PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sürüş Esnasında ki Paranoyalarım...

mete_han
22 Nisan 2011, 22:25
Apaçi stayla sürüş tarzını benimsediğim için düşünce şeklim o ölçüde farklılık gösterdi ve resmen paranoyak oldum diyebilirim...

Sürekli kaza bela haberi duymaktan bende korkar oldum...başıma bir hal gelirse önce işimden olurum ...(muhtemelen)..özel şşoför olduğum için bir kırığın iyileşme süreci malumunuz yeri geldiğinde kızımın veli toplantısına bile izin isteyemezken 3-6 ay arası kırık iyileşmesi sürse beni hemen kızağa alırlar önce sonra biraz tazminat verip hadi selametle diyeceklerini düşünmekteyim...özel sektör böyle...

beni kazadan beladan uzak tutan en önemli etkenlerden biri belkide bu korkularım oldu...

aklıma gelenleri yazayım...:P

1. Boş yolda şehir dışında senle aynı hızda bir arac yakın takipteyse gasp amaçlı sana her an çarpabilir ve donuna kadar soyup ölüme terkedebilir...

Yani : Bu en korktuğum son...

.....

2.Araya girdiysen o araclardan biri kapısını açacak kapıda patlayacaksın...

Yani : Kornaya asılarak dit dit şeklinde geçiş...:P

.....

3. O arac kapısı açılırsa ne yap yap elini gidondan olası kopmalara karşı hemen çekmeye bak...

Yani : Açılan kapı elciğe çarparsa vay haline veya diz kapağından vurursan gerisini sen düşün...

........

4.Motosiklet için arac takip mesafesi diye bir şey yoktur...o sadece kağıt üzerinde ve 4 tekerliler için geçerlidir...:P

Yani : bir aracın kör noktasında olduğunda herşeyi göze al...:cherry:

.......

5.Işıklara girerken hep şunu düşün...ya bir ambulans veya itfaiye yardıra yardıra ara sokaktan çıkıyorsa...:P

Yani : yanisi yok o zaman .ıçtın...:queen:
......

6.Arkanı aynadan hep kolla...dibine girmiş birileri hep vardır ...

Yani : Sövüp kaçabilmek için bir fırsat kolla...totoşun yiyorsa sağa çek de birbirinize girin...:P

......

7.Kaskla sakın kafa atma karşıdakine vereceğin hasarlar ağır olabilir basit yaralamadan değilde darptan yargılanabilirsin...alacağın ceza artar...:queen:

Yani : yanisi yok kaskla kimseye kafa atmayın işte...:P

......

8.Lastiğin her an gümleyebilir...yanında nakit bulundurmaya bak ve tabi ki lastik tamir spreyi...ve yedek zincir...

Yani...şambriyelli lastikler için bir halta yaramıyor namussuz :P

......

9. Her an sağımdan veya solumdan başka bir apaçi geçebilir...yol boş diye rehavete kapılma...unutma ki yolda bir sineksin...seni sinek olarak gören bir zihniyet var melmekette...:P

Yani : Aga kolla yolda kendini...

.......

10.Karşına bir öküz inek köpek kedi her an çıkabilir...şehir içindeysen karşıdan karşıya geçen bir insan evladına karşı hazırlıklı ol...

Yani :Çare yok çıktığı an asfaltı öpücen...:P

..........

11. Şehir dışında yol kenarında yardım isteyen tiplerden uzak dur...

Yani : Sevaba giricem insanlık ölmedi diye ne idüğü belirsiz tiplerle neden muhatap olacaksın ki...bırak insanlığı sen kurtarma...

.........

12.Deponu yarının altına veya yedeğe asla düşürme...

Yani : buda benim bir takıntım...:P depoyu boş bıraktığımda motorumun bana küstüğü hissine kapılıyorum...evet rahatsızım...

........

13. Uzun yolda kaderim kahrolası bir gaz telinin kopmasına ...bujinin ıslanmasına veya elektrikle alakalı çözülmesi çok zor bir sıkıntıya bağlı...

Yani : İşte bu en baba stresim...uzun yolda motorun birden gaz kesmesinden daha çok korktuğum bir şey yok...:P

.........

14.Kaza bela anında sana ulaşılması için bir acil durum kağıdını cüzdanında bulundur...

