PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet sürücüsüne ihtiyaç var.

excavatus
28 Nisan 2011, 10:30
Arkadaşlar, bilenlerin bildiği gibi benim hali hazırda İzmir'de bulunan bir adet 1973 model tek silindirli JAWA motosikletim var. Kendi elcağızlarımla topladığım. Bu arkadaşı İZMİR'den ESKİŞEHİR'e getirecek bir sürücüye ihtiyacım var. Sürücüde aranan iki tane şart var, biri 1.75 veya altında boya sahip olması, diğeri sakin bir adam olması. Makina 70-80 ortalamanın üzerinde uzun yolda sorun yarattığı için sakin bir adam lazım, bir de makina ufak tefek ve HAFİF ALÇAK olduğu için, kullanacak arkadaşın da ufak tefek olması lazım ki, sırtı boynu bacakları sakatlanmasın yamuk oturmaktan. Ben o motorla 100km'den fazla gittim mi sırtım bitiyor. Boy 1.90 çünkü.

Motorun ne zaman geleceğinin önemi yok, önümüzdeki 2 - 3 aylık periyotta gelebilir buraya. Kullanacak arkadaşın herhangi bir masrafı olmayacağı gibi, kendisine geldiğinde güzel bir ortam, felekten bir gece hediye edilecektir.

Sonuç olaraktan, acelemiz yok, bi şekil ayarlamaya çalışacaz artık.

Diğer nakil yöntemleri (otobüs, kamyon, kargo) zaten kafamda, ancak ilk tercihim değiller. O yüzden şöyle getir böyle getir tarzı önerileri sunmazsak mutlu olurum. Motorun yol yapmasını istiyorum.

SAYGILAR SEVGİLER

GaCCaLL
28 Nisan 2011, 12:14
ben bi haftasonu seve seve yapardım o dediğini ama malesef boylarımız nerdeyse aynı seninle üstad :)

excavatus
28 Nisan 2011, 12:19
ben bi haftasonu seve seve yapardım o dediğini ama malesef boylarımız nerdeyse aynı seninle üstad :)

Ah hajım Ah...

O makinayı güzel güneşli bir günde kullanmanın keyfi yok başka bir şeyde.. dikiliden-izmir'e geldim. Anlatılmaz yaşanır. Ama işte konfor 0 bile değil :)) aslında 2 motor dönsek, değişe değişe gelebilir sanki. Bak bu fikir şimdi geldi aklıma :)

ozgurakman
28 Nisan 2011, 12:36
aslında ben de yapardım ama avatarıma bakarsanız ybr'nin üstünde ne kadar iri durduğumu anlarsınız :)

ARBETUS
28 Nisan 2011, 12:47
Benim boyum 1.63 cm. Uzun yol deneyimim var. İzmir, Ankara ve Antalya2dan motor alıp getirmişliğim var. Onun dışında gezi amaçlı 1000 km üstü yolculuklarım oldu. Mekanikten anların (yolda sekman atabilirim :) ) Fakat benim için de iki olumsuz şart var. 1. si uzun yolda 2 zamanlı bir motor hiç sürmedim (Max. 20 km MZ 251) Bir de eskişehir yolunu pek bilmiyorum. o da beni biraz korkutmakta. dilerim aradığın sürücüyü bulursun :)

Sağlıcakla.

AmonRA34
28 Nisan 2011, 12:52
Arkadaşlar, bilenlerin bildiği gibi benim hali hazırda İzmir'de bulunan bir adet 1973 model tek silindirli JAWA motosikletim var. Kendi elcağızlarımla topladığım. Bu arkadaşı İZMİR'den ESKİŞEHİR'e getirecek bir sürücüye ihtiyacım var. Sürücüde aranan iki tane şart var, biri 1.75 veya altında boya sahip olması, diğeri sakin bir adam olması. Makina 70-80 ortalamanın üzerinde uzun yolda sorun yarattığı için sakin bir adam lazım, bir de makina ufak tefek ve HAFİF ALÇAK olduğu için, kullanacak arkadaşın da ufak tefek olması lazım ki, sırtı boynu bacakları sakatlanmasın yamuk oturmaktan. Ben o motorla 100km'den fazla gittim mi sırtım bitiyor. Boy 1.90 çünkü.

Motorun ne zaman geleceğinin önemi yok, önümüzdeki 2 - 3 aylık periyotta gelebilir buraya. Kullanacak arkadaşın herhangi bir masrafı olmayacağı gibi, kendisine geldiğinde güzel bir ortam, felekten bir gece hediye edilecektir.

Sonuç olaraktan, acelemiz yok, bi şekil ayarlamaya çalışacaz artık.

Diğer nakil yöntemleri (otobüs, kamyon, kargo) zaten kafamda, ancak ilk tercihim değiller. O yüzden şöyle getir böyle getir tarzı önerileri sunmazsak mutlu olurum. Motorun yol yapmasını istiyorum.

SAYGILAR SEVGİLER

Yaw ben inegölde oturuyorum.Yakınım aslında.Boyda 1.75.15 senelik otomobil 4 senelikte motosiklet tecrübem var.Seve seve yardımcı olmak isterdim.Benim içinde macera olurdu ama tek tırstığım şey yolda kalmak.Motorda en korktuğum şey arıza yapıp saatlerce yol kenarında beklemek.

excavatus
28 Nisan 2011, 12:52

aslında ben de yapardım ama avatarıma bakarsanız ybr'nin üstünde ne kadar iri durduğumu anlarsınız :)

Benim boyum 1.63 cm. Uzun yol deneyimim var. İzmir, Ankara ve Antalya2dan motor alıp getirmişliğim var. Onun dışında gezi amaçlı 1000 km üstü yolculuklarım oldu. Mekanikten anların (yolda sekman atabilirim :) ) Fakat benim için de iki olumsuz şart var. 1. si uzun yolda 2 zamanlı bir motor hiç sürmedim (Max. 20 km MZ 251) Bir de eskişehir yolunu pek bilmiyorum. o da beni biraz korkutmakta. dilerim aradığın sürücüyü bulursun :)

Sağlıcakla.

Aslında arkadaşlar, şöyle 2 - 3 motor çıksak yola, birimiz artçı ile,
dönüşte değişe değişe gelsek.. hem yolda bi sorun falan olursa, çekme imkanımız da olur... gerçi sorun olacağını sanmam... (kendim topladım ya, laf etmem )

AmonRA34
28 Nisan 2011, 13:29
dönüşte değişe değişe gelsek.. hem yolda bi sorun falan olursa, çekme imkanımız da olur... gerçi sorun olacağını sanmam... (kendim topladım ya, laf etmem )

Benim motorla gidelim.Giderken sen artçı ol.Dönüşte sırayla kullanırız.Ama motor yolda kalırsa ben beklemem basar giderim.Sen çekiciyi beklersin :queen:

GaCCaLL
28 Nisan 2011, 17:32

o zaman 2 motor 3 kişi ile gidilmesi lazım :) dediğim gibi bi haftasonu uyar gibi sanki? :)

kolcay
28 Nisan 2011, 17:37
eskişehirde yaşıyorum.30 mayısta 5 günlük eğitim var.izmir veya ankarada tam kesin değil.izmirde olursa dönüşte yardımcı olabilirim

Slayerrr
28 Nisan 2011, 17:43
Boş vaktim çok (işsizim:P) Böyle bir maceraya girmek isterim :) Ama eğer süreceksem baştan söyliyim yağmurda sürmem :mrgreen:

excavatus
28 Nisan 2011, 18:04
O zaman arkadaslar, haziranın ilk haftası diye ayarlayalım, Kolcay birimizden birine artçı gelir, 2 motor 3 kişi gider döneriz. Haziranın ilk haftası da yağmur yağmaz artık... Slayer'da gelirse, 4 kişi 3 motor oluruz, dönüşte 100'er km geliriz..