PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Günlük hayatta koruma ekipmanları

syclla
26 Nisan 2011, 16:25
benim scooterımda arka çanta ve kolutk altı bagajı var, biryere gittiğim zaman kask ı eldiveni pantolonu çantayla bagaja atıyorum mont normal mont gibi üstümde kalıyor ( herkesde böyle bi bakıyor havalı bişey :) ) ben bu yaza ninja 250 almayı düşünüyorum da ne bagaj var ne çanta var. yaz-kış kullanıcıyım mesela kışın giydim eldiveni dizlizliği ,kaskı gittiğim yerde napıcam? benim gibi madur durumda olan varmı başka :P

draggy
26 Nisan 2011, 16:32
Sırt çantası alıp, içine atacaksın :)

mayildiz
26 Nisan 2011, 16:38
Bagaj olmayınca fena oluyor. Elinde küçücük bir paket bile olsa koyacak yerin yoksa sıkıntı. Motorumun bütün çantalarını sökmüştüm, fazla dayanamadım hepsini geri taktım. İki yan çanta bir arka çanta. Yanılmıyorsam yarış motorları için artçı selesine tutturulan kumaş çantalar vardı. Biraz küçükler ama iş görür. Birde elastik file oldumu hiç yoktan iyidir. Kask içinde basit bir bisiklet kilidi alıp gidona kitleyibilirsin.
Mont kışın problem değilde yazın onuda bırakman gerekecek işte o zaman ne yaptım ben diyeceksin.
Bol çantalı sürüşten çantasız sürüşe alışmak senin için zor olabilir.

F54
26 Nisan 2011, 16:40
bende magdurum çaresi olsada yapmıyorum cup a çanta takılır fakat sürekli artçı ile gezdiğim için ee o zaman da onun içi boş kalmayacaktır böylelikle denge kaybı yaşayacağım için takmıyorum korumalıklar da motorun ara bölmesinde duruyor dizlik kask falan

WOLF 81
26 Nisan 2011, 18:41
Sırt çantası alıp, içine atacaksın :)

aynen bunu yapıcaksın :)

takendy
26 Nisan 2011, 19:19
bagajsız motor kullanan tek kişi olmadığını düşünüp kendini iyi hissetmeye çalışacaksın...

jawa
26 Nisan 2011, 19:32
Çok basit.Halat kilit alıp montun bir kolundan geçir hatta ucuna kaskı da tak kitle motora.Halat kilit arka selenin altına girer herhalde.Oraya girecek ince bir şey alırsın olmazsa, sonuçta motoru bağlamıyorsun.

overcloud
26 Nisan 2011, 20:32
benim scooterımda arka çanta ve kolutk altı bagajı var, biryere gittiğim zaman kask ı eldiveni pantolonu çantayla bagaja atıyorum mont normal mont gibi üstümde kalıyor ( herkesde böyle bi bakıyor havalı bişey :) ) ben bu yaza ninja 250 almayı düşünüyorum da ne bagaj var ne çanta var. yaz-kış kullanıcıyım mesela kışın giydim eldiveni dizlizliği ,kaskı gittiğim yerde napıcam? benim gibi madur durumda olan varmı başka :P

hiç kaçarı yok, kaliteli bir sırt çantası alıp hammallık yapacaksın :)

kendimden örnek verecek olursam;

kapalı kaskı arkasına monte edebildiğim knox marka bir sırt çantası aldım. kask ile birlikte gerektiği zaman tekstil pantalonuda sığdırabiliyorum. teksil pantalon yerine dizlik korumaları kullandığım zamanlarda aynı şekilde.

artçı selesinin altındaki takım çantasını yanıma almazsam o küçük göze yağmurluğumun alt kısmını katlayarak sığdırabiliyorum. bu şekilde eğer arkadaşlarımda bir yere buluşmaya vs gidiyorsam sırt çantası almadan kot pantalonunüzerine yağmurluk giyip gideceğim yere ulaştığımda yağmurluğu sele altına yerleştiriyorum.

poşet ile hafif birşeyler taşımam gerektiğinde sırt çantam yanımda değilse aynyaya asıyorum.

geçen benim ustaya uğradığımda bi tane hayabusa gördüm bakıma gelen. artçı tutamağını söküp oraya topcase taktırmıştı adam :) aynı şeyi yapmayı düşünmüyor değilim :queen:

kilit asacak yer olmadığından ileride bıkıp alarm taktıracaksın, benden söylemesi :)

kanucan
26 Nisan 2011, 20:39
Kaskımı elime alıp çene kilidini bağlıyorum.

Eldiveni ve belliği içine tıkıp poşet gibi kullanıyorum. :queen:

Blackeagletr
26 Nisan 2011, 22:32
Sırt çantası kullanıyorum ben. En uygunu bu bence.

erimozel
26 Nisan 2011, 22:35
Hocam, sırt çantası üzerinizdeki reflektif yeleği kapatır (eğer giyiyorsanız, ki ben giyiyorum)

Blackeagletr
26 Nisan 2011, 22:42
Hocam, sırt çantası üzerinizdeki reflektif yeleği kapatır (eğer giyiyorsanız, ki ben giyiyorum)

Usta bazı sırt çantalarında reklektif şeritler bulunuyor zaten benimkinde var mesela. Olmasa bile dikilebilir bence. Sorun olacağını sanmıyorum.

COQ
27 Nisan 2011, 00:52
Kawasaki kullanicilarinin hepsi bu konuda magdur maalesef.
Yapacak bisey yok.
Honda almani öneririm.
250R alirsan, koltugun altindan bir vestiyer çikiyor ve kaskini,montunu buna koyabiliyorsun.
600RR alirsan, ayrica askida çikiyor ve montunu asabiliyor, kaskini askiya takabiliyorsun.
1000RR alirsan, bir tane de vestiyer görevlisi çikiyor.
Sen hiç bir seye karismiyorsun.Sadece koltugu kaldiriyorsun, vestiyer görevlisi, dolabi kuruyor, montunu,kaskini asiyor, kapiyi kilitliyor ve anahtari sana veriyor.
Goldwing de ayrica küvette varmis diye duydum ama söyleyenlerin yalancisiyim, gözümle görmedim.:cherry:

Taner YILMAZ
27 Nisan 2011, 01:06
Goldwing de küvet olayı doğru hatta masaj yapan hatunlarda varmış :)

syclla
27 Nisan 2011, 02:52
hiç kaçarı yok, kaliteli bir sırt çantası alıp hammallık yapacaksın :)

kendimden örnek verecek olursam;

kapalı kaskı arkasına monte edebildiğim knox marka bir sırt çantası aldım. kask ile birlikte gerektiği zaman tekstil pantalonuda sığdırabiliyorum. teksil pantalon yerine dizlik korumaları kullandığım zamanlarda aynı şekilde.

artçı selesinin altındaki takım çantasını yanıma almazsam o küçük göze yağmurluğumun alt kısmını katlayarak sığdırabiliyorum. bu şekilde eğer arkadaşlarımda bir yere buluşmaya vs gidiyorsam sırt çantası almadan kot pantalonunüzerine yağmurluk giyip gideceğim yere ulaştığımda yağmurluğu sele altına yerleştiriyorum.

poşet ile hafif birşeyler taşımam gerektiğinde sırt çantam yanımda değilse aynyaya asıyorum.

geçen benim ustaya uğradığımda bi tane hayabusa gördüm bakıma gelen. artçı tutamağını söküp oraya topcase taktırmıştı adam :) aynı şeyi yapmayı düşünmüyor değilim :queen:

kilit asacak yer olmadığından ileride bıkıp alarm taktıracaksın, benden söylemesi :)

çok teşekkür ederim tam istediğim dilde anlatmışsınız çok teşekkürler

Alkolica
27 Nisan 2011, 03:23
Yapacak bisey yok.
Honda almani öneririm.
250R alirsan, koltugun altindan bir vestiyer çikiyor ve kaskini,montunu buna koyabiliyorsun.
600RR alirsan, ayrica askida çikiyor ve montunu asabiliyor, kaskini askiya takabiliyorsun.
Sen hiç bir seye karismiyorsun.Sadece koltugu kaldiriyorsun, vestiyer görevlisi, dolabi kuruyor, montunu,kaskini asiyor, kapiyi kilitliyor ve anahtari sana veriyor.
Goldwing de ayrica küvette varmis diye duydum ama söyleyenlerin yalancisiyim, gözümle görmedim.:cherry:

hiiii ne kadar ayıp tam bir marka sempatizanı....

Slayerrr
27 Nisan 2011, 03:24
Kask ve mont için linkini vereceğim kilitten kullanıyorum. Alarmlı ama alarma gerek yok aslında. İçinde ince bir çelik halat var ve 60 cm'e kadar uzuyor. Montunun cebine bile koyabiliyorsun. http://www.yakaladinyakaladin.com/lock-alarm-kilit.html

Onyx250
27 Nisan 2011, 10:22
valla benim ufak bi laptop çantam var onu alıyorum, hem mont ile aynı renkte güzel duruyo :D yağmura falan da dayanıklı... içine disk kilidi, güneş gözlüğü şapka, yedek tshirt falan atıyorum genelde :) motordan indikten sonra eldivenler çantaya, sapka gözlük bana :Dçok sıcak alırsam da montun içliğini çıkarıp çantaya atıyorum ince elyaf bişey zaten... kask da elimde oluyo... gayet rahat dolaşıyorum valla öyle pek hammallık gibi gelmiyo... şu aerodinamik çantalardan almayı düşünüyorum ama gerektiği kadar esner mi bilmiyorum

Felon
27 Nisan 2011, 10:40
Yapacak bisey yok.
Honda almani öneririm.

:queen::queen::queen::queen:
abi naptın ya krize girdim iş yerinde,herkes işe dalmış ben gülüyorum:mrgreen:

ZIPPIRMAN
27 Nisan 2011, 11:04
Ulen herbişeylisini yaptılarda bunun bir klimalısını yapmadılarya
yanarım yanarım ona yanarım

anaconda84
27 Nisan 2011, 19:43
Ulen herbişeylisini yaptılarda bunun bir klimalısını yapmadılarya
yanarım yanarım ona yanarım

sayın abicim oldumu yani şimdi bütün motorlarda klima var sanırım siz bilmiyorsunuz.motora binmeden önce her şeyinizi çıkarıp bir kenara atıyorsunuz ve sadece koruma ekipmanlarını kullanıyorsunuz. sonramı? tabiki basıyorsunuz gaza ve hissedin rüzgarı doğal klimalı yani sayın hocam.(hocam iyi niyetinize sığınarak böyle bir şaka yapayım dedim yanlışım olduysa affola)
saygılarımla.

sherrnova
27 Nisan 2011, 20:14
Sırtımda sırt çantası olmayınca kendimi eksik hissediyorum artık. Nedendir bilinmez bana ayrı bir güven vermeye başladı. Sanırım omzuma geçirdiğim askıları bende emniyet kemeri hissi yaratıyor.. :P