PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Habertürk tv'yede yazıklar olsun..

Sayfa : [1] 2

Taner YILMAZ
24 Nisan 2011, 12:42
Habertürk tv'de şu anda yayınlanan "Oylum Talu'yla Burası Haftasonu" programında motosiklet kazası sonucu tekerlekli sandelyeye mahkum kalmış bir balet arkadaşla (programın başına yetişemedim sanırım motosiklet kazası sonucu sakat kalmış) Oylum Hanımın konuşmasına ailece tanık olduk..

Oylum: "Motosiklet tehlikeli bir araç insanlar ölüyor kullanmayın" falan diyor..

Balet arkadaş: "Kesinlikle öyle motosiklet tutkuymuş falan diyorlar, yok yüzüne rüzgarın vurması başka bişeymiş diyorlar, yüzlerine illa rüzgar vurmasını istiyorlarsa arabayla giderken kafalarını camdan çıkarsınlar" diyor..

Ve sonuç..Habertürk stüdyosunda kahkaha ve neşe, benim evimin içinde buz gibi bir sessizlik ve bana yönelen bakışlar..

Böyle cahil insanlara bile program yaptırdığı için habertürk tv'yi kınıyorum..

mete_han
24 Nisan 2011, 12:46
bence haklılar...neden cehalet oldu şimdi...bunu dedim diye bende cahil cühela tayfasından mı oldum sence...motosiklet ölüme bir adım yaklaştırır bizi...ya ölüme ya sakat kalmaya...ötesi berisi yok...en güvensiz ulaşım aracı...

akıllı işi değil...:mrgreen:

htmetin
24 Nisan 2011, 12:47
Habertürk tv'de şu anda yayınlanan "Oylum Talu'yla Burası Haftasonu" programında motosiklet kazası sonucu tekerlekli sandelyeye mahkum kalmış bir balet arkadaşla (programın başına yetişemedim sanırım motosiklet kazası sonucu sakat kalmış) Oylum Hanımın konuşmasına ailece tanık olduk..

Oylum: "Motosiklet tehlikeli bir araç insanlar ölüyor kullanmayın" falan diyor..

Balet arkadaş: "Kesinlikle öyle motosiklet tutkuymuş falan diyorlar, yok yüzüne rüzgarın vurması başka bişeymiş diyorlar, yüzlerine illa rüzgar vurmasını istiyorlarsa arabayla giderken kafalarını camdan çıkarsınlar" diyor..

Ve sonuç..Habertürk stüdyosunda kahkaha ve neşe, benim evimin içinde buz gibi bir sessizlik ve bana yönelen bakışlar..

Hemen TRT çocuk aç keloğlan ve maceraları var. en azından evdeki hava yumuşar.

Hyp33Rx
24 Nisan 2011, 12:50

Yazmak istemezdim, ama ne yazıkki haklılar hocam. :pale:

Trafikteki her saniye kaza riskimiz var, şanslıysak hasarsız atlatabiliyoruz, şanssızsak olacakları düşünmek bile istemiyorum.

Hayatımız pamuk ipliğine bağlı gibi, bi almanyada bi avrupada öyle değil herkes bilinçli. Ama türkiyede malesef, haklılar.

Taner YILMAZ
24 Nisan 2011, 12:54
---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:51 ----------

[/COLOR]
Yazmak istemezdim, ama ne yazıkki haklılar hocam. :pale:

Trafikteki her saniye kaza riskimiz var, şanslıysak hasarsız atlatabiliyoruz, şanssızsak olacakları düşünmek bile istemiyorum.

Hayatımız pamuk ipliğine bağlı gibi, bi almanyada bi avrupada öyle değil herkes bilinçli. Ama türkiyede malesef, haklılar.

Zaten motosikleti hiçe sayan bu zihniyet yüzünden tehlikedeyiz..
Bu prıgramı yapan cahil arkadaşların kafasındaki bu düşünce yüzünden yollarda eziliyoruz.. sorun motosiklet kullananda değil bu kıt beyinli cahillerde

Felon
24 Nisan 2011, 12:55
bende Oylumu zeki kültürlü bi insan sanırdım yazık.....

F54
24 Nisan 2011, 12:56
kim bilir o balet nasıl motor kullanıyordu da kaza yaptı hiç onu sormazlar adam yapmıştır 180km/h sonra güm ben ne yapayım illa 180 gidecen diye bi kaide mi var ben yavaş ve tedbirli giderim dikkar ederin trafikte ne kadar öküz dolu olsada ben kendime bakarım başkası beni bağlamaz sonuçta aynı şartta motor kullanmıyoruz o zaman bakacak işne

carpe diem
24 Nisan 2011, 12:57
İnsan Motosiklet Tutkusunu Anlatamaz,Neden mi ?
Çünkü anlatmaya başlarsa bilin ki o adam tutkun değil sadece HEVES etmişdir.

Öncelikle Allah ım herkesi esirgesin,kazadan beladan

herkes farklı tabiki düşünebilir,ama tutkunu olduğunuz bir şeyi kaza vs herhangi bir şey sonucu kötü olarak anlatıp alaycı bir tavır kullanıyorsanız demekki o sizin için zamanında bir TUTKU değil HEVES miş derim ben,
ben işyerindeyim programa bağlanabilen bir arkadaşımız varsa o arkadaşa benim yerime sorabilir mi acaba

NEDEN KAZA YAPMADAN ÖNCE RÜZGAR YEMEK İÇİN KAFASINI ARABADAN DIŞARI ÇIKARTMAMIŞ. (NOKTA)

mete_han
24 Nisan 2011, 13:01
ben aslında bir hayatın sönmüş olmasına üzülüyorum...engelli olunca hayatanız sönüyor mu evet bu memlekette sönüyor...olayı sadece kaldırımda engelli aracınızla ilerleyebilmekten öte düşünürsek hayallerinize kavuşamıyorsunuz iç dünyanızda birilerinize mecbur ve muhtac kalıyorsunuz...benimde büyük korkularımdan biri...her motosikletcinin aslında düşünmek istemediği şeyde bu...bir gün olacak...hepimizi bekleyen bir gerçek bu...eninde sonunda ciddi bir kaza yapıcaz ve şanslıysak ufak sıyrıklarla kurtuluruz...herşeye hazır olun...bu sevdanın bedeli çok ağır...

ve bu hayatı sönen kişi balet...eğitimini almış tam yuvadan uçmaya hazırlanırken kanadı kırılmış...

motosikletler için ne dendiği düşünüldüğü çok da mumrumda değil...bu düşünceler önyargılar hep oldu...

motosiklet benim için İstanbulda bir ulaşım aracı...sadece bu...(virgül):P

carpe diem
24 Nisan 2011, 13:06
ben aslında bir hayatın sönmüş olmasına üzülüyorum...engelli olunca hayatanız sönüyor mu evet bu memlekette sönüyor...olayı sadece kaldırımda engelli aracınızla ilerleyebilmekten öte hayallerinize kavuşamıyorsunuz iç dünyanızda birilerinize mecbur ve muhtac kalıyorsunuz...benimde büyük korkularımdan biri...

ve bu hayatı sönen kşi balet...eğitimini almış tam yuvadan uçmaya hazırlanırken kanadı kırılmış...

motosikletler için ne dendiği düşünüldüğü çok da mumrumda değil...bu düşünceler önyargılar hep oldu...

Zaten biz insanların kaza yapıpta bölyle konuşmasına ne ohh iyi olmui diyecek halimiz var nede başka birşey herşeyden önce tabiki geçmiş olsun

Tabiki ön yargılar oldu ve bizler o önyargılara rağmen motosiklet kullanıyoruz ve kullandırıyoruz,zaten bu yüzden farklıyız ve iki tekeriz ( bazen teke düşsede :P )

benim için maalesef bir ulaşım aracı değil,

COQ
24 Nisan 2011, 13:10
Habertürk, habercilikten ziyade bir siyasi partinin yayin bülteni haline geldiginden beri seyretmiyoruz, kanali da uydudan sildim.
Böylece daha relaks bir hayata sahip olabiliyorsunuz.
Fakat,kim bu Oylum Talu diye merak edip arattirdim.
Bu hatun kisiymis.

http://img199.imageshack.us/img199/5938/1010oylumavi000132280.jpg

Meger neler kaçirmisiz.:)
Bu abla motora binmeyin diyorsa,binmeyecen arkadas.:P

Taner YILMAZ
24 Nisan 2011, 13:13
ben aslında bir hayatın sönmüş olmasına üzülüyorum...engelli olunca hayatanız sönüyor mu evet bu memlekette sönüyor...olayı sadece kaldırımda engelli aracınızla ilerleyebilmekten öte düşünürsek hayallerinize kavuşamıyorsunuz iç dünyanızda birilerinize mecbur ve muhtac kalıyorsunuz...benimde büyük korkularımdan biri...her motosikletcinin aslında düşünmek istemediği şeyde bu...bir gün olacak...hepimizi bekleyen bir gerçek bu...eninde sonunda ciddi bir kaza yapıcaz ve şanslıysak ufak sıyrıklarla kurtuluruz...herşeye hazır olun...bu sevdanın bedeli çok ağır...

ve bu hayatı sönen kişi balet...eğitimini almış tam yuvadan uçmaya hazırlanırken kanadı kırılmış...

O arkadaşın durumu elbette üzücü ama dalga geçmesi gerekmiyordu..
Hepsindende önemlisi motosikletin bir araç olmadığı zihniyetinin beslenmesine ön ayak oluyor.. Biz değilmiyiz bu zihniyetin değişmesini isteyen..
Bazı arkadaşlar niye durumu alaya alıyor anlayamadım..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:10 ----------

Habertürk, habercilikten ziyade bir siyasi partinin yayin bülteni haline geldiginden beri seyretmiyoruz, kanali da uydudan sildim.
Bu hatun kisiymis.

