PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Alıcam Acemiyim Yardım Lütfen (Cup mu Scooter mi

emirow993
26 Nisan 2011, 01:59
Arkadaşlar İlk Motorumu Alıyorum Daha Önce Hiç Motor Sürmedim 15 Dk Kadar Arkadaşımın Scooterini Sürmüştüm 1 Seferinde Sadece 2 Teker Üzerinde Durmasını Biliyorum Şimdi Alıcaqım 2 Tip Motor War Ya Yarı Otomatik Yani Debriyajsız Sadece Vitesli Cup Tipi Yada Scooter 2011 Çıkışlı Mondialin Perşembe Günü Alıcam Motoru Aslında Cup Almak İstiyorum Ama Vitesli Diye Süremez Düşersem Diye Almak İstemiyorum Scooter Alırsam Sadece Gaz Verip Giderim Diye Düşünüyorum Ama Onunda Tekerler Ufak Diye Tercih Etmek İstemiyorum 2side 100 CC Cup Daha Atik Dediler Dahamı Hızlı Scootere Göre Lütfen Yardım Edin Çok Kararsızım :bounce::bounce::bounce:

twona
26 Nisan 2011, 02:05
cup diye nir motor modeli yok, onun adı cub, yarı otomatikte güzel scooterda, ileride vitesli kullanacam diyorsan cub tercih et, yok ben scooter la başlayıp ileride konforlu bir maxi alıcam dersende scooter tercih etmelisin. ama mondial yada çin malı almada ne alırsan al, zamanla ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksın...

SeMpaTuRk77
26 Nisan 2011, 02:09
Arkadaşlar İlk Motorumu Alıyorum Daha Önce Hiç Motor Sürmedim 15 Dk Kadar Arkadaşımın Scooterini Sürmüştüm 1 Seferinde Sadece 2 Teker Üzerinde Durmasını Biliyorum Şimdi Alıcaqım 2 Tip Motor War Ya Yarı Otomatik Yani Debriyajsız Sadece Vitesli Cup Tipi Yada Scooter 2011 Çıkışlı Mondialin Perşembe Günü Alıcam Motoru Aslında Cup Almak İstiyorum Ama Vitesli Diye Süremez Düşersem Diye Almak İstemiyorum Scooter Alırsam Sadece Gaz Verip Giderim Diye Düşünüyorum Ama Onunda Tekerler Ufak Diye Tercih Etmek İstemiyorum 2side 100 CC Cup Daha Atik Dediler Dahamı Hızlı Scootere Göre Lütfen Yardım Edin Çok Kararsızım :bounce::bounce::bounce:

Cub al bak keyfine !

Birde Türkçe'yi yabancı harflerle k = q v = w gibi kullanmassan forumda daha çok yardımına koşacak arkadaşlar edinirsin !

emirow993
26 Nisan 2011, 02:14
Yanlış Yazmışım Cub u Düzeltirim İleride Araba Ehliyeti Alıp Motoru Bırakmayı Düşünüyorum :) Şuan İşime Hangisi Daha Çok Yarar Hangisi Daha Hızlıdır Yada 2side Eşitmi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:10 ----------

Cub al bak keyfine !

Birde Türkçe'yi yabancı harflerle k = q v = w gibi kullanmassan forumda daha çok yardımına koşacak arkadaşlar edinirsin !

Bi Dahakine Yazmam Sorularımın Hiç Birine Cevap Vermemişsin ARkadaşım 100 cc 2side Hangisi Daha Atik Hangisi Daha Hızlı Ve Vites Atmada Çok Sorun Yaşarmıyım Daha Önce Hiç Sürmedim

SeMpaTuRk77
26 Nisan 2011, 02:15
Yanlış Yazmışım Cub u Düzeltirim İleride Araba Ehliyeti Alıp Motoru Bırakmayı Düşünüyorum :) Şuan İşime Hangisi Daha Çok Yarar Hangisi Daha Hızlıdır Yada 2side Eşitmi

Sen yinede yarı otomatik cub al yada motosiklet almak için ayırdığın bütçen neyse söyle ona göre yönlendirelim sıkıntı yaşamaman için.

vites olayına alışırsın bikaç günde Tatlı sert eleştirdim küsmek darılmak olmaz hemen öyle :)

emirow993
26 Nisan 2011, 02:22
Sen yinede yarı otomatik cub al yada motosiklet almak için ayırdığın bütçen neyse söyle ona göre yönlendirelim sıkıntı yaşamaman için.

vites olayına alışırsın bikaç günde Tatlı sert eleştirdim küsmek darılmak olmaz hemen öyle :)

Yok Küsmedim Haklısın Aslında Kullanmamam Lazım Ama El Alışkanlıgı :)

2.000 tl Alıcagım Motorların 2side Hız Bakımından 2side Aynıysa Cubun Vitesleriyle Ugraşmak İstemiyorum Ama Cub Daha Atikse Ugraşabilirm :cherry:

Doobly
26 Nisan 2011, 02:59
Madem motosiklet kullanmıcaksın araba kullanmaya başlayınca, scooter al bence.
Zaten cub ların da vitesleri normal motor gibi değil tam tersi.

Hatta seçeneklerde olsa direk vitesli motor al derim. Zaten vites olayını kavrarsın hemencik. Gözünü korkutmasın. En azından o zaman belki seversin bu işi.

