PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karakolda ayna var,Motosiklette niye ayna yok!

RamonRojo
23 Nisan 2011, 11:05
Çok merak ediyorum ayna kullanmayan arkadaşların arkaya bakacam diye boyunları kopmuyor mu?Yoksa rasgele makasa filan mı giriyorlar.Şahsen motosiklet kullanıken 50 km'lik yolda aynalara aşağı yukarı 100'er kere bakıyorum.Bi ara arkama bakmaya kalktım nası oluyomuş diye boynum tutuldu.

Re!S*33
23 Nisan 2011, 11:14
bi süre sonra alışıyosun..:mrgreen:

RunemagicK
23 Nisan 2011, 11:56
onlarında motosikleti var, bizimde
ineklerinde beyni var, bizimde.
ama ünlü halk ozanı ceza ne demiş:)

http://www.1resimler.com/data/media/1337/ceza-fark-var.jpg

ozaktasi
23 Nisan 2011, 11:57
Aynasızlar çirkindir,,yavandır,,kötüdür,,riski yüksektir..Aynalı olması şart,yoksa riske girersin..

ShowDown
23 Nisan 2011, 12:11
Aynasız motor,kulaksız köpeğe benziyor çok tipsiz...Üstüne bir de aşırı tehlikeli bişey.Tamam sürekli 300 le gidiyorsan belki hiç geri bakmana gerek kalmayabilir,ama ybr ci arkadaşların böyle bir imkanı olduğunu da sanmıyorum.Ha belki aralardan geçerken avantaj sağlayabilir...

Nfs
23 Nisan 2011, 12:16
Ayna varken bile yetersiz bir araç; motorsiklette hafif ileri geri bakılarak kontrol ediliyor.Kör nokta,arkada çapraz da seyir eden araçlar.Aynasız neye güveniliyorsa bizede sölesinler bizde bilelim. Bilinç artmalı arkadaşlar! kontrol amaçlı dönmek seyir halindeyken aşırı riskli ki bunun boyun ağrısı vs cabası.Ayna olmadan da vizeden geçirmeyi başaranları onlarıda geçiren Tüvtürk uzmanları varsa şayet tebriklerimi borç bilirim....

asm
23 Nisan 2011, 12:18
Motorunun aynalarını sökenler, aynaların motora yakışmadığını düşünüyor.

Aynasız da motoru rahat kullandıklarını iddia ediyorlar hatta.

Umarım artık yakışıklı mıyım diye aynaya bakmak zorunda kalmazlar ayna olmamasından sebep bir kaza yaşadıklarında!

Motorundan ayna söken adam her türlü kuralsızlığa da açıktır bence trafikte.

Acil112
23 Nisan 2011, 12:59
arkadaşlar bn yakında ilk motorumu alacagım 0 alacam ve yasım 17

bi süre sonra alışıyosun..:mrgreen:

Vayy Motor alınmış, aynalar sökülmüş, başı çevirip arkaya bakmaya alışılmış:bounce::bounce:

mınçıka_35
23 Nisan 2011, 14:39
Aynasız motor çok çrkin gözüküyor kanımca:) Ayrıca aynasız motor kullananların ağzında genellikle sigara oluyor.Sabah ekmek almaya giderken gördüğüm scooterlı adamın profili;hava parçalı bulutlu olmasına rağmen işportadan 15 liraya alındığı belli olan rayban güneş gözlüğü,aynasız kel bir scooter ve ağızda emanet duran uzun kamyoncu sigarası.Kask vs. yok...Abim kendince şekil yapmış:cherry:

c3nk
23 Nisan 2011, 15:19
bence aynasız motorcu apaçidir arkadaş, kendi güvenliğini çevredekilerin güvenliğini hiçe sayarak sırf artistlik(kime göre?) olsun die aynaları çıkarandan motorcu olmaz.

i.canver
23 Nisan 2011, 15:25
Ayvalıkta bu oran fazla, neden aynaları söküyorsun dediğimde şeklini bozuyor beya motorun diye cevap alıyorum. Arkanı nasıl görüyorsun diyorum kafamı çeviriyorum diyor. Kask mevzusuna gelmiyorum bile yarısı takıyodur belki.

immortalboss
23 Nisan 2011, 19:32
Aynı sorundan bende bahsettim arkadaşıma aldığım cevap aynasız olunca havada gidiyormuş gibi oluyormuş.:P Bisiklete binince bile ayna arayan biri olarak aynaya alışmışım ve hiç bir zaman sorun teşkil etmedi.Görsellik derseniz aynasız motosiklet yada aynasız araba.:) Benim için aynı şeyi ifade eder.

sedici
23 Nisan 2011, 19:57
valla benim sol ayna kırıldı bir iki kez çıktım aynasız acayip zor oluyo hele ki aynalardan trafiği okumaya alışmış biri için... hayata küstüm resmen

sezginkalkan
23 Nisan 2011, 19:58
Ayvalıkta bu oran fazla, neden aynaları söküyorsun dediğimde şeklini bozuyor beya motorun diye cevap alıyorum. Arkanı nasıl görüyorsun diyorum kafamı çeviriyorum diyor. Kask mevzusuna gelmiyorum bile yarısı takıyodur belki.

:queen::queen::queen::queen: bu söylediklerini gözümde canlandırıyorumda, ''motorun şeklini bozuyo beyaa'' :D aklıma Eyvah Eyvah gelio :D:queen:

Bozkurt74
23 Nisan 2011, 23:20
Aynasız motor,kulaksız köpeğe benziyor çok tipsiz...Üstüne bir de aşırı tehlikeli bişey.Tamam sürekli 300 le gidiyorsan belki hiç geri bakmana gerek kalmayabilir,ama ybr ci arkadaşların böyle bir imkanı olduğunu da sanmıyorum.Ha belki aralardan geçerken avantaj sağlayabilir...

Gerçekten ya aynasız motosiklet ne kadar çirkin duruyor öyle iii....
Hem çok tehlikeli,aman diyim ha genç arkadaşlar,kendinizi düşünmüyorsanız yakınlarınızı düşünün :salut:.Onların üzülmesini istemiyorsak kurallara uymak için gayret gösterelim :wiinkk:.

Blackeagletr
23 Nisan 2011, 23:52
Gerçekten nasıl kullanıyorlar aynasız anlayamadım. Kafada 1.5 kg lık kaskla kafanı nasıl arkaya döndürüp bakabiliyorsun arkadaş ? Bu arada trafik akıyor nasıl görüyorsun önünü ?

:queen::queen::queen::queen: bu söylediklerini gözümde canlandırıyorumda, ''motorun şeklini bozuyo beyaa'' :D aklıma Eyvah Eyvah gelio :D:queen:

Aynen usta benimde aklıma direk eyvah eyvah geldi tutamadım kendimi gülme krizine girdim :queen: