PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benim Çılgın Projem (Krediyle CBF 600)

Sayfa : [1] 2

mete_han
28 Nisan 2011, 00:31
Evet arkadaşlar benimde bir çılgın projem var...:cherry:

ulen zaten borçlu doğduk borçlu ölücez...dünyaya kaç kere gelicez şeklinde kendimi kandırıp gaza getirip krediyle bir cbf 600 almak istiyorum...

geçenlerde Mutluhana sordum krediyi Akbanktan çıkarırırz 1.30 oranla vade süresi bana kalmış tabi...oranlara girip kafanızı karıştırmayayım ama vade farkıda uzarsa 20 bin lirayı 25 bin olarak öderim...akıl işi mi değil...mantıklı mı değil...ama gönül istiyor işte...24 ayda 1000 liralık taksitle...:pale: kasko kredi masrafları vs 26 yı bulur...dile kolay be 2 yıl 1000 lira bağlamak...

bir baltaya sap olamadık...olamayacağız gibide görünüyor artık...bari bir cbf 600 lüğümüz olsun çok fazla gezemesemde binemesemde o cbf 600 benim 600 ümdür diye sevineyim beni motive etsin sürekli...:cherry:

şu kalıpları korkuları bir yensek kırsak var ya harika olacak...bu kredi işlerinde ilk bakılan gelirden önce skor puanıdır...benim skor puanım ise konut kredisi alacak durumda o açıdan sıkıntım yok ama mantıksız bir borçlanmayada girmeye korkuyorum işin aslı...bu duyguları sizle paylaşmak istedim...:pale:

birde işsiz kalınca naparım diye hayıflanıyorum...yani meslek yok özel şoförüz...yarın gözünün üzerinde kaş var dendiğinde na halt edicez...babadan kalmadı 3-5 daire anasını satayım...hep it gibi çalışmak zorunda kaldım...

cbr1100 xx
28 Nisan 2011, 00:36
Çalışmak hayattır mete.....:cat:

Osbourne
28 Nisan 2011, 00:38
Mete'ciğim, motosikleti ne kadar çok sevdiğimi az çok bilirsin.
Ama motosiklete bu şekilde hayat bağlanmaz fikrimce..

Her halukarda senin bileceğin iş ama sormuşsun söylemiş oldum :)

mete_han
28 Nisan 2011, 00:38
Çalışmak hayattır mete.....:cat:

ama insani şartlarda onurlu bir şekilde ve hakkını alarak çalışırsan dediğin gibi...:rendeer:

ColdhearteD
28 Nisan 2011, 00:39
abi 2. ele bak bence beyaa 25 bın gayma az para deyil ,öde öde bitmezz valla :) .skor puanı demişken ben başvuru yaptım bı bankaya ,kredı kartı odemesının asgarısı bi kere askerdeyken gecıkmıs o yzuden puanım düşükmüş vermedı kredıyı .ama internet den bikaç bankaya daha başvurdum onlar önonay verdi bordroyla gel dedi , yani şimdi bu bankalar bana krediyi verecekmi yoksa beni uğraştırıp evrak toplatıp ondan sona senın puanın düşük sen kazana dusmussun mu diyecekler :)

serkanADH13
28 Nisan 2011, 00:39
Hakkında Hayırlısı Olur İnş :)

Benımde Babadan Kalma Kaba İnşaat Daire Vardı,
Onu Yaptırdım Kredi İle,
10 bin çektim, 9.700 elıme gectı,
1280 cıvarı kredı odüyorum yaklaşık 1 senedır :)
3 yıl ama 350 lıra taksıtle :)
1000 lıra olsa gözüm yemezdi şahsen benımde :)
kısmetse bu yaz bende 600F veya R6 düşünüyorum,
şu anda 5 bın elde var zaten,
4.5 bın daha ekledımmı Bu Yaz Kısmet Olacak İnş :)
Herkez Adına,
''HAKKIMIZDA HAYIRLISI OLUR İNŞ'' :)

BIYIKLI
28 Nisan 2011, 00:41
Çılgın proje olduğu için midir bilmem ama seni bir an odunla ıslata ıslata dövesim geldi Mete!

Sakın diyorum ve daha makul fiyatlı bir motosiklet almanı şiddetle öneriyorum..