Şu şartlarda benim tercihim scooterdan yana.

emirow993
26 Nisan 2011, 03:10
Hangisi Daha Hızlı Peki ??

_pLay_06
26 Nisan 2011, 03:24

çin malı motorlarda soyledıgın ıkı motorda bırbırınden vasat motorlar :D bence duz vıteslı ıkıncı el temız bır vıteslı motor al daha ıyı .

emirow993
26 Nisan 2011, 03:28
çin malı motorlarda soyledıgın ıkı motorda bırbırınden vasat motorlar :D bence duz vıteslı ıkıncı el temız bır vıteslı motor al daha ıyı .

2sinden Birini Alıcam Yardımcı Olucak Cevaplar Verilirse Memnun Olurum:wiinkk:

AmonRA34
26 Nisan 2011, 03:29
Hangisi Daha Hızlı Peki ??

Hız = Beygir gücü.

Alacağın motorların internetten girip teknik özelliklerine bak.Orada beygir gücü yazar.11 beygir bir motor düz yolda yaklaşık 105-110 km hız yapar.7-8 beygirlik motor 80-90 yapar.

emirow993
26 Nisan 2011, 14:24
Beygir Gücü Yazmıyor Mondialin Sitesine Baktım Max Hız 80 Yazıyor 2sindede Gerçekten Max Hız 80mi .s.s

ZIPPIRMAN
26 Nisan 2011, 14:34
Bence sen boşver motoru hiç alma, kaç yapıyor hangisi hızlı falan filan
zaten araba alınca motoruda bırakacakmışsın,ki zaten şimdiden sen motorun ruhuna tersin küçüğüm
en iyisi elindeki parayı ziyan etme az kalmış biraz daha sık dişini bir porsche direksiyonu al çıkmacıdan yavaş yavaş gerisinide toplarsın yaparsın hızını atarsın havanı

(ben sempatiktürk kardeşimden biraz daha sert eleştirdim farkındaysan bozulmak serbest yani):bounce:

gokmenkurt
26 Nisan 2011, 15:04
hızla atiklik farklı kavramlar. ilk kalkışta cup daha atiktir ama 4cü viteste çok boğuluyor. son hızda scooter alır kalkıştada cup geçer. tavsiyem acemiysen cup alma. cup un frenleri biraz daha ustalık gerektirir fren yaparken vites küçültmen lazım çokta gözün korkmasın sanrm hızlanırken ayağınla öne yavaşlarken arkaya bastırmak herkesin yapabileceği birşey.
uzun yolda cup rahatsız eder ama çok titreşimi var scooter biraz daha rahat uzun yol dediğim sende adanadansın ben hiltonun otaraflardan kenan evrene kadar gittiğimde baya bi rahatsız olmuştum cupta. yakıt yönündende cup daha az yakar ama bu fark çok az

emirow993
26 Nisan 2011, 15:10
hızla atiklik farklı kavramlar. ilk kalkışta cup daha atiktir ama 4cü viteste çok boğuluyor. son hızda scooter alır kalkıştada cup geçer. tavsiyem acemiysen cup alma. cup un frenleri biraz daha ustalık gerektirir fren yaparken vites küçültmen lazım çokta gözün korkmasın sanrm hızlanırken ayağınla öne yavaşlarken arkaya bastırmak herkesin yapabileceği birşey.
uzun yolda cup rahatsız eder ama çok titreşimi var scooter biraz daha rahat uzun yol dediğim sende adanadansın ben hiltonun otaraflardan kenan evrene kadar gittiğimde baya bi rahatsız olmuştum cupta. yakıt yönündende cup daha az yakar ama bu fark çok az

Max Hızları Sitede Yazdıqı Gibi 80 mi Peki .s

myagdi
26 Nisan 2011, 15:34
güzel kardeşim,
bence sen motor alma, motor kullanma...
dikkatimi çekti, kafayı hıza, atikliğe takmış gibisin. demek ki motoru alınca kırmızı ışıklarda arabalarla drag yarışı yapacak, üstüne yatıp hız rekoru falan deneyeceksin. bir başka anlatımla, kazalara davetiye çıkaracaksın.
öte yandan, ehliyete yaşın tuttuğunda arabaya geçeceğini de söylemişin, yani motosiklet tutkun da yok. bu şeytan icadını bir sene kullanacağım diye kendini riske atma, sevenlerini üzme.

gücenmeyesin, dost acı söyler...

emirow993
26 Nisan 2011, 16:25
Lütfen adam gibi bilgi vermicek boşa yorum yapmasın benim ne yapacagım beni ilgilendirir soru sordum soruma cevap werin başka bisiye degil kimse benim ne yapacagıma ne edecegime kafa yormasın işine baksın

victorist
26 Nisan 2011, 16:43
Kesinlikle ama kesinlikle Cub Scooter bir yere kadar şehir için en ideal motordur

Mondial MFM maksimum torkunu 5 bin devirde veriyor bu güzel

2 el Honda İnnova alabiliyorsan al derim ondan sonra motosiklet ve Cub keyfi hayatına işler tecrübeyle sabitdir.:cat:

F54
26 Nisan 2011, 16:49
bence mondial alma kaportalar çatlar serviste sorunlar yaşarsın bence salcano veya yuki bak ama cub olsun ama para varsa innova dan şaşma derim