Yani : O kağıtta aranacaklar listesi olsun...annem babam eşim vs gibi...sakın cüzdanını motor çantasında bırakma...kaza esnasında o çanta açılamaz açılmaz veya motorun parka çekilir veya çanta kırılırsa kaza esnası çalınma ihtimali yüksek...cüzdan üzerinde olursa en azından bilinc kaybı olsa bile cüzdan içindeki belgelerden yakınlarına ulaşabilir.....

..........

Aklıma ilk gelenler bunlar...:) geyik yapmayıp eklemek istediklerinizi yazarsanız forumcak mutlu oluruz...:cherry:

arifziyaar
22 Nisan 2011, 22:38
abi süper yaa tarzın :D ...bende haftada bikaç gün işe motorla gidiyorum..beylikdüzü-hadımköy-arnavutköy ..bu sabah sakin sakin hadımköyü geçtim bilenler varsa sazlıbosna gölüne inen bi yokuş var..hava güneşli yerler kuru şöyle yata yata döneyim virajları dedim..ama istanbulda yaşadığımızı unuttuk tabi..ilk virajın ortasında benim şerit komple ıslak hafif kayar gibi oldu ama düşmedik allahtan..Yani kısaca 15. maddeyi ekleyim..

15 ) 30 saniye önce ordan geçmediysen viraja asla sert girme :) kamyondan kum dökülür, tankerden su dökülür, arabadan yağ dökülür..Reklamdaki gibi ''burası istanbul''.

Samet Ağır
22 Nisan 2011, 22:54
binmeyin şu şeytan icadına kardeşim....:queen: :queen: :queen:

mete_han
22 Nisan 2011, 23:41
abi süper yaa tarzın :D ...bende haftada bikaç gün işe motorla gidiyorum..beylikdüzü-hadımköy-arnavutköy ..bu sabah sakin sakin hadımköyü geçtim bilenler varsa sazlıbosna gölüne inen bi yokuş var..hava güneşli yerler kuru şöyle yata yata döneyim virajları dedim..ama istanbulda yaşadığımızı unuttuk tabi..ilk virajın ortasında benim şerit komple ıslak hafif kayar gibi oldu ama düşmedik allahtan..Yani kısaca 15. maddeyi ekleyim..

15 ) 30 saniye önce ordan geçmediysen viraja asla sert girme :) kamyondan kum dökülür, tankerden su dökülür, arabadan yağ dökülür..Reklamdaki gibi ''burası istanbul''.

ovvv yola düşmüş malzeme ...katil kamyoncuların kaplattığı uyduruk lastik parçaları...:P ama lastikler ucuz olsa olastik kaplama diye bir sıkıntı olmaz ayrı konu...:P

binmeyin şu şeytan icadına kardeşim....:queen: :queen: :queen:

aga havalar sovuk zaten motoru bugün çıkarmışım değme keyfime oh mis...bir trafk var ama namussuz İstanbulun bize kazığı...:P

otopsici
22 Nisan 2011, 23:59
metehan abi sen aşırı derecede psikopatsın :salut: senin bu durumuna çok üzülüyorum
:salut::salut::salut::salut::salut::salut::salut:: salut::salut::salut::salut::salut::salut::salut::s alut::salut::salut::salut::salut::salut::salut::sa lut::salut::salut::salut::salut::salut::salut::sal ut::salut::salut::salut::salut::salut::salut::salu t::salut::salut::salut::salut::salut::salut::salut ::salut::salut::salut::salut::salut::salut::salut: :salut::salut::salut::salut::salut::salut::salut:: salut::salut::salut::salut::salut::salut::salut::s alut::salut::salut::salut::salut::salut::salut::sa lut::salut::salut::salut::salut::salut::salut::sal ut::salut::salut::salut::salut::salut::salut::salu t::salut::salut::salut::salut::salut::salut::salut ::salut::salut::salut::salut::salut::salut::salut: :salut::salut::salut::salut::salut::salut::salut:: salut::salut::salut::salut::salut::salut::salut::s alut::salut::salut::salut::salut::salut::salut::sa lut::salut::salut::salut::salut::salut::salut::sal ut::salut::salut::salut::salut::salut::salut::salu t::salut::salut:

SeMpaTuRk77
23 Nisan 2011, 00:11
16 . Sakin sakin yolunda giderken farketmeden dibine girmiş kopuk uçurtma misali gelen tırların ani dadaaaaaaaaaaaaaaaaattt diye çalan kornalarına dikkat et :)

Yani : Ani sesler insanı korkutuyor en sağ şeritte 80 90 giderken dibine kadar gelen tırlar seni emniyet şeridine geçmeye zorlar genelde aynalarına iyi bak :) Dün datttt yapan bi tırın altında kalabilirdim :)