AmonRA34
28 Nisan 2011, 00:43
Valla benim de çılgın bi projem var aslında.Eğer 7 bin lira gibi param birikirse bi de benim motoru 7 bine satarsam sıfır bi transalp almak gibi bi niyetim var ama sonuçta 6 bin lira gibi bi kredi çekicem.Seninki hepten aşırı çılgın bir projeymiş.Yapma bence pişman olursun.Ben 2 sene krediyle araba almıştım.Son taksitleri öderken babam sağolsun demiştim.

mete_han
Mete'ciğim, motosikleti ne kadar çok sevdiğimi az çok bilirsin.
Ama motosiklete bu şekilde hayat bağlanmaz fikrimce..

Her halukarda senin bileceğin iş ama sormuşsun söylemiş oldum :)

ya abi haklısında işte cbf 150 ile ne ileri ne geri sürünüyoruz...ulaşım aracım o olur...pazarlarıda veya uzun yolda ise cbf 600 ile uzarım memleketime sağa sola vs...ulen hayal bile kurdurmuyonuz...:pale:

abi 2. ele bak bence beyaa 25 bın gayma az para deyil ,öde öde bitmezz valla :) .skor puanı demişken ben başvuru yaptım bı bankaya ,kredı kartı odemesının asgarısı bi kere askerdeyken gecıkmıs o yzuden puanım düşükmüş vermedı kredıyı .ama internet den bikaç bankaya daha başvurdum onlar önonay verdi bordroyla gel dedi , yani şimdi bu bankalar bana krediyi verecekmi yoksa beni uğraştırıp evrak toplatıp ondan sona senın puanın sen kazana dusmussun mu diyecekler :)

valla aga 2000 yılından beri kart ve kredi kullanırım şu ana kadar sıkıntım olmadı...lazım oluyor banka zor günlerde...senin sorunla alakalı bişey diyemiycem hacı...

Serkan BIYIKLI ve AMONRA biraderler..ben yatmak zorundayım malum erken kalkıcam...yarın cevap yazarım...iyiegeceler olsun herkese...:cat:

Alper Kaya
metehan abi 2 yıl insan bunalır az parada değil 1000tl her ay vede dediğin gibi iş garantiside yok bence cbf150 iyi diyip geçelim :D

qsTah
28 Nisan 2011, 00:44
yedir gitsin usta ya, insanlar tatil yapmak için çalışmazmı ?
tatildeki amaç nedir ? motive, lux, hayal, amaç, zevk..
seninkide motor nolmuş yani ?
gibi daha etkili bir gazla 96 model vectra b yi satıp r6 alan bir zihniyetim var :)

F54
28 Nisan 2011, 00:44
abi zevk in veresiyesi olmaz diye düşünüyorum bi esnaf sözüdür fakat tamamı borç bi motor alınmaz bence 2 bin lira da olsa akıl işi değil bence borçlu olduğun zaman ben emanet gibi düşünüyorum korkarak binerim allah kolaylık versin eğer alırsan

mayildiz
28 Nisan 2011, 00:52
Ya gece gece benide dertlendirdin. Bir insana atasından hiç mi bişe kalmaz arkadaş ya.
Mehdil kadar bir arsa kalaydı bari, kaçak kat falan yapardık bişeye benzerdi ama yok.
Tamamen seninle aynı durumdayım, aslında çokta şikayetçi değilim halimden ama etrafta işsiz güçsüz evlenip çoluk çocuğa karışan ve halen iş miş aramayan ama benden iyi şartlarda yaşayan insanları görünce nerde ulan adalet dediğim çok oluyor.

Bu durum beni hep kendi işimi kendim halletmeye yönlendirmiştir, netekim başka çaremde olmadı hiç. Çok şükür kimseye minnetim de yok eyvallahımda, ihtiyacımda ama bazen keşke daha kolay olsaydı diyorum.

Nerde adalet, nerde benim CBF 600'üm diyesi geliyor ama ne çare birşey değişmiyor. Düzenin düzmeye yeltendiği ama beceremediği taraftayız? Gözünüz kulağınız acık olsun.

