PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kawasaki Ninja 250R veya S&T Kanuni GT250R

Draco
26 Nisan 2011, 00:59
Arkadaşlar son konumdan sonra seceneklerimi kawasakiden yana kullanacaktim ki s&t kanuni nin uygun fiyati ve goruntusu beni cezvetti...

Sorularim;
1)Motoru 1-2 sene kullanicam sifir alicam hangisi secmeliyim daha dogrusu s&t sorun cikarir mi bana bu 1-2 sene icin?

2)Egzos sesi nasildir karsilastirirsak?

3)Yakit tuketimleri nasil s&t nin

4)Yeni basliyan biri bu motora hakim olabilir mi?

HiAxiSheytan
26 Nisan 2011, 11:12
Arkadaşlar son konumdan sonra seceneklerimi kawasakiden yana kullanacaktim ki s&t kanuni nin uygun fiyati ve goruntusu beni cezvetti...

Sorularim;
1)Motoru 1-2 sene kullanicam sifir alicam hangisi secmeliyim daha dogrusu s&t sorun cikarir mi bana bu 1-2 sene icin?

İlk 3 soru için benim önerim kısa ve net Ninja 250 R al derim. Ninjanın gidonu biraz daha dik bir oturuş pozisyonu sağlar GT250R biraz daha yatık bir gidona sahip dolayısıyla kontrol açısından yeni başlayacaksan sana sıkıntı yaratabilir.

overcloud
26 Nisan 2011, 13:19
ninja al kendini dertten kurtar

cakalaz
26 Nisan 2011, 14:46
1)S&T sorun cikarir mi bana bu 1-2 sene icin?

1)Bilinçli Kullanım ve düzenli bakımlar ile uzun sürelerce kullanırsın; sorun yasamazsın...

2)İkisinin de egzoz sesi hemenhemen aynı. youtube'da bakabilirsin...4 Silindir Sesi cıkmaz; ama tatminkar bir sesi var bu motorların; şahsen cok beğeniyorum.

3)100 km'de 3.5 ile 5 litre arasında bir tüketim mevcut. kullanıma bağlı...

4)Hakimeyet Konusunda Ninja daha rahattır. oturusu dik olduğundan dolayı, hakimiyeti hyosunga göre daha kolaydır :)

syclla
26 Nisan 2011, 15:32
git google a yaz youtube a yaz bak biraz araştırın ya inek topluma döndük .ha dur şuraya yazimde 2-3- kişi bişey der zaten ona göre baharık

motorcu48
26 Nisan 2011, 15:39
iyiler herzaman biraz daha pahalıya kaçar çünkü iyidir.ben st kanuni hayasun diye bir marka tanımıyorum :D kawa alırsan king olursun:P

Draco
26 Nisan 2011, 20:53
Kawasakide karar kıldım arkadaşlar şimdi alacağım yerde modelin 3 rengide var hangisini önerirsiniz bi arkadaşla beraber 2 motor alıcazda bide

motor renginde kask modelide önerirseniz sağlamlardan teşekkürler

overcloud
26 Nisan 2011, 20:57
kawasaki'nin gerçek rengi yeşildir :)

şaka bir yana yeşil renk bu modele çok yakışıyor ama zevkler ve renkler tartışılmaz tabiki :cat:

yeşil renk çizik ve kir gizleme konusunda oldukça başarılı.

diğer yandan çok fazla ilgi çekiyor. motosikletini park edip geri geldiğinde her an üzerine oturup fotoğraf çektiren birisini görmen mümkün.

yeşil alacaksan park ettiğin yerde üzerine örtmen için yaz aylarında lastikli çarşaf almanı öneririm.

kışın soğuk yada ıslak olduğundan zaten kimse üzerine oturmuyor.

Draco
26 Nisan 2011, 21:14
Hocam yeşil kask hangi marka önerirsiniz ve hangi modeli?

