PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul yollarındaki şerit çizgileri ve trafik yönlendirmeleri

SeMpaTuRk77
26 Nisan 2011, 01:49
Arkadaşlar boğaziçi köprüsü dahil göze batan şerit değiştirirken veya sapaktan dönecekken şerit çizgileri ve yön gösteren asfalttaki oklar sizce de biraz üst üste yapılan boyalar nedeniyle yükseltili olmamış mı yola oranla ?? hızım 110 km civarındayken ve şerit değiştirirken motosikleti sarsacak kadar kaymasına neden olabikcek kadar kabarmış üst üste atılan boyalar. Bu çizgileri, işaretleri yoldan yükseltmiş sanki boya !! Sizler neler düşünüyosunuz bu konuda merak ettim !

Bu arada Yalovada ikamet edyorum ve İstanbula yılda 1 yada 2 kez motosikletimle geliyorum!

RunemagicK
26 Nisan 2011, 02:00
aynen öyle, hızın 110 olmasınada gerek yok, 50 ile bile sağa sola gidiyor motor

SeMpaTuRk77
26 Nisan 2011, 02:04
aynen öyle, hızın 110 olmasınada gerek yok, 50 ile bile sağa sola gidiyor motor

Vallahi tam dalmışım yola bi aracı sollamaya çıktım dedğin gibi motor remen bi yükseltiye çıktı ve şeridin diğer tarafından yola tekrar düştü :):) birden irkilmeme neden oldu ! Sonra dikkat ettim de İstanbul sınırlarında 180 km civarı yol yaptım pazar günü :) ve en az 100 km sinde olay böyleydi yolların !

mınçıka_35
26 Nisan 2011, 02:06
Arabaları ve diğer araçları etkilemiyor ama,motorları etkillediği doğru.Hem araba hem motor kullanan biri olarak dediğine katılıyorum.Ayrıca kamyonların rahat edebilmesi adına kazınan yolları da eklemek isterim.

SeMpaTuRk77
26 Nisan 2011, 02:11
Arabaları ve diğer araçları etkilemiyor ama,motorları etkillediği doğru.Hem araba hem motor kullanan biri olarak dediğine katılıyorum.Ayrıca kamyonların rahat edebilmesi adına kazınan yolları da eklemek isterim.

Tam araçları da etkiliyormu diye soracakken cevabı gelmiş :)

Acil112
26 Nisan 2011, 02:13
Yoldan yüksek, biraz da kaygan:pr:

MotorKafa
26 Nisan 2011, 02:36
Oohooo onlarda bişeymi daha neler var istanbulda.

Çöküntüye uğramış sahil yollarından tut, 1 km boyunca yarık olan asvalta kadar... O yarığa bir girdinmi kurtarana kadar canı çıkıyor adamın.

Ha birde anadolu yakası E5 te sağ şerit tren yolu gibi oldu artık. Kamyonlar öyle bi göçertmişki yolu. 20 ton kapasiteli araçlarla 50 ton taşımaktan anasını ağlatmışlar asvaltın !

Nfs
26 Nisan 2011, 02:45
Şerit boyaları bile kaydırıyorlar,adamlar yağlı boyamı atıyo nedir?

SeMpaTuRk77
26 Nisan 2011, 12:30
Şerit boyaları bile kaydırıyorlar,adamlar yağlı boyamı atıyo nedir?

Garip bişiy ama kaydığı gerçek :)

ZIPPIRMAN
26 Nisan 2011, 12:40
İstanbulda şeritlere bukadar takılmayın arkadaşlar zira özellikle avrupa yakası E5 te şerit devam eder ama yol tretuarla biter anlayamassınız tretuara girersiniz,tatlıcıdan başkan yaparsak bunlar az bile :bounce:

SeMpaTuRk77
26 Nisan 2011, 12:51
:queen::queen::queen::queen::queen:
İstanbulda şeritlere bukadar takılmayın arkadaşlar zira özellikle avrupa yakası E5 te şerit devam eder ama yol tretuarla biter anlayamassınız tretuara girersiniz,tatlıcıdan başkan yaparsak bunlar az bile :bounce:
:queen::queen::queen::queen::queen:

Müdür senin yorumlarındaki şu benzetmelere bitiyorum yahu :)

architect
26 Nisan 2011, 13:06
Sadece istanbuılda değil tüm türkiyedeki otoyollarda var bu sorun arabaların şerit değiştirirken birazda sarsılması için yapılıyor ama özellikle yoğun yağışlı havalarda su birikmesine ve zaman zaman aquplaninge bile yol açabiliyor bir kça sefer başıma geldi tünelden otomobille bile zorluyor dikkat etmek lazım.

ZIPPIRMAN
26 Nisan 2011, 13:11
Yahu bunlar neki
ben yoğurttan sonraki en büyük türk icadının hız kesme kasisleri olduğunu düşünüyorum.
Haaaa birde yola serilen gemi halatı var onu unutmayalım:bounce: