PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BU İLANA DİKKAT! (FAKE İLAN) Lütfen okuyunuz...

Sayfa : [1] 2

twona
25 Nisan 2011, 11:03
herkese merhaba. dün gece sahibinden.comda satılık motor lanlarına bakarken benim 3 sene önce sattığım nexus 500 ümü gördüm ve çok şaşırdım. 3 sene önce 9000 km ir abimize satmış, oda motorla kaza yaparak bir başkasına satmıştı. hatta jantalrınızda siyaha ben boyatmıştım.

şimdi ilana bir baktım motor 7000 kmde ve kazasız yazıyor:pr: motor alacak arkdaşlar bu ilana ve bu plakaya dikkat etsin diyorum, böyle sahtekar insanlarda çıkabiliyor içimizden. adama msj atarak durumu soduğumda cevabı aynen şu oldu

benim mesajım: "motorda kaza olmadığına eminmisiniz? bu benim eski motorumda! ayrıca ben sattığımda 3 sene önce 9000 km deydi, şu an nasıl 7000 km de?"

adamın cevabı: "sanane nasıl oldugundan sıfır motor taktım noldu?"

admın adı :ismail şengül

motor: gilera nexus 500 kırmızı gri

plaka: 41 pd 311

ilan;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-gilera-7-000-km-de-cok-temiz-nexus-500-47840870/detay/

< iLk@yy >
25 Nisan 2011, 11:07
ne yazık ki 2. el motor piyasasında bu tarz kişiler çok var. alıp biraz makyajlayıp km düşürüp değerinden yüksek fiyata satıyorlar.

geçen motoru yıkatırken biri geldi öyle bu motorlardan arayan biri var km düşürüp satalım karın yarısını sana veriyim diye. dedimki motorumu bu yüzden aldıktan sonra yetkili servise sokuyorum. şase numarasından sorgulatıldığı zaman eğrisi doğrusu çıksın diye ben alırken nasıl ise satarkende o şekilde satarım diyerek tersledim gönderdim adamı...

emrello
25 Nisan 2011, 11:12
Sahtekarlık, adilik... Aslında bunun bir cezası olmalı, sahtecilikten içeri tıkmak lazım bu tipleri.

54RENA54
25 Nisan 2011, 11:16
herkese merhaba. Dün gece sahibinden.comda satılık motor lanlarına bakarken benim 3 sene önce sattığım nexus 500 ümü gördüm ve çok şaşırdım. 3 sene önce 9000 km ir abimize satmış, oda motorla kaza yaparak bir başkasına satmıştı. Hatta jantalrınızda siyaha ben boyatmıştım.

şimdi ilana bir baktım motor 7000 kmde ve kazasız yazıyor:pr: Motor alacak arkdaşlar bu ilana ve bu plakaya dikkat etsin diyorum, böyle sahtekar insanlarda çıkabiliyor içimizden. Adama msj atarak durumu soduğumda cevabı aynen şu oldu

benim mesajım: "motorda kaza olmadığına eminmisiniz? Bu benim eski motorumda! Ayrıca ben sattığımda 3 sene önce 9000 km deydi, şu an nasıl 7000 km de?"

adamın cevabı: "sanane nasıl oldugundan sıfır motor taktım noldu?"

admın adı :ismail şengül

motor: Gilera nexus 500 kırmızı gri

plaka: 41 pd 311

ilan;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-gilera-7-000-km-de-cok-temiz-nexus-500-47840870/detay/

terbiyesiz insanlar :(

BLACK_ICE
25 Nisan 2011, 11:19
ilanı şikayet edewbilirsiniz arkadaşlar altındaki kısımdan

kurubuz
25 Nisan 2011, 11:20
Sahtekar ! Sırf bu yüzden sıfır motor almak istiyorum ama vergiler yüzünden bu tür alçakların kucağına düşüyoruz.

draggy
25 Nisan 2011, 11:24
Gerçek motorunu seven insanlardan motor alınmalı bence, motorların ve sahiplerinin forum geçmişi varsa büyük referans olmalı.

