PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Alıcam? Kymco XCITING 250 i & Yamaha X-City 250

Sayfa : [1] 2

Bloodie
23 Nisan 2011, 00:24
Selamlar arkadaşlar,

kawasaki ninja'dan vites yüzünden bana zorluk çıkarıcağını düşündüğüm için vazgeçmiş bulunmaktayım, daha pratik performans olarakta beni üzmeyecek görünüşü güzel bir scooter almak istiyorum sizlerin yardımıyla..

X-City 250
Fiyatı : 9210 TL

http://www.bradfordmotorcycles.co.uk/uploads/product_photos/2009_X_City_250_1_478_large_0b4jfm1w.jpg
http://www.scooter-station.com/ttesimages/scooters/Yamaha_X-City_250_st2pz.jpg

Kymco Xciting 250i
Fiyatı : 8.312 TL
http://fe9686.myweb.hinet.net/Kymko_Xciting_250.jpg
http://www.kymco.com.tr/html/urunler/galeri/exciting/1.jpg

SeMpaTuRk77
23 Nisan 2011, 00:27
yamaha ilk tercihin olsun derim ! konfor güzel şey :D

Alkolica
23 Nisan 2011, 00:28
yamaha x-max'i de bi incele bence sürüşü mercedes kadar konforlu,özellikle yakından görmenide tavsiye ederim.

F54
23 Nisan 2011, 00:32
aprilla da eklesen iyi olur bence scarabeo 200 cc fakat hem ekonomik az yaktığı söyleniyor forumda onun topiğini de takip ediyorum hakkında yazılanların yabana atılacak yanı yok bence hemde kibar bi motor a benziyor

Bloodie
23 Nisan 2011, 10:10
yamaha x-max'i de bi incele bence sürüşü mercedes kadar konforlu,özellikle yakından görmenide tavsiye ederim.

Öncelikle yorumun için teşekkür ederim.Onada baktım fakat fiyatı biraz tuzlu ve görüntüsü kötü gibi geldi bana..

aprilla da eklesen iyi olur bence scarabeo 200 cc fakat hem ekonomik az yaktığı söyleniyor forumda onun topiğini de takip ediyorum hakkında yazılanların yabana atılacak yanı yok bence hemde kibar bi motor a benziyor

Öncelikle yorumun için teşekkür ederim.Fakat almışken büyük birşey olsun istiyorum küçük gibi geldi bana :P

acun0
23 Nisan 2011, 10:25
sym gts 250 ye bakmayı unutma
arka firene basınca kombine firen sitemi ile ön firenide bir miktar sıkarak en güvenli duruşu sağlar. seramik silindiri ile 23 hp lik bir güce sahiptir. dayanıklı ve sorunsuzdur.

Bloodie
23 Nisan 2011, 10:33
sym gts 250 ye bakmayı unutma
arka firene basınca kombine firen sitemi ile ön firenide bir miktar sıkarak en güvenli duruşu sağlar. seramik silindiri ile 23 hp lik bir güce sahiptir. dayanıklı ve sorunsuzdur.

Yorumun için teşekkürler gerçekten bunuda seçeneklerime eklemeliyim görüntüsü itibari ile oturaklı bi scooter

mustf
23 Nisan 2011, 11:35
Scooteri yıllarca kullanmış biri olarak asla motor alacak birine tavsiye etmem. Hangisi olursa olsun, scooterler kısa mesafe şehir içi, asfalt üzeri kullanımına uygun motorlardır. En güvenli scooter bile vitesli motora göre çok tehlikelidir. En azından bunu kendi tecrübemle ifade ediyorum.

Vitesli motorda korkacak birşey yok arkadaşım. Bir haftada alışırsın. Kullanımı scooterden kat kat güvenli ve keyiflidir. Ayrıca söylediğin motorlar çok para. Araba kadar benzin yakıyor bunlar. Bir arkadaşım sym 200 aldı yeni. Satarken enjeksiyonlu az yakar filan derler ya hikayedir. Km de 200 ün üzerinde yakıt sarfiyatını yeni ölçtük ve arkadaş şok oldu.

Benim scootere göre haftalık benzinden karım 10 lira. Bir de senin düşündüğün motorlarla bunu hesaplaman lazım. İyice düşünmek gerekir. Çünkü söz konusu motorları aldın mı elinde kalır kolay kolay da satamazsın.

Scooter kuryelik ve kısa mesafe için idealdir. Ama şahsen kullanacaksan vitesli al derim. Benim fikrim bu...

AmonRA34
23 Nisan 2011, 12:05
Bilen bilmeyen sallamış kafadan yine.Scooterların çok yaktığını nerden çıkardınız?Benim xciting250i 100 km'de 3.2 litre benzin yakıyo.Ayrıca kombine fren sistemi xciting'de var.Mükemmel bir frenleme sistemi.Arka tekerlek kolay kolay kitleme yapmıyo.Scooterlar güvenli değil gibisinden şeyler yazılmış ama bence xciting son derece güvenli bir motor.Virajlara yatışı , dengesi , kalın tekerlekleri ile son derece güvenli bir motor.Otomatik vites olması , geniş ve rahat selesi , yola oturan dengeli bir motor olması nedeniyle xciting tam bir konfor makinası.Şu an Türkiye de en çok satan 250cc maxiscooter.Kesinlikle sorun çıkarmaz , yolda bırakmaz.Ben 1 senedir kullanıyorum.Resmen canına okuyorum motorun.Tüm gün dinlendirmeden yol yapıyorum.Daha tık demedi.Kymco japonlardan bile sağlam motor yapıyo.Xcity pek tutulmadı nedense.Hiç kullananı görmüyoruz.Xmax fanatikleri oldukça fazla ama o fanatiklikte geçmişte kaldı.Şimdiki yüksek fiyat politikası nedeniyle hiç satamıyo.Hem eski kasalarında kronik problemler var.Xciting'i kesinlikle tavsiye ederim.Pişman olmazsın.

Bloodie
23 Nisan 2011, 12:35
İkinizede yorumları için teşekkür ederim.Şu an kafamda,

Kymco Xciting 250i
Yamaha X-max 250
Sym GTS 250 i EVO

var bakalım fiyat olarak uygun olanı alabilirim herhalde fakat yakıt tüketim bilgilerine ulaşamadım bunların nereden ulaşabilirim?

mustf
23 Nisan 2011, 12:39
Bilen bilmeyen sallamış kafadan yine.Scooterların çok yaktığını nerden çıkardınız?Benim xciting250i 100 km'de 3.2 litre benzin yakıyo.Ayrıca kombine fren sistemi xciting'de var.Mükemmel bir frenleme sistemi.Arka tekerlek kolay kolay kitleme yapmıyo.Scooterlar güvenli değil gibisinden şeyler yazılmış ama bence xciting son derece güvenli bir motor.Virajlara yatışı , dengesi , kalın tekerlekleri ile son derece güvenli bir motor.Otomatik vites olması , geniş ve rahat selesi , yola oturan dengeli bir motor olması nedeniyle xciting tam bir konfor makinası.Şu an Türkiye de en çok satan 250cc maxiscooter.Kesinlikle sorun çıkarmaz , yolda bırakmaz.Ben 1 senedir kullanıyorum.Resmen canına okuyorum motorun.Tüm gün dinlendirmeden yol yapıyorum.Daha tık demedi.Kymco japonlardan bile sağlam motor yapıyo.Xcity pek tutulmadı nedense.Hiç kullananı görmüyoruz.Xmax fanatikleri oldukça fazla ama o fanatiklikte geçmişte kaldı.Şimdiki yüksek fiyat politikası nedeniyle hiç satamıyo.Hem eski kasalarında kronik problemler var.Xciting'i kesinlikle tavsiye ederim.Pişman olmazsın.
Ya hesap yapmayı bilmiyor veya yalan söylüyorsun! O motor senin dediğinin en az iki katı yakıyor. Bunları övmekte menfaatiniz nedir anlamıyorum. Böyle deyipte elinde kalan maxi yi kakalamaya çalışanları da gördükte ondan soruyorum. Vay be! 250 lik scooter innovadan az yakıyor demek ki:queen:

xburakx
23 Nisan 2011, 12:49
mustafa az yakmıyor arkadaşım scooter
ama 250cc başka bir motora bak ybr twinster ne fark var
bir defa ışıklarda gs500 denk geldi konuşduk 140 yakıyormuş
insanımıza rahatsızlık veriyorz nedense scooterla
vitesliyede bindik scooterada hepsinin artı eksileri var
kişinin kendisini kalmış ben scooter almasını isterim
xmax diğerlerine göre performanslı ama benzini 100kmde 4lt yakıyor
enjeksiyonlu xmaxlar biraz daha az yakıyor ama içlerinede en çok yakan yamaha
bloodie xciting geniş başını agrıtmaz araba aralarından pek fazla geçmez
sym kullanmadım kimilerne göre sym xcitingde daha kaliteli deniyor cüsseler hemen hemen aynı
xcity daha dar araç aralarında fark anlarsın tekerlekleri büyük virajlarda azda olsa + kılar
performansı çok iyi xciting ve sym göre çok az farkla benzin yakıyor
ben az çok yazdım sen beklentilerine göre belirleyeceksin artık

AmonRA34
23 Nisan 2011, 13:26
İkinizede yorumları için teşekkür ederim.Şu an kafamda,

Kymco Xciting 250i
Yamaha X-max 250
Sym GTS 250 i EVO

var bakalım fiyat olarak uygun olanı alabilirim herhalde fakat yakıt tüketim bilgilerine ulaşamadım bunların nereden ulaşabilirim?

Hepsinin yakıt tüketimi ortalama 100 km'de 3.5 litreyi geçmez.250cc tek silindir motorun yakacağı bellidir.Zorlasan 4 litre yaktıramazsın.

Ya hesap yapmayı bilmiyor veya yalan söylüyorsun! O motor senin dediğinin en az iki katı yakıyor. Bunları övmekte menfaatiniz nedir anlamıyorum. Böyle deyipte elinde kalan maxi yi kakalamaya çalışanları da gördükte ondan soruyorum. Vay be! 250 lik scooter innovadan az yakıyor demek ki:queen:

Türkiye'ye ilk gelen xcitingler karbüratörlüydü ama şimdikiler enjeksiyonlu.O yüzden az yakıyolar.Sen kulaktan dolma bilgilerle kafadan sallayıp insanları yanıltıyosun.Mademki çok biliyosun ispatlarsam innovanın anahtarını verecek misin?Eğer sen haklı çıkarsan ben de sana xcitingin anahtarını veririm.1 senedir kullandığım 11 bin km yaptığım motoru benden iyi mi tanıyacaksın.Saçma saçma konuşma.Yiyosa gel iddiaya girelim.

sym kullanmadım kimilerne göre sym xcitingde daha kaliteli deniyor cüsseler hemen hemen aynı
xcity daha dar araç aralarında fark anlarsın tekerlekleri büyük virajlarda azda olsa + kılar

Artık bütün maxiscooterlar enjeksiyonlu.AB yasaları çerçevesinde karbüratörlü motor üretilmiyo.Eskiden di o çok yakan scooterlar.

acun0
23 Nisan 2011, 13:34
sym gts 250 yakıt. her türlü şartlar altında 1 lt ile 23 km dir.

Bloodie
23 Nisan 2011, 14:08

Teşekkürler verdiğin bilgiler için dostum

sym gts 250 yakıt. her türlü şartlar altında 1 lt ile 23 km dir.

Teşekkürler :)

Hepsinin yakıt tüketimi ortalama 100 km'de 3.5 litreyi geçmez.250cc tek silindir motorun yakacağı bellidir.Zorlasan 4 litre yaktıramazsın.

Türkiye'ye ilk gelen xcitingler karbüratörlüydü ama şimdikiler enjeksiyonlu.O yüzden az yakıyolar.Sen kulaktan dolma bilgilerle kafadan sallayıp insanları yanıltıyosun.Mademki çok biliyosun ispatlarsam innovanın anahtarını verecek misin?Eğer sen haklı çıkarsan ben de sana xcitingin anahtarını veririm.1 senedir kullandığım 11 bin km yaptığım motoru benden iyi mi tanıyacaksın.Saçma saçma konuşma.Yiyosa gel iddiaya girelim.

Artık bütün maxiscooterlar enjeksiyonlu.AB yasaları çerçevesinde karbüratörlü motor üretilmiyo.Eskiden di o çok yakan scooterlar.

Sanırım kymco alacağım veya xmax :)

mustf
23 Nisan 2011, 19:41
Amonra; İnsanları kandırmaya çalışmanın yerini arıyorsan adliye arkasına git!!!

Burası yeri değil!

Senin söylediklerinin tümü palavra! Burada yanıltıcı olma. Doğruları konuş. Tamam elinde maxxi scooter patlaması yaşamışsın ama geri dönüşü yok. O motoru alan satamaz. Bağrına basacaksın. Biz burada boşuna bas bas bağırmıyoruz scooter almayın diye!

Lütfen komik olma burada.

tamyak
23 Nisan 2011, 20:14
Bahsettiğiniz scooter ları mümkünse gidin görün , oturun üzerine içinize hangisi sindiyse onu alın..Sonuçta hepsi işinizi görür pişman etmez sizi...

Nfs
23 Nisan 2011, 20:21
250 cc'lik maxi scooterin fazla sert kullanmadan şehir içi kullanımı taş çatlasıın 100 km'de 4 litredir.Daha fazla yakan,yakmayı başarabilen 100 km'de 5 litreden fazla yakan (enjeksiyonlu modeller için söylüyorum) Tavsiyem motorlarını atabilirler veya satabilirler.Herkez yüzde 95 şehirde yaşıyor ve bu sözü geçen scooterlar Şehir içinde 125 cc lik kardeşlerine nazaran daha heybetli ve kısa şehirdışı mesafelerinde oldukça tatmin edicidir.Sayın Bloodie kullanım amacını yazmadığın için yapılan yorumlarrın birçoğu boşuna olduğunun kanaatindeyim.. Bu 250'likleri test edemesen bile sahip olanları bul ve sor.Handikapları vs nelerdir?? Ha dersen ki ben vitesli istiyorum,çat çat vites atarım orası ayrı; Artı karabalarda bile Dsg şanzıman,trüptronik gibi şanzımanalrın satışı tavan yapmışlen vitesli ve otomatik vites dövüşü yapmanın gerekli olduğunu düşünmüyorum.Sonuç olarak tek tek yakından incele satıcılarına sor...

twona
23 Nisan 2011, 21:03
Scooteri yıllarca kullanmış biri olarak asla motor alacak birine tavsiye etmem. Hangisi olursa olsun, scooterler kısa mesafe şehir içi, asfalt üzeri kullanımına uygun motorlardır. En güvenli scooter bile vitesli motora göre çok tehlikelidir. En azından bunu kendi tecrübemle ifade ediyorum.

Vitesli motorda korkacak birşey yok arkadaşım. Bir haftada alışırsın. Kullanımı scooterden kat kat güvenli ve keyiflidir. Ayrıca söylediğin motorlar çok para. Araba kadar benzin yakıyor bunlar. Bir arkadaşım sym 200 aldı yeni. Satarken enjeksiyonlu az yakar filan derler ya hikayedir. Km de 200 ün üzerinde yakıt sarfiyatını yeni ölçtük ve arkadaş şok oldu.

Benim scootere göre haftalık benzinden karım 10 lira. Bir de senin düşündüğün motorlarla bunu hesaplaman lazım. İyice düşünmek gerekir. Çünkü söz konusu motorları aldın mı elinde kalır kolay kolay da satamazsın.

Scooter kuryelik ve kısa mesafe için idealdir. Ama şahsen kullanacaksan vitesli al derim. Benim fikrim bu...

hayatımda duyduğum en cahilce yorum, başkada birşey demiyorum:farao:

mosfet
23 Nisan 2011, 21:06
scooter dan pek anlamam genelde vitesli kullandım ama internette denk geldim amcama bakıyoduk suzuki burgman 200 var fiyatı biraz daha pahallı heralde ama görüntüsü ii malzeme kalitesi oldukça yüksek su soğutmalı enjeksiyonlu tek silindirli 18,5 hp motor gücü değerlendirmeye almanızı tavsiye ederim.

AmonRA34
24 Nisan 2011, 12:42
Amonra; İnsanları kandırmaya çalışmanın yerini arıyorsan adliye arkasına git!!!

Burası yeri değil!

Senin söylediklerinin tümü palavra! Burada yanıltıcı olma. Doğruları konuş. Tamam elinde maxxi scooter patlaması yaşamışsın ama geri dönüşü yok. O motoru alan satamaz. Bağrına basacaksın. Biz burada boşuna bas bas bağırmıyoruz scooter almayın diye!

Lütfen komik olma burada.

Seni varya adliye arkasına değil sokak arasına alırım kim yalan söylüyomuş gösteririm.Sen kime yalancı diyosun.Hondanın 10 sene önceki teknolojisi olan innova kullanıyosun burda bilmişlik taslıyosun.Honda yıllardır millete innova kakalamaya uğraşırken kymco 10 çeşit motor piyasaya sürdü.Taiwan en iyi bilgisayar parçaları üreticisi , teknoloji üssü bir ülke.Japonlardan bile sağlam motor üretiyolar.Şu an kullandığım xciting250i Türkiye de en çok satılan maxiscooter.Piyasası sağlam.1 yaşındaki motorumun garantisi devam ediyo.Periyodik bakımlar serviste yapılmış ve kaşe vurulmuş.Bu motor niye benim elimde kalsın.İlanımı bugün koysam yarın satarım motoru.Scooterdan anlayan gider bu işin ustası olan kymcodan alır motorunu.Senin gibi cahiller de hondanın eski teknolojilerini kullanmaya devam eder.

Scooter tehlikeli diyenler bunu nerden çıkarıyo anlamıyorum.1 senedir kullanıyorum ama bir kere bile tehlike yaşamadım.Otobana da çıktım , mahalle arasında da gezdim.Daha önce cbf250 , gt250r kullandım.2-3 sefer ani fren yapıp arka tekeri kitlemiştim , tehlike atlatmıştım.Ama xciting250'de CBS fren sistemi var.Şimdiye kadar arka tekeri hiç kitlemedim.

mustf
24 Nisan 2011, 12:55
Önce terbiyeli olmayı öğren. Birşeyi tartışırken fikir ifade et. Yaşın kaç senin?

Evet yalan söylüyorsun derken, sözkonusu motorlardan "enjektörlü " filan palavralarından çevremde var. Arkadaşım 2011 modelini aldı bunlardan ve 20 kuruşun üzerinde yakıyor. Önceki mesajlarda da doğrusu yazılmış zaten. 1 litre benzine 20 km civarı gider. Arabaya yakın benzin yakar. Çevremde bu motorları alıp elinde kalan çok insan var. Değerinin yarı fiyatına bile satamıyor adamlar.

Fakat sende bir motor satıcısı havası sezdim bilmem yanılıyor muyum?

Her ne olursa olsun hakaret etmek yakışmaz. Ben sana yalan derken burada bilinen hadiseyi ifade ettim sadece. Bugün benzin 4, 2 iken 10 kuruş yakan bırak maxi yi hiçbir küçük motor bile yok. Ama bir tutturmuşlar 10 kuruş lafı gidiyor. Git motor satanların motorları hep 10 kuruş yakıyor:queen:. Scooteri bende kullandım. Bir kere motorun mekaniği bütünüyle güvensiz. Hafif yamuldun mu kurtuluşu yok. Kaydın mı düşersin. Fakat klasik motosiklette scooterle düştüğün konumlarda istifini bile bozmazsın. Kayar yamulur yoluna gider motosiklet. Scooterde dengeyi kaybettin mi yerdesin. Yalan değil ki gerçektir bu.

AmonRA34
24 Nisan 2011, 13:17
Önce terbiyeli olmayı öğren. Birşeyi tartışırken fikir ifade et. Yaşın kaç senin?

Evet yalan söylüyorsun derken, sözkonusu motorlardan "enjektörlü " filan palavralarından çevremde var. Arkadaşım 2011 modelini aldı bunlardan ve 20 kuruşun üzerinde yakıyor. Önceki mesajlarda da doğrusu yazılmış zaten. 1 litre benzine 20 km civarı gider. Arabaya yakın benzin yakar. Çevremde bu motorları alıp elinde kalan çok insan var. Değerinin yarı fiyatına bile satamıyor adamlar.

Fakat sende bir motor satıcısı havası sezdim bilmem yanılıyor muyum?

Her ne olursa olsun hakaret etmek yakışmaz. Ben sana yalan derken burada bilinen hadiseyi ifade ettim sadece. Bugün benzin 4, 2 iken 10 kuruş yakan bırak maxi yi hiçbir küçük motor bile yok. Ama bir tutturmuşlar 10 kuruş lafı gidiyor. Git motor satanların motorları hep 10 kuruş yakıyor:queen:. Scooteri bende kullandım. Bir kere motorun mekaniği bütünüyle güvensiz. Hafif yamuldun mu kurtuluşu yok. Kaydın mı düşersin. Fakat klasik motosiklette scooterle düştüğün konumlarda istifini bile bozmazsın. Kayar yamulur yoluna gider motosiklet. Scooterde dengeyi kaybettin mi yerdesin. Yalan değil ki gerçektir bu.

Arkadaşın 2011 ne aldı?Kymco mu aldı?Ne marka aldı?Yaz bakalım şuraya.

mondiko
24 Nisan 2011, 13:27
Seni varya adliye arkasına değil sokak arasına alırım kim yalan söylüyomuş gösteririm.Sen kime yalancı diyosun.Hondanın 10 sene önceki teknolojisi olan innova kullanıyosun burda bilmişlik taslıyosun.Honda yıllardır millete innova kakalamaya uğraşırken kymco 10 çeşit motor piyasaya sürdü.Taiwan en iyi bilgisayar parçaları üreticisi , teknoloji üssü bir ülke.Japonlardan bile sağlam motor üretiyolar.Şu an kullandığım xciting250i Türkiye de en çok satılan maxiscooter.Piyasası sağlam.1 yaşındaki motorumun garantisi devam ediyo.Periyodik bakımlar serviste yapılmış ve kaşe vurulmuş.Bu motor niye benim elimde kalsın.İlanımı bugün koysam yarın satarım motoru.Scooterdan anlayan gider bu işin ustası olan kymcodan alır motorunu.Senin gibi cahiller de hondanın eski teknolojilerini kullanmaya devam eder.

