PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kiralık motosiklet (1000cc) 100tl ihtihar için en iyi yol

Felon
26 Nisan 2011, 17:50
Öyle sahibinden.com da dolaşırken kiralık motosikletlere denk geldim yzf r125 50 miş 2007 1000rr da 100tl cik:queen:
bir günlüğüne yzf r125 i kiralamayı düşünüyorum hep gıptayla baktığım sürüşünü merak ettiğim bi motor eğer günlük fiyatınıda 50tl den verirse alıcam bir günlüğüne şimdi mesaj attım ilan sahabına:queen:
İşte kiralık motosikletler
http://www.sahibinden.com/search.php?b[search]=motosiklet&b[sort_field]=date_first_activated&b[sort_order]=desc&c2=136324&c=136324&sGaleri=1&b[page]=2
Linki direk kopyalayıp yapıştırın oda olmazsa burdan bakabilirsiniz
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-kiralik-araclar-motosiklet-atv-50-tl-ye-sifir-motor-47390483/detay/

motorcu48
26 Nisan 2011, 18:03
şunu unutmuşsun ama

AYLIK KİRALAMALARDAKİ GÜNLÜK FİYATIDIR.

GÜNLÜK, HAFTALIK VE AYLIK KİRALAMALAR İÇİN LÜTFEN BİZİ ARAYINIZ. AYRINTILARI GÖRÜŞELİM.

yani aylık kiralarsan o fiyattanmış günlükse adam ne fiyat biçer bilemem

Felon
26 Nisan 2011, 18:07
şunu unutmuşsun ama

AYLIK KİRALAMALARDAKİ GÜNLÜK FİYATIDIR.

GÜNLÜK, HAFTALIK VE AYLIK KİRALAMALAR İÇİN LÜTFEN BİZİ ARAYINIZ. AYRINTILARI GÖRÜŞELİM.

yani aylık kiralarsan o fiyattanmış günlükse adam ne fiyat biçer bilemem

evet bende günlük için fiyat sordum 125liği denemek istiyorum aslında gsxr600 de güzel ama :queen::queen::queen:

motorcu48
26 Nisan 2011, 18:14
alla alla şaşırtıcı burda olsa hemen kiralardım

Felon
26 Nisan 2011, 18:16
alla alla şaşırtıcı burda olsa hemen kiralardım

ben motosiklet almadan önce kiralık motosiklet aramıştım ama bulamamıştım hiç.Bu galeri yeni başlamış motosiklet kiralatmaya sanırım ama fazlada süreceğini zannetmiyorum acaba motorlar kiralık kaskolumu?

motorcu48
26 Nisan 2011, 18:17
ahaha onu bende sanmıyorum :) ilanda full kasko yazıyo ama

mınçıka_35
26 Nisan 2011, 18:20
Kardeş çok dikkat et derim.Bu tip kiralama işlerinde çok dalavere dönüyor.Sana imzalatılanların hepsini oku.Motorun sağına soluna teknik aksamına binmeden önce adamın yanında bir bak.Mümkünse kiralarken motorun resmini çek.Motoru teslim ederken seni suçlayıcı bir şey dediklerinde elinde delilin olur.Boş sayfaya imza atmanı isterlerse arkanı dön ve git.İnşallah benimkiler sadece bir paranoyadır ve başına bir iş gelmez:)

< iLk@yy >
26 Nisan 2011, 18:28
ben motosiklet almadan önce kiralık motosiklet aramıştım ama bulamamıştım hiç.Bu galeri yeni başlamış motosiklet kiralatmaya sanırım ama fazlada süreceğini zannetmiyorum acaba motorlar kiralık kaskolumu?

ahmet'ten geçen sene 1000 rr kiraladım yuvacık gezisindeki siyah 1000 rr

sadece 1 kez kiralama yaptım oda bir arkadaşın yönlendirmesi ile. ben oturdum konuştum motoru ne için kiraladığımı ne yapacağımı. boş senet imzalıyorsun kiralama belgesi ile beraber. motoru geri bırakırken seneti geri alabiliyorsun ve kiralama yaptığın kağıttaki imza attığın kısmıda yırtıp bana geri vermişlerdi. :)

Felon
26 Nisan 2011, 18:29
Kardeş çok dikkat et derim.Bu tip kiralama işlerinde çok dalavere dönüyor.Sana imzalatılanların hepsini oku.Motorun sağına soluna teknik aksamına binmeden önce adamın yanında bir bak.Mümkünse kiralarken motorun resmini çek.Motoru teslim ederken seni suçlayıcı bir şey dediklerinde elinde delilin olur.Boş sayfaya imza atmanı isterlerse arkanı dön ve git.İnşallah benimkiler sadece bir paranoyadır ve başına bir iş gelmez:)

tavsiyeler için saol hocam:cat: zaten öyle mahalle arası galerisi falansa hiç almam.
normalda araç kiralamada falan kredi kartına 500tl block gibi bir işlem uygulanıyor sanırım.aracı geri getirdiğinde onu geri alıyolar kira ücretini ödüyosun.zaten kiralık kaskosu varsa hasar durumlarındada sorun olmayacağını düşünüyorum ama ben hiç bişey imzalamayı düşünmüyorum zaten kredi kartı sistemi çıktığından beri
boş kağıda imza yok diye biliyorum ama son zamanlarda araç kiralayan varsa sistemin nasıl işlediğini anlatırsa çok güzel olurdu

ahmet'ten geçen sene 1000 rr kiraladım yuvacık gezisindeki siyah 1000 rr

sadece 1 kez kiralama yaptım oda bir arkadaşın yönlendirmesi ile. ben oturdum konuştum motoru ne için kiraladığımı ne yapacağımı. boş senet imzalıyorsun kiralama belgesi ile beraber. motoru geri bırakırken seneti geri alabiliyorsun ve kiralama yaptığın kağıttaki imza attığın kısmıda yırtıp bana geri vermişlerdi. :)

hocam bu kredi kartı sistemiyle olmuyomuydu sen nakitmi almıştın?

< iLk@yy >
26 Nisan 2011, 18:33
tavsiyeler için saol hocam:cat: zaten öyle mahalle arası galerisi falansa hiç almam.
normalda araç kiralamada falan kredi kartına 500tl block gibi bir işlem uygulanıyor sanırım.aracı geri getirdiğinde onu geri alıyolar kira ücretini ödüyosun.zaten kiralık kaskosu varsa hasar durumlarındada sorun olmayacağını düşünüyorum ama ben hiç bişey imzalamayı düşünmüyorum zaten kredi kartı sistemi çıktığından beri
boş kağıda imza yok diye biliyorum ama son zamanlarda araç kiralayan varsa sistemin nasıl işlediğini anlatırsa çok güzel olurdu

kullandığın şey motosiklet. bu işi yapanların hemen hemen hepsi imza sistemi ile çalışıyorlar. kasko işi motosikletlerde dertli iş çünkü. araba gibi ticari kasko yapmaya kalktığın zaman ateş pahası br fiyat çıkıyor meydana. dolayısı ile normal kasko yapıyorlar sanırım onuda ciddi kazalarda kullanıyorlar sadece. ufak tefek şeylerde sen nakit ödüyorsun parasını.

bildiğim kadarıyla kredi kartıyla sadece bmw'den kiralama yapabiliyorsun. onunda fiyatlarına bir bak istersen € bazlı ve çok uygun fiyattalar diyemeyeceğim sana :)

Felon
26 Nisan 2011, 18:39
kullandığın şey motosiklet. bu işi yapanların hemen hemen hepsi imza sistemi ile çalışıyorlar. kasko işi motosikletlerde dertli iş çünkü. araba gibi ticari kasko yapmaya kalktığın zaman ateş pahası br fiyat çıkıyor meydana. dolayısı ile normal kasko yapıyorlar sanırım onuda ciddi kazalarda kullanıyorlar sadece. ufak tefek şeylerde sen nakit ödüyorsun parasını.

bildiğim kadarıyla kredi kartıyla sadece bmw'den kiralama yapabiliyorsun. onunda fiyatlarına bir bak istersen € bazlı ve çok uygun fiyattalar diyemeyeceğim sana :)

bütün umutlarım suya düştü ya:pale:
haklısın saol hocam:cat:
detayları arayıp öğrenicem işten çıkınca belki bi umut senete imza gibi şeyler olmaz:)
en azından 125liğe yapmasınlar:P

< iLk@yy >
26 Nisan 2011, 18:45
bütün umutlarım suya düştü ya:pale:
haklısın saol hocam:cat:
detayları arayıp öğrenicem işten çıkınca belki bi umut senete imza gibi şeyler olmaz:)
en azından 125liğe yapmasınlar:P

benim sana tavsiyem ona para vereceğine gidip hondanın eğitimlerine katıl daha yararlı olur ve bmw'nin vespa'nın vs..

Felon
26 Nisan 2011, 18:52
benim sana tavsiyem ona para vereceğine gidip hondanın eğitimlerine katıl daha yararlı olur ve bmw'nin vespa'nın vs..
eğitime şimdilik gerek yok ileri sürüş eğitimi alıpta ertesi gün 125lik scooter kullanacağım için 600cc ye geçtiğimde almam daha yararlı olur sanırım.hem eğitimler benim motosikletin parasına denk geliyor:queen:

< iLk@yy >
26 Nisan 2011, 19:02
eğitime şimdilik gerek yok ileri sürüş eğitimi alıpta ertesi gün 125lik scooter kullanacağım için 600cc ye geçtiğimde almam daha yararlı olur sanırım.hem eğitimler benim motosikletin parasına denk geliyor:queen:

o eğitimler zamanı geldiğinde sana hayatını kurtarabileceğin hamleleri yaptıracak ama :cat:

jawa
26 Nisan 2011, 19:23
Senet işi sakat. Geçmişte kaza yaptım kiralık araçla, daha doğrusu gelip bana çarptılar.Serviste kalan günlerin parasını ödemeden senedi vermediler.Ben hatta tamir parasını da bana kaktıracaklar diye düşünmüştüm neyseki öyle olmadı.Yinede 1 günlük kira için 1000 lira gitti!

Felon
26 Nisan 2011, 20:21
arayıp konuştum tek gün için vermiyolarmış.2 gün içinde 125cc motora gün başına 125tl dediler çok fazla diyince 2gün için 100er liradan olur dedi.bence 125cc için değmez 2güne 200tl para vereceğime o para dünyayı dolaşırım kendi motorumla:mrgreen:
ben 75tl ye falan bir günlüğüne alırım diye düşünmüştüm ama 1günlüğüne hiç vermiyolarmış :S
senet değilde sözleşme imzalanıyomuş

< iLk@yy >
26 Nisan 2011, 20:41
arayıp konuştum tek gün için vermiyolarmış.2 gün içinde 125cc motora gün başına 125tl dediler çok fazla diyince 2gün için 100er liradan olur dedi.bence 125cc için değmez 2güne 200tl para vereceğime o para dünyayı dolaşırım kendi motorumla:mrgreen:
ben 75tl ye falan bir günlüğüne alırım diye düşünmüştüm ama 1günlüğüne hiç vermiyolarmış :S
senet değilde sözleşme imzalanıyomuş

o sözleşmeler senetli sözleşmelerdir :) :wiinkk:

omercem
27 Nisan 2011, 18:50
Resmi şekilde yapılmayan kiralamalardan kesinlikle uzak durun,

bu araçların kiralık kaskosu yok şahsi kaskosu var, alırken senet sepet sözleşme vs. imzalarsınız, aracı verirken iyi , iade ederken ali abi yok, veli abi yok yerini o biliyordu yarın al vs. deyip atlatırlar zor alırsınız, ya da alamazsınız

2 yıl sonra kapınıza icradan birileri dayanabilir.

Yine bu araçla bir kazaya karışırsanız, biri yaralanır Allah korusun vefat ederse araç çalınırsa başınıza bela, kasko karşılamadığı için sorumluluk üzerinizde kalır...

Aracı verirken abi kardeş, sorun çıkarsa babalarını bile tanımazlar...