Felon
25 Nisan 2011, 11:27
:cyclopsan 2.el temiz motor bulmak çok zor gerçekten heryer üçkağıtcı doldu
böyle bi konu açmakla en iyisini yapmışsın istersen diğer forumlarada aç ne kadar insanın haberi olursa o kadar iyi.sonuçta bu motoru alanın canı yanıcak

ramazanyıldı
25 Nisan 2011, 11:35
http://www.usakhabermerkezi.com/adliye-polis-ve-jandarma/eyup-te-feshane-onunde-motosikletiyle-kaza-yapan-volkan-sezgin-oldu-nazmiye-demir-kazada-yaralandi.htm

twona
25 Nisan 2011, 11:37
toplam 3 motosiklet sitesine konuyu açtım, sahibinden ede ilanı bildirdim. adama msj yollayarak durumu sorduğumdaki cevabı beni deli etti, sanane diyor utnmadan birde! bende dedimki demek banane, şimdi görsün sanane ne demekmiş, terbiyesiz dolandırıcı!

dikkat ederseniz grenajlar üzerindeki hiç bir sticker da yok, yani motoru topladıktan sonra yapıştırmalarıda takmamışlar...

zeda3000
25 Nisan 2011, 11:49
Turkiyede OTV yuzunden araclar o kadar pahali ve degerli ki bu sebepten azicik ucuz satmak icin dolandiricilara gun doguyor. Sahibinden com , geregini yapacak tir umarim. Ama malesefki sahibinden com bugun calinan motorlarin parcalanip satilmasinin resmi yolu durumunda. Buna ne devlet mani olabilir nede sahibinden ,com

Onyx250
25 Nisan 2011, 11:50
Oluyo maalesef öyle... Bu yazacaklarımı ben GV250 bölümünde de paylaştım ancak madem yeri geldi tekrardan yazayım.

Geçenlerde ben de motorumu takas ettim. GV250 imi verdim, 600F aldım. Biraz hızlı alma durumunda kaldım motoru, takas sonrası aldığım motorda ufak tefek sorunlar çıktı neyse ki giderdim. Benim motorumu alan arkadaşa, motorumdaki sorunlardan bahsettim, zira çok da ilgili olmadı. "Ben bu motoru alıp satcam zaten" dedi. Tamam dedim. Olduğu gibi verdim motoru.

İlan aşağıda:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-firsat-2007-ve-sadece-4700-km-de-47199010/detay/

Bu ilanı ben motoru takas ettiğimin ertesi günü gördüm. "Sıfır hata" yazıyor. O motorun en az 2 günlük işi var. Maaliyet olarak fazla değildir hyosung nasıl olsa ama ben bütün kış yatırdım motoru, güzel havalarda kullanmayı seviyorum sadece.

Zincir yağlanmamış, paslanmıştı... Değiştirilmesi ya da gerilmesi gerekiyordu.
Yolda giderken sesler geliyodu, belli ki cıvataların kontrol edilmesi gerekiyordu..
Yağ değişimini yaz bakımından beri yapmamıştım, o lazımdı.
Lastiklerinin kontrol edilmesi gerekiyodu...

Yani o motorun ilanı çıktığı anda servisten geçmiş olması imkansız.. Merak ettim ben senin gibi direk aramak istemedim, arkadaşıma arattırdım elemanı. Sorduk:

Arkadaşım: Motor nasıl durumda?
Satıcı: Sıfır gibi, al bin git
Arkadaşım: Servis durumu nedir?
Satıcı: Herşeyi yapıldı.

Yukardaki ilandaki motor da benim eski motorum, plakası 34 YJ 5381... Tam olarak sorunları nedir öğrenmek isterseniz mesaj atın

OguzhanCBR
25 Nisan 2011, 12:13
Arkadaşlar dijital km. de geri alabiliyorlarmı?

< iLk@yy >
25 Nisan 2011, 12:18

öyle güzel alıyorlarki :) 600f'lerin yarısından fazlasının km'si oynanmış durumda. sahibinden ilanlarını bir arkadaş için kontrol ediyoruz. baktığımız 6 7 motorun hepside en az 10bin oynanmış. şase numarasından yetkili servise sorun. servis kayıtları arasında tarih ve km farkları çıkıyor bir anda

misal 2006 10. ayda girmiş 26binde sonra 2007 de girmiş ocak şubat km 15bin lerde :) yazıyorlar onlarda km oynanmış veya dijital gösterge değiştirilmiş diye :)

vedatarpacı
25 Nisan 2011, 12:20
bu tanımadığın bilmediğin adam. bana aynı grupta olupta abi dediğimiz kişi kazalı motoru orijinal diye sattı :)

Doobly
25 Nisan 2011, 12:22

Hem de daha kolay alıyorlar. İstediğin KM'yi yazıveriyorlar digital ortamda. :queen:

BLACK_ICE
25 Nisan 2011, 12:24
Sayın ********,

47840870 numaralı 7.000 KM'DE ÇOK TEMİZ NEXUS 500 başlıklı ilan için yapmış olduğunuz "Hatalı İlan Bildirimi" niz tarafımıza ulaştı.

http://www.sahibinden.com

Doğru, güncel ve hatasız olabilmemiz için gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.

7.000 KM'DE ÇOK TEMİZ NEXUS 500

Saygılarımızla

acayüp
25 Nisan 2011, 12:33
km ye bakıp motor almaya çalışan kitle bunları sonuna kadar hakediyor.

Tüm forumlarda ne alim ne edim diyenlere verilen tavsiyelere bakarmısınız.
" düşük km olsun yüksek model olsun , fiyatta hiç olmazsa iyi olur"" heryer bu ve buna benzer tavsiyelerden geçilmiyorken gayet normal. Bu tavsiyeleri sadece alıcılar okuyor sanıyorsunuz galiba :) biraz gerçekçi olmak lazım.
Ben düşürmedimde ne oldu. aylar oldu satılıcak hala. ama 5000 km yapanların hepsi sattı. Motor 5000 de lastik lere bakıyorsun en az 20 000 de. İyi oluyor .

Biraz mantıklı olmak lazım. SAhibinden de kaç tane 30 bin üzeri motor var. Allah aşkına.

Gayet iyi oluyor. Böyle olsunki kimse 2. el almasın herkes sıfıra yönelsin , Satıcılarda belki bunu yapmaktan vazgeçer bu sayede.

F54
25 Nisan 2011, 12:41
ya akıl var mantık var ben motor alacak olsam bakarım sene başına 10000 km en az oda çarp 6 ile 60000 e bunda oynama olduğu belli arkadaş bilmediğin motoru almayacaksın ben km az olan ilanlara bakmıyorum 2.el almam ama zaman ne gösterir bilinmez

OguzhanCBR
25 Nisan 2011, 12:43
öyle güzel alıyorlarki :) 600f'lerin yarısından fazlasının km'si oynanmış durumda. sahibinden ilanlarını bir arkadaş için kontrol ediyoruz. baktığımız 6 7 motorun hepside en az 10bin oynanmış. şase numarasından yetkili servise sorun. servis kayıtları arasında tarih ve km farkları çıkıyor bir anda

misal 2006 10. ayda girmiş 26binde sonra 2007 de girmiş ocak şubat km 15bin lerde :) yazıyorlar onlarda km oynanmış veya dijital gösterge değiştirilmiş diye :)

Saol bilgi için, ne günlere kaldık kimlere güvenecez biz motor alırken:mrgreen:

Nfs
25 Nisan 2011, 12:57
Neler varya neler.Dürüst insan yüzünden anlaşılır.İnsanlarda artık ar diye bişey kalmamış.Nexus 500 motorların Ferrrari sidir.Ama değerini anlayan,anlamayan herkes biniyor.Kimlere kaldık....

kartalizma07
25 Nisan 2011, 13:02
Allah cezasını verir nediyim

COQ
25 Nisan 2011, 13:11
Kaç defa yazdim hatirlamiyorum artik, ama bir daha yazayim.

Arkadaslar bu tür sahtekarliklari önlemenin tek bir yolu vardir.
Ikinci el motoiklet alirken, servis bakim karnesini mutlaka isteyin.
Eger yoksa almayin o motoru.

Siz de motoikletinizin bakimlarini duzenli olarak bu karneye isletin.
Satarken gögsünüzü gere gere satabilirsiniz.
Bu isin baska bir yolu yok.
Er yada geç zaten bu karneleri istemeye baslayacaksiniz.
Simdiden baslarsaniz, isler bir an önce duzelme yoluna gider.:cat:

BLACK_ICE
25 Nisan 2011, 13:13
bu knuları keşke motor almadan önce dikkat etseniz :D:D:D:D:D:D: sayfa rekora gidiyor

Konuyu Toplam 27 Üye okuyor. (18 Kayıtlı üye ve 9 Misafir)

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/88318-bu-ilana-dikkat-fake-ilan-lutfen-okuyunuz.html#ixzz1KWaOB5qY

WOLF 81
25 Nisan 2011, 13:19

aynen katılıyorum bilinçli tüketici olmak butür sahtekarlıkların biraz olsun önüne geçer.

-unnamed-
25 Nisan 2011, 13:22
en güzeli sahibindene şikayet etmek...
ilanını kaldırsınlar....

wertcvb
25 Nisan 2011, 13:24

aynen abimin dediği gibi servis bakım karnesi gibi misal..yetkili servisin kayıtlarıyla karşılaştırılıp gerçek değerlere ulaşılmalıdır...almanların sistemleri gibi bir setifikalandırma veya abimin dediği gibi servis bakım karnesi gerek standart belirlenmeli yoksa öle al sat biraz abzürt gelior insana...misal reklamlarda gördüm ben,bu devirde tek taş yüzük veya altın gerdanlık veya onun gibi değerli eşyaları satarken kuyumcular sertifika ile satıor bunun gibi bir standart belirlenmeli...nasıl ruhsatsız motosiklet alınmaz kullanılmaz onun gibi ikinci elde alım-satım böle bir güvenilir belgeye ihtiyacımız var bence olması gerek artık bu devirde...

asm
25 Nisan 2011, 13:24
Eskiden galericilerin bazısı(çoğusu!) üçkağıtçı bilinirdi.

İnternetin de yaygınlaşmasıyla birlikte şimdilerde "al-sat"çılar çıktı.

Afedersiniz üçkağıtçılık,şerefsizlik,dolandırıcılık görevinin bir kısmını onlar devraldı.

Galerici desen artık düzgün iş yapanları ayakta kalabiliyor.

Bu işi herhangi bir dükkan olmadan yürüten tipler bunlar. Emek edip araca masraf ettikten,motor topladıktan vs.den sonra 3-5 kuruş kar edeceği yerde anasını boyayıp babasına satıyor bu tipler.

İnsan ilişkilerinde iyi biri dediğimiz tipler bile alım satımda yapılan oyunları ticaretin,ayakta kalmanın kuralı olarak görüyorlar.

Çok dikkat etmeli ikinci el araç alırken. Evvela insan sarrafı olmak lazım.