Murat bardakçının, 'Tarihin arka odası' programı dışında iyi bişey yok zaten..

mondiko
24 Nisan 2011, 13:17
Dünya üzerinde milyonlarca motosiklet kullanıcısı var. Bu kadar insanın yaptığı delilik mi ? Ben derimki eğitimli, bilinçli ve tecrübeli insanlar için motosiklet gayet güvenlidir. İlahi bakış açısıyla bakacak olursak ::queen::queen: ecel ne bir adım ileriye gelir ne bir adım geriye gider. Adam ölücekse o gün bişey bahane olur mutlaka. Bu bahane motosiklet olunca biz de burda bu tip konuları konuşuyoruz. :pale:

abolgi
24 Nisan 2011, 13:19
MT yönetimi - ders verecek düzeyde motosiklet bilgisi olan, motosiklet kültürüne vakıf, türkiyede motosiklet olayının tanıtılmasına katkısı olabilecek arkadaşlar.
motosiklet nedir?
trafikte motosiklet
trafiktekilerin motosiklete bakışı vs

motosiklet ve motosiklet kullanıcılığını tanıtacak, kısa 10 dakika civarı bir özel dosya programı hazırlayıp TRT SPOR da yayınlayabiliriz. bu konuda katkısı-yardımı olabilecek arkadaşlar bir araya gelirsek ben trt deki bağlantıyı sağlayabilirim.

rasta07
24 Nisan 2011, 13:29
Oylum talu elinde güzelliği dışında birşeyi olmayan bir program sunucusudur . Programa birkaç kez göz gezdiren herkeste bunu farkeder . Dikkate alınmaya değecek bişey değil bence , yine de saçmalama zamanları ters olmuş biraz senin açından :)...

zeda3000
24 Nisan 2011, 13:34
Bu kadar takılmayın

Vakti zamaninda Sagopa nin solisti cikti , yaa Jazz muzik ne oyle ne anliyorlar kendilerinden geciyorlar diye demedigini birakmadi. Ee be adam sende muzikten para kazaniyorsun ama sana ne milletin zevkinden.

Oylum talu hic motora binmemis biri olabilir , bunu disaridan gordugu gibi yorumlar, reyting icin halkin duymak istigini verir. Oylum Taluya gorede Nisantasinda Citysden en pahali cantayi almak bir tutkudur. Bana gore sacmalik.

Bence biz olgun olalim, Oylum talu daha motora binememis binip bir gezi yapinca bakalim boyle dusunurmu diye gulumseyip gecelim:)

KUVVETMİRA
24 Nisan 2011, 13:36
yıkalım .

Motor_Derili
24 Nisan 2011, 13:41

Hacı ne güzel anlattın :cat:

Ahh Oylum oylum...

aykan
24 Nisan 2011, 13:42
Bari milletin önünde cahil cahil konuşmayın...!! avrupada böyle bir dialog geçse -ki geçmez millet neresinden güleceğini şaşırır.. motosiklet kazalarını görüyoruz tamam peki araba kazalarında yırtma şansı nedir?? ya camdan fırlarsınız yada içerde sıkışırsınız yada parçalarınızı kimse bulamaz adı üzerinde kaza....motosiklet kültürü olmayan bir ülkede bunların tartışılması gayet normaldir sallayın gitsin..

Taner YILMAZ
24 Nisan 2011, 13:45
yıkalım .

Gerek yok..

Ama zihniyetin değişmesi için hassas olmakta fayda var..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:43 ----------

Bari milletin önünde cahil cahil konuşmayın...!! avrupada böyle bir dialog geçse -ki geçmez millet neresinden güleceğini şaşırır.. motosiklet kazalarını görüyoruz tamam peki araba kazalarında yırtma şansı nedir?? ya camdan fırlarsınız yada içerde sıkışırsınız yada parçalarınızı kimse bulamaz adı üzerinde kaza....motosiklet kültürü olmayan bir ülkede bunların tartışılması gayet normaldir sallayın gitsin..

Haklısın kardeşim.. Sanırım nesil değişmedikçe bişeylerde düzelmeyecek..

casillas00
24 Nisan 2011, 13:52
oooo bu bişey mi motor için daha neler neler diyorlar.

Benzinliğe girdim pompacı ben sizi hiç sevmiyorum elimden gelse hepinizi trafikten kaldırırım dedi.

Ben seni çok seviyom ya :)
Beni Sevvv :)

Şeytan bu şeytan insanlarla aramızı bozuyo oyuna geliyoruz

YsFB 39
24 Nisan 2011, 14:01
motosiklet kullanmanın bir tutku olduğunu kullananlar bilir. Bir hobi bir tarz hayata bakış anlatılmaz birşey işte. ben çin malı scooter kullnmama rağmen bu tutkuyu yaşamaktan zevk alıyorum. mesaj yazan kullanıcıların dediği gibi bilinçli olmak en önemli olan kıstas. bilinç derken sadece denge kurup gaza asılmak falan değil. kullanamayacağın motora binmeyeceksin trafikte diğer araç kullanıcılarının hareketlerini sezerek olabilecek ihtimallere hazır olmaktır derim. özellikle bizim ülkemizde daha da gerekli. bizim ülkemizin insanları kullanmadığı daha önce yapmadığı yahut da bilmediği konularda yorum yapmayı sevdiği için bu tür şeyler çok görülüyor. şehrin bi tarafında trafikde ben aralardan gidiyorum diye hazmedemeyen biri yolunu keser iken diğer tarafta daha rahat geçebilmem için direksiyonu kırıp yolu açanda var. işin özü hangi araç olursa olsun ehliyet veren kurumun daha ciddi daha kapsamlı derecede belge vermesi gerekir. daha bilinçli bireyler yetiştirmesi gerekir diye düşünüyorum. sonuç yine eğitim çıkıyor.

carpe diem
24 Nisan 2011, 14:11
MT yönetimi - ders verecek düzeyde motosiklet bilgisi olan, motosiklet kültürüne vakıf, türkiyede motosiklet olayının tanıtılmasına katkısı olabilecek arkadaşlar.
motosiklet nedir?
trafikte motosiklet
trafiktekilerin motosiklete bakışı vs

motosiklet ve motosiklet kullanıcılığını tanıtacak, kısa 10 dakika civarı bir özel dosya programı hazırlayıp TRT SPOR da yayınlayabiliriz. bu konuda katkısı-yardımı olabilecek arkadaşlar bir araya gelirsek ben trt deki bağlantıyı sağlayabilirim.

Moderatör arkadaşlar ile iletişime geçersen tabiki yardımcı olacaklardır.Bizlerde elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çabalarız.
saygılar.güzel kardeşim

sedici
24 Nisan 2011, 14:20
tvye gerek yok ki bu muhabbetlerin havayı soğutması için, hangi ortama girersek girelim yada kiminle trafiğe çıkarsak çıkalım etraftaki kuryeleri gören yada konunun herhangi bir şekilde iki tekere bağlanması bizim tonlarca yükün altında gibi hissetmemiz için yeterli :) işim gereği çok insanla muhattab oluyorum e hepimizin bir şekilde çevresi geniş illa abuk subuk yorumlar geliyor hepimize.

hiç "sat şu motoru" cümlesini duymayan motorcu var mı :)

wertcvb
24 Nisan 2011, 15:01

arkadaşa aynen katılıyorum.avrupa ülkelerinde bu kültür ileride onun için çok marka ve modellleri üretip dünyaya satıolar.bizim TC de ise ön yargılar var.isteyen biner motora isteyen binmez.şöle bir laf var zevkler ve renkler tartışılmaz niyeeee çünkü göreceli bir kavramdır zevkler kişden kişiye değişir ok benim dedemden beri bana kadar gelen soyda motor tutkusu yok birtek ben seviyorum ve kullanıyorum motosikleti banada iyi gözle bakmıolar zaten.haaa kullanım amacı da çok kimi ulaşım için kimi işi için kimi hevesi için kimisi ise tutku için konuşan konuşsun küllüme kadar...:P

cbr1100 xx
24 Nisan 2011, 15:02
oooo bu bişey mi motor için daha neler neler diyorlar.

Benzinliğe girdim pompacı ben sizi hiç sevmiyorum elimden gelse hepinizi trafikten kaldırırım dedi.

Ben seni çok seviyom ya :)
Beni Sevvv :)

Şeytan bu şeytan insanlarla aramızı bozuyo oyuna geliyoruz

Sercan it ürür kervan yürür,benim yanımda bir daha sorarsın enyoya ....:cat:

GorkeM
24 Nisan 2011, 15:15
Motosiklet kimine göre ulaşım aracı , kimine göre iş aracı , kimine göre hava atma aracı , ama kimine göre de tutkudur.

8sVEIu_SG_E

Gökhan
24 Nisan 2011, 15:35
Oylum Talu eksik tetişmişse buna yapabilecek birşey yok. Eksik diyorum evet çünkü bana göre motosiklete binip o duyguyu yaşamamış insan hayatta birşeyleri eksik yaşamıştır, birşeyleri kaçırmıştır. Zeda'nında dedigi gibi Oylum Talu'ya görede pahalı bir çanta almak vazgeçilmez birşey olabilir veya ayakkabı veya yüzüne içinde onlarca kimyasalın oldugu maddeleri sürmek vs.. . Kişiler tercihleriyle yaşar ve tercihleri suç sayılabilecek birşey degilse o noktada "zevkler ve renkler tartışılmaz" deyip konuyu kapatması gerekirdi...

Bu arada Oylum Talu biliyor mu acaba motosiklet kullanıcılarının kazalarının yarısından fazlasına diger araç sürücüleri neden oluyor.Hatta bu yönde üniversite araştırmalarıda var. Onlarda benzer sonuçları veriyor.

Oylum Talu ve onun gibi ulaşımını o 4 tekerlekli kibrik kutusunda saglayanlar o araçları dogru düzgün kullanmayı ögrendigi gün emin olsun biz daha az ölecegiz, biz daha az sakat kalacagız ve bir çok balet işini yapmaya devam edebilecek...

kanucan
24 Nisan 2011, 15:49
Çocukça laflar ederek insanları vazgeçiremezler.

Akıllarınca motosikleti kötülüyolar. Ulaşımın en ucuzu ve en pratik şeklidir motosiklet.

Bir çok ünlü isimde motosiklet kullanıcısı.

Park sorunu yok, vergisi düşük, trafikte takılma sorununuz yok, küçük hacimli motosikletler ucuz ve ekonomiktir.

İster kabul ederler isterlerse etmezler ama bu böyledir.

Felon
24 Nisan 2011, 16:08
Motosiklet kimine göre ulaşım aracı , kimine göre iş aracı , kimine göre hava atma aracı , ama kimine göre de tutkudur.

8sVEIu_SG_E

videodaki arkadaşa hayran kaldım tutku budur!:salut:
Programı izlemedim baletide tanımıyorum ama kaza sonrası bu tarz konuşlar yaptığına göre motosikleti hava atma aracı olarak kullandığı belli,eee hava atmak amaçlı kullanıcaksa başka bir araç seçmeliymiş demekki hata yapmış:cat:

cardoso
24 Nisan 2011, 16:24
lafa degil söyleyen insana bakın

Levsy
24 Nisan 2011, 16:24
Sözüm doğrudan bu kanala ve o sunucuya değil, kanalı izlemem, sunucunun kim olduğuna da şimdi Google'dan baktım zaten.

Yürürken kalçaları iç gıcıklayan bir hatuna program yaptıran kanallar halen mevcut. Çoğu sunucu "bizim konuşmalarımız toplumun önemli bir kısmını etkiliyor" derdinde olmadan o anki ruh halleriyle konuşup program yapıveriyorlar işte. Toplum olarak daha ne aşamalardan geçmemiz gerektiğini bu forumda tartışmaya kalksak, resmen sunucu göçer, dayanamaz.

O baleti de bir yere kadar anlamak lazım, mevcut koşullar çok daha farklı olsaydı belki o arkadaş sakat kalmayı bırakın, en ufak bir kaza bile yapmamış olabilirdi.

Ayrıca ateş düştüğü yeri yakar, acaba hangimiz o veya bu nedenle bir motosiklet kazasında kolumuz, bacağımız koptuktan sonra yattığımız yerden tavandaki bir noktaya anlamlı bakışlarla dalıp yüzümüzde bir tebessümle "motosiklete bin oğlum" diyebiliriz? Kaza sonrası psikoloji de çok önemli.

clemenze
24 Nisan 2011, 16:34
Kedilerini Nihat Doğan'a havale ediyorum::firca::

Oylum oylum...

nezih77
24 Nisan 2011, 16:41
maalesef engelli olmak gerçekten çok zor bir durum. bu devirde sağlıklı bir insanın bile günlük yaşamda karşılaaştığı zorlukları biliyoruz ki, engelli olduktan sonra çok yapılacak bişey kalmıyor ...
örneğin kendimden örnek vereyim .
yaptığım motosiklet kazsı sonrasında çalıştığım işimden oldum ki bu demek eve giren tek maaşın da yok olması demektir sağdan soldan gelen yardımlar sayesinde bir süre idare ettik ki ne kadar idare edilir varın siz düşünün .
kredi kartlarım patlayınca mecburen oturduğum tek evimi satmak borçların bir kısmını ödemek zorunda kaldım.
çok daha küçük ve ucuz yeni bir ev aldım, ve şu anda yine maddi durum berbat.
neredeyse 7 ay oluyor kaza olalı evden sadece hastane için çıkmak zorunda kalıyorum ,onda da çektiğim rezilliğin haddi hesabı belli değil. günde sayısız kez inip çıktığınız kaldırımlar koltuk değneğiyle çıkabilecek gibi olmuyor sanki bir tepeye tırmanmak gibi bir zorluk veriyor.
ve insanlar size öyle bir acı dolu ifadeyle bakıyorlar ki anlatamam ,ister istemez zorunuza gidiyor.
otobüs ,dolmuş gibi ulaşım araçlarına binemiyorsunuz çünkü merdivenleri çok yüksek .sadece taksiye binebiliyorum .
çok uzatmaya gerek yok zorluklarını sadece yaşadığım zaman anladım ,allah kimseye yaşatmasın bu acıları.
son olarak bu yazıyı okuduysanız lütfen çok dikkatli olun zevkiniz acıya dönmesin .
allaha emanet olun tekeriniz düz bassın ...

Şeyh Şamil
24 Nisan 2011, 17:35
Olaylara ve gelişmelere, tarafsız gözle bakmakta yarar görüyorum.

Kişiler, fikir ve irade beyanlarında; hürdür ve öyle olmalıdır.

Motosikleti beğenmiyor veya bizimle aynı görüşte değil diye,

başkasını yerme ve yargılama hakkımızın olmadığı fikrini herzaman için

savunmakla birlikte, eleştiri ve yorum hakkımızın insan olarak doğamızda

var olduğunun da bilincindeyim.

