PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İspiyonlamam Lazım

Sayfa : [1] 2

RunemagicK
27 Nisan 2011, 02:42
Arkadaşlar bugün bir olaya şahit oldum. Elemanın biri motoru dağıtmış hayvan gibi sürmekten, ustaya geldi sordu şu kaça şu kaça filan, öğrendi fiyatları ve gitti. Sonra yine geri döndü yapılmasını istediği yerleri söyledi. usta diğer kısımlar ne olucak dediğinde "arabaya çarpıcaz" dedi. Sigorta sahteciliği yani.
Ülkeyi benmi kurtarıcam, kurtarıcam anasını satiyim, en azından seneye 1 kuruşta az ödesem kardır bana. Bu lavuklar yüzünden her sene 70-80 kağıt ödemek zorunda kalıyoruz, yazık günah.
Herneyse, nereye ispiyonlicaz bu tip elemanları, bilen söylesin bi zahmet.

(Ayrıca bu sitede sigorta sahteciliği yapan, hatta bana da teklif eden saygıdeğer arkadaşlar vardı, onlarada selam olsun)

(Birde zoruma giden en önemli şey de bunu söyleyen elemanın gayet normal bişeymiş gibi söylemesi, dinse din, ahlaksa ahlak, hiçbirinden kırıntı kalmadımı yahu memlekette)

Slayerrr
27 Nisan 2011, 02:50
Tebrik ediyorum :) Keşke herkes, her konuda senin gibi düşünse.
Aşağıdaki linkten 3. şahıslar ihbar girişini seçerek ihbar edebilirsin.
http://www.hatmer.org.tr/sisbis/mainpage.sbm

RunemagicK
27 Nisan 2011, 02:52
Tebrik ediyorum :) Keşke herkes, her konuda senin gibi düşünse.
Aşağıdaki linkten 3. şahıslar ihbar girişini seçerek ihbar edebilirsin.
http://www.hatmer.org.tr/sisbis/mainpage.sbm

eyvallah:) hatta bu site biyerde sabitlense, çat çat ispiyonlasak elemanları:)

MotorKafa
27 Nisan 2011, 02:58
Böyle davranışları gördükçe motorcu olduğuma bir kez daha seviniyorum yahu tebrikler :)

Pisikleyt
27 Nisan 2011, 02:59
Çok Zoruna Gidiyorsa Sende Yapacan Olacak Bitecek

RiDeR_2
27 Nisan 2011, 03:01
nası ya ,başka bi vatandaşın arabasına mı çarpıcaklar yoksa tanıdık bi arabaya çarpıp kaza yapmışlar gibimi göstercekler ? böyle zihniyettekiler gelip benim arabama çarparmı yani

mınçıka_35
27 Nisan 2011, 03:03
Yuh abi be!!!Formda bir kaç gündür sahtecilik,dolandırıcılık haberleri aldı başını gidiyor:cyclopsanHayır benim anlamadığım bu ileri zekalı arkadaşlar o dahiyane(?) fikirlerini yapamadan,ilahi adalet tecelli eder de,gerçekten bir arabaya çarparlarsa,ya da bir tıra kamyona çarparlarsa!!!Yine de Allah korusun tabi.Ya çarptıkları adam arabasını sıfır almışsa ve tut ki bu veletlerin çakma kaza olayını öğrenmişse:pr:Ayrıca yan sanayi kaza mevzuları tıkırında gitmezse de,yanlış bir hamleyle kol bacak koparsa ne olacak?...Lan her şeyi geçtim,insanlığa yakışmayan şeyler bu tip dolandırıcılıklar.Arabasına Çarptığın adamın kul hakkını nasıl ödeyeceksin?Sigortadan aldığın paranın hakkını nasıl ödeyeceksin?Ama onların umurunda olmadığı belli.Abi dediğin gibi adam açık açık ne halt yiyeceğini söylüyor...Arabaya çarpacaklarmış...Peygamber efendimizin(SAV) hadis-i şerifleri geldi aklıma.Efendimiz buyuruyor ki;"Utanmıyorsan dilediğini yap!" Ve diğer hadis-i şerif;"Bizi aldatan bizden değildir"...

MotorKafa
27 Nisan 2011, 03:04

Tamam o zaman hepimiz böyle yapalım motoru yatıralım gidip arabaya falan çarpalım sigorta ödesin sende hiç kaza yapma ama birdahaki sene 140 TL öde::angry2::

Levsy
27 Nisan 2011, 03:08
Muhtemelen çarpık bir arabayla güya karşılıklı kaza yapacaklar ve ikisi de güzelce işlerini görecekler. Yoksa gidip trafikte bir arabaya bilinçli olarak çarpacağını sanmıyorum. Böyle yaparsa dozu ayarlayamayıp geberir veya sakat kalır, karşı tarafında başını belaya sokar öküz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:06 ----------

Hah işte bu zihniyetin ta içine, sizin gibi adamların da ta suratına tükürmek lazım ama kim yapacak.

En ufak bir canınızın yanmasında vatana, devlete sayıp saydırırsınız, yok hortumluyorlar, yok nerde devlet vs diye.

Slayerrr
27 Nisan 2011, 03:09

Sen öyle yapıyorsun herhalde ki sıradan bir olay gibi görüp tavsiye ediyorsun. Senin yaptığın azmettirmek oluyor ki bu da suçu asıl işleyenden daha ağır bir şekilde cezalandırılıyor. Bilgin olsun.

RunemagicK
27 Nisan 2011, 03:11
nası ya ,başka bi vatandaşın arabasına mı çarpıcaklar yoksa tanıdık bi arabaya çarpıp kaza yapmışlar gibimi göstercekler ? böyle zihniyettekiler gelip benim arabama çarparmı yani

çarpmicaklar tabi, çarpmış gibi göstericekler. çarpsa zaten sigorta kendi masrafını karşılamaz.

Şeyh Şamil
27 Nisan 2011, 03:12
Arkadaşlar bugün bir olaya şahit oldum. Elemanın biri motoru dağıtmış hayvan gibi sürmekten, ustaya geldi sordu şu kaça şu kaça filan, öğrendi fiyatları ve gitti. Sonra yine geri döndü yapılmasını istediği yerleri söyledi. usta diğer kısımlar ne olucak dediğinde "arabaya çarpıcaz" dedi. Sigorta sahteciliği yani.
Ülkeyi benmi kurtarıcam, kurtarıcam anasını satiyim, en azından seneye 1 kuruşta az ödesem kardır bana. Bu lavuklar yüzünden her sene 70-80 kağıt ödemek zorunda kalıyoruz, yazık günah.
Herneyse, nereye ispiyonlicaz bu tip elemanları, bilen söylesin bi zahmet.

(Ayrıca bu sitede sigorta sahteciliği yapan, hatta bana da teklif eden saygıdeğer arkadaşlar vardı, onlarada selam olsun)

(Birde zoruma giden en önemli şey de bunu söyleyen elemanın gayet normal bişeymiş gibi söylemesi, dinse din, ahlaksa ahlak, hiçbirinden kırıntı kalmadımı yahu memlekette)

Güzel bir konuya değinmişsin. Yorumuna katılmamak mümkün değil.. :cat:

Bu lavukların, bilerek herhangi bir kazaya sebebiyet vermeleri,

motosiklet hakkında olumsuz düşünenlerin sayısının, artarak artmasına

olumsuz yönde katkı sağlayacaktır..:farao:

RunemagicK
27 Nisan 2011, 03:13

ben şerefsiz, ahlaksız, namussuz değilim. o yüzden yapmam. bilmem anlatabildimmi:)

inzell
27 Nisan 2011, 03:21
Bakalım tonla laf yedikten sonra cevap verebilecek mi? :cherry:

mınçıka_35
27 Nisan 2011, 03:21
Ayrıca farkındalar mı bilmiyorum ama bu çok büyük bir suç.Allah korusun böyle saçma bir şey yapıp ölümlü kazaya sebep olsa,ve tut ki o ustada bana böyle böyle demişti diye şahit olsa,emin olun savcının karşısına geldiğinde savcı onu "adam öldürmeye tam teşebbüs" suçundan mahkemeye sevk edecektir.E,hapiste bol bol para biriktirir artık.Dışarı çıkabilirlerse motorun tamirine kaldığı yerden devam eder...

Şeyh Şamil
27 Nisan 2011, 03:22

Bu nasıl yorumdur ? Yazdıklarında ciddi misin?

Bu tür bir durumda; ''oldu bittiye getirdiğin'' hiç oldu mu??

Slayerrr
27 Nisan 2011, 03:30
Ayrıca farkındalar mı bilmiyorum ama bu çok büyük bir suç.Allah korusun böyle saçma bir şey yapıp ölümlü kazaya sebep olsa,ve tut ki o ustada bana böyle böyle demişti diye şahit olsa,emin olun savcının karşısına geldiğinde savcı onu "adam öldürmeye tam teşebbüs" suçundan mahkemeye sevk edecektir.E,hapiste bol bol para biriktirir artık.Dışarı çıkabilirlerse motorun tamirine kaldığı yerden devam eder...

Yapacakları şey çarpmak değil sadece çarpmış gibi göstermek. Çarpmış görünecek araba hasar bile almayacak. Motor arabanın önünde yerdeyken fotoğraf çekip tutanak dolduracaklar sadece. Ancak azmettirme asıl yapılandan daha büyük bir suçtur. Mesela aklında hiç öyle bir şey yokken ben birisine adam öldürtsem, benim alacağım ceza adam öldürenden daha yüksek olabilir. Hatta adamı öldüren kişi ceza indirimi alır.

mınçıka_35
27 Nisan 2011, 03:36
Yapacakları şey çarpmak değil sadece çarpmış gibi göstermek. Çarpmış görünecek araba hasar bile almayacak. Motor arabanın önünde yerdeyken fotoğraf çekip tutanak dolduracaklar sadece. Ancak azmettirme asıl yapılandan daha büyük bir suçtur. Mesela aklında hiç öyle bir şey yokken ben birisine adam öldürtsem, benim alacağım ceza adam öldürenden daha yüksek olabilir. Hatta adamı öldüren kişi ceza indirimi alır.

Çok teşekkür ederim olayı şimdi anladım:) Yani işin özü ustaca düzenlenen tam teşekküllü bir dolandırıcılık:cat:Ne diyelim,Allah bildiği gibi yapsın...

srknbdm
27 Nisan 2011, 03:42

elemanın sesi kısılmış :)

Raphae1
27 Nisan 2011, 04:29
Bi ara Tv de haberlerde çıkmıştı . ,tarihini hatırlayamadım. Böyle çakma kazaları bizzat yapan tamirciler var mutlaka görenleriniz, izleyenleriniz olmuştur. arabaya balyoz işle bam güm dalıyorlar sonra pert te çıkartım sigortadan parasını alıyorlar. Sadece ahlaksız sürücüler yok ahlaksız vicdansız tamirciler de var.::evil::::angry2::::rantinp:::rantinp:::rannti gn

_pLay_06
27 Nisan 2011, 04:48
eyvallah:) hatta bu site biyerde sabitlense, çat çat ispiyonlasak elemanları:)

ınternet explorerının sık kullanılanlar sekmesı en guzel sabıtlenecek yer :rendeer:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:41 ----------

arkadaslar bende hzır bu konuyu gormusken sızlere bır sey sorayım. gecenlerde arabayı renoultun servısıne goturdum orda reno marka 2010-2011 tarzı bır araba vardı bellı yenı alınmıs cok kullanılmamıs usta elıne bayozu aldıgı gıbı dırek arabanın on camına vurmaya basladı ve camı catlattı ama arabanın baska hıc bır yerınde bısey yokdu bunun sebebı ne olabılır?

Slayerrr
27 Nisan 2011, 05:20
arkadaslar bende hzır bu konuyu gormusken sızlere bır sey sorayım. gecenlerde arabayı renoultun servısıne goturdum orda reno marka 2010-2011 tarzı bır araba vardı bellı yenı alınmıs cok kullanılmamıs usta elıne bayozu aldıgı gıbı dırek arabanın on camına vurmaya basladı ve camı catlattı ama arabanın baska hıc bır yerınde bısey yokdu bunun sebebı ne olabılır?

Eğer cam çatlak ve değişmesi gerekiyorsa daha kolay çıkması için tamamen parçalamadan camı kırıyorlar bazen. Böyle yaptıklarını gördüğüm oldu. Bir de olayın p..liğini düşünürsek. Araç kaskoluysa (yeni olduğuna göre yüksek ihtimal) yılda 1 kez cam değişimi için kaskonun hasarsızlığı bozulmuyor ve diğer hasarlar gibi prosedürü olmuyor. Sadece cam satmak için böyle bir şey de yapmış olabilirler ama pek de ihtimal vermiyorum böyle bir şeye.

Bir de aklıma gelmişken bir olay anlatayım. Adam kaskolu aracının kapısındaki sadece boyayla düzeltilebilecek ufak bir hasar için aracı servise bırakıyor. Ama aracı bıraktıktan sonra bir acil bir işi çıktığı için araç tamire başlanmadan geri alması gerekiyor. Gittiğinde aracın kapısı balyozla parçalanmış durumda. Sebebi servisin kapı sacını değiştirip daha çok para kazanması. Yani 3 kuruş para uğruna böyle şeyler oluyor.
Not: Servisin neresi olduğunu sormayın, ısrarlarıma rağmen söylemedi. Ben de bilmiyorum.

Jubaa
27 Nisan 2011, 09:16
http://www.motosiklet.net/forum/coklu-uyelik-ihlalleri/88416-pisikleyt-adli-kullanici-icin-coklu-uyelik-uyarisi.html

Bosuna yaziyorsunuz elemana haber veriyim dedim kendisi fake.

cbrl-ozkn
27 Nisan 2011, 10:06
bizim komşumuzda aynı şekilde yapıyor ama adam bu konuda ustalaşmış anlamalı tamirci filan hepsini ayarlamış bu da benim ekmek param diyor geçiştiriyor her seferinde uyarmama ragmen nerde sarhoş nerde bi bayan sürücü var kendi hızla giderken önüne kırıp fren yapıyormuş arkadan vurdugu için o suçlu oluyormuş keşke bu kurnazlıkları başka yönlerde kullansalar bakın o zaman ne kadar gelişiyor Türkiye ama ne yapsak nafile bu tür insanlar her yerde ve çokda normal birşeymiş gibi karşılıyor bunu tuhaf ve yazıkkk esefle kınıyorum!!

ZIPPIRMAN
27 Nisan 2011, 10:27

İşte 2023 e hazır bir Türkiye manzarası ne yaptık ne ettik bu hale geldik varolun

takendy
27 Nisan 2011, 10:28
eskiden bu işten çok para kazananlar oldu ancak artık eskisi gibi değil
sigorta şirketleri de uyandı ya küçük bir para ile oda kaza süsü için verecekleri hasarı karşılar karşılamaz yada hiç ödeme yapmadan dosyayı kapatıyorlar...

son 1-2 senedir bu yola başvurup çırak çıkanları seyredip çekirdek çitliyoruz..

Sinan Aksu
27 Nisan 2011, 10:29

Sen ve senin gibiler gerçek Vatan hainidir benim nazarımda.
Senden kaçtane varsa (.....)

Felon
27 Nisan 2011, 10:33
beyler tamam adam öldü :queen:
şamaroğlanı gibi gelen geçen vurmuş zaten fakemiş:queen:

ysn17
27 Nisan 2011, 10:59

Ulen ne antika insansin millet uzaya cikiyor sen ve senin gibi orumcek kafalilar hala vatandasi ve devleti dolandirmakla mesgul (benim kullandigim kacak elektrik parasini senin cwbinden ciksin hadi hodri meydan ozel sirketlerin yeni uygulamasi )

sideprensi07
27 Nisan 2011, 11:15
bizim marketin karşısında otel var,3kat+1 teras var,geçen yıl sahipleri değişmişti,sezon bitimine 1,5 ay kala çatısında yangın çıktı,

kış vakti tamir bakım derken herifler extra bir kat daha çıktılar,otel şimdi oldu 4 kat+1 teras

o yangın ın neden çıktığı belli oldu:farao:

BLACK_ICE
27 Nisan 2011, 11:25
ver bana plakayı ben hallediyim daha ne diyim :)biz her gün bunlarla uğraşıyoruz yolla plakayı

saintofdream
27 Nisan 2011, 12:22
Ben köpeğin dikkatimi bozması sonucu taksiye çarptım bişiy olmadı bana ama amortisör yamuldu. Trafik sigortam flam var. Kaza raporuda tuttuk karşı tarafta. Kusurlu olan ben olmama ragmen. Sigorta bana amortisör alır mı ?

cbrl-ozkn
27 Nisan 2011, 12:32
Ben köpeğin dikkatimi bozması sonucu taksiye çarptım bişiy olmadı bana ama amortisör yamuldu. Trafik sigortam flam var. Kaza raporuda tuttuk karşı tarafta. Kusurlu olan ben olmama ragmen. Sigorta bana amortisör alır mı ?

suçlu olan sensen eger karşılamaz diye biliyorum ama emin değilim

WOLF 81
27 Nisan 2011, 12:41
trafik sigortasında amaç aracın birbaşkasına vereceği zararı karşılamaktır. mesela suç oranınız 8/5 ise kalan 3 ü zarar neise size karşıtarafın sigortası öder.
sigorta sahtekarlıgı ıspatlandığı taktirde yeni kanunlar nazarında ciddi cezalar içerir.

RiDeR_2
27 Nisan 2011, 12:41
bizim komşumuzda aynı şekilde yapıyor ama adam bu konuda ustalaşmış anlamalı tamirci filan hepsini ayarlamış bu da benim ekmek param diyor geçiştiriyor her seferinde uyarmama ragmen nerde sarhoş nerde bi bayan sürücü var kendi hızla giderken önüne kırıp fren yapıyormuş arkadan vurdugu için o suçlu oluyormuş keşke bu kurnazlıkları başka yönlerde kullansalar bakın o zaman ne kadar gelişiyor Türkiye ama ne yapsak nafile bu tür insanlar her yerde ve çokda normal birşeymiş gibi karşılıyor bunu tuhaf ve yazıkkk esefle kınıyorum!!

Allah korusun benim böyle önüme atlayıp bariz durduk yere fren yapsa ,hiç bi frenleme durumu yokken bunu yapsa o an gözüm döner sonucuna bakmam saldırırım adama ama o da kılıfını hazırlamış sarhoş veya bayan sürücüye yap kurtul oh ne güzel :pr: ::angry2:: ::rantinp:

ZIPPIRMAN
27 Nisan 2011, 12:48

Motoru kaç paraki adamın yahu
benim önüme atlayacak bu arkadaş
vallahi motorcu falan bakmam veririmde veririm armut odunuyla sopayı,
sonra gitsin sigortadan alsın parasını,artık o para motoramı yeter hastanesinemi bilemem

sozyurt
27 Nisan 2011, 12:57
Zamanında bu sigorta patlatma olaylarını yeni race makinası olan bazı arkadaşlarım yaptı.Şu an biraz yapmak zor.Ama imkansız değil.Hatta pek samimi olmadığım bi zat bu işten kazandığı paralarla şu an kızıltoprak ta servis açtı.Yaklaşık 3 yıldır da sigorta şirketleri yerine motosiklet binicilerine kitliyo.Arkadaşlar elbette yanlış ama memlekette kimse üçkağıt yapmasada fiyat düşmez.Kimse kaçak kullanmasa elektriğin fiyatının düşeceğini sanmayın.Asıl dolandırıcı asıl ahlaksız devlet.Benzinin fiyatından bunu anlayın.Ekmeğin fiyatından bunu anlayın.Bugün mecliste olup bu memleketin ekmeğini yiyip bu cumhuriyeti yıkmaya çalışan ihalelere fesat karıştıran cebinin yararını memleket meselelerinden önde gören soysuz köpekler sigorta patlatan elektriği kaçak kullanandan daha büyük şerefsiz daha büyük dolandırıcıdır.Bunlara neden izin veriyoz.Bunları neden şikayet etmiyoruz.Memleket zaten güllük gülistanlıkmı.

ZIPPIRMAN
27 Nisan 2011, 13:09
Zamanında bu sigorta patlatma olaylarını yeni race makinası olan bazı arkadaşlarım yaptı.Şu an biraz yapmak zor.Ama imkansız değil.Hatta pek samimi olmadığım bi zat bu işten kazandığı paralarla şu an kızıltoprak ta servis açtı.Yaklaşık 3 yıldır da sigorta şirketleri yerine motosiklet binicilerine kitliyo.Arkadaşlar elbette yanlış ama memlekette kimse üçkağıt yapmasada fiyat düşmez.Kimse kaçak kullanmasa elektriğin fiyatının düşeceğini sanmayın.Asıl dolandırıcı asıl ahlaksız devlet.Benzinin fiyatından bunu anlayın.Ekmeğin fiyatından bunu anlayın.Bugün mecliste olup bu memleketin ekmeğini yiyip bu cumhuriyeti yıkmaya çalışan ihalelere fesat karıştıran cebinin yararını memleket meselelerinden önde gören soysuz köpekler sigorta patlatan elektriği kaçak kullanandan daha büyük şerefsiz daha büyük dolandırıcıdır.Bunlara neden izin veriyoz.Bunları neden şikayet etmiyoruz.Memleket zaten güllük gülistanlıkmı.

Ohoooo arkadaşım sen hala oradamısın yahu onlar 2023 uçuş planlarını açıkladılar,memleket bittiğinde kaçmak için uçaklarda hazır 4er 5 er tane
Hepsi tatminde oldu
sen hala tatmin olamadınmı

sozyurt
27 Nisan 2011, 13:18
Ohoooo arkadaşım sen hala oradamısın yahu onlar 2023 uçuş planlarını açıkladılar,memleket bittiğinde kaçmak için uçaklarda hazır 4er 5 er tane
Hepsi tatminde oldu
sen hala tatmin olamadınmı

Doğru diyorsunda bunların kaçacağını falan düşünmüyorum.Çünkü başka yerde barınamazlar.5 LİRAYA BENZİN SATACAK ADAMI NEREDE BULURLAR ACEP........

_pLay_06
27 Nisan 2011, 13:58
Eğer cam çatlak ve değişmesi gerekiyorsa daha kolay çıkması için tamamen parçalamadan camı kırıyorlar bazen. Böyle yaptıklarını gördüğüm oldu. Bir de olayın p..liğini düşünürsek. Araç kaskoluysa (yeni olduğuna göre yüksek ihtimal) yılda 1 kez cam değişimi için kaskonun hasarsızlığı bozulmuyor ve diğer hasarlar gibi prosedürü olmuyor. Sadece cam satmak için böyle bir şey de yapmış olabilirler ama pek de ihtimal vermiyorum böyle bir şeye.

Bir de aklıma gelmişken bir olay anlatayım. Adam kaskolu aracının kapısındaki sadece boyayla düzeltilebilecek ufak bir hasar için aracı servise bırakıyor. Ama aracı bıraktıktan sonra bir acil bir işi çıktığı için araç tamire başlanmadan geri alması gerekiyor. Gittiğinde aracın kapısı balyozla parçalanmış durumda. Sebebi servisin kapı sacını değiştirip daha çok para kazanması. Yani 3 kuruş para uğruna böyle şeyler oluyor.
Not: Servisin neresi olduğunu sormayın, ısrarlarıma rağmen söylemedi. Ben de bilmiyorum.

benimn dediğim işlem arac sahıbının yanında yapıldı ama :(

BLCKSNRTY
27 Nisan 2011, 16:27

o zman camda ufak bir catlak yuzunden aracın sahibi camı degistirmek icin gitmistir camcıda bunu sigortadan karsılayabiliriz demistir (aksi taktirde o an cebinden odeme yapıcak) camın ortasına balyozla gecirmistir boylelikle camcı parasını alır arac sahibininde parası o an cebinde kalır :)
umarım anlatabilmisimdir

Slayerrr
27 Nisan 2011, 18:35

Dediğim gibi o zaman camda ufak bir çatlak vardır. Zaten kasko ufak bir çatlak bile olsa cam değişimi yapıyor. Camı çıkartmak kolay olsun diye kırabiliyorlar böyle.

F54
27 Nisan 2011, 18:45
bende bugün bizim şöföre takılıyorum abi benim motora bi çarpta parasını alayım şirketten ee benim araba ne olacak diyor(2011 pikap) ya boşver arabayı ben motoru değiştireyim dedim geldim eve böyle bi konu içime mi doğdu acep:cherry: neyse benim böyle işlerle işim olmaz bisiklete binerim ama hak etmediğim motora binemem

Volkan Serezli
27 Nisan 2011, 23:39
Hernekadar sigorta şirketlerini sevmesemde bu haksız kazanç sağlamak olur sanırım.çoğu arkadaşım bu yöntemle sigortadan aldılar paralarını ama pek hayırlarını göremediler ::stretche

_pLay_06
28 Nisan 2011, 03:03
Dediğim gibi o zaman camda ufak bir çatlak vardır. Zaten kasko ufak bir çatlak bile olsa cam değişimi yapıyor. Camı çıkartmak kolay olsun diye kırabiliyorlar böyle.

hayırlısı . . . :D

redlion999
28 Nisan 2011, 03:33
Hazır konusu açılmışken birşey sormak istedim. Ehliyetsiz olarak aracı çarptığımızda sigorta şirketi bedeli ödeyip polislerde ehliyetsiz araç kullanma cezasımı yazıyorlar yoksa sigorta direk ödemeyip birde üstüne ceza mı yiyoruz?

Slayerrr
28 Nisan 2011, 03:37
Hazır konusu açılmışken birşey sormak istedim. Ehliyetsiz olarak aracı çarptığımızda sigorta şirketi bedeli ödeyip polislerde ehliyetsiz araç kullanma cezasımı yazıyorlar yoksa sigorta direk ödemeyip birde üstüne ceza mı yiyoruz?

Eğer suçlu olan sensen sigorta ödemez.

redlion999
29 Nisan 2011, 06:24
Eğer suçlu olan sensen sigorta ödemez.

Bomboş yolda kimse yokken yolun azizliğine uğrayıp çarptık diyelim:silent: Suçlu gizli buzlanma diyelim tabelada yoktu?

artiiist
29 Nisan 2011, 07:49
Bomboş yolda kimse yokken yolun azizliğine uğrayıp çarptık diyelim:silent: Suçlu gizli buzlanma diyelim tabelada yoktu?

o zaman kendi paranla motorunu bir güzel yaptırıyorsun..
ve hatta eskiden asfalta hasar verdiğin için de ayrıca bir ceza yiyordun..hala var mı bilmiyorum..

redlion999
29 Nisan 2011, 10:35
o zaman kendi paranla motorunu bir güzel yaptırıyorsun..
ve hatta eskiden asfalta hasar verdiğin için de ayrıca bir ceza yiyordun..hala var mı bilmiyorum..

Feciymiş. Buna benzer bir olayı yaşamıştım ama sigorta sağolsun.. Araba kullanmayı öğrenirken ehliyetsiz bomboş yolda elektrik trafosuna bindirmiştim dönüşte :pr: Babamı aradım o geldi sonra jandarma aranmıştı vs. en son kaskodan alınmıştı parası(gerçi bir kısmını kısmışlardı kasko değerinin babamda zorlamadı) ..

Bu kaskolar eğer alkollü vs değilsen ödüyor diye biliyordum.. İnsan şimdi kendi içinde etik değer tartışmasına giriyor..:silent: O kadar prim ödeniyor en ufak hatada 'git kardeşim senin suçun' denip kestirip atılmaması lazım??