Scooter tehlikeli diyenler bunu nerden çıkarıyo anlamıyorum.1 senedir kullanıyorum ama bir kere bile tehlike yaşamadım.Otobana da çıktım , mahalle arasında da gezdim.Daha önce cbf250 , gt250r kullandım.2-3 sefer ani fren yapıp arka tekeri kitlemiştim , tehlike atlatmıştım.Ama xciting250'de CBS fren sistemi var.Şimdiye kadar arka tekeri hiç kitlemedim.

AmonRa'nın yorumuna katılıyorum. Ben kymco hiç kullanmadım ama inceledim. Gayet kaliteli buldum. Scooter motorların ayrı bir havası vardır. Kullanan bilir. :cat:

AmonRA34
24 Nisan 2011, 13:45
100 km'de 3.2 litre benzin yakıyoruz diyoruz yalancı oluyoruz.Ben ne motosiklet satıcısıyım ne de motorum satılık.Neden yalan söylüyeyim.İlle fotoğraflarla ispatlamamız mı gerekiyo?

mustf
24 Nisan 2011, 18:58
Sym 200 joyride aldı, enjeksiyonlu falan filan... 20 kuruş üstü yakıyor...

AmonRA34
24 Nisan 2011, 19:14
Sym 200 joyride aldı, enjeksiyonlu falan filan... 20 kuruş üstü yakıyor...

20 kuruş üstü yakıyosa 100 km'de 4.8 litreden fazla yakıyo demektir.O arkadaşına söyle hemen o motoru iade etsin ya da servise sokup iyice bi baktırsın neden bu kadar çok yakıyo.Belki kış şartları veya motorun yeni olmasındandır diyicem ama bu kadar tüketim çok fazla.200cc bir motor mümkün değil bu kadar yaksın.Millet bmw'nin 650'liliğiyle 3.5 litre tüketimi yakalıyo.

Bir de tek bir motora bakıp da scooterlar çok yakıyo diye kesin yargıda bulunma.Ayrıca karşındaki insana yalancı deme.Belki o motorun bir arızası vardır.Belki sana arkadaşın enjeksiyonlu dedi gitti karbüratörlü aldı.Kendi motorun değil ki bilesin.Arkadaşının yalancısısın.Bi de kalkmışsın bana yalancı diyosun.Hayatında bi tane scooterla karşılaşmışsın.O da arkadaşının scooterı.Belki tüketimini ölçmeyi beceremedi.Bi de bizi yalancı çıkarıyosun.Ben her ölçümümü depoyu doldurarak yapıyorum.Ama bazıları depoyu doldurup 100 km gidiyo.Sonra bi daha depoyu dolduruyo 10 TL'lik benzin alıyo.O kadar az benzin alınca zaten benzinin bi kısmı pompada kalıyo ve yanlış tüketim hesapları çıkıyo ortaya.En sağlıklısı depoyu doldurup ölçmek.

mustf
24 Nisan 2011, 19:22
Ne diyeyim bilmem ki:queen: Maxi scoterleri ve scoter sınıfını yasaklamalı bence. Yıllarca kullandım ben öyle kulaktan dolma filan değil. Elinde kaldı amon üzgünüm satamazsın da onu:queen: Son cevabım; Kurtul ondan hurdaya ayır gerekirse, güvenli bir vitesli al.

Not; Ya kardeş ne iş düne kadar hondayı yamahaya karşı savunurdun sen. Şimdi hondayı yerlere vuruyorsun. Honda bugün bmw nin bile önüne çıkmış bir marka böyle saçmalamak doğru değil bence. The end...

AmonRA34
24 Nisan 2011, 22:24
Ne diyeyim bilmem ki:queen: Maxi scoterleri ve scoter sınıfını yasaklamalı bence. Yıllarca kullandım ben öyle kulaktan dolma filan değil. Elinde kaldı amon üzgünüm satamazsın da onu:queen: Son cevabım; Kurtul ondan hurdaya ayır gerekirse, güvenli bir vitesli al.

Not; Ya kardeş ne iş düne kadar hondayı yamahaya karşı savunurdun sen. Şimdi hondayı yerlere vuruyorsun. Honda bugün bmw nin bile önüne çıkmış bir marka böyle saçmalamak doğru değil bence. The end...

Yazık sana ne diyim.Sen bugüne kadar scooter görmüşsün , maxiscooter nedir bilmiyosun.Kendine güvenli bir vitesli al diyosun.Bu benim 4 ncü motorun.Diğer 3'ü vitesliydi.Arka frene basmaya korkuyodum.Arka tekeri kitleyip yanımda gördüğüm çok olmuştur.Hatta bi keresinde CBF150 ile su birikintisinde arka frene basmamla yere düşmem bir olmuştu.Şimdi ıslak zeminde dahi xcitingle içim rahat bi şekilde frene asılabiliyorum.Virajlara çok güzel yatıyorum.Kalın lastiklerle yola çok daha iyi tutunuyorum.Ama senin kas kafa almazki.Kulaktan dolma bilgilerle scooterlar çok yakar , güvenli değildir diye tutturmuşsun.Benim xcitingin motoru Euro3 normlarına uygun üretilmiş.Ne demek olduğunu biliyomusun?Az yakıt tüketimi ve az karbondioksit salınımı demek.Bilmediğin şeyi araştır.Hondayı yamahayı yemişim ya.Onları övecekmişim.Yamaha xmax sahipleri elektrik arızalarıyla boğuşurken ben 100 bin km keyfi sürülecek motora biniyorum.Millet burgmanın varyatör sorunlarıyla boğuşurken ben sıfır titreşimli birmotor kullanıyorum.Kymconun sloganı : "100 bin km keyfini sürün".Bugüne kadar da arıza çıkaran , yolda bırakan kymco duymadık , görmedik.Xcitingin tipine herkes hayran.Yolda giderken kaç kişi yanıma yanaşıp kaç para olduğunu soruyo.Hiç tanımadığım insanlar çok güzel motorun var diyo.Sen kalkmışsın elinde kaldı o motor satamazsın diyosun.Cahilliğin doruk noktasındasın.Sen git hondanın 10 sene öncesinin teknolojisiyle üretip insanlara kakaladığı innovaya binmeye devam et.Yeniliklere gözün kapat.Asıl senin elinde kalmış o motor.

Al benden de The End....

ToLGaV
24 Nisan 2011, 22:36
mrb arkadaşlar bursadan tolga ben

çok araştırdım ve scooter olarak kycmko almaya karar verdim ama

250cc
300cc
500cc

hangisini alacağım bir türlü son kararı veremiyorum:)satıcı haliyle 500cc tavsiye ediyor ama Amonra kardeşim sen bu konuda bilgilisin hangisi sence doğru karar olurdu?

AmonRA34
24 Nisan 2011, 23:04
mrb arkadaşlar bursadan tolga ben

çok araştırdım ve scooter olarak kycmko almaya karar verdim ama

250cc
300cc
500cc

hangisini alacağım bir türlü son kararı veremiyorum:)satıcı haliyle 500cc tavsiye ediyor ama Amonra kardeşim sen bu konuda bilgilisin hangisi sence doğru karar olurdu?

Öncelikle kymco markasında karar kılman çok isabetli olmuş.Maxiscooter konusunda italyanlar (Piaggio , gilera...vs) , sym ve kymco Türkiyede en çok satış rakamlarını yakalayan firmalar.Ama en güzeli kymco.Çünkü italyanların hem fiyatları hem de bakım masrafları yüksek hem de servis konusu çok sıkıntılı.Sym markası da kymco kadar yaygın değil.Piyasası en sağlam olan içlerinde kymco markasıdır.

Daha önce motosiklet tecrüben var mı?Motosikleti ne amaçla kullanacaksın?250cc,300cc veya 500cc konusu tamamen sana kalmış.Sadece uzun yol yaparım ve acelem var dersen 500cc ideal olur.Ama bana sorarsan 250cc de gayet yeterli.İki kişi bile düz yolda rahat 130'u görürsün.Xciting 250 ile 2.500 km'lik yolculuğa çıkıp günde 800 km yol yapanlar var.Çok hız meraklısı değilsen 250cc al derim.Bu benzin pahalılığında doya doya gezersin yakıt tüketimi açısından yüzünü güldürür.Aslında downtown300 arada kalarak hem yakıt tüketimi hem de hız olarak ideal gibi görünse de fiyat olarak aradaki farka değer mi iyi düşünmek lazım.Çünkü 250cc üstüne çıkınca vergilerden dolayı fiyatlar bi hayli yükseliyo.Birde downtown da ayak uzatma olmaması benim için eksi bir durum.Xcitingde ayaklarımı uzatmak çok hoş oluyo.Çok uzun süre kullandığımda dizlerimin aynı pozisyonda kalması ağrıya sebep oluyo.Ama xcitingde ayaklarını ister uzat , ister topla.10 saat aralıksız gezsem rahatsız olmam.Birde bildiğim kadarıyla downtownda cbs fren sistemi yok.Ama xciting250'de var.Bu fren sistemi çok faydalı bence.İnsana çok güven veriyo.Sonuç olarak benim sana tavsiyem 250cc olur.

Kymco da karar vermiş olman iyi olmuş.Karar vermek yolun yarısıdır.İstersen gel bi çayımı iç.Daha uzun muhabbet ederiz.Motorumu da yakından görebilirsin.Karar vermene yardımcı olur.

ToLGaV
24 Nisan 2011, 23:21
Amonra kardeşim verdiğin tüm bilgiler için çok teşekkür ederim,

Aslında bence de 250cc mantıklı ben uzun yol yapmam en fazla mudanya ya ve yakın köylerine giderim sahil kenarı turlarım anlayacağın.İtalyanlarda kaliteli ama işletme masrafları bence de pahalı bursada da satan servis veren yok diye biliyorum.Çay teklifinizin için teşekkür ederim kısmetse uğramak isterim şimdilik iyi akşamlar

mbuyuk
24 Nisan 2011, 23:30
birde kymconun yedek parça fiyatlarını anlatsanız alacak arkadaşa aydınlansın:cherry:

AmonRA34
24 Nisan 2011, 23:44
birde kymconun yedek parça fiyatlarını anlatsanız alacak arkadaşa aydınlansın:cherry:

Yedek parçaya ne ihtiyacı olacak ki?Senin cbf gibi yağ eksilten , hatta motoru yeniledikten sonra tekrar yağ eksiltmeye devam eden bir motor değil ki?Arıza yapmayan , masraf çıkarmayan bir motor.Sen 5 sene cbf'ye binsen , ben de 5 sene xcitinge binsem kim daha çok masraf yapacak bakalım.CBF gibi çin malı değil ki bu.Adamlar 100 bin km gider diye reklam yapıyo.Ama CBF 10 binden sonra yağ eksiltmeye başlıyo.

Sen eğer biliyosan xcitingden daha ucuz yedek parçaları olan bir motor söyle de ben de satayım motorumu , onu alayım.Çin malı motorlar dışında hiç bir motorun yedek parçası ucuz değil.Yıllardır ben de araştırıyorum motosiklet piyasasını.Yamaha MT03'ün avuç kadar ön camına 500 TL ödeyenleri gördüm.Hondanın çin üretimi olmayan modellerinin parçalarının fiyatları ne durumda?Bir de parçaların fiyatlarının pahalılığı yanında temin edilememe durumlarını da gördük.Adamın yamahası 3 ay serviste yatmış.5 ay parça bekleyenleri duyduk.Al birini vur ötekine.Hepsi aynı.

mbuyuk
25 Nisan 2011, 00:02
Yedek parçaya ne ihtiyacı olacak ki?Senin cbf gibi yağ eksilten , hatta motoru yeniledikten sonra tekrar yağ eksiltmeye devam eden bir motor değil ki?Arıza yapmayan , masraf çıkarmayan bir motor.Sen 5 sene cbf'ye binsen , ben de 5 sene xcitinge binsem kim daha çok masraf yapacak bakalım.CBF gibi çin malı değil ki bu.Adamlar 100 bin km gider diye reklam yapıyo.Ama CBF 10 binden sonra yağ eksiltmeye başlıyo.

Sen eğer biliyosan xcitingden daha ucuz yedek parçaları olan bir motor söyle de ben de satayım motorumu , onu alayım.Çin malı motorlar dışında hiç bir motorun yedek parçası ucuz değil.Yıllardır ben de araştırıyorum motosiklet piyasasını.Yamaha MT03'ün avuç kadar ön camına 500 TL ödeyenleri gördüm.Hondanın çin üretimi olmayan modellerinin parçalarının fiyatları ne durumda?Bir de parçaların fiyatlarının pahalılığı yanında temin edilememe durumlarını da gördük.Adamın yamahası 3 ay serviste yatmış.5 ay parça bekleyenleri duyduk.Al birini vur ötekine.Hepsi aynı.

marka takıntın mı var arkadaş, elalemin motoruna .ok atıyorsun yakarsa benim motorum yakar yağı yarasın koçuma ::cheeeeer ben bildiğimi iddia etmedim ki sizin gibi ustaların yanına biz neyiz ki:pr::pr: sen sahibinden de ilanını kaldırıp burada piyasa oluşturmaya çalışıyorsun gibi ilanını yayına alsana bakalım kaç ay duracak ve ya kaç paraya satacaksın. SİLKAR' ın yedek parça fiyat politikasını bilenler biliyo duyanlarda zaten çoktan sattı elinden çıkardı motorları, sen geç kalmışsın kardeş acele et :pr::pr:
bak burada liste var http://www.kymco.com.tr/html/xciting250.html hemde dolar bazında arkadaşta bi bakıversin :queen::queen:

sozyurt
25 Nisan 2011, 00:09
Arkadaşlar yakıt tüketimi kullanıcıya görede o kadar çok farklılık gösterirki tartışırken bunlarıda göz önüne almanızı önerim.İki farklı karakterde sürücüden çok farklı değerler çıkması mümkün.Sert kullanan aracın limitlerini zorlayan birinde yüksek benzin tüketimi doğal.Benim motorum bile dokuz yıldır bindiğim tamir görmemiş falkon sakin kullandığımda 4 litre gibi yakarken acımazsam adrenalin yaşayacam dersem 6 litre tüketime nerdeyse yaklaşıyo.İnanın sürücü karakteri çok önemli.

Nfs
25 Nisan 2011, 00:14
scooter dan pek anlamam genelde vitesli kullandım ama internette denk geldim amcama bakıyoduk suzuki burgman 200 var fiyatı biraz daha pahallı heralde ama görüntüsü ii malzeme kalitesi oldukça yüksek su soğutmalı enjeksiyonlu tek silindirli 18,5 hp motor gücü değerlendirmeye almanızı tavsiye ederim.

:cat: Al bendende o Kadar...

mbuyuk
25 Nisan 2011, 00:19
zaten arkadaş bu gazla transalp'e 4 lt yaktıracak:cherry: boşverin siz herkes gönlündeki, üzerindeyken keyif alacağı motor neyse onu alsın binsin:rendeer: ama öyle benim motorum senin motorunu döver gibisinden muhabbetler çok hoş olmuyor:wiinkk: varsın benim benim cbf yağ yaksın kırarım dökerim yeri gelir eşşeğe biner gibi binerim ama 400 lirayı basar motoru sıfırlar yoluma devam ederim kötü motorun hali bu:cat:
alacak olan kardeş hepsine bak gerekirse çık üstüne zaten ilk oturuşta aldığın elektrik hangisinde en çoksa ona gidersin burada yazılanlar hikaye olur:cat:

AmonRA34
25 Nisan 2011, 00:34
marka takıntın mı var arkadaş, elalemin motoruna .ok atıyorsun yakarsa benim motorum yakar yağı yarasın koçuma ::cheeeeer ben bildiğimi iddia etmedim ki sizin gibi ustaların yanına biz neyiz ki:pr::pr: sen sahibinden de ilanını kaldırıp burada piyasa oluşturmaya çalışıyorsun gibi ilanını yayına alsana bakalım kaç ay duracak ve ya kaç paraya satacaksın. SİLKAR' ın yedek parça fiyat politikasını bilenler biliyo duyanlarda zaten çoktan sattı elinden çıkardı motorları, sen geç kalmışsın kardeş acele et :pr::pr:
bak burada liste var http://www.kymco.com.tr/html/xciting250.html hemde dolar bazında arkadaşta bi bakıversin :queen::queen:

Sen bizim motora m.k atarken iyi.Ben senin motorun ne m.k olduğunu söyleyince zoruna mı gitti?Honda gitmiş çinlilere cbf'nin silindirini pistonunu tenekeden imal ettirmiş.Komple motoru yenilesen bile yine yağ eksiltmeye devam ediyo.Benim xcitingin parçası daha pahalı olacak tabi.Adamlar ömürlük motor yapıyo.Yedek parçadan korkan gitsin çin malı motor alsın.Gerçi sürekli arıza çıkarıp parça isteyecek.Kullanım masrafı daha çok olacak ama insanlara laf anlatamıyoz malesef.Sen asıl cbf'yi daha fazla yağ eksiltmeden elinden çıkarıp birine kakalasan iyi edersin.Çünkü daha fazla yağ eksiltmeye başlarsa motoru yenilesen de kurtulamazsın bu dertten.100 km'de 2.5 litre benzin , 1 litre yağ yakanlar kervanına sen de katılırsın :queen:

Arkadaşlar yakıt tüketimi kullanıcıya görede o kadar çok farklılık gösterirki tartışırken bunlarıda göz önüne almanızı önerim.İki farklı karakterde sürücüden çok farklı değerler çıkması mümkün.Sert kullanan aracın limitlerini zorlayan birinde yüksek benzin tüketimi doğal.Benim motorum bile dokuz yıldır bindiğim tamir görmemiş falkon sakin kullandığımda 4 litre gibi yakarken acımazsam adrenalin yaşayacam dersem 6 litre tüketime nerdeyse yaklaşıyo.İnanın sürücü karakteri çok önemli.

Benim motorun önünde Euro3 çıkarması halen daha duruyo.Bu avrupa birliğinin koyduğu bir standarttır ve çoğu motor bu standartı yakalayamaz.Benim motor gibi bu standartı yakalayabilen üstün teknoloji ürünü motorları üretenlerde gururla motorunun önüne euro3 damgasını yapıştırır.Benim yalan söylediğimi düşünen bari AB standartlarına itibarı olsun.Koskoca AB her önüne gelen motora bu damgayı vurmaz.Az yakıt tüketimi ve daha az karbondioksit salınımı konusunda kymconun diğerlerinden daha üstün olduğu ortada.Hem de beygir gücü olarak diğer 250cc maxiscooterlardan aşşağıda kalmadan yapmış bunu.

mbuyuk
25 Nisan 2011, 00:48
100 km'de 2.5 litre benzin , 1 litre yağ yakanlar kervanına sen de katılırsın :queen:
gelirim yanına deneriz ne kadar yaktığını ama dediğin gibi yakmazsa alırım anahtarını:cat:

arkadaşım anlaman mı kıt, anlamak mı istemiyorsun, yoksa işine geldiği gibi mi anlıyorsun yazılanları.

o dediğin KAKALAMAK olayı aslında senin isteyipte yapamadığın şeymiş gibi anlaşılıyo:pr: çok şükür motorumu satmak gibi bir niyetim yok ben onla mutluyum. kakalama kelimesinin sonuçları bazen ağır olur arkandan iltifatlar yağdırırlar:P

sozyurt
25 Nisan 2011, 01:12
Bir motorun euro 3 çıkartması olması enjeksiyonlu olması bi sürü ıvır zıvırlarla donatılmış olması onu kusursuz yapmaz.Zaten oldum olası teknolojinin fazla teferruatlı olanından nefret etmişimdir.Çünkü bu teknoloji denen meret cihaz eskidiğinde bir kaç yıl geçtiğinde tersine çalışıp önceden verdiği keyfin fazlasını sizden almaya değil çalmaya başlar.Dersenizki kötümüdür yooooo niye kötü olsunki 2 veya 3 yıl binip satılacaksa iyidir.Alanın vay haline tabi.Şahsen ben ne imbolizerli nede enjeksiyonlu araç almam.Tamirini yapamayacağım hiç bi araca binmem.Motorum falkon arabam uno.9 yıldır falkona 7 yıldırda unoya biniyorum.Tamirinide kendim yaparım bakımınıda.Bi on yıl daha binerim diye düşünüyorum tabi ALLAH kaza vermezse.Teferruatı fazla araç alıp cahil tamircilerin eline bakacağıma 2 zamanlı mz e bile binerim.

AmonRA34
25 Nisan 2011, 02:00
gelirim yanına deneriz ne kadar yaktığını ama dediğin gibi yakmazsa alırım anahtarını:cat:

arkadaşım anlaman mı kıt, anlamak mı istemiyorsun, yoksa işine geldiği gibi mi anlıyorsun yazılanları.

o dediğin KAKALAMAK olayı aslında senin isteyipte yapamadığın şeymiş gibi anlaşılıyo:pr: çok şükür motorumu satmak gibi bir niyetim yok ben onla mutluyum. kakalama kelimesinin sonuçları bazen ağır olur arkandan iltifatlar yağdırırlar:P

Asıl laftan anlamayan sensin.Hala daha CBF yağ eksiltirse motoru yenilerim diyosun.Ben sana diyorum ki yenilesen bile yağ eksiltmeye devam edecek.Çünkü takacakları piston silindir aynı tas , aynı teneke :queen: Bknz:Mete_han

Adam motoru komple yeniledi yine yağ eksiltiyo.Adamın ocağına incir ağacı eker bu cbf.Ama biz sizin cbf150 başlığına gelip motorunuzun ne mal olduğunu söylesek laf söyletmezsiniz.Bana itham ettiğiniz o motorun piyasasını düşürmeme olaylarını siz çok iyi bilirsiniz.Burda gelip kymco'ya dil uzatmadan önce bi düşün.Bilgisayar çağında yaşıyoruz ve şimdi size sorsam bildiğiniz en iyi anakart veya ekran kartı markası nedir desem.Bilgisayardan çok az anlıyanınız bile bana asus markasını söyler.Asus Taiwan malı'dır.Kymco da aynı şekilde.Çin malı motorlarına laf söyletmeyenlerin burda Taiwan malını kötülemeye kalkması çok komik.

Bir motorun euro 3 çıkartması olması enjeksiyonlu olması bi sürü ıvır zıvırlarla donatılmış olması onu kusursuz yapmaz.Zaten oldum olası teknolojinin fazla teferruatlı olanından nefret etmişimdir.Çünkü bu teknoloji denen meret cihaz eskidiğinde bir kaç yıl geçtiğinde tersine çalışıp önceden verdiği keyfin fazlasını sizden almaya değil çalmaya başlar.Dersenizki kötümüdür yooooo niye kötü olsunki 2 veya 3 yıl binip satılacaksa iyidir.Alanın vay haline tabi.Şahsen ben ne imbolizerli nede enjeksiyonlu araç almam.Tamirini yapamayacağım hiç bi araca binmem.Motorum falkon arabam uno.9 yıldır falkona 7 yıldırda unoya biniyorum.Tamirinide kendim yaparım bakımınıda.Bi on yıl daha binerim diye düşünüyorum tabi ALLAH kaza vermezse.Teferruatı fazla araç alıp cahil tamircilerin eline bakacağıma 2 zamanlı mz e bile binerim.

Siz nx4 falcon kullanıcısı olarak heralde yakıt tüketimi kullanıcıya göre değişir yorumunu kendi motorunuzun karbüratörlü ve kelebekli olması nedeniyle söylediniz.Ancak onlar geçmişte kaldı.Sizin motorunuz gayet basit ama biraz yedek parça fiyatlarından bahsedelim.Basit bir zincir dişli takımı kaç para?Bizi bu konuda bilgilendirir misiniz?Ben aşırı pahalı olduğunu duymuştum.Basit bir motor ama basit parçası da el yakıyo malesef.Hatta o kadar parayı gözden çıkarıp almaya kalksanız bile Türkiye de temin edilemiyo diye biliyorum.Bknz:NX4 falcon kullanıcıları başlığı.Teknolojik olmayan basit sisteme sahip bir motorunda nasıl can yakabileceğini hepimiz biliyoruz.Artık devir öyle bir devir oldu ki basite kaçmak yerine sorunsuz olanı tercih etmek daha mantıklı oldu.

Ben de kısa bir süre öncesine kadar araba alma macerasına çıkmıştım.Aynen sizin gibi düşünerek çok karmaşık ve teknolojik arabalardan kaçma derdindeydim ama o kadar araştırmalarım sonucunda gittim en karmaşık , en teknolojik ama bir o kadar da düşük oranda sorun çıkaran bir motora sahip arabayı aldım.Accent Era dizel aldım.Bu arabanın motorunda öyle bir teknoloji var ki motora giden yakıt , hava karışımı bir çok sensör tarafından ölçülerek ve çıkan eksoz gazı okunarak bilgisayar beyninde işlemler yapılarak çalışıyo.Herhangi bir turbo dizel aracı bilgisayara soksanız 2-3 sayfa veri çıkarıyo ama accentin dizelini bilgisayara sokunca sayfalarca veri okunuyo.Bu kadar karmaşık bir araba aldığıma son derece memnunum.Hem çok düşük bir yakıt tüketimi var hem de çok performanslı bir araba.Artık eski karbüratörlü araçlarımızdan vazgeçip teknolojik gelişmeleri kabullenmemizin zamanı geldi.Yoksa biz kabullenmesek çevre düşmanı bu araçlar yakında trafikten men edilecek.

gs500inanc
25 Nisan 2011, 02:06
ben yazılanlara açıklık getirmek isterim. kymco sağlam motorlar üretir.daha önce ck 125 sahibi de oldum. biraz hor da kullandım . yakıtı titan ile birdi.yürüyen aksamı titan kadar kaliteli değildi. ama fiyatı ucuzdu ybr ile arasında uçurum vardı fiyat olarak.bu motor motor olarak japonla bir. belki daha sağlam da olabilir. konforlu da bir motor.80 i geçmezsen 3 lt yakıyor doğrudur denenmiştir. ama hiçbir zaman bir burgmanla silverwing ile kıyaslamayın . zaten fiyatı da kıyaslamanızın önüne geçer.8300 e daha iyisine sahip olamazsınız.kronik sorunu yok. parçası japona göre ucuz ama yinede pahalıdır.orjinal kayış 380 lira. debriyaj 200 lira varyatör vs vs 23 binde değişti arkadaşın. 700 tl servis ücreti ödendi. siz bir japon maxi scooter ın bütün aktarma organlarını herşeyi. 700 tl ye değişebilir misiniz.(yan sanayi olmamak kaydıyla). 23 bin km boyunca yağ benzin başka bir bakım yapılmamıştır. sübap ayarı bile yapılmamıştır.130 140 km hızlara çıkabiliyor.kasası ağabeyi 500 den alınma olduğundan. xmaxtan seri değil. ama daha konforlu:)) 0 alın en az 20 bin servise uğramayın:)))) bu yazdıklarım taraf olmadan yazılmıştır.benim maxi scooter a ilgim kesinlikle yoktur:))))

AmonRA34
25 Nisan 2011, 02:25
ben yazılanlara açıklık getirmek isterim. kymco sağlam motorlar üretir.daha önce ck 125 sahibi de oldum. biraz hor da kullandım . yakıtı titan ile birdi.yürüyen aksamı titan kadar kaliteli değildi. ama fiyatı ucuzdu ybr ile arasında uçurum vardı fiyat olarak.bu motor motor olarak japonla bir. belki daha sağlam da olabilir. konforlu da bir motor.80 i geçmezsen 3 lt yakıyor doğrudur denenmiştir. ama hiçbir zaman bir burgmanla silverwing ile kıyaslamayın . zaten fiyatı da kıyaslamanızın önüne geçer.8300 e daha iyisine sahip olamazsınız.kronik sorunu yok. parçası japona göre ucuz ama yinede pahalıdır.orjinal kayış 380 lira. debriyaj 200 lira varyatör vs vs 23 binde değişti arkadaşın. 700 tl servis ücreti ödendi. siz bir japon maxi scooter ın bütün aktarma organlarını herşeyi. 700 tl ye değişebilir misiniz.(yan sanayi olmamak kaydıyla). 23 bin km boyunca yağ benzin başka bir bakım yapılmamıştır. sübap ayarı bile yapılmamıştır.130 140 km hızlara çıkabiliyor.kasası ağabeyi 500 den alınma olduğundan. xmaxtan seri değil. ama daha konforlu:)) 0 alın en az 20 bin servise uğramayın:)))) bu yazdıklarım taraf olmadan yazılmıştır.benim maxi scooter a ilgim kesinlikle yoktur:))))

Oh be.Bu forumda bi tane de malın iyisinden anlıyan maxiscoooter konusunda bilgili birine rastlamak ne güzel bişey.CBF150 gibi çin çan çon motorlarıyla kıyaslamaktan sıkılmıştım.25 bin kiometrede 700 TL debriyaj vs .. ücreti ödemek de bu konforun tuzu biberi.Millet 25 binde o fiyata komple motorunu yenileyip bide yağ eksiltmeye devam ediyo.Xciting'le kıyaslanabilecek motorlar sw400 ya da burgman ama bir de fiyatlarına bakın.SW400 zaten üretimden kalktı.Yenisi gelecek mi belli değil.Burgman zaten xcitingin 3 katı fiyata satılıyo.Bu fiyata bu konfor.Anlayan anlar.

gs500inanc
25 Nisan 2011, 02:34
silverwing ve burgman kymcodan üstündür. ama bu fiyata bu motorlar olmadığından. tekrar tekrar söylüyorum ne kadar ekmek o kadar köfte.:))))

sozyurt
25 Nisan 2011, 02:48
Bende zaten kimko kötü demem aslında hiç bi motor kötü değil kötü olan bizler yani biniciler.Arkadaşım tavsiyen için sağol hiç bi zaman çok donanımlı yada teferruatlı araç düşünmüyorum.Elbette iyi yönleri vardır niye olmasın yenidir nihayetinde.Ama tercih meselesi.9 yıldır motorumun tüm bakım ve arızalarını kendim yaptım.Evet yedek parça çok pahalı.Ama servisten hiç yedek parça almadım.55000 km lik yaptığı dostlukta hiç dişli değişmedim ama zincir bol bol değişti.Konjektörüm 2 yl önce bozuldu orjinali yerine sanel taktım.Kronik arka disk sorununuda tornacıda yaptırdım.Eğer yedek parça servisten orjinal alınacaksa zaten hepsi el yakıyor.Zaten aklından zoru olmayan kimse gidip 550 lira diske vermez 360 lira konjektöre vermez çok ta zengin değilse.Çok zenginide gider daha üst sınıf alır.Motorlar yeniyken kompresörleri güçlüyken elbette düşük ve yüksek devir tüketim değeri çok farklı çıkmaz.Ama çok yol yaptıkça metal yorgunluğu oluştukça bu fark yükselir.Enjeksiyon sistemi bunu yok edemez.Ayrıca bi tork motoruyla kendi motorunuzu karşılaştırmayın.Karşılaştıracaksanız xt 660 larda enjeksiyonlu ve yüksek devirde onlarda baya farklı yakar.Sonuçta tabi haklısınız artık enjeksiyon yakıt sistemli çıkıyo araçlar.Bizi o karmaşık yapılı ama karbüratörden farklı bişeye yaramayan ıvır zıvıra ve servislere mahkum etmeye ve soymaya uğraşıyolar.Sonuçta gelecekte binici takım taklavatı alıp motorunu tamir edemeyecek.

AmonRA34
25 Nisan 2011, 02:55
silverwing ve burgman kymcodan üstündür. ama bu fiyata bu motorlar olmadığından. tekrar tekrar söylüyorum ne kadar ekmek o kadar köfte.:))))

Hocam burgmanı da araştırdım çok.2008 model öncesi eski kasalarda yağ eksiltmek gibi bir kronik sorun varmış.Yeni kasalarda da herkes varyatörden şikayetçi.Düşük hızlarda motor çok öne atılıyomuş ve vahşi bir ata binmiş gibi rodeo yaparcasına zaptetmek zor oluyomuş.Ayrıca ön camın rolantide dans ettiğine şahit oldum.Yüksek hızlarda eğilip çatlıyomuş.Bir de benim test ettiğim yeni kasa burgman da şehir içinde az da olsa vibrasyon vardı.40 km hızın üzerine çıkmadan kurtulamamıştım o vibrasyondan.Maxiscooterlar konusunda oldukça deneyimli biri de evet burgmanlar şehir içinde vibrasyon yapar demişti.Benim xcitingi burgmanla takas edecekken vazgeçmiştim.Burgmanlara genelde Taiwan malı j.costa varyatör takıp rahat ediyolar.Suzukinin m.okunu yine taiwanlılar temizlemiş.Sw400'e gelirsek bir kişiden güven vermediğini duymuştum.Bir kaza atlatmış ve motora olan güvenin kaybedip satmış.Bir başka sw400 kullanıcısı bilinmeyen bir sebepten kaza yapıp aylarca komada kalmış.Kendisi dahil kimse kazanın sebebini bilmiyo.Tutanaklara kendi kendine kaza yaptı diye geçmiş.Bu durum beni biraz sw400'den soğuttu açıkçası.

gs500inanc
25 Nisan 2011, 02:57
sozyurt güzel diyorsun askerden geldiğimyde tt 600 aldım yamaha 100 km de 7 litre yakıyordu. nasıl bir çılgınlıksa biz bu enduro canavarını şehir içi şehir dışı+off road koşturuyorduk 1 senede o zamanın parasıyla 2100 tl civarı benzin yaktım motoru sattımm:))
10 bin km yol 700lt benzin litresi o zaman 3tl den 2100 lira yapıyor:))) sürüş tekniğim çok gelişti verdiği haz tartışılmaz ama para kolay kazanılmıyor:))) teknoloji bu gücü 5 lt yakarak sağlıycaksa teknolojiye ayak uydurmak lazım:)))

sozyurt
25 Nisan 2011, 03:08
Bide arkadaşlar 250 lik kmycko yla cbf 150 karşılaştırması abesle iştigal.Yani nersinden baksanız tabi daha iyi.Zaten parası olan her zaman iyisini almaya bakar.Daha büyük makside ondan iyi olabilir.Birazda zevk ve bütçe meslesi.Unutmayalım kötü motor yok kötü binici var.EN ÖNEMLİSİDE KİŞİNİN BEKLENTİLERİNİ KARŞILAYABİLECEK MOTORU OLMASIDIR.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:58 ----------

sozyurt güzel diyorsun askerden geldiğimyde tt 600 aldım yamaha 100 km de 7 litre yakıyordu. nasıl bir çılgınlıksa biz bu enduro canavarını şehir içi şehir dışı+off road koşturuyorduk 1 senede o zamanın parasıyla 2100 tl civarı benzin yaktım motoru sattımm:))
10 bin km yol 700lt benzin litresi o zaman 3tl den 2100 lira yapıyor:))) sürüş tekniğim çok gelişti verdiği haz tartışılmaz ama para kolay kazanılmıyor:))) teknoloji bu gücü 5 lt yakarak sağlıycaksa teknolojiye ayak uydurmak lazım:)))

Tabi haklısınızda şu an inanın xt 660 gibi enjeksiyonlu motor bile 100 km rede 5 litre sıkıştırırsanız 7 litreleri görüyosunuz.Dediğiniz gibi muhteşem bi zevk ama bu da bedeli işte.Hani diyolar ya ne kadar ekmek köftede bu.Teknoloji o soruna halen bi çare bulamadı.Buda işte derler ya tatlı tatlı yemenin ......... sı.Teknoloji bulamadı ama çözümü var adam gibi gitmek.Yani demek istediğim yüksek ve sert kullanımdaki yanmamış benzini karbüratör veya enjeksiyon atmaz motor atar ne sistem olursa olsun atar.İşlem hızı arttıkça bu kaçınılmazdır.neyse bu tatlı tartışmaya yarın devam etmek dileğiyle iyi uykular diyorum.

cbr125cbr
25 Nisan 2011, 03:20
Ne komik şeyler yazılmış, arkadaşlar sakin biraz celallenmenin konuyu açan arkadaşa bir yararı yok değil mi ? İki motosikletin de alıcısı vardır ki piyasadalar. Ayrıca ikisinin de konu başlıkları var değil mi.