-unnamed-
28 Nisan 2011, 00:56
abi senin bileceğin iş...
lakin hayat standartları ortada en büyük korkuyu zaten açıklamışsın işsiz kalmak...
böyle bir durumda ne şekilde davranılır?
banka bu konularda yezidden daha zalim olabiliyor...

mınçıka_35
28 Nisan 2011, 01:00
Ah be Metehan Abi,hayallerini yıkmak istemem ama...Yaşım 24,bir sorsan benim de ne hayallerim var:)Hani memur olsak bir şey demeyeceğim,gözü kapalı gir derim 2 yıl ayda 1000 lira takside ama...Bence özel sektörden gelen gelire güvenerek bu işe girme.Valla özelde kovulmak anlık bir olay.Her şey 1-2 dakika içinde olur biter.Bana kalırsa her gece hayallerinle beraber uyu:)Bir küçüğün olarak sana bunu tavsiye ederim.Çünkü ben her uyuduğumda yanımda hayallerim oluyor.Bir sabah kalkarsın bir bakarsın hayallerin önünde diz çökmüş...Belli mi olur:)

Alkolica
28 Nisan 2011, 01:01
o işi yapan manyaklardan biriyim,ama mete abi şunuda düşün aldığın cbf seni motive edicek ve daha çok çalışıcaksın,bi kere daha mutlu olucaksın,duyguları paraya endekslememek lazım,seni eğer çocuk gibi mutlu edecekse al anasını satayım,işsiz kalmak diye birşey yokdur iş seçmek vardır! benım üniversiteden gıda mühendisi arkadaşım eskişehirde işsiz kaldığında halde hamallık yaptı 4 ay 50şer liradan da 2 vardiye 100lira yömye alıyordu...hep takdir ederim:cat:

twona
28 Nisan 2011, 01:08
mete sen almak istiyosun ama mantığın alma diyor belli, ben olsam o kadar borçla motor almam. küçük hacim bir yerden sonra sıkıyor haklısın. madem yüksek hacimi bir makina alacaksın 7-8 bin lira çek hem az borçlan, hemde sürdüğünde keyif al derim.

senin yerine olsam, er-5, hyo gt 650 naked yada gv 650 tarzı motorlara bakarım. hatta bence işin sonu olan maxi scotter alır keyfime bakarım. al bi tane piaggio x9 abs dünyayı gez valla. 8000 tl ye pırıl pırıl makina alırsın. 40 bg, intercoom var, abs var, bastınmı 180 görür, konfor desen oda var. artık yaşlandın, maxi scooter zamanın geldi senin :)

RiDeR_2
28 Nisan 2011, 01:09
abi benzer bi çılgın projenin şuan bende üstündeyim akıl işimi dedigin gibi degil ,gönül istiyo ama ben o motora binerken biyandan da daha ödemem gereken 23ayım oldugunu hatırlıycam dünyanın binbir türlü hali var ya bi terslik çıkarsa falan kafam oralara gitcek keyif kaçıcak iyisimi daha bütçeye uygun yada daha kısa borca sokcak bi makinaya yönelmek .
bunları yazarken hala kafam çılgın projede dolanıyo ama keyfini çıkaramadıktan sonra napıyım

Unique693
28 Nisan 2011, 01:11
Abi sana ağır olur acil bişey çıkar allah korusun sıkıntı yaşarsın daha küçük şeyler bak bence.2 nci el bir fazer al rahat ödeyemezmisin ?

RunemagicK
28 Nisan 2011, 01:14
ama insani şartlarda onurlu bir şekilde ve hakkını alarak çalışırsan dediğin gibi...:rendeer:

biz buna halk arasında kapitalizm diyoruz.

necdet_vv
28 Nisan 2011, 01:15
Evet arkadaşlar benimde bir çılgın projem var...:cherry:

ulen zaten borçlu doğduk borçlu ölücez...dünyaya kaç kere gelicez şeklinde kendimi kandırıp gaza getirip krediyle bir cbf 600 almak istiyorum...

geçenlerde Mutluhana sordum krediyi Akbanktan çıkarırırz 1.30 oranla vade süresi bana kalmış tabi...oranlara girip kafanızı karıştırmayayım ama vade farkıda uzarsa 20 bin lirayı 25 bin olarak öderim...akıl işi mi değil...mantıklı mı değil...ama gönül istiyor işte...24 ayda 1000 liralık taksitle...:pale: kasko kredi masrafları vs 26 yı bulur...dile kolay be 2 yıl 1000 lira bağlamak...

bir baltaya sap olamadık...olamayacağız gibide görünüyor artık...bari bir cbf 600 lüğümüz olsun çok fazla gezemesemde binemesemde o cbf 600 benim 600 ümdür diye sevineyim beni motive etsin sürekli...:cherry:

şu kalıpları korkuları bir yensek kırsak var ya harika olacak...bu kredi işlerinde ilk bakılan gelirden önce skor puanıdır...benim skor puanım ise konut kredisi alacak durumda o açıdan sıkıntım yok ama mantıksız bir borçlanmayada girmeye korkuyorum işin aslı...bu duyguları sizle paylaşmak istedim...:pale:

birde işsiz kalınca naparım diye hayıflanıyorum...yani meslek yok özel şoförüz...yarın gözünün üzerinde kaş var dendiğinde na halt edicez...babadan kalmadı 3-5 daire anasını satayım...hep it gibi çalışmak zorunda kaldım...

çok güzel yazmışsın anlatmışsın ama bitiyor be sayılı gün çabuk geçiyor bak benim aldığım 5,500TL nin 9. taksidini yaatırıcam bu ay 05 mayıs da 270 270 ödüyom her ay hiç anlamıyom bile o paraylada bi CBF almıştım :) şimdi ise sattım ama yine bi CBF alıcam fakat yine taksite bağlicam bu seferde kredi kartı taksitine limitlerim yetiyor sorun yok onlada ya 10 ay yaparım yada altı ay artık hele şu mayıs ayı gelsinde D&B motordan arasınla sizin motor geldi buyrun gelin alın desinler o zaman düşünürüm 6 ayn mı 10 aymı diye yani zaten hali hazırda ödemekte olduğum 270 var birde bunu eklesem 10 ay 312 lira eder 582 lira yinede çok değil bende ayda net bin lira maaş alan biriyim hesaplıyorum kendimce 582 oraya internet param var her ay 25 lira cep telefonu faturam ver her ay 30 lira eder mi sana 637 lira geriye kalıyor 300-350 lira az değil ben ne sigara içerim nede alkol evimde bilgisayarım var birde motorum iki oyuncağım var bunlarda olmazsa neyle yaşicazki kardeşim var anası sat gitsin niyetine girmişsen gerisi gelir yeterki ama yeterki evdeki hanım izin versin gerisi herşey kolay sonra yıllar geçince çok sıkışırsan yine satarsın o para yine senin olur fark edermi ki o pra çöpe gitmiyorya hadi kalk birde şunu düşün bakalım her ay kenarıya 1 lira koy ve 20 ay sonra bu motoru al o zaman diyeceksin ki 20 ay sonra altım öteki türlü olsa 24 ay sonra benim oldu dersin öylemi borç bitmeden benim diyemezsin. peki şuna ne demeli bugünden itibaren her ay 1 lira atsan kenarı birikmeye başlasa bu motoru 20 ay sonra aynı paraya bulabilecekmisin sadece bunu soruyorum sana 20 ay sonra elimde 20 bin lira topladım hadi gideyim almaya dediğinde bayii diyecekki HOOPs arkadaş bu motor oldu 24 bin lira git dört ay daha çalış topla öyle gel ee oldu mu şimdi sen iki sene zarardasın niye bekledin o zaman iki sene sonra madem aynı paraya alacaksın varsın olsun bugün al bugün al ki ruhun gençleşşsin alınmış alınmıştır hiçbirzaman unutmayalım benim önümde düğün olmasa bende yapardım aynı şeyi benimde bankalar tarafından alnım ak kıçım pak bana da verirler ama önümüzde daha uzun bi yol var o yüzden ve öyle büyük bi makinayı koyabilecek yerim yok

askon
28 Nisan 2011, 01:16
Mete kardeşim sen Türkıyede yaşadığını bı an olsun unttun galıba :bounce:

mayildiz
28 Nisan 2011, 01:19
CBF 600'ü denemek isteyen site sakini arkadaşlara fazla hırpalamadan kullanmak şartı ile kiralamayı düşünürsen taksitlerin bir kısmını çıkartmış olursun. Elbet vardır üç beş kişi. :)

necdet_vv
28 Nisan 2011, 01:22
Çılgın proje olduğu için midir bilmem ama seni bir an odunla ıslata ıslata dövesim geldi Mete!

Sakın diyorum ve daha makul fiyatlı bir motosiklet almanı şiddetle öneriyorum..
bu motorun yerini başkası tutarmı be abiJim yaw tutarmı İç hemde iç tutmaz yane
al abijim sen al bu makinanın bir altını ancak şu tutar F 800 S bulabilirseniz :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:20 ----------

krediyle araba almıştım.Son taksitleri öderken babam sağolsun demiştim.

:queen: :pr:

serdar23_Bilgem
28 Nisan 2011, 01:25
Hobi için aldığın motosiklet, sonradan fobi olmasın derim.

Almayı hayal etmek bile güzel ama maceraya girme derim Mete.

İnşallah daha iyileri nasip olur sana.

cavro
28 Nisan 2011, 01:29
hocam ayıptır söylemesi benzin olmuş 4.20 :)

yani almak var birde üstüne yürütmesi var :)

brs3417
28 Nisan 2011, 01:31
Abi iş sana kalmış ama satılaması gerekirse satarsın zararın 3 olur 5 olur tabi kredili motor satılıyor mu atılmıyor mu o işlerden anlamam.

kartalizma07
28 Nisan 2011, 01:35
projen güzelmiş abi, olmayacak bişey değil, başbakanın projesi olmaz ama seninkisi olur

necdet_vv
28 Nisan 2011, 01:41
CBF 600'ü denemek isteyen site sakini arkadaşlara fazla hırpalamadan kullanmak şartı ile kiralamayı düşünürsen taksitlerin bir kısmını çıkartmış olursun. Elbet vardır üç beş kişi. :)

eğer böyle bir şey yapılırsa emin olun ki makul fiyatla bir haftalık ilk ben kiralarım arkadaşlar haberiniz olsun. hatta gerekirse yurt dışı gezisi bile yapabilirim onunla bana 1 hafta yeter hem motoru tanırım gelecekte tek ona yorarım kendimi benim içinde iyi bir deneyim olur ve zaten ilreide almak istediğim tek motor olan VFR-1200 e daha yaklaşmış olurum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:38 ----------

projen güzelmiş abi, olmayacak bişey değil, başbakanın projesi olmaz ama seninkisi olur

:P: queen:

Volkan Serezli
28 Nisan 2011, 01:46
Abim ben o borçların 72 binlere çıktığını
120 bin tl lık evin 25 bin tl ye satıldığını gordüm
daha ufak krediyle 2.el bi motor
tabi karar senin abim

Shrieker
28 Nisan 2011, 01:55
Benim yapmayacağım birşey. İstiyorsam para biriktirme yoluna gitmeyi tercih ederim; çok zor olsa da...

MotorKafa
28 Nisan 2011, 02:02
Abi yorumların hepsini tam olarak okuyamadım fakat kredi alacam kararlıyım diyorsan ing bank ı tercih et derim. Faiz oranları ve masrafları oldukça makul

Emrah.ark
28 Nisan 2011, 03:10
Metehan abi hayallerinin peşinden git ama kendini çokta hırpalama abi..
Çok isterim 0 bi cbf 600 'ün olsun ama alınca mutlu olucağın bi yana çokta sıkıntı çekicersın diye korkuyorum..
Dünya hali acil bişey olur bişey çıkar..
Ama şöyle bişey yaparsanda mutlu olacağına inanıyorum..
2. el fazer yada 2.el cbf 600 alsan yarı yarıya oynar..
Ayda bin lira ödiyeceğine 500 lira ödersin olmazmı:silent:

Slayerrr
28 Nisan 2011, 03:14

Ama başbakan projeyi icra etmeye çalışırsa proje battığında bize girer ona bir zararı dokunmaz. Mete_han'ın proje batarsa... durum ortada zaten :P

Abi bence hiç girişme. Evli barklı adamsın. Eğer o kadar taksit ödeyebiliyorsan ve araban yoksa o paraya bir araba al. He araban varsa bi' hevesini atmak için arabayı satıp motoru alırsın, sonra yine arabaya dönersin. Tabi cbf'i hariç tutuyoruz. :)

AmonRA34
28 Nisan 2011, 03:27
100 km'de 7 litre yaksa 30 TL yakar.Bin km'de 300 TL.Senede 10 bin km yapsan 3 bin lira yapar.İki senede krediyi ödeyene kadar 6 bin TL'de benzin masrafını düşünürsek motor sana 32 bin TL'ye gelir.O kadar yakmaz demeyin 4 silindir bu baya yakar.

Felon
28 Nisan 2011, 10:02
abi noldu neden çizildin yine ya:mrgreen:
cbf600 de çok kral

tigermbz
28 Nisan 2011, 10:13
maaşının büyük kısmını borca bağlamak!
ne için? cbf600 için
hangisinden eminsin mete?
2 sene o işte çalışacağından mı
kalan paranın yeteceğinden mi
Allah göstermesin, bir aksilik çıkarsa bankanın sana insaflı davranacağından mı?

risk almak iyidir ama boyunu aşmayacak

Seko
28 Nisan 2011, 10:28
Öncelikle motosiklet almak için kendini bu kadar kasmaya değmez diye düşünüyorum. Borçları ödeyeceğim diye çırpınırken motordan hiçbir zevk alamayacaksın. Bu kadar düşündüğüne göre de ince hesap yapacak kadar zorlanacaksın, bu da bir süre sonra kuruşu kuruşuna benzin ve kilometre hesabı yapmana sebep olacak. Çoğu zaman gezmekten vazgeçeceksin, motor yatacak. Yani bu strese 2 yıl boyunca katlanmak zor. Bence 8000 TL'ye falan al bir 250 cc maxi scooter hem ödemeler kolay olsun hem benzin yakmasın.

Hala CBF600'de ısararcıysan önerim şu, krediyi motosiklet kredisi olarak değil de destek kredisi olarak çekip motoru peşin ödersen üzerinde banka hakkı olmuyor. Hem peşin fiyatta pazarlık da edersin. Ödemelerde sıkışır veya işşiz kalırsan anında satar kredinin bir kısmını veya duruma göre tamamını kapatırsın. Senin bileceğin iş ama ben girme derim.

hocaseko
28 Nisan 2011, 10:30
bende aynı durumdayım ve matematik öğretmeniyim...devlette işim garanti...eşimde öğretmen...kawasaki er6n 2.el daha iyi olur diye karar verdim...2 silindir eksik daha az tüketim...tarz aynı...10-12 arasına süper motosikletler var...hem alırken hemde kullanırken yarı yarıya ucuza geliyor...trafik polisleriyle sürekli görüşüyorum 7lt nin altına şehir içinde düşmüyor...cbf150 den sonra senin için yıkım olur...tabi yine de karar ve keyif senin...

Alper41
28 Nisan 2011, 10:34
2.el fazer alirim abi ben senin yerinde olsam kendimide fazla zorlamamis olurum , hayirlisiyla bende bu yaz basi bi fzs600 dusunuyorum .

chirkinn
28 Nisan 2011, 10:37
taksit tutarı çok yüksek şuanda az biraz çekip orata şeker işini görecek ve seni tatmin edecek bir motor alırsın onun borçunu ödedikten sonra onu tekrar satarsın 2.elde çok zarar etmeyeceğin bir model olmalı sonra onu sat bir daha kredi çek al tek seferde aylık 1000 lira yüksek mebla Allah korusun işten çıkarıldın mı zararına satakmak zorunda kalabilirsin elindeki motoru ama taksit tutarları ufak olduğunda seni zorlamaz diye düşünüyorum ben öyle aldım üstündeykende yok borçu var cartı var curtu var diye düşünmüyorum alırken en fazla pert olur bana bişi olmasın borçunu öderim diye aldım yok satıcam atıcam diye düşünerek almadım ama sen bu şekilde çekme derim abi dünyanın bin bir türlü hali var başka bir şeye para lazım olur çok zor durumlarda kalabilirsin Allah göstermesin.

kurubuz
28 Nisan 2011, 10:37
Yakışır sana tabi ama seni üzebilir. En başta evdeki iç işleri bakanına nasıl anlatacaksın durumu. " Hayatım 2 sene boyunca çok sıkışacağız, tasarruflu olman lazım çünküüüüü beeeen 600f aldım. " Evde kıyamet kopar, kadın kısmısı şöför adama ayda bin lira motora verdirmez. Motosiklet kişisel ve bencil bir zevk, evin parasını sana bunun için yedirmez.
İkinci konuya gelelim : En basit parça 150 euro dan başlıyor, depoyu delsen 1000 euro. amortisörler 500 er euro. Bu da sıfır motor almayı daha cazip hale getiriyor, en azından 2 yıl garantisi var. Ayrıca bu kadar pahalı motora kasko yaptırman şart. çalınırsa kafanı duvarlara vurursun. Kasko masrafını da köşeye yaz.

Veya sıfır bir GV 250 hyo al. Hem fiyatı, hem parçası,gücü, kalıbı sana uygundur.

chopperrider
28 Nisan 2011, 11:13
ayda 1000 TL kredi ödemesi az bir meblağ değil üstelik 24 aydan bahsediyoruz. aylık gelirin net 5000 TL civarında değilse çok mantıklı bi rakam değil.
11-12 bin TL seviyesinde 2006-2007 cbf600 alsan belki biraz yaşlı olur ama her halde cbf150'den sonra motosiklet zevkini tatmin eder, ihtiyaçlarını da karşılar.

blue white
28 Nisan 2011, 11:22
meto usta vazgeç o fikirden sen. ama illaki yapıcam diyorsan da 12-13 civarı bireysel çek 2. el bişeyler al, sıfır alıp bir sürü zarar yapacak lüksün yok :)

< iLk@yy >
28 Nisan 2011, 11:34
bence mantıksız. yüksek bir kazancın yoksa 0 motosiklet alınması gereksiz birşey. zaten fazla para kazanıyor olduktan sonrada bi kaç ay dişimi sıkar biriktirip nakit alırım.

bankadan araç kredisi almakta iyi değil. faiz oranları düşük gösteriyorlar ama her yıl özel kasko ile bilumum dosya masrafını üstüne yıkıyor bir güzel. 25 bin lira kredi çıktı diyosun bunun 20binini nakit veriyor sana. birde kredi bitene kadar olan kasko ücretleri var ödeme içerisinde.

2. el motosiklet alıp ihtiyaç kredisi çekmek çok daha mantıklı bir olay. şahsen ben bu şekilde yaptım.

Sinan Er
28 Nisan 2011, 12:14
Yaw metem sana feda olsun bütün honda kafana taktıgın şeye bak.

Ama hayata kamikaze yapmanında anlamı yok. Herşeyden once sağlık.

Sağlıkdan daha büyük servet mi var şu dünyada.

Sat altındaki motoru bi 10bin kaat da bireysel kredi cek al 2. el bi cbf 600 hem ufak ufak ode hem elin dara dustugunde kafana takılmaz nasıl denklestırecegım diye düşünmezsin.

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan fazla basma ama cok yakıyomuş bu meret :rendeer:

crazy_81
28 Nisan 2011, 12:34
abıcım bak bende sen gıbı dusenen bırıyım ama ben slenın kardar cesaretlı degılım ben cok buyuk dunya capında bı fabrıkada calısıyorum oyle krızde falan sallanıcak bıyer degıl ama neolursa olsun ısım ıyı... sımdı gelelım motor mevzusuna bende 0 motor alacak kredıyı cekerım ama cekmıyorum yaa bı aksıklık cıkarsa ??? elımdekı paranın ustune 7-8 bınlıra daha eklıcem kredıu cekerek 600f alıcam amacım bu bence odeyebılcegın sekılde davran ;)

dr_lunata
28 Nisan 2011, 13:24
arkadaşın hakkına hayırlısı olsun diyecem ama forumdan uzaklaştırma almış... mevzu ne acaba...

omercem
28 Nisan 2011, 13:30
Keyif için bu kadar borca girilmez, işini maaşını kendin söylüyorsun az değil iki sene neredeyse bir maaşı oraya yatıracaksın, bunun işletme masrafı ayrı zaten...

Çocuğunun, eşinin, evinin , mutfağının giderlerinden, onların keyiflerinden hayallerinden kısarak hafta sonu 600 f le uzamak istiyorum dersen, kusura bakma kimse destek olmaz sana...Olan varsa açık konuşuyorum apaçidir. Sorumluluk duygusundan yoksundur.

syclla
28 Nisan 2011, 13:34
mösyö mete neden ban yedi