Rebornx4
25 Nisan 2011, 13:29
Dolandırıcılıktan başka birşey değil. Ben böyle birşey yapamam şahsen. Evet şuan cbfim 20000 de , ve satarkende kaçta ise öyle satılacak. Yanında eksiksiz servis kayıtlarını da ,ufak tefek ciziklerin fotograflarınıda vericem. Alan içi rahat alsın. 50000 den dusmus 15000 kmde motor alacaklarına gelsinler aslan gibi 30000 motorumu alsınlar :)

motorcu48
25 Nisan 2011, 13:36
o da bişi mi
benim motorun fotoraflarını burdan kopyala yapıştır yapıpta sahibindene koyan var ve siteye okadar şikayet ettiğim halde ilanı kaldıramadım ona ne demeli

crazy_81
25 Nisan 2011, 13:37
cok yazık ama bunlar oluyoo :(

onur35
25 Nisan 2011, 13:52
çok faydalı bir tespit olmuş sahtekara da kapak olsun dicem ama malesef sizin yazdıklarınızı görmeyen bir vatandaş gidip alacak "her malın bir kör alıcısı çıkarmış" diye demişler

gerçekten ikici el motor alırken oturup birkaç sefer düşünmek gerek iyice incelemek araştırmak gerek 1 aydır içim içimi kemiriyor motor almak için ama acele edip faka basmak istemiyorum düşündüğüm bir motor var ama 1 haftadır sabahtan akşama kadar düşünüyorum acaba... diye:silent:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:44 ----------

Saol bilgi için, ne günlere kaldık kimlere güvenecez biz motor alırken:mrgreen:

valla dürüst insan az Oğuz kardeş ben sana motoru satarken dürüst konuştum nasıl aldıysam öyle de orjinal sattım her 2.000 kmde yağ değiştirdim bakım yaptım vs ama motoru ararken akla karayı seçmiştim...elbet bizim gibiler de kalmıştır diye düşünüyorum en azından motoru satıcısından bile nasıl olduğunu az çok yorumlarsın diye düşünüyorum.kandıran kendini kandırır döner dolaşır bi yerden çıkar o yalan...bu arada sende cbrı sattın şimdi ne alıcaksın?

motorcu48
25 Nisan 2011, 14:07
alın bakın buna ne diyeceksiiniz ilandaki motor benim burdan birisi fotoları çalmış kendi motoru gibi göstermiş

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-honda-ps-150i-cok-yeni-40890975/detay/

mınçıka_35
25 Nisan 2011, 14:11
Vay arkadaş be,3-5 kuruş fazla paraya satmak için...İnsanlar birilerini kandırarak sattıkları veya fark etmez,sonuç olarak birilerini dolandırdıkları zaman nasıl başlarını rahat bir şekilde yastığa koyabiliyorlar?Ayrıca motorun sıfırı 1,637 iken,bir bakıyorsun arkadaş 2000-3000 km deki motoruna 1,900 para istiyor.Lan dalga mı geçiyorsun,motorun sıfırı 1,637...Neymiş,motoru sıfır alırsam plaka ruhsat vs. işlemleri olacakmış.Allah kendini uyanık sanan herkesi bildiği gibi yapsın inşallah...Cidden sinirlenilecek bir konu.İNSANLARIN UYANIKLIK ADI ALTINDA DOLANDIRICILIK YAPMASINI KABUL EDEMİYORUM...

Seko
25 Nisan 2011, 14:15
Bu tip şeylerin cezası direk hapis olmalı, artı araca el koyma. Bakın bakalım ondan sonra yapan çıkıyor mu ? Devlet görevini yapmazsa bu eşkiyalara böyle gün doğar. Adam öldürmenin de cezası olmasa bu sahtekarlıkları yapanlar emin olun hergün birini öldürür. Bilmem anlatabildim mi ?

< iLk@yy >
25 Nisan 2011, 14:17
tüvde her türlü gecikme cezası ödeyeceksin zaten kaçarı yok :)

vergileri içinde bu hafta sondu sanırım af olacaktı

-unnamed-
25 Nisan 2011, 14:20
tüvde her türlü gecikme cezası ödeyeceksin zaten kaçarı yok :)

vergileri içinde bu hafta sondu sanırım af olacaktı

üstat adamın hızını kesmek lazım...
her yere aynı mesajı yazyor...
biri dur desin artık....:cat:

emre_tnl
25 Nisan 2011, 14:32
Güncel ve hatasız olabilmemiz için gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.

#47840870 numaralı 7.000 KM'DE ÇOK TEMİZ NEXUS 500 başlıklı ilan için yapmış olduğunuz "Hatalı İlan Bildirimi" tarafımıza ulaşmıştır.

haysiyetsiz insanı şikayet ettim.

acayüp
25 Nisan 2011, 14:43
Şikayet etmenin bir yararı yok. Ne diyecek sahibinden "ne kadar ayıp böyle terbiyesizlik yapmayım" mı diyecek . İlan açılıcak motor satılıcak. Yok bu şekilde birisinin canının yamasını istemiyorum diyen adam gidip kendisi satın almadıkça o motor birine satılıcak.

Onyx250
25 Nisan 2011, 14:44
alın bakın buna ne diyeceksiiniz ilandaki motor benim burdan birisi fotoları çalmış kendi motoru gibi göstermiş

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-honda-ps-150i-cok-yeni-40890975/detay/

motorunu da çalmış olmasın :P bi kapının önüne baksaydın :P

RastaRules
25 Nisan 2011, 15:07
sahibinden'deki ilanların %95'i zaten bu şekilde kazasız, masrafsız saçmalığıyla dolu değil mi.
Güvenemediğim için zaten "0" parası biriktirmeye devam.

Onyx250
25 Nisan 2011, 16:05
ya motoru alıp sağlam yetkili servise götürüp baktırmak lazım almadan önce... orası tamam diyosa artık yapacak bişey yok... servise ya da güvendiğiniz bi ustaya göstermeden almayın... ben o hatayı yaptım canım yandı, bi daha asla :)

kim
25 Nisan 2011, 16:48
Sahtekar herif, herkes burdan şikayet etsin arkadaşlar http://www.sahibinden.com/index.php?a=1035&b=47840870

madlive
25 Nisan 2011, 17:09
Üşenmedim şikayet ettim. Siz de şikayet edin.

motorcu48
25 Nisan 2011, 17:21
Sahtekar herif, herkes burdan şikayet etsin arkadaşlar http://www.sahibinden.com/index.php?a=1035&b=47840870

ben yanlış yerden şikayet ediyomuşum sağol kardeş bende en sonunda buldum benim motoruda biri resimlerini çalmışta sağolasın:cat:

kim
25 Nisan 2011, 17:51
ben yanlış yerden şikayet ediyomuşum sağol kardeş bende en sonunda buldum benim motoruda biri resimlerini çalmışta sağolasın:cat:

ne demek :)

RamonRojo
25 Nisan 2011, 17:55
Arkadaşlar burada sık sık böyle böyle kansızların ilanların paylaşalım ki haberimiz olsun.Sahibinden.com sitesine de şikayet etmeyelim bir kaç gün, iyice bellesinler bu şerefsizleri forumlara girenler.

A.Cenk Tuzun
25 Nisan 2011, 18:08
Zaten dedemin bir lafi vardi, her zaman cok sevmisimdir;

"Alacagin ne olursa olsun eger secmesini bilmiyorsan, saticisini iyi sec" derdi.

Ilandan cok saticinin tavirlari bir cok yerde kendini ele veriyor...

MotoGT
25 Nisan 2011, 18:28
Bu konuyu açan arkadaşa teşekkür ederim. Hiç olmazsa aramızdan birisi almaya kalkarsa dikkat eder. Bende şikayet ettim.

cakalaz
25 Nisan 2011, 18:55
Erzincan'daki satılık movistar 600RR da gecen sene ; Rize'de büyük bir kaza yaptı.şasesi bile catlamıstı fakat yapıldı ve 12ooo liraya satıldı :)

Su an sahibi tamamen orjinal diyerek 17ooo lira istiyor;üstelik motorun tüm durumunu biliyor;
kanmayın :wiinkk:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-honda-cbr-600-rr-movistar-41320376/detay/