17 . 16. durum başına gelir bi an ürker gidonu titretirsen sakin ol sağa çek yak bi sigara :) sonra yola devam et benim yaptığpım yanlışı kesinlikle yapma

Yanlışım : Sinirleniyorum açıyorum gazı geçiyorum soluna tam yanına geldiğimde kafamı ona doğru çevirip 3 5 saniye motoru redline sokup kızdığüımı belirtiyorum ve daha sonra basıp gidiyorum :) durursa kavga çıkar heralde kaskla kafa atma yanlışına da düşebilme olasılşığm yüksek

alp_tunay
23 Nisan 2011, 00:13
Korkuyorsan binme kardeşim..... :bounce::bounce::bounce::bounce::bounce:

AmonRA34
23 Nisan 2011, 00:15
Yaşlandık be artık.Şehirlerarası yola çıkmayı hiç canım istemiyo.Bi gezmeye çıkınca benim kız 10 kere arıyo "nerdesin , ne zaman geliyon".Diğer araçlarla ilgili bugüne kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım ama yine de gözümü korkutuyolar.Git gide paranoyaklık katsayımız artıyo.Az yakan dizel araba da aldık.Şeytan diyo sat şu xcitingi arabayla gez.Bi yandan da kıyamıyorum.Her türlü kahrımı çekiyo , çok güzel motor.Elime biraz para geçince yazın ortasına doğru xcitingi satıp üzerine ekleyip f650 gs de alabilirim.Bu yaştan sonra ancak enduro paklar bizi.Büyük endurolarda gözüm yok.Ya f650gs alırım ya da küçük endurolardan alırım.

Emrah.ark
23 Nisan 2011, 00:22
18:Motorunu herzaman 4 tekerlerden uzak tut..

Yani:Sen herşeyden sakınır tozu sorun edersin..Dallamanın biri arkasına bakmaz devirir gider.:P

19:Kaldırımda yürüyen karşı cinse fazla takılma..

Yani:Sarışını kesicem diye bakıp takılma..Önünde aniden duran arabaya arkadan patlama..(Çok kez başıma geldi artık hep önüme bakıyorum):P yola yani :mrgreen:

sezginkalkan
23 Nisan 2011, 00:22
13. Uzun yolda kaderim kahrolası bir gaz telinin kopmasına ...bujinin ıslanmasına veya elektrikle alakalı çözülmesi çok zor bir sıkıntıya bağlı...

Yani : İşte bu en baba stresim...uzun yolda motorun birden gaz kesmesinden daha çok korktuğum bir şey yok...
+++++++++++
bazı apaçilerinde yolda beni sağlam motor sanıp, benimle kapışması (sanki altımda 1000rr var).. tırsıyorum, adamlar demir kutunun içindeler, herşeyi yapabilirler, nede olsa onlara bişey olmaz..hemen gaz kesiyorum, ''bırak gitsinler yaw'' diyorum :)

F54
23 Nisan 2011, 00:28
abi bende köpekleri eklemek istiyorum bu listeye kork mu yo rum fakat karanlık yolda aheste aheste giderken harrrrrrrrr diye atlıyor namussuzlar bi gece ödüm koptu

airhead
23 Nisan 2011, 00:50
8 ve 13 deki korkularına aynen katılıyorum.Sebep;
-hiç iyi lastigim olmadı
-ulan akyarmayı çıkarken ateşleme beynim yansa şerefsizim kamyoncuya yem olurum..

Acil112
23 Nisan 2011, 01:11
Cep telefonu sol üst cepte olacak:P! bacak kırık, motorun yanında yada metrelerce uzağında yatıyor olursanız en azından 112yi aramk için yoldan geçen birinin gelmesini beklemeyin!

Nfs
23 Nisan 2011, 02:09
abi bende köpekleri eklemek istiyorum bu listeye kork mu yo rum fakat karanlık yolda aheste aheste giderken harrrrrrrrr diye atlıyor namussuzlar bi gece ödüm koptu

:cherry: aynen katılıyorumm...

nezih77
23 Nisan 2011, 02:40
taksici,dolmuşcu ve otobüscülerden olabildiğince uzak olacaksın sol seritte giderlerken bir müşterinin işaretiyle en sağ şerite girerek önünü kapatıp hayatını karartabiliyorlar .
bknz : ben :pale:

kanucan
23 Nisan 2011, 03:52
Kadın sürücülerden her zaman uzak dur!

