PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ufakdan bakım...yeni motorum :)

Alkolica
26 Nisan 2011, 00:54
arkadaşlar bugün vz 800 marauderin satışını aldık kazasız belasız...
Alete aşığım resmen,oğlum gibi oldu valla :),bi kere torkk manyağı gazı biraz fazla verince arka teker direk patinajda,sesi on numara yanlız kısa dönüşlerde çok zorlanıyorum,o da acemilikden heralde..kafamda ufak bi iki şey var,selede yırtık var dikiş yerlerinde yıkamaya verdim bugun ordaki ''kamil'' dayı kurutucam diye kompresörle havayıda üfleyince iyice açıldı :(.zincir biraz gevşek-yağsız arka fren balatası kazık gibi olmuş,büyük ihtimalle çamur ve yağdan bide bu havada bile zor marş alıyor ısınana kadar arada stop ediyor,onun nedeninide çok anlamadım jigleyi açınca biraz düzeldi gibi.. biraz kafa şişirdim kusura bakmayın..aşağı yukarı bu bakım bana kaça patlar ha bide radyatör suyunuda değiştirsem biraz içim rahatlıcaz malum yaza göre antifiriz vs...
herkeze iyi geceler.

SeMpaTuRk77
26 Nisan 2011, 00:58
karbüratör hava ayarı kaçıktır ondan stop eder :)

hayırlı olsun kazasız sürüşler dilerim!

Alkolica
26 Nisan 2011, 01:04
karbüratör hava ayarı kaçıktır ondan stop eder :)

hayırlı olsun kazasız sürüşler dilerim!
biz yapabilirmiyiz ayarını? bide diğerleri nasıl olacak ? :D

_pLay_06
26 Nisan 2011, 01:18
arkadaşlar bugün vz 800 marauderin satışını aldık kazasız belasız...
Alete aşığım resmen,oğlum gibi oldu valla :),bi kere torkk manyağı gazı biraz fazla verince arka teker direk patinajda,sesi on numara yanlız kısa dönüşlerde çok zorlanıyorum,o da acemilikden heralde..kafamda ufak bi iki şey var,selede yırtık var dikiş yerlerinde yıkamaya verdim bugun ordaki ''kamil'' dayı kurutucam diye kompresörle havayıda üfleyince iyice açıldı :(.zincir biraz gevşek-yağsız arka fren balatası kazık gibi olmuş,büyük ihtimalle çamur ve yağdan bide bu havada bile zor marş alıyor ısınana kadar arada stop ediyor,onun nedeninide çok anlamadım jigleyi açınca biraz düzeldi gibi.. biraz kafa şişirdim kusura bakmayın..aşağı yukarı bu bakım bana kaça patlar ha bide radyatör suyunuda değiştirsem biraz içim rahatlıcaz malum yaza göre antifiriz vs...
herkeze iyi geceler.

koltuk ıcın elıne bır derı uzun bez alıp ıkıye katlayıp guzelce dıkıp koltuk uzerı marset seklınde gecirebılırsın cokda guzel olur ( koltuk kaplanmayacak sadece ortasından ıp gıbı kalınca gecırılecek ) zıncır ııcnde wd 40 onerebılırım sana buyuk boyu 10 -12 tl hem pas soker hemde zıncırını guzelce yaglar. bırde guzel zıncır ayarı yaptın mı tamamdır. bu arada camur ve yaglanmıs yerler ıcın bımden yag sokucu sprey al 2,45 tl bak sana fıyatını bıle tam soyluyorum :D guzelce yaglanan yerlere sık ( nıkelaja zarar vermez ama boyayı bozabılır ) guzelce spreyle sık yaglı yerlere fırca yardımıyla temızle sonra hemen su dok uzerınde kalmasın arıdındanda sılıver gitsin. karburator ayarı ıcınse eger bu ayarı bılmıyorsan kendın ograsma pısman olursun helede bırde teksen ıyıce kafayı yerın bı ustaya goster yada bır kac gun duzenlı sekılde kullan ole bak . belkıde sorun senden once kullananın motoru uzun sure yatırma sebebi olabılır.

Alkolica
26 Nisan 2011, 01:23
çok teşekkürler,daha yapıcak çok işim var pff,en iyisi bu perşembe izinliyken bizim burdaki garajı ziyaret etmek :D

SeMpaTuRk77
26 Nisan 2011, 01:33
biz yapabilirmiyiz ayarını? bide diğerleri nasıl olacak ? :D

Yapıcam derken daha çok kaçırmak var işin ucunu :) bi usta eli değse daha iyi olur :)

_pLay_06
26 Nisan 2011, 03:14
çok teşekkürler,daha yapıcak çok işim var pff,en iyisi bu perşembe izinliyken bizim burdaki garajı ziyaret etmek :D

eger 800cc bır motora bınıyorsan cıdden yapacak ok seyın vardır =))) buyuk motorlar bakımları geregı benı hep korkutmustur o yuzden 250 mct mı sevıyorum =)

Arjantinli69
26 Nisan 2011, 03:38
hayırlı olsun kazasız belasız kullanımlar dilerim.garaja kaya abinin yanına bir uğra senin motoru bir bakıma alsın.
temsilen bir foto atayım bari sonra sen canavarın resmini atarsın :)
http://img155.imageshack.us/img155/5115/suzukivz800maruder.jpg (http://img155.imageshack.us/i/suzukivz800maruder.jpg/)

Alkolica
26 Nisan 2011, 14:16
evet benim oğlum budur :D,bu gün resimleri atıcam inşallah,dediğin gibi abi bi kaya abinin yanına uğrayalım :)

Onyx250
26 Nisan 2011, 14:25
bostancı sanayide kaplama yapan bir yer var... benim motorun da koltuğunda yırtık var ben de gitcem tam yerini bilmiyorum gerçi bi arkadaş bahsetmişti bana da.... hatta koltuğun arka kısmını kaymayan bi zeminle kaplatmayı düşünüyorum... 600f benimki de fren yapınca artçı fena sıkıştırıyo beni :D allahtan kız arkımdan başkasını almıyorum :D

bulayım nerde yapıldığını tekrar yazarım buraya..

_pLay_06
27 Nisan 2011, 04:39
bostancı sanayide kaplama yapan bir yer var... benim motorun da koltuğunda yırtık var ben de gitcem tam yerini bilmiyorum gerçi bi arkadaş bahsetmişti bana da.... hatta koltuğun arka kısmını kaymayan bi zeminle kaplatmayı düşünüyorum... 600f benimki de fren yapınca artçı fena sıkıştırıyo beni :D allahtan kız arkımdan başkasını almıyorum :D

bulayım nerde yapıldığını tekrar yazarım buraya..

her ne kadar ankaralı olsamda bostancı kozyatagı ıcerenkoy taraflarını ıyı bılırım bostancı sanayıde kozyatagına dogru gıderken soldan yokustan assagı ınerken solda bır kaplamacı vardı cıdden ıyı bır usta ama dukkan adını su anda ne yazıkkı hatırlayamadım. mutlaka yanına bır ugra baktır derım.

Komanchi
27 Nisan 2011, 05:05
Hayırlı olsun cok guzel bı motor aldıgın bende motorumu beklıyorum 10 gunu kaldı tay200
sankım safak sayıyorum

inzell
27 Nisan 2011, 06:00
Hadi bakalım hayırlı olsun. Garaj'a gel de tanışalım artık. :)

Alkolica
27 Nisan 2011, 12:37
bu perşembe gelicem işi olmayan gelirse mutlu olurum. :)

_pLay_06
27 Nisan 2011, 13:54
bu perşembe gelicem işi olmayan gelirse mutlu olurum. :)

yahu bu garaj neyin nesi :D

Arjantinli69
28 Nisan 2011, 00:17
600f benimki de fren yapınca artçı fena sıkıştırıyo beni :D allahtan kız arkımdan başkasını almıyorum :D
:queen: :queen: :queen:
bulayım nerde yapıldığını tekrar yazarım buraya..[/QUOTE]

bende'de aynı sıkıntı var o yüzden pek artçı almam arkama,heleki yabancı birini hayatta almam :P

bostancı sanayide Niyazi usta vardı döşemeci çok güzel döşeme yapıyordu ama Taksim'de varmış sadece Motosiklet koltuk-depo döşemesi yapan bir usta onun yerini öğrenip bir uğramak lazım.geçenlerde Berk arkadaş bana tarif etmişti ama pek dinlememişimki nerde oldugunu unuttum tekrardan sormalı.

Alkolica
28 Nisan 2011, 00:47
ya bugün bi yatırdım motoru :salut: jeepin biri önüme kırdı gidonda sanki yamulma var gibi düz giderken hafif sağda duruyor,bide bu çıkdı başımıza :pr: nazarlık diyip geçicez ama nasıl düzelir bilen varmı?

_pLay_06
28 Nisan 2011, 02:21
ya bugün bi yatırdım motoru :salut: jeepin biri önüme kırdı gidonda sanki yamulma var gibi düz giderken hafif sağda duruyor,bide bu çıkdı başımıza :pr: nazarlık diyip geçicez ama nasıl düzelir bilen varmı?

dostum kızma ama en ıyısı yenısını alarak duzelır cevabını verıcem eger pahalı bırseyse bır ustaya goster bu tarz ıslerden anlayan bırı baksın belkıde o duzeltır.

Alkolica
28 Nisan 2011, 02:25
yeni alırsam uzun t alırım onlarda bakmıştım 220 -400 arası değişiyordu.. :(

yasdal
28 Nisan 2011, 03:19
yahu bu garaj neyin nesi :D

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/87287-%5Bmt-istanbul%5D-cruiser-kullanicilari-masukiye-kartepe-gezisi-27-03-2011-a.html

yukarıdaki başlığı incelemeni tavsiye ederim. Özetlersek cruiser seven bir kaç arkadaş kendi motosikletlerinin bakımını yapabilmek için ufak bi yer tuttu ve ara sıra buluşup hem sohbet edip hem de motosikletlerinin ihtiyacını görüyorlar. Yaptığımız işlerde genelde yağ değişimi, karbüratör ayarı gibi basit işler olup, geçenlerde Türkiye'de daha önce denenmediğini sandığımız GV 650 nin kayış kasnak takımını dişli ve zincirle değiştirmek de vardır.

Bostancı sanayiye yakınız.

http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=&daddr=40.968143,29.110483&hl=tr&geocode=&mra=mift&mrsp=1&sz=19&sll=40.967942,29.11

Eskiden Cumaları yaptığımız geleneksel buluşmalarımızı Perşembeye kaydırdık. Onun dışında da Kaya abi devamlı orada uğramak isteyenlerin başımızın üstünde yeri var.

Bu akşam 7 gibi toplanmaya başlayacağız mekanda bekleriz. Pazar günü Keramet kaplıcaları gezisi var katılmak isteyenlere duyurulur.

Alkolica
28 Nisan 2011, 03:22
ben öğlen 11 bi gibi uğrıcam biraz fikir almam lazım,akşamada mutlaka ordayım...

Atahualpa
28 Nisan 2011, 05:12
Zinciri WD40 ile temizlersin eyvallah. Pas kir kalmaz. Ama bundan sonra basınçlı suyla iyice temizle düzgün bir yağ ile yağla. Castrol un sprey i iş görür. WD40 yağlama işlevi görmez bizim yağlar gibi. Zincir dişlilerini eline alma sonra

_pLay_06
28 Nisan 2011, 13:49
http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/87287-%5Bmt-istanbul%5D-cruiser-kullanicilari-masukiye-kartepe-gezisi-27-03-2011-a.html

yukarıdaki başlığı incelemeni tavsiye ederim. Özetlersek cruiser seven bir kaç arkadaş kendi motosikletlerinin bakımını yapabilmek için ufak bi yer tuttu ve ara sıra buluşup hem sohbet edip hem de motosikletlerinin ihtiyacını görüyorlar. Yaptığımız işlerde genelde yağ değişimi, karbüratör ayarı gibi basit işler olup, geçenlerde Türkiye'de daha önce denenmediğini sandığımız GV 650 nin kayış kasnak takımını dişli ve zincirle değiştirmek de vardır.

http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=&daddr=40.968143,29.110483&hl=tr&geocode=&mra=mift&mrsp=1&sz=19&sll=40.967942,29.11

Eskiden Cumaları yaptığımız geleneksel buluşmalarımızı Perşembeye kaydırdık. Onun dışında da Kaya abi devamlı orada uğramak isteyenlerin başımızın üstünde yeri var.

Bu akşam 7 gibi toplanmaya başlayacağız mekanda bekleriz. Pazar günü Keramet kaplıcaları gezisi var katılmak isteyenlere duyurulur.

şu anda ne yazıkkı kırsehıdeyım okulun oldugu donemlerde kırsehırde oluyorum yanınıza ugramak cıdden cok ısterdım fakat su anda ımkansız :(

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:45 ----------

bu arada içerenköye çok yakınsınız =) bostancı içerenköy kozyatağını avcumun içi gibi bilirim desem yeridir =))))

Alkolica
29 Nisan 2011, 05:06
bugün çok keyifliydi motoru bakımdan geçirdik,arkadaşlarla ve kaya abiyle tanıştık valla bildiğin aile ortamı ama biraz erken kaçmak durumunda kaldım bi durumlar oldu onlar özelden ... :D

_pLay_06
29 Nisan 2011, 05:53
peki o anı resimleyebildin mi ?