PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Apaçi imajı çizmeden grenaj aydınlatmak mümkün mü ??

chopperrider
22 Nisan 2011, 12:47
evet arkadaşlar kafama takılan soru başlıkta yazdığım gibi ??

basit ve banal durmadan grenajlı bi motoru neon ışıkla abartıya kaçmadan aydınlatmak mümkün müdür ?

mümkünse nasıl bir ürünle hangi bölgelere uygulamak lazımdır ?

denemiş olan bilgisi olan gösterebilecek resmi olan varsa sevinirim.

KUVVETMİRA
22 Nisan 2011, 12:56
başbakanın çılgın projesi sen misin arkadaş? :)

yapacağın her türlü ışıklandırma ille apaçiliğe kaçacaktır bence.

ha apaçi damgası yimekten çekinir miyiz? :)

ben yapsam arkaya gidip gelen bi kara şimşek şeysi yapardım. yapmasam da aklımdan bi geçerdi yani :cherry:

< iLk@yy >
22 Nisan 2011, 13:05
ben yapmazdım her gün biniyorum zaten birde onların temizliğiylemi uğraşcam arkadaş orjinal daha iyi :)

acayüp
22 Nisan 2011, 13:08
Ultraviole yapılırsa çok ilginç ve ilgi çekici olabilir. Fakat uv uygulaması ve malzemeleri hakkında biraz bilgi edinmen lazım.
Ben bir ara birkaç deneme yapmayı düşünüyorum fakat zaman bulamadım.
Yakın zamanda bir arkadaşın honda civic aracının ön kaputunu şefaf plexy yapıcaz ve motor aksamını uv ile renklendiricez. Belki burayada resimlerini eklerim.

irondark
22 Nisan 2011, 13:14
soruyu sorarak gozumde apaci damgasını aldın... Sen kendine yazık ettin bari motora acı :P

ZIPPIRMAN
22 Nisan 2011, 13:27
Kendine ait marka ile bırakın otomobili doğru dürüst bir motosiklet dahi yapamayan,ama kafasının japon yada alman mühendislerden daha fazla çalıştığını düşünüp motorunun orasını burasını karıştıran,otomobiline carıltıdan başka birşey kazandırmayan abart ismini koyduğu egsozlar takan şahinden çakma doğan yapan yurdum insanının önünde saygı ile eğiliyorum:bounce:

Felon
22 Nisan 2011, 13:51
bence grenajlara pasta cila at parlarlar

chopperrider
22 Nisan 2011, 14:01
arkadaşlar dikkat ederseniz konu başlığına "apaçi imajı çizmeden" yazdım, mesajın içerisinde abartıya kaçmadan basit ve banal görünmeden dedim.

Eğer otomobil ya da motosiklet fabrika çıkışında tam anlamıyla tekamül etmiş olsaydı profesyonel performans modifiyesine yönelik ürün geliştiren şirketler de, tasarımlara görsel zenginlik katan ürünler de anlamsız olurdu.

Herkes satın aldığı aracı, gerek kullanım ihtiyaçlarına göre özelleştirebilir. Daha iyi olsaydı elin gavuru bunu düşünür yapardı mantığı yanlış. Ben otomobilimde konfordan ödün vermeyi göze alır ama daha iyi yol tutmasını istersem gider spor helezon alır, aracı yere yaklaştırırm. O zaman ne olur otomobil sertleşir, zıplar, konfor biter, kasislerden geçerken altı sürter vs. ama bu nedir ?? benim kullanıcı için tercihimdir.
üreticiler genele hitap eden optimum ve ortalama ayarlar sunarlar. bunları değiştirmek kullanıcıya kalır. bunu yapmak her zaman APAÇİLİK değildir.
otomobil örneğinden gidelim, spor helezon alıp bilinçli milimetrik hata olmadan süspansiyon modifiye etmek başka bişeydir, mevcut helezonları alıp spiralle göz kararı doğramak başka bişeydir.
aradaki farka lütfen dikkat edelim.

beyler, benim sorduğum soru farklı, motoru pavyona döndüren tiplerden bahsetmediğimi anlamış olmanız lazım. sorduğum sadece küçük rötüşlar dokunuşlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:59 ----------

Kendine ait marka ile bırakın otomobili doğru dürüst bir motosiklet dahi yapamayan,ama kafasının japon yada alman mühendislerden daha fazla çalıştığını düşünüp motorunun orasını burasını karıştıran,otomobiline carıltıdan başka birşey kazandırmayan abart ismini koyduğu egsozlar takan şahinden çakma doğan yapan yurdum insanının önünde saygı ile eğiliyorum:bounce:

hocam bilemedim bu yorum bana mı ama ;
eğer doğru düşünce ille orjinale sadık kalmaksa, ne egzos alalım, ne daha uzun ya da bombeli cam alalım, ne farklı maddeden elcik alalım ne manet alalım hiçbir şey yapmayalım :silent:

GorkeM
22 Nisan 2011, 14:02
http://www.xtremecustomleds.com/images/texaschopper_l.jpg
http://cdn3.iofferphoto.com/img/item/152/417/220/jFGg.jpg
http://www.de-luxcycle.com/_borders/DSC00021.JPG

Bence nasıl kullandığına bağlı olarak değişir.
En büyük kural , led'lerin kendisinin görünmemesi. Iyi gizlemelisin ki sadece ışığını görebilelim.
Şerid ledlerde ışığın kesik kesik değil bütün halinde görülmesi görselliği arttırır.
Ayrıca uyguladığın bölgeye keyfine göre plexiglass uygulaması veya angeleye'da olduğu gibi çubuklar ile led uygulaması yapabilirsin aşırıya kaçmadan.
Bence motorun altına değil motorun içerisine uygulanmalı. Mümkünse çamurluk altına da uygulanabilir.

Bana göre en büyük apaçilik ise kullanımı. Otoyolda her daim fener gibi gezmektense , gezerken kapatıp bir yere , bir cafeye parkedip kontak kapadığınızda yanması daha hoş izlenim yaratabilir.

-eren-
22 Nisan 2011, 14:03
DRL Daytime Running Lamps den başka birşey yapılamaz.(tabi bu far içi için geçerli)
Olursada sinyal ve stoplarda led olur.
Motorunun orjinalinde varmı bilmiyorum.

cavro
22 Nisan 2011, 14:28
zamanında bu led uygulamaları arabalarda kullanılırken milletin gözüne sokulmazdı ve bence çok hoş dururdu bazen

aynı şekilde kullanılabilir

motorun rengine uygun şekilde ve led şeridin kendisi görünmeyecek halde uygulanabilirse tabi

mesela @GorkeM çok güzel örnekler göstermiş

chopperrider
22 Nisan 2011, 14:39
görkem ;
örnekler için teşekkür ederim.
dediğiniz gibi led şerit gözükmeyecek şekilde bir yere montajlanır ve belli belirsiz bir ışık olursa hoş olabilir. kuyruğun altı ve belki ön çamurluğun içi de uygun olabilir bunun için.

bir de dediğin gibi devamlı yanmaması gerekir.
bir arkadaşımın arabasında ön göğsün altında ışıklandırma vardı. sadece kapılar açıldığında yanıyordu. inip binerken hoş bi görüntü oluyordu.

overcloud
22 Nisan 2011, 14:53
vfr 800'un grenajlarının altına bu tür aydınlatma yapan biri vardı. RGB renklerde yanan ledler ile aydınlatma yapmıştı. farklı renklerle sürekli yada değişken olarak aydınlatma yapabiliyordu. bence güzel görünüyordu.

bu tür bir aydınlatma yapmayı bende istiyorum ama apaçi damgası yemekte istemiyorum doğrusu :)

Görkem'in eklediği resimlerdeki hayabusa ile chopper (ilk resimdeki) çok güzel görünüyor.