Yani: Trafikte onlara asla güvenme sağ gösterip sol çakabilirler. :P

dr_lunata
23 Nisan 2011, 06:37

kadın sürücü olayına katılıyorum,arabam varken başıma çok işler açmaya çalıştılar ama çok şükür kurtulabildim,bir keresinde ara sokakta gidiyorum boş yol,hani gürültü falan da yok ,birden zart diye biri park halinden önüme fırladı,deli gibi kornaya asıldım, aramızda 5 metre ya var ya yok,ALLAH tan yol biraz genişti hemen sağa manevra yaptım(bu arada hanım efendi soldan soldan geliyordu üstüme :) )hala durmadı o kadar yırtınmama rağmen. ileride kavşakta durdu,gittim yanına camı tam açıp başımı çıkardım bir de ne göreyim,5 bayan aynı arabada,gülüşüyorlar. dedim sen ehliyetini nerden aldıysan keşke ben de oradan alsaymışım,heralde bedavaya veriyorlar ben boşuna masraf etmişim :)
şimdi araba gitti bende sıra motora geldi,inş gelecek motorum ama korkuyorum işin açıkçası,birşey gelmez başıma inşaALLAH,kimsenin başına gelmez inşaALLAH. burada apaçi çok bakalım, hayırlısı...

güzel paylaşım abi,teşekkür ederim...

saygılarımla...

retox70
23 Nisan 2011, 14:09
7.Kaskla sakın kafa atma karşıdakine vereceğin hasarlar ağır olabilir basit yaralamadan değilde darptan yargılanabilirsin...alacağın ceza artar...:queen:

Yani : yanisi yok kaskla kimseye kafa atmayın işte...:P
forumcak mutlu oluruz...:cherry:
üstü kevlar kaplı sert eldivenlerlede yumruk atmamak gerekiyor onlarda bayağı zarar veriyor karşı tarafa.direk çeneyi kırıyor okonuyada dikkat:)

motoruma çarpmadan ayağımı ezen kabiliyetli passat sürücüsü kadınlarla karşılaştım:)kesinlikle uzak dur.bu arada hayır ayağım açıkta değildi.

DusenAdam
24 Nisan 2011, 01:49
Bu paranoyalar bizi uyanık ve hayatta tutar. Motosiklet üstünde rehavet iyi değildir. :) Allah hepimizi kazalardan belalardan korusun...

m.şanveren
24 Nisan 2011, 02:08
Motorumu satıp bir kamyon alıcam...''ay'a çıkarmak istediklerim var''

necatik35
24 Nisan 2011, 02:14
Paranoya iyidir.Motorcuyu hayatta tutar.
İlerisürüş tekniklerinde bu paranoyalara "öngörü" deniyor gari:)

kanucan
24 Nisan 2011, 02:30
Aman diyim kadın sürücülere dikkat edin.

Ne geldiyse başıma onlardan geldi. :)

kopan çocuk
24 Nisan 2011, 11:54
birde memleketimizde adam gibi yol yok her yerde mutlaka logar kapaklarından tutunda yolda düzgün yapılmayan yamalar ekler, çok dandik oluyor çukurlardan kaçmak için ani sağa sola kaçmak çok tehlikeli oluyor.bendeki motorun amortisörleri sert olduğu için ben çukurlardan kaçmaya çalışıyorum saniye başı aynalara bakıyorum.yoksa içim dışıma çıkıyor,bu yüzden trafik haricindede düşüp zarar görebiliriz.
Birde tarfikte normal araçlar gibi yolun ortasından gidiyorum sonuçta bende bir araç kullanıyorum korna çalanlara yol vermiyorum.

Felon
24 Nisan 2011, 12:08
abi naptın ya ben bidaha nası bincem motora şimdi:queen::queen:

speedy2
24 Nisan 2011, 12:11
Yorum yapacak bir şey bırakmadınız tşk.ler

mete_han
24 Nisan 2011, 12:17
birde kaza yapıp engelli kalmaktan ayağımın kolumun kopmasından tekerlekli sandalyeye mahkum kalmaktan ...felç kalıp anne babaya eşe muhtac kalmaktan da korkuyorum...

metehan abi sen aşırı derecede psikopatsın :salut: senin bu durumuna çok üzülüyorum
:

tanıyı koydun...:Pbir 600 lüğüm olsaydı offf...hiçbi sıkıntım kalmazdı...:P

Hyp33Rx
24 Nisan 2011, 12:19
*Kırmızı ışıklara asla ama asla güvenme. Dananın birisi sarıyı yakalamak amacıyla son gaz geçip sana çarpmasına milim kalabilir.

Yani: Yeşil yandığında ne olur ne olmaz etrafınıza bakın, yoksa o tepenize çıkacak olan araç sürücüsüyle kavga ediyorsunuz. ! :P (denendi, onaylandı)

*Grup sürüşünüze, bilmeyen, apaçi nitelikli insanları dahil etmeyin.

Yani: Sizi sollamak, size artislik yapmak, yanınıza gelmek, muhabbet etmek, gibi isteklerle sürüş halinde yanınıza gelip bütün konsantrasyonunuzu bozarlar, kazaya bile sebebiyet verebilirler. (nerdenmi biliyorum, çünkü hiçbi arkadaşım grup sürüşü yapmayı bilmiyordu, bağıra çağıra laf ede ede ben öğrettim :P )

*Trafikte arabaların arasından mutlaka ama mutlaka ama mutlaka ! yavaş geçin, arabaların durmasına güvenerek gerizekalı insanlar arabaların arasından karşıya geçiyor bazen.

Yani: Böyle bir durum yaşayınca kaçacak bir yer de olmuyor, güzel bir reflex eseri kurtarmayı becermiştim. :)

*Dolmuşculara, taksicilere, apaçi tiplilere trafik sıkışık değilse, yol hakkı sizinse bile yol verin.

Yani: 5 saniye gecikirsiniz belki ama, o arada emin olun kaza riskiniz çok azalır. Çünkü bu tiplerin sürekli acelesi vardır veya gaza basmak niyetindedirler.

*Motoru viteste unutmayın ! .P

Yani: Motoru viteste unuttuğunuzu unutup, kız arkadaşınızın yanında motora binmeden kaskı bağlarken marşa basarsanız, motor çat diye yere düşer! :P Hem motorunuz hem karizmanız çizilir ! :P

*Kornayı çok kullanın.

Yani: Korkmayın kullanmaktan mereti. Hatta gidin kamyon kornası araba kornası falan alın, baktınız adam şüpheli bi hareket yapıyor, baktınız aradan cıkacak gibi asılın kornaya hiç çekinmeyin, canınızdan değerli mi.

Bu kadar geldi aklıma :rendeer:

mete_han
25 Nisan 2011, 00:26
Bu kadar geldi aklıma :rendeer:

başka bişey kalmadı hacım...:P

Tarkan1981
25 Nisan 2011, 00:38
trafikte it gibi sürünen 4 teker sürücülerinin yanından geçerken çekememezliğinden kornaya asılmasının

nedenini sorma

sordun ağız dalaşına girme

ha ağız dalaşına girdin ve kaşıntısı tutmuş salağa girişmek gerekiyor ya o saniyede giriş

o saniyede girişmezsen senin ağız tadı ile kavga etmene mani olacak arabada oturan eşini ve çocuğunu gördüysen kavga hevesin kaçmış demektir.

basıp gitmek gerekir artık, çünki arabada oturan o çocuğun gözlerindeki endişe ve korku bitirir seni ...

saygılar

alp_tunay
25 Nisan 2011, 00:41
Paranoya iyidir.Motorcuyu hayatta tutar.
İlerisürüş tekniklerinde bu paranoyalara "öngörü" deniyor gari:)

Paranoya belki öngörü olarak tanımlanabilir... Ama Paranoyaklık, öngörüşlü olarak tanımlanamaz... :queen::queen::queen: Daha ilerisi şizofren zaten.... :P:P:P
Biz bunlara APACHİ diyoruz... :queen::queen::queen:

mete_han
25 Nisan 2011, 00:51
Paranoya belki öngörü olarak tanımlanabilir... Ama Paranoyaklık, öngörüşlü olarak tanımlanamaz... :queen::queen::queen: Daha ilerisi şizofren zaten.... :P:P:P
Biz bunlara APACHİ diyoruz... :queen::queen::queen:

ülen totoş şu MT de var ya taş üstüne koyduğun bir tane taş yok paylaşım yok...kel geldin fodul gidiyon hacım...:queen: ya eleştiri ya kulp takayım sevdası zero bir üyesin hacı...ben yönetici olsam seni atardım forumdan...:cherry:

alp_tunay
25 Nisan 2011, 00:55
ülen totoş şu MT de var ya taş üstüne koyduğun bir tane taş yok paylaşım yok...kel geldin fodul gidiyon hacım...:queen: ya eleştiri ya kulp takayım sevdası zero bir üyesin hacı...ben yönetici olsam seni atardım forumdan...:cherry:

senden faydalıyım ya kekoro.... :P:P:P SEnin saçma sapan ''bidon'' ya da ''harddiske kulp takma'' konularından iyidir konularım...:wiinkk::wiinkk::wiinkk:

Biz gerçekçiyiz olm..senin gibi sanal alemde fink atmıyoruz... Klavyeci değiliz en azından... :wiinkk::wiinkk::wiinkk:

Sergeant
25 Nisan 2011, 01:00
bende nedense kimsenin arkasında gidemiyorum arkadaş. aniden frenlere asılcakmış gibi geliyor. adam gidiyor halbuki yolunda :)

mete_han
25 Nisan 2011, 01:04
keko onlar konu dışındaydı...geyiğimizde yaparız aslanlar gibi...o kadar totoşsunki makaranın dibine vurup sonra beyefendi üye hesabı köşene çekiliyorsun...az garagterli ol hacım...:pr:sende mahallenin dul karıları gibi çekirdek çitleyip sırf makara peşindesin...bak içinde olduğun konunun şanına schılaccı...sana uyuz oluyorum bu ara taktım aga çeki düzen ver kendine...:P ama hiç delikanlı olmuyon ya ona yanıyorum...az erkek ol lan...bende sanal kahpeyim ama yan çiziyorum de len...:queen:

takendy
25 Nisan 2011, 01:06
benimde en büyük paranoyam , yolda angutun teki hani aşırı riske sokar seni sinir olursun da fitnelik yaparsın , yaptıktan sonra topuk kaçarsın falan işte , o kaçma sırasında sadece düşersem yakalayabilir diye düşünürüm ve düşersek mıçtık enayi yakalayacak diye de korkarım :cherry:

alp_tunay
25 Nisan 2011, 01:08
keko onlar konu dışındaydı...geyiğimizde yaparız aslanlar gibi...o kadar totoşsunki makaranın dibine vurup sonra beyefendi üye hesabı köşene çekiliyorsun...az garagterli ol hacım...:pr:sende mahallenin dul karıları gibi çekirdek çitleyip sırf makara peşindesin...bak içinde olduğun konunun şanına schılaccı...sana uyuz oluyorum bu ara taktım aga çeki düzen ver kendine...:P ama hiç delikanlı olmuyon ya ona yanıyorum...az erkek ol lan...bende sanal kahpeyim ama yan çiziyorum de len...:queen:

De hadi, takıl formuna.... Açtırma ağzımı.... :bounce::bounce::bounce:

mbuyuk
25 Nisan 2011, 01:08
abi bende o yoldaki çizgilere ayar oluyorum acayip kaydırıyor:cyclopsan

mete_han
28 Mayıs 2011, 12:49
benimde en büyük paranoyam , yolda angutun teki hani aşırı riske sokar seni sinir olursun da fitnelik yaparsın , yaptıktan sonra topuk kaçarsın falan işte , o kaçma sırasında sadece düşersem yakalayabilir diye düşünürüm ve düşersek mıçtık enayi yakalayacak diye de korkarım :cherry:

sıkışık trafikte sorun yok ama trafik birden tahmin etmeyeceğin şekilde açılırsa işte o zaman .ıçtın...:queen:

De hadi, takıl formuna.... Açtırma ağzımı.... :bounce::bounce::bounce:

sen ağzın açıkken gelicem ziyaretime ganga...:P

abi bende o yoldaki çizgilere ayar oluyorum acayip kaydırıyor:cyclopsan

o namussuz çızgılar bazen zeminden yüksek oluyor evet nasıl oluyorsa boya değilde sanki ayrı bir beton yükseklik...:)

Farukxtm
28 Mayıs 2011, 17:34
bende 600 lük yavru olsun trafikte biri bana ibnelik yapsın yanaşırım soluna söverim arabasına 1 tekme atarım kaçarım bana yetişsinde göreyim ben o ibneyi ama yapamıyorum neden altımda scooter var gücü yetmiyor :queen:

mete_han
28 Mayıs 2011, 21:57
bende 600 lük yavru olsun trafikte biri bana ibnelik yapsın yanaşırım soluna söverim arabasına 1 tekme atarım kaçarım bana yetişsinde göreyim ben o ibneyi ama yapamıyorum neden altımda scooter var gücü yetmiyor :queen:

kaçarken bi yere tosladın mı vay haline...:P