PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : gaz vermeden çalışmıyor.

cbr 125'm
24 Nisan 2011, 22:16
önceden beri olan bi sorun bu. Kafama pek takmıyodum ama bi yerde gaz vererek çalıştırmanın zararlı olduğunu okuyunca dedim bi soruyum bunun nedeni nedir ne değildir.

Evet neden böyle oluyor?

Çok denedim ama motor soğukken gaz vermessem asla çalışmıyo. Akü tam dolu. Marş motoru çok güzel dönüyo ama almıyo motor.

Motor sıcakken ise hiç nazlanmadan gaz vermeden çalışıyor.

c3nk
24 Nisan 2011, 22:41
buji olabilir mi acaba?

Hyp33Rx
24 Nisan 2011, 22:45
Ben buji diyorum.

cengaver29
24 Nisan 2011, 22:47
bak mesela ben napıyorum biliyormusun bendede normalde gaz vermeden çalışmıyordu çalışsada 3-5 sn sorna soğuktan dolayı stop ediyordu.ben marşa basmadan önce rölanti vidasını 1-2 tur çeviriyorum arttırıyorum öyle şak diye çalıştırıyorum hiç gaz vermeden sonra motor güzelce çalıştınmı ısındınmı normale getiriyorum yoluma bakıyorum xD

ozzyx
24 Nisan 2011, 22:53
motor ne ki_?

cbr 125'm
24 Nisan 2011, 22:56
bak mesela ben napıyorum biliyormusun bendede normalde gaz vermeden çalışmıyordu çalışsada 3-5 sn sorna soğuktan dolayı stop ediyordu.ben marşa basmadan önce rölanti vidasını 1-2 tur çeviriyorum arttırıyorum öyle şak diye çalıştırıyorum hiç gaz vermeden sonra motor güzelce çalıştınmı ısındınmı normale getiriyorum yoluma bakıyorum xD

Bende stop etme sorunu yok. Jikleli veya jiklesiz her şekilde buluyo yolunu.
Her çalıştırmada uğraşmak istemem rölanti vidasıyla.

Bakıma gitcek vaktim olmadı uzun zamandır. Sanırım diğer arkadaşların dediği gibi bujiden.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:54 ----------

motor ne ki_?

Bkz. Nickim. :)

RunemagicK
24 Nisan 2011, 23:14

gaz vermiyosun ama rölanti vidasını çeviriyosun öylemi:) aynı şey olmuyomu öyle:)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:11 ----------

Bende stop etme sorunu yok. Jikleli veya jiklesiz her şekilde buluyo yolunu.
Her çalıştırmada uğraşmak istemem rölanti vidasıyla.

Bakıma gitcek vaktim olmadı uzun zamandır. Sanırım diğer arkadaşların dediği gibi bujiden.

aga benim motorda aynen dediğin gibi gaz vermeden çalışmıyor, 10 kere de buji değişti ama hep aynı. kafaya takıcam bişeyde yok ayrıca, 25bin kmdir aynı şekilde çalıştırıyorum, bununla alakalı bir sorun olmadı.

cbr 125'm
24 Nisan 2011, 23:18
gaz vermiyosun ama rölanti vidasını çeviriyosun öylemi:) aynı şey olmuyomu öyle:)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:11 ----------

aga benim motorda aynen dediğin gibi gaz vermeden çalışmıyor, 10 kere de buji değişti ama hep aynı. kafaya takıcam bişeyde yok ayrıca, 25bin kmdir aynı şekilde çalıştırıyorum, bununla alakalı bir sorun olmadı.

Bende pek kafaya takmıyodum. Ama işte gaz vererek çalıştırmanın zararı olduğunu okuyunca taktım kafaya.