!Lk£®
22 Nisan 2011, 14:56
bende şaka falan zannetmiştim, hakkaten motoru baştan sona dizayn etmede iddialısın :mrgreen:

nezih77
22 Nisan 2011, 14:57
http://youtu.be/cIOoi0_x9as

işte bunu beğendim

jeneau
22 Nisan 2011, 15:07
http://www.motoyol.com/forum/organize-sanayi-sitesi/4680-vfr800-rgb-led-ile-grenaj-ici-gizli-aydnlatma.html şöyle bir link buldum ama ne derece işinizi görür bilinmez

movibiker
22 Nisan 2011, 15:18
En büyük kural , led'lerin kendisinin görünmemesi. Iyi gizlemelisin ki sadece ışığını görebilelim.
Şerid ledlerde ışığın kesik kesik değil bütün halinde görülmesi görselliği arttırır.
Ayrıca uyguladığın bölgeye keyfine göre plexiglass uygulaması veya angeleye'da olduğu gibi çubuklar ile led uygulaması yapabilirsin aşırıya kaçmadan.
Bence motorun altına değil motorun içerisine uygulanmalı. Mümkünse çamurluk altına da uygulanabilir.

Bana göre en büyük apaçilik ise kullanımı. Otoyolda her daim fener gibi gezmektense , gezerken kapatıp bir yere , bir cafeye parkedip kontak kapadığınızda yanması daha hoş izlenim yaratabilir.

çok doğru sürüş esnasında yanarsa güzel durmuyor gündüz feneri gibi parlıyor insanları rahatsız edip tepki çekebilir,ama bir mekan önünde dururken yakılırsa deyme keyfine süper görüntü olur.

chopperrider
22 Nisan 2011, 17:38
Ultraviole yapılırsa çok ilginç ve ilgi çekici olabilir. Fakat uv uygulaması ve malzemeleri hakkında biraz bilgi edinmen lazım.
Ben bir ara birkaç deneme yapmayı düşünüyorum fakat zaman bulamadım.
Yakın zamanda bir arkadaşın honda civic aracının ön kaputunu şefaf plexy yapıcaz ve motor aksamını uv ile renklendiricez. Belki burayada resimlerini eklerim.

resim ekleyebilirseniz sevinirim. ultraviole aydınlatmayı ilk defa duydum.

ben yapsam arkaya gidip gelen bi kara şimşek şeysi yapardım. yapmasam da aklımdan bi geçerdi yani :cherry:

müdürüm aşırı orjinal bi 600f görecek Ankara inşallah :)

http://youtu.be/cIOoi0_x9as

işte bunu beğendim

güzel ve görkemli ama elbette ki sadece bir show motosikleti için uygun. paylaşım için teşekkürler.

bende şaka falan zannetmiştim, hakkaten motoru baştan sona dizayn etmede iddialısın :mrgreen:

İlker, kaliteli malzemelerle kişiselleştiriyorum motoru, umarım güzel olacak.

http://www.motoyol.com/forum/organize-sanayi-sitesi/4680-vfr800-rgb-led-ile-grenaj-ici-gizli-aydnlatma.html şöyle bir link buldum ama ne derece işinizi görür bilinmez

bu link çok işime yaradı, teşekkürler.

çok doğru sürüş esnasında yanarsa güzel durmuyor gündüz feneri gibi parlıyor insanları rahatsız edip tepki çekebilir,ama bir mekan önünde dururken yakılırsa deyme keyfine süper görüntü olur.

motoru stop edince 5-10 sn. yanan ve kendiliğinden sönen (bir nevi follow me home özelliği gibi ) bir sistem düşünüyorum.

otopsici
22 Nisan 2011, 18:12

senin bişey yapmana gerek yok sen zaten apaçinin önde gidenisin :P
bizde arkadan geleni :cherry:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:08 ----------

http://www.xtremecustomleds.com/images/texaschopper_l.jpg
http://cdn3.iofferphoto.com/img/item/152/417/220/jFGg.jpg
http://www.de-luxcycle.com/_borders/DSC00021.JPG

Görkem sana çok seviyorum yaf :rendeer: resmen duygularımı anlatmışsın:cat: