PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nedir bu ekiplerin gece gece sireni açması?

redlion999
28 Nisan 2011, 04:48
Her gece her gece aynı şey. Kayışdağı inönü mah. de oturuyorum. Saat 3-4 te bir başlıyorlar siren açıp kapamaya. Sabah saat 7 ye kadar aynı şey. Tamam etrafta bu saatte hayırlı insan pek olmaz ama git bunları topla kimlik kontrolü yap. Bir olay olsa zaten siren açık gidersin ama onunda bi mantığı yok yollar bomboş.. Tamamen dışarıdaki vatandaşları kaçıp saklanmaya teşvik ediyorlar.Yak ışıklarını gez birşey mi diyoruz? Benim bilmediğim bir mantığı mı var arkadaşlar bunun biri izah etsin bana. Yoksa çekilir çile değil ben öğrenci adamım sabahlarımda, saat 07:00 da gider yatarım da. Gerçi saat 3 te yapılan elektrik kesintileri mi yollardaki kazılıp bırakılan çukurlarımı söyleyeyim bilemiyorum.. Ama seçim yaklaştı ya her siyasi partinin bürosunun etrafında yüzlerce bayrak.. Neyse gece gece sinirimi boşaltmayayım burada..

Herkese iyi geceler..:cat:

Afedersiniz arkadaşlar o sinirle konuyu konu dışı yerine motosohbete açmışım.. Özür dilerim..

Atahualpa
28 Nisan 2011, 04:57
Yahu zamanında bekçilerin (tevellüt yeter mi bilmiyorum) düdük çalarak dolaşması gibi bir şey bu. takma kafana

Slayerrr
28 Nisan 2011, 05:06
Yahu zamanında bekçilerin (tevellüt yeter mi bilmiyorum) düdük çalarak dolaşması gibi bir şey bu. takma kafana

:mrgreen: Aynen öyle. Ben geliyorum bak sen kaç :mrgreen:

redlion999
28 Nisan 2011, 05:31
Şuan öğrenciyim ama şimdiden şehir aramaya başladım kendime. Hem motosiklet için nispeten güvenli hemde eğitim dizeyi olsun,karşılıklı saygı olsun,hizmet olsun güzel bir şehir bulmam lazım. 20 yaşında bile bazen bu kaos ortamından sıkılıyorsam 30 yaşıma geldiğimde kesin katil olurum ben.. Bilen biri varsa kilometrelerce motorum ve ben rahatsız edilmeden gidebileceğimiz bir yer söyleyin valla parayla işim yok ferrari hayalleri 18 yaşındayken bitti( yeditepede okuyunca sürekli görüyor insan, ilk başta çekici gelse de bukadar kullanışsız birşey olamaz diye bakıyosun bir süre sonra)..

Ne demişler parayla saadet olmaz..

Atahualpa
28 Nisan 2011, 05:44
Gel izmir e huzura er

ertanos
28 Nisan 2011, 08:04

Abi senin yaş kaç ya. :cherry:

Taner YILMAZ
28 Nisan 2011, 08:44
Şuan öğrenciyim ama şimdiden şehir aramaya başladım kendime. Hem motosiklet için nispeten güvenli hemde eğitim dizeyi olsun,karşılıklı saygı olsun,hizmet olsun güzel bir şehir bulmam lazım. 20 yaşında bile bazen bu kaos ortamından sıkılıyorsam 30 yaşıma geldiğimde kesin katil olurum ben.. Bilen biri varsa kilometrelerce motorum ve ben rahatsız edilmeden gidebileceğimiz bir yer söyleyin valla parayla işim yok ferrari hayalleri 18 yaşındayken bitti( yeditepede okuyunca sürekli görüyor insan, ilk başta çekici gelse de bukadar kullanışsız birşey olamaz diye bakıyosun bir süre sonra)..

Ne demişler parayla saadet olmaz..

Çeşme'ye yerleş o zaman.. Oraya gittiğinde bu topraklar Türkiye sınırları içinde mi kalıyor acaba diye düşüneceksin.. Avrupadan kopmuş bir parça gibi.. İnsanlar saygılı, eğitim seviyesi yüksek ve yolları güzel..

Atahualpa
28 Nisan 2011, 13:43
Abi senin yaş kaç ya. :cherry:

Bu sene yolun yarısına geldik.

Acil112
28 Nisan 2011, 13:46
siren açanlar polis mi, ambulans mı?

KingoftHeWest
28 Nisan 2011, 13:52
itfaiye .

ZIPPIRMAN
28 Nisan 2011, 14:01
Fazla derin uyumayın,sabah namazı yaklaşıyor falan demeye çalışıyorlardır
yakında kapılarıda çalarlar zillerede basıp kaçarlar,şimdilerde bence saklanın biz geliyoruz nöbet bitimine az kaldı uğraştırmayın bizi sirenidir o

Acil112
28 Nisan 2011, 14:29
berber arkadaş anlatıyor:
Geçenlerde bir araba gece gece dolaşıp duruyordu, içinde garip garip tipler... 1, 2 derken polisi aradım söyledim bu adamlarda var bir numara diye.
Gelip adamları aldılar...
1,2 saat sonra polis A... Beni aradı (arkada şakır şakır klavye sesi, belli ifade alınıyor...):
Ulen berber Ha... Gece gece birsürü iş çıkardın başımıza...
Adamların üzerinden ruhsatsız silah(lar) çıkmış, "berber Ha... Söyledi öyle aldık" diye hedef gösteriyorlar!
2 3 gün sonra dükkana geldiler, "sen kimsin de ihbar ediyorsun"....

Maalesef böyle insanlar da var arkadaşlar. Ay sonu gelsin de maaşı alalım deyip gerisini düşünmeyen, ne halleri varsa görsünler sonra gider toplarız diyen, bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyen...

redlion999
28 Nisan 2011, 15:09
Cesmeyi aklima yazdim. En yakin surede ziyaret etmeye calisacagim..

Siren acan polisler buralarda. Gerci arada ambulansta isiklarda beklememek icin acip kapatiyor.

Burada insanlik yapmakta suc. Polise ihbarda bulunurken isim vermemeye ozen gostermek lazim. Benimde basima izmitte go karta binerken emniyet kemerinin lastige dolanmasiyla(trajikomik bir durum) sag kolumda dirsegimin ici yanarak kesildi. 112 arandi devlete gidildi. Benim tendonlar ortada kadin bana tc kimlikle giseye gidin diyor.( ailemde 3 kisi eczaci proseduru biliyorum orada sormasi bile yanlis). Kayit yaptirip beklemeye basladik.feci bir kalabalik var.Sukrediyorum damarim kesilmemis. Kan kaybindan kesin giderdim.. Baktik olacak gibi degil atladik ozel bir hastaneye gittik. Gider gitmez hemen ilgilendiler ama daha ameliyata hazirlanirken biri geldi basima odemeyi neyle yapacaksiniz diye soruyor. Dedim koyun can derdinde kasap et derdinde :)

WOLF 81
28 Nisan 2011, 15:23
berber arkadaş anlatıyor:
Geçenlerde bir araba gece gece dolaşıp duruyordu, içinde garip garip tipler... 1, 2 derken polisi aradım söyledim bu adamlarda var bir numara diye.
Gelip adamları aldılar...
1,2 saat sonra polis A... Beni aradı (arkada şakır şakır klavye sesi, belli ifade alınıyor...):
Ulen berber Ha... Gece gece birsürü iş çıkardın başımıza...
Adamların üzerinden ruhsatsız silah(lar) çıkmış, "berber Ha... Söyledi öyle aldık" diye hedef gösteriyorlar!
2 3 gün sonra dükkana geldiler, "sen kimsin de ihbar ediyorsun"....

Maalesef böyle insanlar da var arkadaşlar. Ay sonu gelsin de maaşı alalım deyip gerisini düşünmeyen, ne halleri varsa görsünler sonra gider toplarız diyen, bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyen...

yok daha neler olurmu böyle saçma iş, git kardeşim savcıya bak napıyo o polis arkadaşları, ihbar edenin kimliği herzaman gizlidir.

İHTİYAR
28 Nisan 2011, 15:38
İzmir güzeldir, emekli, öğrenci, işçi, memur dostudur.
Yakıt maliyeti bebeğiniz yoksa neredeyse yoktur.
1 liraya 5 demet yeşillik alırsınız, daha geçen gün pazardan kilosu 50 kuruşa domates aldım.
170 kuruşa Aliağadan Cumaovasına 82 km yolu metroyla gider, 90 dakika içinde geri dönüş yaparsanız dönüş bedavaya gelir.::xblink::

Aman kimse duymasın,kalabalık diye 30 sene önce ata toprağım İstanbuldan İzmire kaçtım,
Şimdi kalabalıklar gelip buralarında içine .........:queen:

Acil112
28 Nisan 2011, 15:42
yok daha neler olurmu böyle saçma iş, git kardeşim savcıya bak napıyo o polis arkadaşları, ihbar edenin kimliği herzaman gizlidir.

