PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir Depo Benzinle Kaç Km Gidiyorsunuz?

Sayfa : 1 [2] 3

tgfatih
28 Nisan 2011, 11:02
yedek depoya geçmeden 13 lt benzinle 547 km - TVS Apache

cbr125cbr
28 Nisan 2011, 11:05
2007 Model CBF150 23000de
uzun yolda 10lt(yedek hariç depo) 460km (+2.4lt yani +115km= 575km ) tam depo ile.
Şehir için (istanbul, kısa mesafeler dur kalk trafik vs) 365km (10lt)

jönysf
28 Nisan 2011, 11:44
aysa gy-200 200cc
8 litre benzin deposu var
250 km yol gidiyorum şehir içi

audioslave
28 Nisan 2011, 11:48
Sürekli aynı yerden ve sabit 40tl'lik benzin alıyorum (9.7litre benzin).
85km/h'yi geçmeden,sakin sakin,artcısız olarak tüketim: 255 km 9.7 litre benzin,Gv 250 ile

takendy
28 Nisan 2011, 12:27
depo max. 23 lt yakıt alıyor.
bu 23 lt ile ortalama 400 km. yol yapabiliyorum...

omercem
28 Nisan 2011, 12:57
Vallahi en iyisi clio demekki,

Clio Sembol 2010 ile 45 litre dizel ile 1200 km gidiyorum İstanbul Şehiriçinde;

100 km de / 3,75 Lt.

murat_71
28 Nisan 2011, 13:17
r1150gs 2003 model 100km'de 5.2 ( şehirler arası yol 120 km ortalama hız ) 22 lt depo

f650gs 2006 model 100 km'de 3.6 ( şehir içi dışı karışık ortalama 100 km hız ile) 17 lt depo,

kendi ölçümlerim.

kurubuz
28 Nisan 2011, 13:20
MT03 ile 100-120 km hızla arası uzun yolda 12 litre ile 250 km yani 100 km de 4,8 litre.
Şimdiye kadar en az 4,2 litre en çok da 5,8 litre/100 km tüketimim oldu.

AmonRA34
28 Nisan 2011, 13:26
Vallahi en iyisi clio demekki,

Clio Sembol 2010 ile 45 litre dizel ile 1200 km gidiyorum İstanbul Şehiriçinde;

100 km de / 3,75 Lt.

Yok artık daha neler.İstanbul trafiğinde şehir içinde 100 km'de 3.75 litre motorin :silent:

Atahualpa
28 Nisan 2011, 13:41
Yok artık daha neler.İstanbul trafiğinde şehir içinde 100 km'de 3.75 litre motorin :silent:

Yakar. Renault DCi kokluyor resmen. İbiza 1.4TDİ 2004 ile 4.2 falan yakıyorum ben

omercem
28 Nisan 2011, 13:49
Yok artık daha neler.İstanbul trafiğinde şehir içinde 100 km'de 3.75 litre motorin

Zamanında çalıştığımız işyerinde Demir BÜKEY ileri sürücülük eğitimi vermişti. Ben öğrendiğim teknikleri biraz daha geliştirdim.

1. Sıkışık trafikte ve kalkışlarda gaz vermeyin, sadece debriyaj ve rölanti ile kalkın. kalkışları ikinci vites ile yapın.

2. Yolu okuyarak gidin gereksiz fren gereksiz gaz ve yakıt demektir. Mümkün olduğunda az fren kullanın,

3. Boşa alın giderken boşa alın, sonra tekrar 4-5 devam edin,

4. 20 bin devri geçmeyin

logaritma
28 Nisan 2011, 13:50
motorun az yakmasının üstündeki teknoloji ile çok orantılı..

aynı motorun karbiratörlüsü ile enjeksiyonlusu arasında bile yeri geliyor 1 litre oynuyor..

Hep diyorum bu konuda geçmişdede açdığım örnek konular var..

