PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosikleti romorka nasil baglasam?

McWarnaly
27 Nisan 2011, 09:52
arkadaslar yarin tatile cikmayi planliyorum.bir motor romorku aldim.motorumuda goturecegim ama motoru romorkun ustune arka sehpadami koysam daha saglam olur yada sehpasiz dik olarak mi baglasam?

baris
27 Nisan 2011, 09:58
benim motorsiklet taşıyan kişilerden gördüğüm kadarıyla motoru her zaman dik bağlıyorlar. arka ayak üzeri bence pek güvenli olmaz. Yinede remorku sen görüyorsun belki ayak üzerinde tutup bağlamak daha güvenli olabilir. Ama her durumda güzelce bağlamalısın.
iyi tatiller.

McWarnaly
27 Nisan 2011, 10:02
benim motorsiklet taşıyan kişilerden gördüğüm kadarıyla motoru her zaman dik bağlıyorlar. arka ayak üzeri bence pek güvenli olmaz. Yinede remorku sen görüyorsun belki ayak üzerinde tutup bağlamak daha güvenli olabilir. Ama her durumda güzelce bağlamalısın.
iyi tatiller.

arka sehpada daha saglam duruyor sanki ama sallantilardan motorun sehpaya tutunmasini saglayan yerler egrilir yada yerinden cikar diye korkuyorum.sanirim bende dik olarak sehpasiz bagliyacagim.6 tane kemer aldim iyice baglayacagim.peki on freni baglayip on tekerlegin kilitli kalmasini saglasam mi?

baris
27 Nisan 2011, 10:18
arka sehpada daha saglam duruyor sanki ama sallantilardan motorun sehpaya tutunmasini saglayan yerler egrilir yada yerinden cikar diye korkuyorum.sanirim bende dik olarak sehpasiz bagliyacagim.6 tane kemer aldim iyice baglayacagim.peki on freni baglayip on tekerlegin kilitli kalmasini saglasam mi?

Bence vitese tak dik bir şekilde bağlamaya çalışın. Birde internetten gerdirmeyi öğrenin. Ben motorumu (uzun yol gemisiydi) gemide taşıdım. Gemide görevli arkadaşlar çok güzel bir yöntem bulmuşlardı gerdirme için ve çok sağlam olmuştu. Bu şekilde bir yöntem ile bağlarsanız sanırım çok daha güvenli ve sağlam olur.

takendy
27 Nisan 2011, 10:23
römorka veya kamyonete bağlamam gerektiğinde yan ayaklığı açıp şaseden ağırlık ayaklık binecek şekilde gerdirip alt noktalardan bir yere bağlıyorum iyice gerildikten sonra sağ taraftanda aynı şeyi yapıp ön freni lastik yardımı ile sıkarak taşıyorum... şimdiye kadar olumsuz hiç bir şey yaşamadım. orta sehpa ve arka sehpalar motoru serbest bırakabilir...

Felon
27 Nisan 2011, 10:28
yan ayak ve sehpalarda sartıntı anında sehpadan düşme ayak kapanma durumu olmazmı bence en iyisi gergin bi şekilde bağlamak

takendy
27 Nisan 2011, 10:38
yan ayak ve sehpalarda sartıntı anında sehpadan düşme ayak kapanma durumu olmazmı bence en iyisi gergin bi şekilde bağlamak

resimdeki gibi yan ayak açıkken alt noktaya doğru gergin bağla , sonra aynı işlemi sağdan da aynı şekilde gergin bağlayıp ön freni sık slalom bile yapabilirsin...

http://img376.yukle.tc/images/79671100xx-LHrear.jpg (http://www.yukle.tc)

ZIPPIRMAN
27 Nisan 2011, 10:41
Motor viteste ve dik,selenin üzerinden geçen gerdirme iki yandan yere sıkıyo,motoru ortaya yakından yere bastırıyor (selenin üzerini kartonla besleyin kayış seleye zarar vermesin),gidon düz ve el freni sıkılı halde elciğe bantlı, gidonda iki ayrı gerdirme ile elcik dibinden iki taraftan yere gerdiriliyip sabitleniyor,
kolay gelsin.

alet şoyle birşey http://www.kuresellojistik.com/catinfo.asp?slmt=1&mrk=441&cid=484

McWarnaly
27 Nisan 2011, 21:15
Motor viteste ve dik,selenin üzerinden geçen gerdirme iki yandan yere sıkıyo,motoru ortaya yakından yere bastırıyor (selenin üzerini kartonla besleyin kayış seleye zarar vermesin),gidon düz ve el freni sıkılı halde elciğe bantlı, gidonda iki ayrı gerdirme ile elcik dibinden iki taraftan yere gerdiriliyip sabitleniyor,
kolay gelsin.

alet şoyle birşey http://www.kuresellojistik.com/catinfo.asp?slmt=1&mrk=441&cid=484

kardes o kemerlerden 6 tane var bende.aklima takilan motoru sehpa uzerine koyupta mi baglasam yada direkt dik olarak mi baglasam.neyse ben sehpaya koymadan bagliyacagim.motoru dik ozisyona alip on tekeride bagliyacagim.ve iki tarafindan da ikiser kemerle sabitledigim zaman sanirim bi sorun olmaz.2500 km de pek az degil sonucta

SeMpaTuRk77
28 Nisan 2011, 04:06
kardes o kemerlerden 6 tane var bende.aklima takilan motoru sehpa uzerine koyupta mi baglasam yada direkt dik olarak mi baglasam.neyse ben sehpaya koymadan bagliyacagim.motoru dik ozisyona alip on tekeride bagliyacagim.ve iki tarafindan da ikiser kemerle sabitledigim zaman sanirim bi sorun olmaz.2500 km de pek az degil sonucta

Orta sehpadan herzaman düşme riski vardır ;) ani fren yaparsın bozuk yolda çok sarsılırsın orta sehpadan inerse motor vay haline gere gere bağladığın kayışlar artık motorun yan yatmasına izin verecek kadar gevşediler :)

O nedenle orta sehpada motosikletini kesin ve kesin bağlama :D

Aç yan ayağı iyice sabitle motosikletini sık ön freni fren kolunu da sıkılıyken sabitle güzelce bağla sonra romorku kuvvetlice bi salla :)
herşey tamamsa haydi bakalım yola :)

İYİ YOLCULUKLAR ŞİMDİDEN ;)

Slayerrr
28 Nisan 2011, 04:10
Aslında ön ve arka sehpa alıp işini garantiye almış olursun sanırım ama gereksiz maliyet olarak da düşünülebilir.

McWarnaly
28 Nisan 2011, 09:55
Aslında ön ve arka sehpa alıp işini garantiye almış olursun sanırım ama gereksiz maliyet olarak da düşünülebilir.

kardes romorkta on tekeri sabitleyen bi catal var,arka sehpam da var zaten ama korktugum sallantilardan motorun sehpadan dusmesi veya kaymasi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:53 ----------

Orta sehpadan herzaman düşme riski vardır ;) ani fren yaparsın bozuk yolda çok sarsılırsın orta sehpadan inerse motor vay haline gere gere bağladığın kayışlar artık motorun yan yatmasına izin verecek kadar gevşediler :)

O nedenle orta sehpada motosikletini kesin ve kesin bağlama :D

Aç yan ayağı iyice sabitle motosikletini sık ön freni fren kolunu da sıkılıyken sabitle güzelce bağla sonra romorku kuvvetlice bi salla :)
herşey tamamsa haydi bakalım yola :)

İYİ YOLCULUKLAR ŞİMDİDEN ;)
tesekkurler.sehpasiz olarak baglamaya karar verdim zaten

McWarnaly
05 Mayıs 2011, 09:25
Arkadaslar,sag saglim geldim cok sukur.motoru dik pozisyonda sehpasiz olarak elciklerden arka peglerden ve kemeri arka tekerden romorkun on kismina bagladim,on freni bantladim.bi sorun olmadan geldim.