PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arkadaşlar ehliyetsiz motor kullanmak..

Re!S*33
22 Nisan 2011, 15:51
arkadaşlar bn yakında ilk motorumu alacagım 0 alacam ve yasım 17 ehliyet cıkarmama 2 ay var o zamana kadar ehliyetsiz kullancam da motoru..yani ne gibi sorunlar olur veye sorun olur mu...?ceza yersem ne kadar yerim bi yardım lütfen..:silent:

-unnamed-
22 Nisan 2011, 15:53
birincisi sakın ha kazaya karışma....
haklı bile olsan suçlu sayılırsın...
ikincisi sakın ha trafiğe çıkma motoru bağlatınmıçıkarmak için kafadan 1000 liran gider...
üçüncüsü ve en önemlisi ehliyetsiz motorun tepesine çıkma...
çünkü motordan keyif alamazsın...

takendy
22 Nisan 2011, 16:01
reislere ceza kesmezler ,

tabi taka reisi değilsen....

mınçıka_35
22 Nisan 2011, 16:06
Kardeş çok ama çok sakat bir iş...Yakalanırsan ki bu korkuyla yaşanmaz,mahkemeye hakim karşısına çıkmaya kadar yolu var bu işin:)Allah korusun kazaya karışırsın uykuların kaçar.Yani başın çok ağrır.Sabret derim:wiinkk:Hem canın sıkılır,hem de cebinden bir ton paran gider...:cat:

gökova35
22 Nisan 2011, 16:08
valla ben su ana kadar ehliyetimi aldıktan sonra biniyorum bi 5 ay ldu ve hiç bi kez ehliyet sorulmadı takma kafana al motoru cık trafige

Alper Kaya
22 Nisan 2011, 16:10
valla ben su ana kadar ehliyetimi aldıktan sonra biniyorum bi 5 ay ldu ve hiç bi kez ehliyet sorulmadı takma kafana al motoru cık trafige

orası hiç beli olmaz kardeş benim eğliyetsizken başıma neler geldi bi kere eğliyetsizsen yakalanma korkusu zevkin onune geçer sağa bak sola bak polis varmı rahat değilsin kendi yanlış hereketlerimizi başkalarına normalmiş gibi sölemiyelimozaman bizde almasaydık eğliyet kanunlar nie varki yarın öbür gün başınıza bişey geldiğinde kanunlar uygulanmıyor demeyi bilirsiniz

mınçıka_35
22 Nisan 2011, 16:13

diğer şehirleri bilmiyorum ama geçen sene İstanbul'da yaz aylarında boş yolda bile siren sesiyle durdurup ehliyet ruhsat soruyorlardı.:)Bir keresinde gözümün önünde 17 yaşlarında bir gencin motorunu bağlamışlardı.Ayrıca ekip arabasına bindirip götürdüler.Çocuk resmen ağladı :cherry:Neyse hadi iyi günler...:)

Acil112
22 Nisan 2011, 16:28
Geçen yıl, küçük bir ilçede hergün yüzyüze baktığımız, beraber çalıştığımız, hastanede her türlü işini gördüren polisler benim scooteri bağladı, 720TL ceza yazdı!. Motorun plakası, faturası bile yoktu, teslim ederken "2gün sonra motor alacağım" dedim, gittim aldım. Ehliyeti ancak 3-4 ay sonra alabildim. Beni bir gün bile kasksız göremediler. Anladım ki Kimseye fırsat vermeyeceksin.
Git motorunu al, ehliyetsiz kullanıp kullanmamak sana kalmış, birgün yukardan talimat gelir motorları toplarlar, arada gidersin. Cezaya vereceğin paraya kask, mont, eldiven al.

Re!S*33
22 Nisan 2011, 16:31
yaw arkadaşlar bnde 2 ay beklemek istemiyorum yaa..:cherry:

Alper Kaya
22 Nisan 2011, 16:37
ozaman bize neden soruyorsunki kararını vermişsin ne kadar ceza yiyicenide zamanı gelince gösterirler sana

ToLGa_09
22 Nisan 2011, 17:17
Kullanma bu kadar basit

chirkinn
22 Nisan 2011, 17:23
benim dosylarım emniyette sokak aralarında mahallemde kullanıyorum ama tırsmaktan zevk alamıyorum sende bekleyemiyorsan ehliyetini aldıktan sonra motorunu al

Re!S*33
22 Nisan 2011, 17:30
anlasıldı 2 ay daha bekliycem..:salut:

zealous
22 Nisan 2011, 17:30
kötü örnek olmasinda ben yaklasik 6 ay ehliyetsiz kulandim her allahin gunu bindim ama nerde bi polis gorsem yolumu değiştirim bir kere durdurmadilar sonra ehliyetimi aldim haladaha durdurmadilar 6 senedr araba 1.5 senedir motor eh war daha pols durdurmadi şanşlıyım heralde:D

AMA BEN YİYECEĞİM CEZAYİ GÖZE ALMİŞTİM

methal
22 Nisan 2011, 22:37
yakalanırsan ehliyetsizlikten işlem yersin

yürekçe
22 Nisan 2011, 22:40
mersinde yasalara uygun değilsen 1 hafta içinde yakalanmaman imkansız! sırf adnan mendereste 2 tne radar ve uygulama var

violent
22 Nisan 2011, 22:51
dostum ben 9 yıldır ehliyetli olarak kullanıyordum lakin motorumu sattım bir kere bile çevirmeye girmedim bide şöyle düşün çevirme kaza sadece maddiyatla ilgili öyle veya böyle ödenir ama Allah göstermesin bi insanı yaralar veya ölümüne neden olursan yeni yasalara göre kasten adam öldürmeye teşebbüsten mahkemelik olursun davayı devlet sana açar şahıs değil ondan sonra paraylada kurtulamazsın...aman dikkat

TAYFUNBORA
22 Nisan 2011, 23:00
İşin cezası ve cepten gidecek para tabiki düşünülmesi gereken bir külfet.Ama 1000 tl 2000 tl para yapacagın bir kazada yasalar önüne çıktıgında alacağın cezalar yanında çerez kalır.Düşün bür kaza yaptın bir cocuga çarptın sakatladın yada allah korusun ölümlü bir kazaya karıştın.Hemde suşsuzsun hatan hiç yok.Ama ehliyetsiz araç kullanmak yüzünden hapse gireceksin.Heleki sakatladığın yada öldürdüğün kişinin ailesi senin ehliyetsin olduğunu öğrenince bu olay kazadan çıkacak.Kasten yapılmış sayılacak.Zaten hiçbir hakim senin ehliyetsiz araç kullanmanı affetmez!Yeni yasalar böyle.Doğrusuda böyle.Bu işin şakası yok.Adam gibi ehliyetini koy cebine gez paşa paşa.Öyle çevirme olmadı diyenlerede kulak verme.Bu işin şakası ve dönüşü olmaz.Hayatını mahvetme!!!

c3nk
22 Nisan 2011, 23:04
dostum bu iş şans işi öle diyim sana bende ilk motorumu aldıktan sonra 1 ay ehliyetsiz kullandım o süre içinde 1 kere çevirmeye girdim ancak ehliyetimi aldım nerdeyse 10 ay oldu bikere bile çevirmeye girmedim.

sideprensi07
22 Nisan 2011, 23:59
450tl ödedim,hiç tanımadığım birine denk geldim,araya çok daha üst görevde ondan daha rütbeliyi soktum,nuh dedi peygamber demedi:)
bende tam adamına denk gelmişim işte:)

Farukxtm
23 Nisan 2011, 00:18
kardeşim sana tek birşey söyliyecegim şuana kadarki tecrübelerim ve yaşadıklarım gördüklerim sonucunda trafige çıkma motorunu kullanmakmı istiyorsun ehliyeti olan bi arkadaşınla gidersin boş bir araziye binersin trafige çıkma sakınn bu arada motorun hayırlı olsun allah kaza bela vermesin diger abilerinin ve arkadaşlarının dedigi gibi ehliyetini al öyle çık yola :rendeer:

F54
23 Nisan 2011, 00:47
ehliyet alma topu topu 400 lira cezası da toplam 1000 tl ama sen iki ay bekle hem ehliyet al hemde cebine 600 tl kalsın he dersen para önmeli değil öyleyse al ama sakın kaza ya karışmı yoksa fena öpüyorlar çok arkadaşımı öptüler oradan biliyorum