tamam işte, olması gereken o. Zaten sizi şu ihbar etti demiyorlar ki:)
en iyisi askeri sistem. bazı görevdeki insanları 2-3 yıldan fazla aynı yerde tutmayacaksın, en azından küçük ilçelerde böyle olacak. Kimseyle içli-dışlı olmayacaklar, trafik polisi akşam eşli okey oynadığı adama ertesi gün nasıl park cezası yazsın?..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:40 ----------

İzmir güzeldir, emekli, öğrenci, işçi, memur dostudur.
Yakıt maliyeti bebeğiniz yoksa neredeyse yoktur.
1 liraya 5 demet yeşillik alırsınız, daha geçen gün pazardan kilosu 50 kuruşa domates aldım.
170 kuruşa Aliağadan Cumaovasına 82 km yolu metroyla gider, 90 dakika içinde geri dönüş yaparsanız dönüş bedavaya gelir.::xblink::

Aman kimse duymasın,kalabalık diye 30 sene önce ata toprağım İstanbuldan İzmire kaçtım,
Şimdi kalabalıklar gelip buralarında içine .........:queen:

Kalkın gidelim İzmir'e!...:mrgreen:

ol_gu87
28 Nisan 2011, 15:56
Çeşme'ye yerleş o zaman.. Oraya gittiğinde bu topraklar Türkiye sınırları içinde mi kalıyor acaba diye düşüneceksin.. Avrupadan kopmuş bir parça gibi.. İnsanlar saygılı, eğitim seviyesi yüksek ve yolları güzel..

aynen arkadaşa katılıyorum çeşmeye taşınmamda bu çok önemli bir etken olmuştu çapulcu vs hiç kimseyi görmeyecegin tam bir avrupa şehridir çeşme izmirdede oturabilirsin veya ısparta şuan yaşadıgım sehir burasıda saygılı ve düzgün bir şehir imkanları kısıtlı sadece ama genel anlamda üniversite ögrencisi ve mezunları memurların bulundugu harika egitim düzüyinde bir şehirdir ısparta ama çeşme türkiyedeki en pahalı şehir diyebilirim ama yaşamadan muhalefet bile olmayın

mınçıka_35
28 Nisan 2011, 16:03
Kardeş onun mantığı şu; "BİZ BURADAYIZ" :wiinkk:İstanbul'da her gece boş sokaklarda polisler siren çalıp devriye gezerler.Bundan 5 yıl kadar önce ne olaylara tanık oldum bir anlatsam.Kapkaççı mı dersin,araba teybini çalmaya çalışan hırsızlarla camdan gözgöze gelip,elleriyle bana sus boğazını keseriz işareti yapmalarını mı dersin.Bir ara hemen hemen hırsız girmeyen ev yok gibiydi.Ayrıca polis de değilim.Ama asayiş adına yapılanları hoş görmek zorundayız.Adamın kafasında hırsızlık vardır ve gece boş bir sokapa girip bizlerin motorlarını gözüne kesiyordur.Tam o esnada "AAAaaaaavvvvv" diye siren sesini duyunca sence ne yapacak:)Kaçıp gidecek.O siren sesini duymasa belki de motoru çalıp gidecek.Sonra ertesi gün emniyete gidip çalıntı ihbarı vs. vs. uğraş dur.Bir ihtimal belki bulunur.Dediğim gibi,o siren sesinin anlamı; "BİZ BURDAYIZ...":wiinkk:

sideprensi07
28 Nisan 2011, 16:16
1995 de kurban bayramı için çeşmeye gitmiştik arkadaşlar ile:)
ben üçkuyularda oturuyordum o dönem,

o kurban bayramı benim en güzel geçirdiğim bayramlar arasında yerini aldı:)
çeşme o dönem çok daha doğal ve sakin idi:) şuan o dönemki halinden eser yoktur diye düşünüyorum

jandarma burda aynı sireni çalıyor gece ortam sakinleştiği vakit,karakolda oturmasın dan iyidir bu:cat:

ol_gu87
28 Nisan 2011, 16:26
çeşme limanı açıldı bu yaz bütün sosyete bütün hayat her yerine taşındı artık çeşmenin daha hareketli ve kaliteli bir şehir oldu yakında bir çok dünyaca ünlü avrupa eglence kentleri ile kıyaslanacak konuma gelecekbu arada herşey belediyede bitiyor çalmıyor çaldırtmıyor adamın zaten ihtiyacıda yok böyle şeylere CHPli bu arada bütün izmirde oldugu gibi ondan yaşanısı bir yer