Birde beyaz da alabilirim gibi geliyo arkadaşla biz beyaz siyah alalım diye düşünüyoruz yeşil dediğiniz gibi çok sırıtır :D

Birde xenon far ve gösterge olayını nasıl halledebilirim?Göstergeleri çok eski gibi ninjanın

kartalizma07
26 Nisan 2011, 21:14
yeşil renk ninjalarda efsane olmuş diyebiliriz motoru gösteriyor. bende sıfırlarına göz atiyim dedim internetten, siyahı hoşuma gitti. ilerde param olursa alırım dedim. :)

Draco
26 Nisan 2011, 21:16
Birde orjinal 250R beyazı bu mudur jantlar ve egzoz hariç?

http://www.xbhp.com/talkies/attachments/motorcycle-ownership-experiences/22895d1268469041-kawasaki-ninja-250r-whiteninja.jpg

muratcan7
26 Nisan 2011, 21:19
Beyazı'da çok hoş. 2 makinayı alırsanda pişman olmazsın. Yan yana getirip seslerini dinledik. Hyosung V motor olduğundan daha tok bir ses veriyor. Ancak ne de olsa kawasaki. Alabilecek durumun varsa japondan şaşmamalısın. Ama dediğim gibi Hyo'da seni üzmezdi.

AmonRA34
26 Nisan 2011, 21:21
Hyo kaç para?Kawa kaç para?

Draco
26 Nisan 2011, 21:24
Hyo 8.850 tl Kawasaki 11.000

muratcan7
26 Nisan 2011, 21:25
Kawasaki hala ötv deki düşüşü yansıtamamış sanırım. Ayrıca yeni CBR250 ilede Hyo arasında pek fark yok fiyat olarak. Ötv düşmüşken Honda almakta fayda var. Kawasakiyi 11 bin tl'ye alıyorsun. Honda 8,900 olması lazım. Hyosung'da bin lira düşüktür peşinde.

AmonRA34
26 Nisan 2011, 21:26
Yine en mantıklısı honda görünüyo.

overcloud
26 Nisan 2011, 21:30
Birde orjinal 250R beyazı bu mudur jantlar ve egzoz hariç?

http://www.xbhp.com/talkies/attachments/motorcycle-ownership-experiences/22895d1268469041-kawasaki-ninja-250r-whiteninja.jpg

Beyazlar artık böyle değil.

kuyruk siyah, depo ve yan grenajlar beyaz, ön çamurluk siyah. yamalı bohça gibi yani :P

ninja'da xenon fara ihtiyacın olmayabilir, standard aydınlatması çok başarılı.

hoş ben xenon kullanıyorum ama otomobil kullanıcılarından baya bir küfür yemekteyim.

göstergeler için çeşitli alternatifler var ama 450$ civarında ve amerikadan getirtmen lazım. ben standard gösterge aydınlatmasını mavi ampullerle değiştirdim ve gayet hoş oldu, tavsiye ederim. ancak bunun yapılabilmesi için kafa grenajını kopmle sökmek gerekiyor (yer çok dar ve eller sığmıyor).

kaskı yeşil alma bence. illa motor ile aynı renk olcak diye bir şey yok.
ben mor kask kullanıyorum mesela, iridium vizörlü gayet güzel görünüyor. birde siyah kaskım var içinde ayrı bir güneş vizörü olan.

@muratcan: 11bin'lik fiyat ötv indirilmiş hali, daha önceleri 12bin500tl idi.

honda cbr250r ile aradaki fiyat farkını yuksek bulan arkadaşlar ninja'nın iki silindirli olduğunu unutmasın lütfen, hatırlarsanız vfr250'nin satış fiyatı 12bin TL idi.

eby78
26 Nisan 2011, 21:37
ben st kanuni hayasun diye bir marka tanımıyorum :D

öyle bir marka yok çünkü hayasun diye :D

iyiler her zaman pahallı olanlar değildir..evet kawasaki markadır tabi ama her modelinin de kalitesi bir değildir..emin olun ki kawasaki ninja250 de işçilik kalitesi dışında asla o parayı hakeden bir kawasaki makinası değildir..bu benim şahsi görüşüm olmakla birlikte görünen köy de kılavuz istemez gerçeği var..
cbr125 in tamamen kalıplı hali..bunun dışında hiçbir ayrıntısı artısı yok hyosung a göre..

overcloud
26 Nisan 2011, 22:07

iyiler her zaman pahallı olanlar değildir..evet kawasaki markadır tabi ama her modelinin de kalitesi bir değildir..emin olun ki kawasaki ninja250 de işçilik kalitesi dışında asla o parayı hakeden bir kawasaki makinası değildir..bu benim şahsi görüşüm olmakla birlikte görünen köy de kılavuz istemez gerçeği var..
cbr125 in tamamen kalıplı hali..bunun dışında hiçbir ayrıntısı artısı yok hyosung a göre..

o kadar çok var +'sı var ki..

herşeyden önce kendisine özgü bir tasarımı var ve başka motorları anımsatan çizgileri yok..

adamlar 1992'de tasarlayıp zaman içinde iyileştirdiği motoru hala kullanmaktalar.

Sıralı çift silindir olmasına rağmen titreşimden eser yok ve 1992'de ilk tasarlandığında tam 40bg güç üreten bir motordu. zaman içinde önce 36, sonra dünya genelinde güç sınırlandırması gelmesiyle birlikte 33bg'e düşürdüler motoru. 2008'de tamamen yenilendi ve asya/avrupa'da satılan modellerine enjeksiyon eklendi. 2008'de amerikada satılanların bir kısmı karburatörlüydü. bildiğim kadarıyla şu an dünya genelinde tamamı enjeksiyonlu olarak üretilmekte.

neyse uzun uzun yazmayacağım burda. ninja'yı almadan önce 0km gt250r almak için bende çok heves etmiştim ama gt250r konu başlığında her iki sayfada bir ufakta olsa bir arıza, bir sıkıntı yazısı okumaktan yoruldum ve ikinci el ninja aldım. seleye her oturduğumda iyiki almışım diyorum.

motor denilince illa kalıp olması gerekmiyor. evet cbr125r'dan biraz daha kalıplı ama bir o kadarda dengeli, kullanması kolay ve sürücüsünü yormayan bir motor.

motorcu48
26 Nisan 2011, 22:28

dikkat edersen eskiki yazılarımda da yazı yazarkenki fazla özen göstermeyişimin etkilerine rastlarsın ki bununlada alay etmek söylicek bişeyin olmayışının bi göstergesidir:)

söylediklerin zaten tamemn kendi şahsi fikrindir:queen::queen: onu geç:P
bunlar eziklik piskolojisi arkadaşlar kimse kimseyi kandırmasın kawasaki kingg:cat::mrgreen::mrgreen: birde gt250r a sanki saf kan racing tasarımı varmış gibi konuşulmuyo mu allhımm :pr: bunların ata markaları büyük markalar değilmiydi arkadaşlar o markalar daha hayatta yokken eski cbr 250 ler peynir ekmek gibiydi piyasada onların hepsi sonradan geliştirilmiş asıl çakma motorlar bunu kabul edin herkez bi gt250r dan bahsediyo ama kimse gt600r dan bahsetmiyo 77 bg olan 600 lük bi rr varmıdır şu dünyada:queen::queen::queen: işte st kanuni markasını zaten bu yuzden hiç tercih etmem

Blackeagletr
26 Nisan 2011, 22:29

Ben tercihimi S&T Kanuniden yana kullandım. Bakımlarını zamanında düzenli olarak yaptığında sorun çıkarmayacaktır. Kawasaki tabiki yabana atılacak bir model değil ama tam bir racing değil. Bu konuda S&T nin avantajı ters maşalar, çift disk fren, tam racing oturuşu, daha geniş tabanlı lastik.
Hemen hemen aynı. Çift silindirli motosiklet işte. Kawasakide sıralı 2 silindir var, S&T de V şeklinde.
3.5 5 arası
İlk kullanacağın vitesli motorsa hakim olmak zor. Eğitimden sonra uygun olur

otopsici
26 Nisan 2011, 22:43
yorum yapim mi?

eby78
27 Nisan 2011, 12:10
bunlar eziklik piskolojisi arkadaşlar kimse kimseyi kandırmasın kawasaki kingg:cat::mrgreen::mrgreen: birde gt250r a sanki saf kan racing tasarımı varmış gibi konuşulmuyo mu allhımm :pr: bunların ata markaları büyük markalar değilmiydi arkadaşlar o markalar daha hayatta yokken eski cbr 250 ler peynir ekmek gibiydi piyasada onların hepsi sonradan geliştirilmiş asıl çakma motorlar bunu kabul edin herkez bi gt250r dan bahsediyo ama kimse gt600r dan bahsetmiyo 77 bg olan 600 lük bi rr varmıdır şu dünyada:queen::queen::queen: işte st kanuni markasını zaten bu yuzden hiç tercih etmem

Eziklik psikolojisi hyosung kullananlardan yana değil emin ol..:wiinkk: hyo kullananlar zaten 250 cc sınıfında iyi bir yere sahip olan motorlarının gücünü,kapasitesinin ne olduğunu,ederini zaten çok iyi biliyorlar..söylemek istediğim hyosung u övüp kawa dan iyi bir motordur demek değil.lakin kawasaki nin de bu ninja 250 modelinin ne kadar eski bir temel üzerine üretildiği ortada..üzerindeki göstergeleri artık çinli motorlarda bile kullanmıyorlar,manetler ve gidon desen ybr den farksız..yani bu kadar özensiz ve sadece TR pazarında 250cc segmentinde bir model olsun diye banttan çıkan bir alet olduğunu söylüyorum..
Marka fanatikliği asla yapmadım,yapmamda..ama hyo ve nınja kullanıp ıkısınınde ne olduğunu çok iyi bilen biriyim..Kawasaki nin parça ve işçilik kalitesine lafım zaten yok..:) ama onun dışında bir numarası da yok..hele ki arasındaki fiyat farkını düşünürsen..asla yok..
Bu arada o dediğin o eski zzr250 ler keşke hala piyasada olsa..

priapi
27 Nisan 2011, 12:37
Otopsici senin bir ara mondial 250 cc motor yazıların vardı, hayrola?

Seko
27 Nisan 2011, 13:00
Kawasaki tabi ki daha iyi makinadır da (biraz daha iyi çok değil), o fiyat farkona değer mi ona bakmak lazım.

Bence ikisi arasındaki en önemli seçim kriteri oturuş pozisyonu olmalı. İkisine de oturup denersen kararı anında verebilirsin. Performansları aynı sayılır zaten.

Goktug
27 Nisan 2011, 18:34
ben gt250r kullanıyorum 2011 kasa yeni aldım ve bu konunun seviyeside iyice düşmüş hyo kullananlar ezikmiş aradaki 3 milyar farka bakın ve herşeyden önce iki motoruda kullanmış biri olarak değil 3 milyar 300tl farka bile değmez ki st kanuni olarak bahsedilen hyosunggayet kaliteli bir racing ayrıca bu iki motosiklet kıyaslanmaz bile biri arada kalmış ne olduğu belirsiz racing mi yoksa touring belli olmayan ninja diğeri tamamiyle ne için yapıldı belli olan bir gtr

otopsici
28 Nisan 2011, 08:36
Otopsici senin bir ara mondial 250 cc motor yazıların vardı, hayrola?

valla kardeş bu aralar aklımda v-strom dl650 var eğer olmazsa bmw f650 gs i de ciddi ciddi düşünüyorum
bu arade destroyu benim bi arkadaş almakta çok ısrar ettiği için o alsın diye vazgeçtim şu an şehir içi için küçük cc bakıyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:30 ----------

ben gt250r kullanıyorum 2011 kasa yeni aldım ve bu konunun seviyeside iyice düşmüş hyo kullananlar ezikmiş aradaki 3 milyar farka bakın ve herşeyden önce iki motoruda kullanmış biri olarak değil 3 milyar 300tl farka bile değmez ki st kanuni olarak bahsedilen hyosunggayet kaliteli bir racing ayrıca bu iki motosiklet kıyaslanmaz bile biri arada kalmış ne olduğu belirsiz racing mi yoksa touring belli olmayan ninja diğeri tamamiyle ne için yapıldı belli olan bir gtr

sen sus bakim daha yeni aldın motoru :P
kalite konusunda kawasaki iyidir diyenlere çok kızıyorum üstelik bunları söyleyen arkadaşların çoğu hayatında kawasaki bir motoru you tube dışında görmemiş insanlardır
ulem hayatında kawasaki görmemişsin nerden biliyon:pr:
bu arada ben markayı kötülemem arkadaş ama dilim yandı kawasakiden allah kullanıcısına ağrıza göstermesin valla çok masraflı çoook:farao:

overcloud
28 Nisan 2011, 17:03
arkadaşlar en azından kendi adıma bir düzeltme yapmak isterim,

hyosung kullanan arkadaşları hor görmek gibi bir düşüncem asla olmadı, olmazda.

hyosung kullanmadım ama bir çok kere farklı modelerini inceleme şansım oldu ve genelde ikinci el alınan modellerdi bunlar. genel olarak yıpranmış modellerdi ve kötü bakılan gt250'lerle ilgili bir çok sıkıntı çeken bir çok arkadaşın yazılarını okuyan birisi olarak bu yönde yorum yaptım. (özellikle gaz kesme ve rolanti problemi)

genel olarak farkettiğim bir diğer ayrıntı ise hyosung'un 650'liklerindeki kalite 250'lik kardeşlerine göre daha yuksek. bilmiyorum belki bana oyle denk gelmiş olabilir kullanıcı farkı yuzunden.

gt250r ile ninja250r arasındaki fiyat farkı yuksek evet, ama motorlar arasında farklarda var. kaliteden ziyade ninja'nın 6 vites ve su soğutmalı olmasından dolayı bir nebze fiyat farkı olabilir, ek olarak birde markayı koyunca fiyat ister istemez yukseliyor. yanlış anlaşılmasın. aynı kalitede iki kot alıyorsunuz birinin markası diesel diğeri mavi.. doğal olarak diesel daha pahalı.

sonuçta herkesin kendi tercihi. bu markalar arasındaki kalite farkı uçurumlar kadar değil ama maalesef ülkemizdeki fiyat farkı haddinden fazla.. geriside biraz şans birazda zevk meselesi.

ninjet
28 Nisan 2011, 17:43
2 sene kawa kulandım inanılmaz memnundum. iyiki hyo almamışım 2. sınıf insan muamelesi görürmüşüm :PP bi kaç yazıyı o kudumda amma saçmalanmış... Bu işin denklemi gayet basittir. Kısa vadede başlangıç motoru olarak kullanacaksan hyo alırsın, Uzun vadede kullanıcaksan kawa alırsın. Bununda nedeni kısa vadede zarar etmemek. Bu kadar basit. Neyin tartışmasını yapıyosunuzki :P Sanki markalar cebinize paramı koyuyo anlamadım :P Kawanın hyo ya göre kalitesi tartışılamaz bile. Ama pahalı ve masraflı bi marka. Dedğim gibi 2 sene kullandım bir kere dahi problem yaşamadım. Haa renk konusuna gelince yeşil kavanın rengidir ama siyah her zaman asilliktir. Ve siyahları ikinci elde daha çabuk satılıyor.

yoyo74
28 Nisan 2011, 18:25
walla kawa'ya 11.000 vereceğine hyo al..... gayet güzel motordur... 1-2 sene sorun çıkarmaz ( tabii sen kastırmazsan aleti ).. 2.200 TL kadar paran cebinde kalır... ikinci elde de ucuz olan çabuk satılır :)..... ileride canın 600'lük almak isteyecektir...sana 2200 tl artı para kalır....

amma motosiklet kullanmaya devam edeceksen ve
race tarzıyla devam etmek istiyorum dersen Hyo daha doğru olur... ama sport turing yada enduro tarzında devam ederim dersen kawa daha mantıklı olur....

otopsici
28 Nisan 2011, 19:13
arkadaşlar en azından kendi adıma bir düzeltme yapmak isterim,

hyosung kullanan arkadaşları hor görmek gibi bir düşüncem asla olmadı, olmazda.

hyosung kullanmadım ama bir çok kere farklı modelerini inceleme şansım oldu ve genelde ikinci el alınan modellerdi bunlar. genel olarak yıpranmış modellerdi ve kötü bakılan gt250'lerle ilgili bir çok sıkıntı çeken bir çok arkadaşın yazılarını okuyan birisi olarak bu yönde yorum yaptım. (özellikle gaz kesme ve rolanti problemi)

genel olarak farkettiğim bir diğer ayrıntı ise hyosung'un 650'liklerindeki kalite 250'lik kardeşlerine göre daha yuksek. bilmiyorum belki bana oyle denk gelmiş olabilir kullanıcı farkı yuzunden.

gt250r ile ninja250r arasındaki fiyat farkı yuksek evet, ama motorlar arasında farklarda var. kaliteden ziyade ninja'nın 6 vites ve su soğutmalı olmasından dolayı bir nebze fiyat farkı olabilir, ek olarak birde markayı koyunca fiyat ister istemez yukseliyor. yanlış anlaşılmasın. aynı kalitede iki kot alıyorsunuz birinin markası diesel diğeri mavi.. doğal olarak diesel daha pahalı.

sonuçta herkesin kendi tercihi. bu markalar arasındaki kalite farkı uçurumlar kadar değil ama maalesef ülkemizdeki fiyat farkı haddinden fazla.. geriside biraz şans birazda zevk meselesi.

hay ağzın bal yesin :cat: