PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Moto Kıyafeti

Bozkurt74
25 Nisan 2011, 23:24
Selamun Aleyküm arkadaşlar.
Kask için 100-150 TL,mont için (Ama hem yazın ve hem de kışın kullanım amaçlı) 100-150 TL,dizlik,eldiven ve bellik için ise 100 TL ayırabilmiş bulunmaktayım.
Güvenlik sertifikalı,kullanışlı,dayanıklı ve estetik hangi ürünleri önerirsiniz?Tabiiki firma ismi de lazım.Eğer link vermek forum kurallrına aykırı ise özelden de ulaşabilirsiniz.
Önerilerinizi bekliyorum.
Saygılar,esenkalın.Kazasız belasız sürüşler.

Pardon unutmuşum,kaskı ben çene açılır ve güneş vizörlü düşünmüştüm ama fikirlere de açığım.
Not:Topiği yanlış yerde açtıysam özür dilerim.

fatih545
25 Nisan 2011, 23:38
Banada lazım, takipteyim.. :cat:

Atahualpa
25 Nisan 2011, 23:47
Motomax ın sitesini ve Garajj bölümünü takip edin. Bütçeniz çok kısıtlı buradan bir şeyler düşebilir.

emre_tnl
25 Nisan 2011, 23:50
200-250 tl ye çok güzel kasklar var , diğer bütçeden biraz kıs ,kaska kaydır, bellik ve eldiven 60 tlye alınır , hudson derinin sitesinden bakabilirsin , çeneden açılır kask için motomax in sitesine bir gir istersen , mont ise 2 hafta önce delta bisikletten aldım (ayrıca yamaha bayiisi ) o da başarılı gayet memnunum , saygılar.....

Bozkurt74
26 Nisan 2011, 00:17
200-250 tl ye çok güzel kasklar var , diğer bütçeden biraz kıs ,kaska kaydır, bellik ve eldiven 60 tlye alınır , hudson derinin sitesinden bakabilirsin , çeneden açılır kask için motomax in sitesine bir gir istersen , mont ise 2 hafta önce delta bisikletten aldım (ayrıca yamaha bayiisi ) o da başarılı gayet memnunum , saygılar.....

Sevgili Emre,bahsettiğin siteleri inceliyorum ama benim için kullanıcıların marka referansı oldukça önemli.Aldığın mont hakkında detaylı bilgi verebilirsen bayağı yardımcı olmuş olursun.
Teşekkürler.

fatih545
26 Nisan 2011, 21:48
Güncel, takipteyiz..:cat:

muratcan7
26 Nisan 2011, 21:56
4 mevsim montlar genelde ılık havalar için tasarlanıyor. Çok çok soğuk havalarda kışlık montun yerini tutmaz. Yazın için en iyi mont file mont'tur. Tüm havayı geçirir. Prohel'in air mesh montunu kullanıyorum. Yaz kış kullandığım bir mont. Uzun yolda içlik giymeme rağmen göğüs kısmım üşümüştü. Kışın şehir içi kısa koşularda işinizi görür.

Kask bende düşünüyorum. AVG bakıyorum. 200 lira civarında olması lazım. Feyizoğlu'nu tavsiye ederim. Pek çok alışveriş yaptım hiç sorun çıkmadı. Fiyatlarıda fena değil.

Bozkurt74
26 Nisan 2011, 23:18
Teşekkür ederim muratcan.
Kışın çok soğuk havalarda motosiklete binmiyorum zaten.Benimkisi iş amaçlı değil,gönül eğlentisi amaçlı geziler olacak.Hava hoşuma gitmezse motora binmiyorum.O yüzden kışlık yazlık ayrı ayrı mont düşünmüyorum.
Evet,Feyizoğlu dikkatimi çekiyor.Bu hafta sonu hava güzel olursa bi İstanbul seyahati planlıyorum.Mağazalara gidip bizzat ürünleri yerinde görüp deneyerek almayı düşünüyorum.

muratcan7
27 Nisan 2011, 13:49
Rica ederim dostum.

O zaman dediğim mont işini görecektir. Ama sana tavsiyem mont alınca ilk için fermuarını komple değiştirmek olsun. Ben çok sıkıntı çektim. Nic de aldım başka markalar da denedim fermuarları hemen bozuluyor. Sert bir malzemeden üretilmiş fermuar taktırmanı öneririm. Zaten 10-15 lirayı geçmez o da.

Feyizoğlu'ndan belki 5 defa alışveriş yapmışımdır .Hepsindede hızlı kargo ve müşteri memnuniyeti on numara. giyilecek malzemeleri deneyerek almak daha iyi olur. Ne kadar ölçüler belli olsada bazen oturmuyor bir şekilde insanın üzerine.

Şimdiden hayırlısı olsun.

Bozkurt74
15 Mayıs 2011, 02:42
4 mevsim montlar genelde ılık havalar için tasarlanıyor. Çok çok soğuk havalarda kışlık montun yerini tutmaz. Yazın için en iyi mont file mont'tur. Tüm havayı geçirir. Prohel'in air mesh montunu kullanıyorum. Yaz kış kullandığım bir mont. Uzun yolda içlik giymeme rağmen göğüs kısmım üşümüştü. Kışın şehir içi kısa koşularda işinizi görür.

Kask bende düşünüyorum. AVG bakıyorum. 200 lira civarında olması lazım. Feyizoğlu'nu tavsiye ederim. Pek çok alışveriş yaptım hiç sorun çıkmadı. Fiyatlarıda fena değil.

Muratcan,dün feyizoğlu'ndan bi LS2 kask(Yeni modeli imiş)-175 TL-,bir tane Venom mont-200 TL- ve bellik(Armode)-35 TL- aldım.İyiki de dükkana kadar gitmişim,bedenleri deneyerek aldım.
Markalara göre beden ölçüleri o kadar farklı ki!

kral recep
15 Mayıs 2011, 03:32
hayirli olsun gule gule kullan kaskin resmini gorebilir miyiz yeni model dediginiz icin merak ettik

muratcan7
15 Mayıs 2011, 12:23
LS2'nin ilk modellerinin kalıpları inanılmaz geniş. benim ölçüm L olmasına rağmen S kullanıyorum ve bol geliyor. Lazer'in kalıpları dar. O 175 liralık kaskı bende düşünüyorum. Nasıl memnun musun ? Önemli olan ses ve rüzgar alıyor mu ?

Hayırlısı olsun.

Hyp33Rx
15 Mayıs 2011, 12:29
Selamun Aleyküm arkadaşlar.
Kask için 100-150 TL,mont için (Ama hem yazın ve hem de kışın kullanım amaçlı) 100-150 TL,dizlik,eldiven ve bellik için ise 100 TL ayırabilmiş bulunmaktayım.
Güvenlik sertifikalı,kullanışlı,dayanıklı ve estetik hangi ürünleri önerirsiniz?Tabiiki firma ismi de lazım.Eğer link vermek forum kurallrına aykırı ise özelden de ulaşabilirsiniz.
Önerilerinizi bekliyorum.
Saygılar,esenkalın.Kazasız belasız sürüşler.

Pardon unutmuşum,kaskı ben çene açılır ve güneş vizörlü düşünmüştüm ama fikirlere de açığım.
Not:Topiği yanlış yerde açtıysam özür dilerim.

Kask. LS2 Cartoon 100 Tl, siyah camı ayrıca 20 tl. Kullanıyorum, çok memnunum.
Mont, Roleff cologne uzun mont kullanıyorum oda 100 tl fakat yaz için pek uygun değil, kışın sorunsuz ne yağmur geçirir ne soğuk. :)

Mont için başka bişey bulmanı tavsiye ederim fakat kask olarak bence LS2 al, hemde tipleri çok hoş oluyor gittiğim yerlerde direk söylyorlar kask güzelmiş ne kadar falan. :rendeer:

Not: Almışsın ekipmanlarını görmedim hayırlı olsun. :)

klemenjero
15 Mayıs 2011, 12:49
kask için yaptığım araştırmalara göre LS2 mono yu tavsiye edebilirim. şu anda Türkiye piyasasında bulabileceğin en dayanıklı ve en uygun fiyatlı kask.
güvenlik testi sonucu = http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/ls2-mono
bu da gittigidiyor fiyatı = http://urun.gittigidiyor.com/LS2-SINGLE-MONO-KASKLAR-CEYLANMOTORS-DA_W0QQidZZ38869255