Bu ve buna benzer konuları; daha detaylı olarak, sebep & sonuç ilişkisi( ne?,

nasıl? neden? niçin? ne zaman? vs..) içinde ele alarak, motosiklet ve

motosiklet kullanıcıları için yararlı sonuçlar doğuracak fikir üretilmesinden

yanayım..

Diğer taraftan; yazılanları referans alarak, balet olan ve kaza sonucu,

yaşamı boyunca yürüyemeyecek,koşamayacak, merdiven çıkamayacak,

top oynayamayacak,yüzemeyecek ve diğer hareketleri kısıtlı ve

sıkıntılı olan/olacak baletin; pişmanlık duygusunun dışa vurumunu, yadırgamamak

ve hoş görmek bizler için,asıl olandır diye değerlendirmekteyim..

Bunun için'de empati yapmamız, çıkış yolu bulmamızı kolaylaştıracaktır.

Oylum Talu; http://www.msmsinematv.com/index.php?option=com_content&view=article&id=95:rocketthemes-affinity-july-2009-released&catid=38:rokstories-frontpage

Müjdat Gezen Sanat merkezi'nde yöneticidir. Oylum Talu'nun görüş

ve fikirlerinin, Müjdat Gezen'le paralellik göstermesi doğaldır ve bu

durum , birbilen'in değindiği gibi; iktidar kanadıyla aynı görüşün

paylaşıldığı tezine, taban tabana zıttır.

Motosiklet ile ilgili, olumlu yorum ve değerlendirmeler'den ne kadar mutlu

olmaktaysak, buna karşın motosiklet ile ilgili ,yapılan eleştirileri de can kulağı

ile dinlemek, objektif kriterlere kısa zamanda ve verimli olarak ulaşmamızda etken rol oynayacaktır..

STARTER
24 Nisan 2011, 18:09
Kaza geçiren herkese geçmiş olsun, Kaza sonucu sakat kalan herkesinde Allah c.c. yardımcısı olsun. Trafikteysen her zaman kaza ve sonucunda sakatlık yaralanma ölüm gibi riskleri alıyoruz demektir. sadece oluştaki durumdan fark eder motorla çarptığında ölürken, arabayla yaralanırsın kamyonla hissetmezsin bile ama hepsiylede ölen yaralanan sakat kalan insanlar var.

yürürkende düşersin kafanı kaldırıma vurursun yada başına bişey düşer v.s.

Sonuçta yazıldıysa, olacağı varsa olur. Bizim işimiz korkmak korkutmak yada vazgeçmek değil kullandığımız aracın tüm eğitimlerini ve tedbirlerini alıp gerisini Allah c.c." a bırakmaktır.

Kimsenin hezeyanla bilgi eksikliğiyle yaptığı feveranlar önemli değildir.

M.e.t.i.n
24 Nisan 2011, 18:24
Dostlar size o baletin hikayesini anlatayım...O kişi bir akşam arkadaşları ile bir mekana eğlenmeye gidiyor...Gecenin bir saatinde ehliyeti olmaksızın,alkollü bir halde arkadaşının SS(ya 600 yada 1000cc tam olarak hatırlamıyorum) motorunu alıp çıkıyor E-5'e ve yanılmıyor isem Bostancı kavşağında aşırı süratten virajı alamayıp çakılıyor bariyerlere...Üstünde de normal günlük kıyafetler var...Bu arkadaş hayatta kaldığına şükretsin önce,sonra da şapkasını önüne alıp eğri oturup doğru konuşsun...Şimdi sorarım size,motosiklet mi daha tehlikeli yoksa bu arkadaş mı...?

Levsy
24 Nisan 2011, 18:28
Dostlar size o baletin hikayesini anlatayım...O kişi bir akşam arkadaşları ile bir mekana eğlenmeye gidiyor...Gecenin bir saatinde ehliyeti olmaksızın,alkollü bir halde arkadaşının SS(ya 600 yada 1000cc tam olarak hatırlamıyorum) motorunu alıp çıkıyor E-5'e ve yanılmıyor isem Bostancı kavşağında aşırı süratten virajı alamayıp çakılıyor bariyerlere...Üstünde de normal günlük kıyafetler var...Bu arkadaş hayatta kaldığına şükretsin önce,sonra da şapkasını önüne alıp eğri oturup doğru konuşsun...Şimdi sorarım size,motosiklet mi daha tehlikeli yoksa bu arkadaş mı...?

İşin boyutu nasıl değişiyor birden :)
Şimdi bu adam arabadan kafasını çıkaracak olsa, eminim o kafayı koparırdı :P

takendy
24 Nisan 2011, 19:52
o arkadaş bu ise çok hızlı olduğunu kendi de söylemiş ,

http://www.engelsizdunyamiz.com/engelli-kalmasi-bale-tutkusunu-engellemedi/

MT de kendisine birşeyler hazırlamış halbuki

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-duyurulari/37975-kaza-geciren-bale-sanatcisi-yararina-gosteri-duzenleniyor.html

...diğer

http://www.tumgazeteler.com/?haberleri=memet-sefa-ozturk/

iptaluyelik02
24 Nisan 2011, 19:59
Haklı tarafları var ama bizim haklı olduğumuz taraflar da var:

1-Bu ülkede motosiklet kullanıcılarının belki % 98 i motosikleti hiç bir eğitim almadan,eş dostun göstermesi,öğretmesi ile başlamakta kendi kendine düşe kalka öğrenmektedir ( ben dahil)
2-Motosiklet kullanıcılarının %95 i hiç bir nitelikli ve uygun koruyucu giysi kullanmamaktadır.
3-Koruyucu giysi kullananlar bile bunu her zaman kullanmamaktadır(ben dahil)
4-istisnasız hiç birimiz hız limitlerine uymuyoruz,Şerit aralarından,arıza şeritlerinden geçmeyi trafikte bize ait bir hak sanıyoruz
5-Trafikteki diğer araçlar ve yayalar bizim kullandığımız motosikleti vasıtadan saymıyorlar,
otomobilin önüne atlamaktan çekinen insanlar,motosikletin kendisine yol vermek zorunda olduğunu zannediyor.
Trafikte motosiklet ile ilerlerken kendimi "öküz sürüsü içine dalmış" gibi hissediyorum,30 küsur yıldan sonra bunu hissediyorsam,karşıdan bakan Oylum niye öyle düşünmesin?
6-Toplumun büyük bir kısmı motosiklet kullanmayı"serseri hobisi" olarak görüyor.
7-Yollarımız diğer araçlar için "bozuk" olabilir ama bizim için kesinlikle tehlikeli.
8-Motosiklet kazaları daha çok" genç ölüm"e sebeb oluyor ve bu da daha acıklı haberleri ekranlara getiriyor.
9-Aptallara mahsus bir seviye ve ilkel teknik bilgileri içeren yazılı sınavdan sonra vitesi bire ikiye takıp durabilen herkese motosiklet ehliyeti verilirse ve o ehliyetle 10 dakika sonra Hayabusaya binme hakkı tanınıyorsa bundan utanması gereken biz değil devlettir
Bütün bunları aklıbaşında her Türk vatandaşı net şekilde dile getiremese de kıyısından köşesinden bilir
Milletçe en büyük zaafımız bilmediğimiz konularda yorum yapmak ve empatiyi becerememektir.
Hal böyle olunca da Oylum hanım da saçmalar,öteki de beriki de.
Baletin saçmalaması ise ayrı bir durumdur.Onun başına gelen motosikletin değil,bizzat kendisinin "tehlikeli"oluşudur.Kişilerin başlarına gelenden
başkalarını sorumlu tutması en kolay savunma yöntemidir.
Esasen Bu konunun televizyonda tartışılması da bizim hayrımızadır ki, Aydın kişilerin bile bakış larının bazen ne kadar sığ olabileceğini göstermektedir ve en azından bu güzel tartışmanın
açılmasını sağlamıştır
Yapılması gereken ilk şey, kanaatimce ;
Motosiklet federasyonunun doğru düzgün bir pistimiz bile yokken ısrarla yarış düzenlemek yerine toplumu aydınlatıcı programlar yapması, motosiklet eğitimi ve ehliyet sınavına ciddiyet kazandırması,motosiklet kullanmanın serseri işi bir hobi değil,bir kültür olduğunu biz dahil toplumun her kesimine anlatmasıdır.

F54
24 Nisan 2011, 20:10
Bu hatun kisiymis.

ben bunu benim motora bir defa bindireyim sonra hergün istemez se etek giyer gezerim aga:cherry:

hondacıoguz
24 Nisan 2011, 20:38

ABİCİM ÇOK HAKLISIN .AMA ELDEN NE GELİR .GERİZAKALILIK PARAYLAMI ? :salut::salut:

izm35
24 Nisan 2011, 20:46
ben bunu benim motora bir defa bindireyim sonra hergün istemez se etek giyer gezerim aga:cherry:
Bunu ben yazacaktım ah ulen geç kaldım .yazı turamı atsak:mrgreen:

mınçıka_35
24 Nisan 2011, 20:49

Cidden zamanlama kötü olmuş be:pale:Ana haber bültenlerinde mobeselerdeki motor kazaları çıkınca bizim evde de bakışlar oluyor.Zira bu tip durumlar soğuk kanlılığını koruyup mevzuyu değiştirmeye çalışacaksın,aynen benim gibi.Genellikle öyle bir geçer zamanki deki yavrucakların hali ne olacak diyorum,yırtıyorum bir bakıma:cherry::cherry::cherry:Tabi sadece salı günleri:cherry::cherry:

aykan
24 Nisan 2011, 20:59
Haklı tarafları var ama bizim haklı olduğumuz taraflar da var:

1-Bu ülkede motosiklet kullanıcılarının belki % 98 i motosikleti hiç bir eğitim almadan,eş dostun göstermesi,öğretmesi ile başlamakta kendi kendine düşe kalka öğrenmektedir ( ben dahil)
2-Motosiklet kullanıcılarının %95 i hiç bir nitelikli ve uygun koruyucu giysi kullanmamaktadır.
3-Koruyucu giysi kullananlar bile bunu her zaman kullanmamaktadır(ben dahil)
4-istisnasız hiç birimiz hız limitlerine uymuyoruz,Şerit aralarından,arıza şeritlerinden geçmeyi trafikte bize ait bir hak sanıyoruz
5-Trafikteki diğer araçlar ve yayalar bizim kullandığımız motosikleti vasıtadan saymıyorlar,
otomobilin önüne atlamaktan çekinen insanlar,motosikletin kendisine yol vermek zorunda olduğunu zannediyor.
Trafikte motosiklet ile ilerlerken kendimi "öküz sürüsü içine dalmış" gibi hissediyorum,30 küsur yıldan sonra bunu hissediyorsam,karşıdan bakan Oylum niye öyle düşünmesin?
6-Toplumun büyük bir kısmı motosiklet kullanmayı"serseri hobisi" olarak görüyor.
7-Yollarımız diğer araçlar için "bozuk" olabilir ama bizim için kesinlikle tehlikeli.
8-Motosiklet kazaları daha çok" genç ölüm"e sebeb oluyor ve bu da daha acıklı haberleri ekranlara getiriyor.
9-Aptallara mahsus bir seviye ve ilkel teknik bilgileri içeren yazılı sınavdan sonra vitesi bire ikiye takıp durabilen herkese motosiklet ehliyeti verilirse ve o ehliyetle 10 dakika sonra Hayabusaya binme hakkı tanınıyorsa bundan utanması gereken biz değil devlettir
Bütün bunları aklıbaşında her Türk vatandaşı net şekilde dile getiremese de kıyısından köşesinden bilir
Milletçe en büyük zaafımız bilmediğimiz konularda yorum yapmak ve empatiyi becerememektir.
Hal böyle olunca da Oylum hanım da saçmalar,öteki de beriki de.
Baletin saçmalaması ise ayrı bir durumdur.Onun başına gelen motosikletin değil,bizzat kendisinin "tehlikeli"oluşudur.Kişilerin başlarına gelenden
başkalarını sorumlu tutması en kolay savunma yöntemidir.
Esasen Bu konunun televizyonda tartışılması da bizim hayrımızadır ki, Aydın kişilerin bile bakış larının bazen ne kadar sığ olabileceğini göstermektedir ve en azından bu güzel tartışmanın
açılmasını sağlamıştır
Yapılması gereken ilk şey, kanaatimce ;
Motosiklet federasyonunun doğru düzgün bir pistimiz bile yokken ısrarla yarış düzenlemek yerine toplumu aydınlatıcı programlar yapması, motosiklet eğitimi ve ehliyet sınavına ciddiyet kazandırması,motosiklet kullanmanın serseri işi bir hobi değil,bir kültür olduğunu biz dahil toplumun her kesimine anlatmasıdır.

+1000 bunun üzerine diyecek bişiy yok Savaş abi aynen budur..:cat:

askersss
24 Nisan 2011, 21:14
Bu hatun kisiymis.

Bu kız cağız tipik bir yupi,Ne derse tam aksini yapmakta fayda var diyorum.laf ola torba dola diye program yaptığı kanısındayım.İyi sürüşler dostlar.

acemi60
24 Nisan 2011, 21:39
Motosiklet yeryüzündeki en tehlikeli araç. (İstatistiklere göre) Bunu sağır sultan bile biliyor. Önemli olan kullanırken bunu unutmamak.

ramcoo86
24 Nisan 2011, 22:01
proğramı izlerken buraya konu açsam mı diye düşündüm. baktım adamın söyledikleri pek kâle alınacak gibi değil açmadım konuyu. ayrıca oylum bişey demedi ki. motosikletler yanımdan geçerken bile korkuyorum dedi. o herif de ben 13-14 sene motor kullandım, hiç tutku filan değil. yok rüzgar müzgar bieyler karıştırdı. önemsenecek bişey değil yani.

desperadost
24 Nisan 2011, 22:12
Arkadaşlar biraz sonra yayınlayacağım video ları seyredin lütfen Görsünler motosikletci ekranda nasıl anlatılır facebook üzerindeOgün İle Pazaer Güneşi veya Ogün Bülent Görgün Arkadaşlık yollarsanız seyredin ve paylaşın işte böyle duyulur sesimiz ve birilerinede kapak olur ...

mayaz34
25 Nisan 2011, 11:41
Bunu ben yazacaktım ah ulen geç kaldım .yazı turamı atsak:mrgreen:

ılık bir bahar akşamı oylum talu ile boğaziçi sahillerinde motosikletle turluyoruz ve bana sürekli "motosiklete binmek ne muhteşem bir şeymiş" diyor oylum.korktuğunu,sırtıma yaslanarak belimi sıkı sıkı kavramasından anlıyorum...ve o an telefonum çalıyor.....daha doğrusu telefonun çalar saati...saat 8...işe gitme vakti::pr: