PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uzaktan çalıştırma.

chopperrider
24 Nisan 2011, 01:37
Arkadaşlar uzaktan kumanda ile motosikleti çalıştırmak için deneme yapan oldu mu ?
gidon kilitli iken yani kontak kapalıyken uzaktan çalıştırma mümkün olur mu ?

bilginiz varsa sevinirim..

Slayerrr
24 Nisan 2011, 01:47
Eğer motorda immobilizer yoksa çalışır.

_w_
24 Nisan 2011, 01:48
motosiklet alarmının özeliiği olarak bilyorum ben. benim fikrimce uzaktan çalıştırma zararlı çünkü 5 snye boyunca marşa masıyor. zaten motoru çalıştırmak için 2 sn yeterli oluyor. uzaktan çalıştırma yapabilmek için birazda motorun normal kullandığınız rölentiden biraz yukarda kullanmalısınız. benim motosikletimde direksiyon kilitli iken uzaktan çalışabiliyor. bazı modellerde çalışmayabşilir.

Volkan Serezli
24 Nisan 2011, 01:59
benim motorda var 2 defa denedim sonra iptal ettirdim marş motrunu iyi götürür tavsiye etmem
zaten çoğu zaman çalıştıramıyor fazladan gaz istiyor motor

chopperrider
24 Nisan 2011, 02:41
evet immobilizer varken mümkün olmaz doğru..

_pLay_06
24 Nisan 2011, 06:14
bence marş motoruna zararlı bende mct var alarm mevcut ama kumandadan calıstırmak ıcın start ı aktiv etmedım gerek yok bence.

< iLk@yy >
24 Nisan 2011, 10:23
evet immobilizer varken mümkün olmaz doğru..

birde vitesin boşta olma durumu var bunun içi tabi :mrgreen: unutupta marşa bastığını düşünsene :P

chopperrider
24 Nisan 2011, 14:35
birde vitesin boşta olma durumu var bunun içi tabi :mrgreen: unutupta marşa bastığını düşünsene :P

yok o sorun olmaz zaten müşür var ya vitesteyse ve debriyaj çekili değilse çalışmıyo alet

AmonRA34
24 Nisan 2011, 14:56
Bizim kymco activ110'da alarmın kumandasında çalıştırma düğmesi vardı.Basınca motoru çalıştırıyodu ama sonra motoru kapatmak için akünün kutup başını sökmek gerekiyodu.Bi daha durmuyodu motor.

Emrah.ark
24 Nisan 2011, 15:00
Uzaktan çalıştırma olayı benim motorumdada var..
Bana göre zararlı çünkü enjeksyonlu oldugundan kontağı açtığımda dijital göstergenin geri saymasını bekliyorum..
Ama kumandadan çalıştırdığımda o direk çalıştırıyo.
Marş motoruna zarar veriyo.
Vitesteyse sadece ışıklar yanıyo..
Kumanda cebinizdeyken yerden bişey almaya diye eğildiğinizde yanlışlıkla düğmeye basabiliyosunuz..
Benim gibi motorunuz iş yerinin önündeyse sigara içmeye çıktığınızda 15 dk dır çalışan bir motor görebilirsiniz:mrgreen:

erimozel
24 Nisan 2011, 15:03
Birşey sormak istiyorum, bu uzaktan çalıştırma özelliğinin amacı nedir? Yani motorun üstünde oturmayınca çalıştırıp ne yapılabilir? Uzaktan sesini dinlemek hoşunuza mı gidiyor :silent:

yoyo74
24 Nisan 2011, 15:06
Eski motorum keeway SL150 de vardı bu özellik.. motor boşta ise çalışıyordu... ama çabuk bozulan ve gereksiz bir özellik....

takendy
24 Nisan 2011, 15:06
Birşey sormak istiyorum, bu uzaktan çalıştırma özelliğinin amacı nedir? Yani motorun üstünde oturmayınca çalıştırıp ne yapılabilir? Uzaktan sesini dinlemek hoşunuza mı gidiyor :silent:

:cherry::cat:

oldukça gereksiz bir hadise

chopperrider
24 Nisan 2011, 16:40

şöyle bi amacı ve önemi var. ben çok düşmanı olan bi adamım :queen: motoruma bomba konduysa uzaktan çalıştırıp patlatmak istiyorum :queen: :queen: :queen:

< iLk@yy >
24 Nisan 2011, 17:48
yok o sorun olmaz zaten müşür var ya vitesteyse ve debriyaj çekili değilse çalışmıyo alet

ulem olaki çalıştı işte ne karıştırıyorsun orasını bizde biliyoruz :mrgreen: