrsin.

AmonRA34
29 Nisan 2011, 15:54
Yeni kasa burgmanlarda varyatörden çok şikayet var.Ama Taiwan yapımı j.costa varyatör takıp bu sorundan kurtulduklarını söyleyenler var.Bence almadan önce bu konuyu iyice araştırın.Ben bi tane yeni kasa burgman test etmiştim.Şehir içinde çok aşırı olmasa da titreşimli bir motor.Ben size sw400 tavsiye ederim.Çift silindir ve sıfır titreşimli bir motor.O fiyata temizini bulmak mümkün.Hem sw400'ün bilinen hiçbir kronik sorunu yok.

huseyin45
29 Nisan 2011, 21:38
Cift silindirli olmasinin bircok avantaji var farkindayim honda sw nin ancak burgman kasa olarak acayip fark edilio goze hitap etmeside onemliYanlismiyim

AmonRA34
29 Nisan 2011, 21:47
Cift silindirli olmasinin bircok avantaji var farkindayim honda sw nin ancak burgman kasa olarak acayip fark edilio goze hitap etmeside onemliYanlismiyim

Valla göze hitap etsin diyosanız burgman yeni kasa aşık olunacak bir motordur.Üstüne tanımam.Gemi gibi mubarek.Mantık sw400 dese gönül burgman der.SW400 de hilkat garibesi gibi tip var.Ama diğer yönden mantık olarak 11 bin liraya bin lira daha ekleyerek sıfır kilometre kymco downtown 300'de alınabilir.29 beygirlik gücüyle çok rahat 160 km hızları görebilen bir motor.Hem de benzin tüketimi açısından yüzünüzü güldürür.Kymco markası yıllardır kendini ispatlamış , çok sağlam motorlar üreten bir marka.Yağını , suyunu koy , 100 bin km gider.Downtown 300'ün beyaz kasalarının tipi de şahane.

Ben sizi gönlünüzün ve mantığınızın arasındaki mücadeleyle başbaşa bırakıp iyice araştırmanızı tavsiye ederim.Umarım doğru olanı seçersiniz.

huseyin45
30 Nisan 2011, 02:35
Kymco gercekten guzel bir motor onun farkindayim ancak kymco burgman majesty bir nebze honda sw ile degilde yamaha xmax ayarinda duruyor yani bana gore burgman fazla yakabilir o beni pek etkilemez butcem o kadarina musait fakat genis hacimli bagaji ve pratik gozleri gunubirlik veya daha uzun sureli seyahatler icin burgman benim icin hem gonlumun sesi hemde mantigimin sali gunu param gelsede once bir izmir piyasasina bakip bulamazsamda burgmani almaya gidicem persembe gunune yeni motorumla girmek istiyorum cunku sezon girdi beyenmezsem bile haziran sonuna kadar aldigim fiyata satacagimi dusunuyorum bu sebeble geri donulmezde bir yol degil benim icin