PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kaskını kız arkadaşına verdi ve...

Danieljohn
24 Nisan 2011, 16:18
http://www.haberturk.com/yasam/haber/623913-kaskini-kiz-arkadasini-verdi-hayatini-kaybetti

Arkadaşlar lütfen kasksız yola çıkmayalım. LÜTFEN

aparat
24 Nisan 2011, 16:22
Allah taksiratını affetsin .....

Kaskın önemi birkez daha ortaya çıktı ....

Levsy
24 Nisan 2011, 16:29
Konuya "ulen gene mi frenleri patlamış motorcu hikayesi" diye girdim, keşke öyle olsaydı, değilmiş maalesef.
Olay çok üzücü, Allah rahmet eylesin.

binbaki
24 Nisan 2011, 16:36
çok trajik..

aparat
24 Nisan 2011, 16:38
Konuya "ulen gene mi frenleri patlamış motorcu hikayesi" diye girdim, keşke öyle olsaydı, değilmiş maalesef.
Olay çok üzücü, Allah rahmet eylesin.

Başlığı ilk okuduğumda aynışeyi bende düşündüm ama konuyu okuyunca trajik bir olayla karşılaştım :(

RunemagicK
24 Nisan 2011, 16:55
belkide kaskı (haliyle vizörü) olmadığı için gözüne bişe kaçtı ve kontrolü kaybetti. ne olursa olsun kasksız yola çıkılmamalı, çıkılacaksada kask sürücüde olmalı. centilmenlik yapılacak iş değil bu.
sonuç olarak Allah rahmet eylesin

BİROL 78
24 Nisan 2011, 16:56
Herkes daralmış artık bu freni patlayan motosiklet hikayesinden.:mrgreen::cherry:

Allah rahmet eylesin,en azından kafamızda kask olması lazım.

Levsy
24 Nisan 2011, 16:58
belkide kaskı (haliyle vizörü) olmadığı için gözüne bişe kaçtı ve kontrolü kaybetti. ne olursa olsun kasksız yola çıkılmamalı, çıkılacaksada kask sürücüde olmalı. centilmenlik yapılacak iş değil bu.

Çok haklısın. Özellikle sık artçı taşıyanlarda mutlaka yedek kask olmalı. Tamam sorundur, nereye koyacaksın, nerede taşıyacaksın falan ama, şart işte.

huska
24 Nisan 2011, 17:07
Üzülmekle kalıyoruz hep:pale: Ne olursa olsun kim binerse binsin kask artçıya verilmez yahu!Şimdi o kadın ne kadar büyük acılar çekecek bir allah bilir.Rahmet dilemekten başka söyleyecek çok fazla söz yok...

Ofelya
24 Nisan 2011, 17:12
çok kötü bi haber.
allah rahmet eylesin

mınçıka_35
24 Nisan 2011, 17:15

Çok haklısın abi.Gerçekten üzücü bir olay.Motorda centilmenlik lüksü olmayan bir mevzuu.Koyması taşıması bir dert ama,arkana artçı alma gibi bir ihtimalin varsa ne yapıp edip +1 kask daha bulundurmak lazım.Allah rahmet eylesin...

Felon
24 Nisan 2011, 17:15

evet sonuçta artçının gözüne bişey kaçması çok problem değil ama zor kararlar belkide çoğumuz kısa mesafede yedek kask yanımızda yokken kız arkadaşımıza verirdik kaskı ama en azından bi güneş gözlüğü bulmak lazım:salut:
kask takılıyken vizör açık gitmekte büyük problemler oluştura bilir şu kısa motosiklet hayatımda en az 5tane eşşek kadar arı çarptı vizörün tam ortasına her seferinde iyki açık unutmamışım dedim :queen: koskoca arı nereye kaçacağı belli olmaz büyük ihtimalle kontrol kaybına neden olurdu

Doobly
24 Nisan 2011, 18:08
Kask da çin malı :silent: kızı nasıl kurtarmış hayret

COQ
24 Nisan 2011, 18:34
Allah rahmet eylesin.

Kizi kurtarma ihtimali yok.
Muhtemelen kafasini bir yere çarpmadi, ya da fazla siddetli çarpmadi.

Kask kisisel bir korumadir.
Baskasina verdiginiz kask onun hayatini kurtarmaz.
Kurtarabilmesi için, kafa yapinizin ayni olmasi lazim.
Böyle bir kaza da kaskin ise yaramasi için, kafaniza tam oturan bir kask olmasi lazim.
Kask alirken mutlaka ölçülerinize uygun bir kask alin ve asla baskasina vermeyin.
Ikinizin de bir isine yaramamis olur çünkü.

kromage
24 Nisan 2011, 19:33
böyle üzücü bir olaya tesadüf etmek istemezdim yazacaklarım için...forumların tamamını okudum...tüm yazılanlar gösteriyor ki aklın yolu bir..ben motosiklet aldığım gün kask aldım. kaska baktım..plastikti..kask yapmaya başladım..şimdi değil türkiyede tüm dünyada iddialı olduğumuz bir kask imal ediyoruz. fiberden..ve kişiye özel tasarlıyoruz arkadaşlar...bugün pazarlamaya başladık..yakında kulağınıza zaten gelir. bir göz atmanızı ve fikirlerinizi söylemenizi rica edeceğim...www.maimehelmets.com(asıl pazarımız avrupa olduğu için önce ingilizce olarak hazırladık..türkçesi hazırlanıyor)...iyi günler dilerim...

kartalizma07
24 Nisan 2011, 19:37
Allah rahmet eylesin... çok kötü bir olay

my91
24 Nisan 2011, 19:39
Yok arkadaş ben şu medyaya anlam veremiycem.. Ne zaman motosiklet kazası olsa yapıştırırlar "Aşırı hız".. Habertürkte haberde dediler yine aşırı hız akabinde kontrol kaybı...Motor sanırım mct ne kadar hızlı olcak ki.. Yapıştır motorculara...
Allah rahmet eylesin ailesine,sevdiğine Allah sabır versin..

F54
24 Nisan 2011, 19:42
çok kötü bi olay olmuş fakat kask bu kimseye verilmez belki bi baba çocuğuna veririse birşey demem ama sevgiliye kask vermem arkadaş ona da alırım ama kendi kask ı mı kafamdan çıkarmam önde olan ben kask takan o mantıken de yanlış ki

otopsici
24 Nisan 2011, 23:37
acayip acıdım allah rahmet etsin

chirkinn
25 Nisan 2011, 12:44
Allah rahmet eylesin geride kalanlara Allah sabır versin :pale:

WOLF 81
25 Nisan 2011, 12:47
allahtan rahmet sevdiklerine sabır diliyorum. :salut:

acayüp
25 Nisan 2011, 12:58
Dün bu nedenle kız arkadaşımı otobüse götürmedim. Geç kalmış olmasına rağmen olmaz dedim ve sarılıp vedalaşıp dolmuşa bindirip gönderdim.

Kask yoksa motor da olmamalı.
Allah rahmatini esirgemesin.

onur35
25 Nisan 2011, 13:32
motorla yola çıkıyorsak kask takmalıyız artçımıza da taktırmalıyız,birinde kask olup diğerinde olmazsa olmuyor işte bu kaza kötü bir örnek:pr:kask çin malı diyenlere de cevap olmuş bir nevi kaskın markasından ziyade önemli olan kafada takılı olup olmadığıdır!herkes bütçesine göre kask alıyor hiç olmamasındansa çin malı olmasını yeğlerim elbet bi faydası olacaktır.ALLAH rahmet eylesin kalanlara sabır versin:pale:

kocc
25 Nisan 2011, 13:35
kaskını verdi ölüm fermanını imzaladı.... acaba kız ne dedi o anda tesekkür'mü etti yoksa ne yapıyorsun sana birsey olmaz'mı sanıyorsun ,, demedimi???..........

onur35
25 Nisan 2011, 13:35
Dün bu nedenle kız arkadaşımı otobüse götürmedim. Geç kalmış olmasına rağmen olmaz dedim ve sarılıp vedalaşıp dolmuşa bindirip gönderdim.

Kask yoksa motor da olmamalı.
Allah rahmatini esirgemesin.

örnek bir davranışta bulunmuşsunuz keşke herkes bu kadar duyarlı olsa:wiinkk:

ozaktasi
25 Nisan 2011, 13:50
Allah rahmet eylesin..

Aragorn78
25 Nisan 2011, 14:02
Allah rahmet eylesin...

kujumax
25 Nisan 2011, 14:06
frenleri patlamış motorcu hikayesi Die Girdim Konuya Degilmiş Allah Rahmet Eglesin :(

saintofdream
25 Nisan 2011, 14:08

Sanki nolan , vemar , shoi çin malı değil. Vemar kaskım vardı. 300 lira verip almıştım motomax den. İçini açayıp temizleyim dedim. Bayagı bi parçaladım cıkardım parçalarını. Ne göreyim en önemli katmanında maden in china yazıor bir karış. Marka olayı tamemen pazarlama olayı. Marka olayı. Çarklar dönsün..

movibiker
25 Nisan 2011, 14:12
çin japon alman farketmez insanın kafasında mutlaka içine köpük doldurulmuş plastik bir kabuk olacak.bazı arkadaşlar çin malı kask korumaz demiş,korumaz ama yinede biraz korur,kafatasını direkt çarpmaktan iyidir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:10 ----------

Sanki nolan , vemar , shoi çin malı değil. Vemar kaskım vardı. 300 lira verip almıştım motomax den. İçini açayıp temizleyim dedim. Bayagı bi parçaladım cıkardım parçalarını. Ne göreyim en önemli katmanında maden in china yazıor bir karış.

aynen öyle scorpion exo 750 kask aldım geçenlerde 389 tl,onunda içinde made in china yazıyor.sadece vizörü canada malı.:cat:

acayüp
25 Nisan 2011, 14:23
iyi günler arkadaşlar ben,mde bir sorum olacak.
mondial 125 mt scooterim var. 2005 doğumlu devrini aldığım tarih 25.11.2010 hiç muayene yapılmamış motora.ben motorun muayenesini yaptırmak istiyorum. yaklaşık bi 4 senelik gecikmesi olmuş oluyor.herhangi bir cezası varmı.polis yakalamadan yaptırırsan ekstra bi ücret ödemezsin die birşey duymuştum doğrumudur.beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.teşekkürler

Heryere yazacağına tüvtürk sitesine yaz cavabını al hemen. Daha kolay