PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kask ve Boyun Ağrısı ?

emre_tnl
26 Nisan 2011, 00:01
Arkadaşlar Herkese İyi Akşamlar,

Geçen hafta c.tesi motorumu aldım ve iki günden beri kullanıyorum. Toplamda 70 km felan kullandım. Ama dünden beri boyun tutulması ve ağrısı çekmeye başladım , bu da muhtemelen kaskın ağırlığından ve boyun kaslarımın zayıflığından kaynaklandığını düşünüyorum. Acaba kask tercihimde yanlışlıkmı yaptım diye düşünüyorum , Kaskım Shark Evoline Series. Bu karşılaştığım sorun hakkında ne yapmam gerekiyor ? tecrübesi ve bilgisi olan arkadaşlarımızın özellikle yorumlarını bekliyorum , şimdiden herkese teşekkürler..

AmonRA34
26 Nisan 2011, 00:05
Boyun ağrısının sebebi yediğin rüzgar da olabilir.Malum havalar henüz ısınmadı.Boynunu soğuktan korumanı tavsiye ederim.Kulunç olabilirsin.Kask konusunda da iyi bir araştırma yapmanı tavsiye ederim.Kullanım amacına göre çeşitli kasklar var.Aşırı ağır bir kask takmana gerek yok.

Alper41
26 Nisan 2011, 00:06
kaskiniz kac gram ? kask ile alakali oldugunu pek sanmiyorum AmonRA34 unde dedigi gibi soguk ruzgardan dolayi olabilir.

emre_tnl
26 Nisan 2011, 00:35
hmm evet arkadaşlar soğuklardan olabilir. çünkü boyunluğum yoktu rüzgar yemiş olabilirim :P

kujumax
26 Nisan 2011, 00:56
Boyunluk İsmini Tam Telafus Edemicem Ama Blakvamı Öyle Bişeydi Tam Hatirlamıyorum Ondan Alabilirsiniz :)

AmonRA34
26 Nisan 2011, 00:57
Balaklava bende var.Çok güzel bişey.Kış aylarında mutlaka takılmalı.Öyle çok pahalı bişey de değil.