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/57722-devir-tersine-dondu-millet-hacim-kucultuyor.html

Atahualpa
28 Nisan 2011, 13:52
Zamanında çalıştığımız işyerinde Demir BÜKEY ileri sürücülük eğitimi vermişti. Ben öğrendiğim teknikleri biraz daha geliştirdim.

1. Sıkışık trafikte ve kalkışlarda gaz vermeyin, sadece debriyaj ve rölanti ile kalkın. kalkışları ikinci vites ile yapın.

2. Yolu okuyarak gidin gereksiz fren gereksiz gaz ve yakıt demektir. Mümkün olduğunda az fren kullanın,

4. 20 bin devri geçmeyin

2 bin devirdir o :)

omercem
28 Nisan 2011, 14:13
2 bin devirdir o

Evet öyle :)) clioyla aya gidiyoruz sanacak gören ... 3 binde havalanıyor 20 binde kesin roketler çünkü aya doğru :)))

gokmenkurt
28 Nisan 2011, 17:16
1 depo ile sert sürüşte 170 normal kullanımda 190 km ( 2 kişi/tek kişi karışık ama adana yolları düz bu çok önemli bir etken fazla çıkış yok )
depo = 6.3 litre

AmonRA34
28 Nisan 2011, 17:37

4. 20 bin devri geçmeyin

Rolatide kalkış yapmak motoru zorlamaz mı?Ben genelde 2.500 devirde vites değiştiriyorum.Çok düşük devirli kullanmak sanki motoru yoracakmış gibi geliyo.Gerçi ben ne yapsam sizin kadar tüketimi düşüremem.Cliolar 65 beygir , bizim accent 110 beygir.Nerdeyse iki kat güç farkı var.Mutlaka clioya göre fazla yakacaktır.

innovacı
28 Nisan 2011, 17:39
depoyu fullemek nasip olmadı:) ölçümlerimde 100km de 5 lt yaktı

BLACK_ICE
28 Nisan 2011, 17:40
sayın üye deponuzu en son ne zaman fullediniz diye topic açsan daha çok hit alırdı :D:DD:D:D:D:D::D

F54
28 Nisan 2011, 17:45
Günümüzde benzinin ateş pahası olduğu ülkemizde bu sorunun cevabı daha bir önem kazanmıştır. Pekçok konuda olduğu gibi fazla yakıt tüketimi konusunda da cahil olduğumuzu düşünüyorum.

Motoru tavsiye edildiği biçimde kullanıyor muyuz? Bakımlarını yapıyor muyuz?

Bir honda innova aldım geçenlerde, adam bakımları yapıldı dedi. Birkaç hafta gittim. Zincire bir baktım ki kupkuru. Herif motoru bu şekilde kimbilir ne kadar kullanmış.

Bence bu benzini etkileyen bir faktördür. Zincir yağlama spreyini motomaxtan alıp yağlayınca motorun gidişi bile değişti.

Honda innova 2005; 3, 7 litre benzinle 140 km gidiyor. Bakalım zincirin etkisi olacak mı?

Arkadaşlar bir depo benzinle gittiğiniz km yi lütfen samimiyetle arttırmadan yazınız. Fazla yakan arkadaşlara bilgi sahibi insanlar doğru tavsiyeleri verirlerse bence çok faydalı olur...

kardeş senin cub amma çok yakıyor ya ben o km yani 140 km 2.2 yi geçmez mondial 2010 model 9000 km de her bakımını kendim yaparım bu km yi çoğu zaman 2 kişi binerim ve bu km yarısı ne kadar yaktığını kontrol etmişimdir yani bence motoruna iyi bi bakım ayar ne gerekiyorsa yaptır bence daha da kar etmek istiyorsan

cekokk
28 Nisan 2011, 17:46
Bu gerçek mi? Gerçekse eğer harika bir performans!

Peki, samimiyetle bilgi sahibi dostlara sormak isterim. Bunun sebebi ne olabilir. Yani 3.5 litre 200 km! Bunun sırrı nedir acaba?

2006 model mondial 100 ukh motorum la 3.5 litre benzinle daha dogrusu hep 13 tl ye fulleniyor :) 225 km net yol yaptım bir günde şehir içi şehir dışı

innovacı
28 Nisan 2011, 17:50
sayın üye deponuzu en son ne zaman fullediniz diye topic açsan daha çok hit alırdı :D:DD:D:D:D:D::D
bikere fulledim kırklareline gitmiştim:cherry:

mücahit_89
28 Nisan 2011, 17:50
3.5 lt depoyla yaklaşık 200 km yapıyorum.Motorum Kanuni cup 100

:cat::cat::cat:

aynen hocam 3.5 litre benzin 200 km hemen hemen benimde yakıtım bu...truva 100 cup...

bu değer sakin kullanımda elde ettiğim değer ve tek kişi:cat:

AmonRA34
28 Nisan 2011, 17:54
kardeş senin cub amma çok yakıyor ya ben o km yani 140 km 2.2 yi geçmez mondial 2010 model 9000 km de her bakımını kendim yaparım bu km yi çoğu zaman 2 kişi binerim ve bu km yarısı ne kadar yaktığını kontrol etmişimdir yani bence motoruna iyi bi bakım ayar ne gerekiyorsa yaptır bence daha da kar etmek istiyorsan

Onun gözünde kendi motoru 1 nci ligde , diğer motorlar amatör ligde oynuyo.Hondanın 10 sene önceki teknoloji ile ürettiği innovaya biniyo ama çinliler bile kendisini geçmiş.Honda hayat onda :queen:

F54
28 Nisan 2011, 18:02
Onun gözünde kendi motoru 1 nci ligde , diğer motorlar amatör ligde oynuyo.Hondanın 10 sene önceki teknoloji ile ürettiği innovaya biniyo ama çinliler bile kendisini geçmiş.Honda hayat onda :queen:

insan olduğuna değil hissettiğine binermiş. evet honda iyi olabilir mondialde kötü ama az yakıyor melet her zaman fullerim yaklaşık 3.5 lt re 185 km olur 190 olur belli olmaz ama çoğu zaman 2 kişi binerim benim motor mahalle takımı olabilir ama benim için on numara kupa da karşılaşırsak ona 5 atarım haberi olsun ayağını denk alsın:cat:

mustf
28 Nisan 2011, 23:21

O hahahaahhh yani:queen: ne komik ya... Neymiş, mondialle 2,2 litre benzinle 140km gidiyormuş... Yalan deyince de kızıyorlar.

Hayır yani bugün gidip işin gerçek ustasına danıştım burada yazılanları söyledim adam güldü ya.

Şimdi bu işi gerçekten bilenlere sorarım;

2.2 litre benzinle 140 km gidecek motor gerçekten var mıdır?

Amonra34; Kardeşim honda düşmanlığı yapabilirsin. Ama sende honda yamaha bmw gibi markaların diğerlerinden çok üstün olduğunu biliyorsun. Kymco, sym, vs. vs. biliyorsun ki bunlar geçici isimler. Yoksa bana ne hondadan honda benim babamın oğlu değil:queen:, ama gerçek bu.

Goktug
28 Nisan 2011, 23:52
Usta naptın sen ya 17 lt ile 220 km gidiyorsa bu işte çok büyük bir yanlış var. O motor normal kullanımda 4 lt civarı yakıyor Rodajda olsa bile 100km de 8.5 lt litrelik motor gibi yakıyor demektir. Herhalde bi yanlış anlaşılma var.

ne yazıkki yanlış anlamadınız arkadaşlar tiger egsoz var ve bu kadar yakıyor tam bi hayal kırıklığı motoru kontrol ettirdim ama hata yok gerçekten yakıtı bu rodajı bitince biraz daha artarmış yaptığım kilometre çok yakıyo namussuz :farao:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:50 ----------

Dostum naptın sen ya 1 depoyla sakin kullanmda 4lt civarı yakıyor 400km civarındada yol yapıyor.:silent: Tiger egzoz desen bndede var okdr fark olmaması lazım:silent:

buarada yanlış yazmışım normal egsozla 320 tigerla 270 :rendeer:

sezginnn
28 Nisan 2011, 23:55
yuki 100 cc 2006 model cub
geçen hafta denedim şehir dışı 90-100-110km\h 16 tl ye 210 km gittim.

satoyama
29 Nisan 2011, 00:24
Vatandaşın biri başlık açmış.Xciting250 ne kadar yakıyo diye sormuş.Bende ne kadar yaktığını söyleyince yalancı oluyorum.Sonra bana yalancı diyen insanlara ağzının payını verince ben sorunlu oluyorum öylemi?Valla sorun bende değil.Sorun bu forumun 100cc motora binip de hayatında hiç görmediği motorlar hakkında yorum yapan cahillerinde.Nedense hep düşük cc kullananlar çok biliyo.Yani ben xciting hakkında soru soran birine cevap veremiyecek miyim?Siz 100cc motor kullanan sayın forum üyeleri müsade ederse biz de bildiklerimiz aktaralım biraz.

şimdi senin motorunun ne yaktığı beni ilgilendirmez, haliyle benimkide seni ilgilendirmez. sana yalancı diyen birisi varsa o seninle onun arasında bir olgudur, ben sana yalancısın demem o ağır bir itham olur!

fakat agresif bir insansın buna defalarca ister istemez hem şahit hem istemeden iştirak oldum!

olayı hemen farklı durumlara mevzulara çekme kabliyetin var konu nereden nerelere geliyor yazılarının ağırlığını tartamıyor bazen ağır yazıyorsun.

ben şu anda bana göre 125cc de motorların en kralını kullanıyorum bunu zaten anlatmama gerek yok!

iş cc ye gelecekse! Allaha şükür istediğim gücümün yettiği en kral makinayıda yarın alırım. ama idda yada gösteriş için motosiklet alacak lüksüm yok çünkü motosikleti park edip muhafaza edecek bir garajım yok innova bile bana göre dışarda kalmamalı ama mecburen kalıyor.. (burası istanbul)

allah yokluğunu göstermesin imzamızda yazmasada hakkını verdiğim bir dört tekerimde var.

benim için motosiklet innovadan sonra en az 500cc de başlar innova benim hem dostum hemde terliğim gibidir sadıktır. :wiinkk:

yani kısaca mevzusunu yaptığın konu inan bana komik geliyor ama tekrar söylüyorum sana birisi benzin yüzünden yalancısın demişse ayıp etmiş orası ayrı..

olayı cc olayına çekip, benim şimdiki innovamıda 100cc klasmanına sokup "siz şöyle kenarda durun" biz kendi kulvarımızda 250cc ler kendi kendimize yorum yapalım dersen forum camiyasında yanlışa düşersin kardeşim:wiinkk:

bu forumda bilende yazar bilmeyende orası doğru!

ama sen imzadaki motora göre insanın yazdıklarını değerlendirirsen yine yanlışa düşersin kimsenin imzasındaki mal varlığı beni ilgilendirmiyor! (para ile iman meselesi)

ben önce adamın yazısına bakarım, zaten yazısı bilgisi herşeyi anlatır, cc miş motormuş boş işler!

tekrar söylüyorum profildeki motora bakıp insanları fakanda sınıflandırısan sınıfta kalırsın!

kimin daha önce ne kullanıp sattığını bilemezsin :cat:

çook afrika twinler transalpler dl650 ler kullanıpta innova durulan onun farklı dünyasından zevk alan profesyoneller var (benim tanıdığım bildiğim)

yazımı okuduğun için teşekkür ederim.

dediklerimi unutmazsan daha pozitif görünürsün:cat:

görüşmek üzere.

Farukxtm
29 Nisan 2011, 00:25
benim motor full depo 380-90 km arası gidiyor normal kullanımda 70-80 arası hızlarda gidiyorum 80 i geçmiyorum 1 litre benzin ile 32-36 km arası gidiyor dur kalk yapmakta etkiliyor yakıt tüketimini tabi lastiklerin basınclarının az olmasıda fazla yakmaya neden olur

KANUNİ 150 C
29 Nisan 2011, 00:48
bir litre benzinle 40 km kanuni seyhan 150 cc bir depo 12 lt herhalde yani 400 km gidiyor.............

F54
29 Nisan 2011, 00:55
[QUOTE=mustf;2334395] yalan söyleyen senin gibi olsun yani 140 km yolu 3.5 lt ile yapsın cub olan 100 kişiye sor 100cc 100 km ne kadar yakar ama sana göre 99 u yalan söyler tek sen doğru söylüyorsun ama honda da suç yok senin motor mübarek cbf 250 gibi yakıyor maşallah allah arttırsın inşallah:queen::queen:

mustf
29 Nisan 2011, 01:20
[QUOTE=mustf;2334395] yalan söyleyen senin gibi olsun yani 140 km yolu 3.5 lt ile yapsın cub olan 100 kişiye sor 100cc 100 km ne kadar yakar ama sana göre 99 u yalan söyler tek sen doğru söylüyorsun ama honda da suç yok senin motor mübarek cbf 250 gibi yakıyor maşallah allah arttırsın inşallah:queen::queen:

Pardon pardon:queen: yahu şu senin 100 km de 2.2 yakan motor mondial değil miydi? Tamam tamam anlaşıldı mesele.

Şimdi bu mondilerde herşey bozuk ya, genelde km saati de bozuk oluyor. Hız göstergesi bozuk oluyor. Yamahayla mondiyi ölçtük arkadaşla yolda basıyoruz. Arkadaş bağırıyor; "hız 50..."

Ben yamahanın göstergesine bakıp bağırıyorum; "Hız 30."

Sonrası daha bir acaip orantısızdı enteresan olarak, basıyoruz tekrar arkadaş bağırıyor; " Hız 80:"

Ben takrar hayretle göstergeye bakıp bağırıyorum; " Hız 55!!! "

Meğerse bunun bana 100- 120 basıyorum dedikleri gerçekte 80 filanmış. Mondi bu kardeşim yolda giderken tekerleği fırlayıp gideni var yani...:queen:

Sanırım sizin ölçüler de onun hız olayı gibi olmalı. Mondidir olur öyle.:cat:

F54
29 Nisan 2011, 01:25
bozuk falan değil senin innovadan az yakıyor ben mondial i övmüyorum ama sende benzin için innovanı övme ben mondiali bilerek aldım peki senin zoruna ne gidiyor az yakması mı benim motorun iyi o zaman 125 cc vitesli motorlara bak hatta cbf 150 ye 100 km 2.5 yakıyor benim mondi 2 litreyle 110 gitmiş çok mu yani?

mustf
29 Nisan 2011, 01:35
bozuk falan değil senin innovadan az yakıyor ben mondial i övmüyorum ama sende benzin için innovanı övme ben mondiali bilerek aldım peki senin zoruna ne gidiyor az yakması mı benim motorun iyi o zaman 125 cc vitesli motorlara bak hatta cbf 150 ye 100 km 2.5 yakıyor benim mondi 2 litreyle 110 gitmiş çok mu yani?

İlerleme var 140 tan 110 a düştün, ha gayret...:queen: Bak işte bir önceki sayfada 140 diyen adam şimdi 11o diyor... Ondan sonra "yalan" deyince ben suçlu oluyorum. Aha da kendisi ispat etti...

F54
29 Nisan 2011, 01:44
sen yakın olsaydın bunu deneseydik te kimin yalan konuştuğunu herkez görsey di ben dediğimin arkasındayım 10 türk lirasına yani 2.3 litre benzinle 130 km ..... 8.4 türk lirasına 2 litre benzinle 100 km eğer fazla yaksın bende bu motoru yakarım sen hondayı yakarmıydın o çok değerli honda nı o benzin için honda nı. sen ne yazdığımı iyi oku 10 tl ye 130 demiştim 2 litre 8.4 ediyor bir önce ki sayfayı tekrar oku istersen

mustf
29 Nisan 2011, 01:53
Yahu tamam kardeşim, senin motorun var ya şu senin mondi 1 litreye 500 km bile gider kardeşim tamam ya.:cat:

Beni de şaşırttın 2.2 ye 140, sonra 2 ye 110, şimdi 10 tl ye e 130. (10 tl de farklı bir hava kattı olaya yani:pr:)

Haydin beyler tanıdığınız bütün matematik profesörlerini çağırın. Üstteki denklemi çözecek olan varsa beri gelsin beri...:queen:

F54
29 Nisan 2011, 01:59

al sana ne yazdığım kim de okumu anlama eksikliği var

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:57 ----------

Yahu tamam kardeşim, senin motorun var ya şu senin mondi 1 litreye 500 km bile gider kardeşim tamam ya.:cat:

Beni de şaşırttın 2.2 ye 140, sonra 2 ye 110, şimdi 10 tl ye e 130. (10 tl de farklı bir hava kattı olaya yani:pr:)

Haydin beyler tanıdığınız bütün matematik profesörlerini çağırın. Üstteki denklemi çözecek olan varsa beri gelsin beri...:queen:

500 değil ama 50 km gider:cat:

mustf
29 Nisan 2011, 02:06
Yahu bir de alıntı yapıyor, işin tuhafı uzattıkça uzatıyor, ilginç!

Alıntı yaptığın yerde 140 km yi 2.2 benzinle gidiyorum yazmıyor mu?

Efendim?

Yazıyor değil mi?

Peki o zaman, 4 mesaj üste çık yine zati şahanenizin yazdığı bir mesaj var orada.

Oku bakalım orada ne yazmışsın?

Efendim?

2 litreyle 110 kilometre gidiyorum yazmamış mısın?

Yahu sen daha ne yazdığının farkında değilsin kardeşim. Haydi selametle...

AmonRA34
29 Nisan 2011, 02:49
şimdi senin motorunun ne yaktığı beni ilgilendirmez, haliyle benimkide seni ilgilendirmez. sana yalancı diyen birisi varsa o seninle onun arasında bir olgudur, ben sana yalancısın demem o ağır bir itham olur!

fakat agresif bir insansın buna defalarca ister istemez hem şahit hem istemeden iştirak oldum!

olayı hemen farklı durumlara mevzulara çekme kabliyetin var konu nereden nerelere geliyor yazılarının ağırlığını tartamıyor bazen ağır yazıyorsun.

ben şu anda bana göre 125cc de motorların en kralını kullanıyorum bunu zaten anlatmama gerek yok!

iş cc ye gelecekse! Allaha şükür istediğim gücümün yettiği en kral makinayıda yarın alırım. ama idda yada gösteriş için motosiklet alacak lüksüm yok çünkü motosikleti park edip muhafaza edecek bir garajım yok innova bile bana göre dışarda kalmamalı ama mecburen kalıyor.. (burası istanbul)

allah yokluğunu göstermesin imzamızda yazmasada hakkını verdiğim bir dört tekerimde var.

benim için motosiklet innovadan sonra en az 500cc de başlar innova benim hem dostum hemde terliğim gibidir sadıktır. :wiinkk:

yani kısaca mevzusunu yaptığın konu inan bana komik geliyor ama tekrar söylüyorum sana birisi benzin yüzünden yalancısın demişse ayıp etmiş orası ayrı..

olayı cc olayına çekip, benim şimdiki innovamıda 100cc klasmanına sokup "siz şöyle kenarda durun" biz kendi kulvarımızda 250cc ler kendi kendimize yorum yapalım dersen forum camiyasında yanlışa düşersin kardeşim:wiinkk:

bu forumda bilende yazar bilmeyende orası doğru!

ama sen imzadaki motora göre insanın yazdıklarını değerlendirirsen yine yanlışa düşersin kimsenin imzasındaki mal varlığı beni ilgilendirmiyor! (para ile iman meselesi)

ben önce adamın yazısına bakarım, zaten yazısı bilgisi herşeyi anlatır, cc miş motormuş boş işler!

tekrar söylüyorum profildeki motora bakıp insanları fakanda sınıflandırısan sınıfta kalırsın!

kimin daha önce ne kullanıp sattığını bilemezsin :cat:

çook afrika twinler transalpler dl650 ler kullanıpta innova durulan onun farklı dünyasından zevk alan profesyoneller var (benim tanıdığım bildiğim)

yazımı okuduğun için teşekkür ederim.

dediklerimi unutmazsan daha pozitif görünürsün:cat:

görüşmek üzere.

Arkadaşım o kadar motor kullanmışsın.Elinden ne motorlar geçmiş.Bu kadar tecrübeli bir motorcu olarak gözlerin kepenk kapatanları görmüyo mu?Yamahaya ne oldu?Suzuki motor satabiliyomu Türkiye'de?600cc altında bütün japonlar bitik durumda.600cc ve üstü motora para verenler de kaç kişi?Hep ikinci eller dolaşıyo piyasada.Yakında onlar da hurdaya çıkınca Türkiye'de ne honda kalacak ne de yamaha.Geçen sene motor satamıyorum diye ağlayan honda bayisinin bu sene yerinde yeller esiyo.Çoktan kepenk kapattı bile.Hondanın da sonu aynı yamaha gibi olacak.Devletin bu ÖTV+KDV şeklinde aldığı vergi japonları bitirdi ama japonlar kadar sağlam motor üreten ve düşük cc modeli çok olan bir kymco markası liderliği eline aldı.Bunu kabullenmek bu kadar mı zor.Yağını suyunu koy 100 bin kilometre gider.Kymco'lar böyle motor.Bende isterim ilerde elime çok para geçerse bi transalp alıp enduro keyfi yaşamayı ama ilerde bakımını yaptıracak servis bulamam diye korkuyorum.Türkiye'de motosiklet sektörü geri dönülmez bir kısır döngüye girdi.Devletin en son düşük cc motorlara uyguladığı vergi indirimi kymco markasına yaradı ve japonlar düşük cc model çıkaramadığı sürece Türkiye de kepenk kapatmaya mahkumlar.

Seko
29 Nisan 2011, 14:38
@mustf ve @F54 arkadaşlar,

100 cc motor ile 125 cc motorun yakıt tüketim kavgasını neden yapıyorsunuz anlamıyorum. Nasıl ölçüm yapıldığı belli değil, kullanım tarzı belli değil, uzun yol mu şehir içi mi belli değil. Ayrıca 100 cc mondial'ın 125 cc 3 BG daha güçlü Innova'dan az yakması gayet normal yani. Yanlış anlaşılmasın, ben marka savunmam sadece mantıklı olanı savunurum.

Bu arada tartışmalar esnasında Kymco ve SYM markalarına da laf atılmış, bugün Kymco ve SYM'nin üretiiği scooter'lar ile aynı sınıftaki Japon rakiplari arasındaki fark, tercih kriterlerini sadece kişilerin zevkine bırakacak kadar düşüktür. Yani kimse bir Xciting 250'nin yanına gittiğinde veya kullandığında Japon rakibi ile arasında belirgin bir fark göremez. Görürse de o fark aradaki fiyat farkından düşüktür. Gidip bir Downtown'u yakından inceleyin bakalım ne düşüneceksiniz ? Cup modellerde ise Innova'nın dünyanın en iyisi olduğunu herkes kabul ediyor zaten. Tartışırken modelleri tartışalım, markaları değil.

F54
29 Nisan 2011, 14:43

100 cc motor ile 125 cc motorun yakıt tüketim kavgasını neden yapıyorsunuz anlamıyorum. Nasıl ölçüm yapıldığı belli değil, kullanım tarzı belli değil, uzun yol mu şehir içi mi belli değil. Ayrıca 100 cc mondial'ın 125 cc 3 BG daha güçlü Innova'dan az yakması gayet normal yani. Yanlış anlaşılmasın, ben marka savunmam sadece mantıklı olanı savunurum.

Bu arada tartışmalar esnasında Kymco ve SYM markalarına da laf atılmış, bugün Kymco ve SYM'nin üretiiği scooter'lar ile aynı sınıftaki Japon rakiplari arasındaki fark, tercih kriterlerini sadece kişilerin zevkine bırakacak kadar düşüktür. Yani kimse bir Xciting 250'nin yanına gittiğinde veya kullandığında Japon rakibi ile arasında belirgin bir fark göremez. Görürse de o fark aradaki fiyat farkından düşüktür. Gidip bir Downtown'u yakından inceleyin bakalım ne düşüneceksiniz ? Cup modellerde ise Innova'nın dünyanın en iyisi olduğunu herkes kabul ediyor zaten. Tartışırken modelleri tartışalım, markaları değil.
bende onu diyorum benim motorun gücü belli yaktığı belli az söylesem ne geçecek ki elime ama bazı arkadaşlar kabul etmek istemiyor sebebi nedir bilemem ama benden çok para veriyor benden çok benzin yakıyor . evet innova cub un kralıdır enjeksiyonlu olanlar 100 km 1.6 veya 1.8 arası yakar ama bilen de bilmeyen de konuşuyor öğrenecekler ama zamanla

mustf
29 Nisan 2011, 23:12

Seko kardeş, yanlış anlama olmasın. Umarım ve dilerim ki kymco ve sym gibi markalar hondadan da ileri gitsin. Bunun bana zararı değil faydası olur, nihayetinde bizler motor sevdasına tutulmuş insanlarız.

İfade etmeye çalıştığım şey geniş konudur. Kısaca, teknoloji işi sandığımız kadar basit konu değil. Japonya ve almanya, amerika gibi temel ülkelerde bu işler çok ciddi temel altyapılarla ve devlet politikalarıyla bu noktalara gelmiştir. Ana teknoloji üreticisi ülkeler sınıfına girmek o kadar kolay değil. Gönül ister tabii ki, keşke bizim ülkemiz de japonya gibi olsa.

Arkadaşla olan tartışmamıza gelince; Sadece iki mesajı arasındaki farka dikkat çekmek istedim. Birinde 2 litreye 140 km, diğerinde 2 litreye 110 km diyor. Yoksa benim niye zoruma gitsin gönül ister daha da fazla gitsin. Ben arapları zengin etmeye mi meraklıyım?:queen:

Not olarak; Dün arka lastiğimin indiğini gördüm. Pompayla şişirttirip tamircime gittim. Lastiği çıkardı baktı. Küçük bir delik varmış iç lastikte. Sanırım farketmeden az az inen lastikle dolaşmışım bir süre. İç lastiği değiştirttim. Tekrar ölçeceğim benzini. Tahminim bir miktar etkilemiş olabilir bu durum.

kimi
29 Nisan 2011, 23:23
10 litre ile 400 km ve üstü.

namk
30 Nisan 2011, 01:08
17lt. yedek hariç 14lt. 338 km. 883c custom 120km. altı ortalama.

cakalaz
30 Nisan 2011, 20:46
Bugünkü gezimizde ;

CBR600F Yakıt Tüketimi ;

203 km = 50 TL

Yolun 50 km den fazlasında 160 km/h üzerindeydim :)

methal
30 Nisan 2011, 21:48
.................................................. .....

ugurs05
02 Mayıs 2011, 00:28
mondial cup 100 100 km de 2,4 litre benzin yakıyor şehir için ankara

kolcay
02 Mayıs 2011, 00:52
mondial cup 100 100 km de 2,4 litre benzin yakıyor şehir için ankara

bendede aynı motordan var.bende bir depoyla ortalama 120-130 km yapıyorum.artçı olursa bir depo 100 km ancak gidiyor.

logaritma
02 Mayıs 2011, 18:48
eğerki motorda amacınız ekonomi ise 250cc yi geçmiyceksiniz gayetde güzel ekonomi yaparsınız..

250 cc nin üstü ile küçük motorlu dizel bir araba arasında yakış açısından hiç fark yok.

_w_
03 Mayıs 2011, 00:07
artık depoyu dolduramıyorum zaten :))