PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar ilk kazamı yaptım :(

craz099
22 Nisan 2011, 09:25
Bugün sabah işe gitmek için namı değer MACİT yani (mondila mct 250) ile yola çıktım herşey yolundaydı sabah yalnız hava biraz soğuktu parmaklarım üşümüştü 40-50 arası giderken önümdeki otobüsü sollayayım die sol aynaya göz ucuyla baktım tam o anda otobüs ani bir fren yaptı bende ön freni biraz fazla sıkmışım:pr: altımdan kaydı gitti macit bi anda yerde sürüklenirken buldum kendimi. Ama allahtan kaskım montum herşeyim vardı ufak bi pantolon diz kısmından yırtılması ve macitin sol arka sinyal kırılması ve çantanın yırtılmasıyla atlattık olayı. Burdan tüm arkadaşlara sesleniyorum kesinlikle kasksız montsuz korumasız yola çıkmayın. Sevgiler

Felon
22 Nisan 2011, 09:31
geçmiş olsun.bu sabah bende kaza yapıyodum.trafik açık önümdeki araçlar mesafem vardı,trafik birden kitledi bende sol aradanmı geçiyim sağ aradanmı geçiyim derken ilk defa kararsız kaldım geç frenleme yüzünden duramadım ama toslamadan sağından geçtim arabanın:mrgreen:

craz099
22 Nisan 2011, 09:43
şükür sen geçebilmişsin ben geçemedimde birazda parmak uçlarının hassasiiyeti soğuktan kayboldu :cherry: o yüzden kaza yaptım zaten ama şükrü bi şey yok daha 3-5 gün önce sinyali yaptırmıştım:pr:

Felon
22 Nisan 2011, 09:52
şükür sen geçebilmişsin ben geçemedimde birazda parmak uçlarının hassasiiyeti soğuktan kayboldu :cherry: o yüzden kaza yaptım zaten ama şükrü bi şey yok daha 3-5 gün önce sinyali yaptırmıştım:pr:

giden sinyal olsun boşver:cat:

M.e.t.i.n
22 Nisan 2011, 09:58
Geçmiş olsun...

aparat
22 Nisan 2011, 10:00
geçmiş olsun kardeşim ....

craz099
22 Nisan 2011, 10:27
teşekkürler arkadaşlar sağolun :salut:

Hyp33Rx
22 Nisan 2011, 10:29
teşekkürler arkadaşlar sağolun :salut:

Hocam o kadar sıkma canını sevineceğine üzülüyorsun sen :) Hiçbişey olmamış sana gül ve geç böyle kazalara ama sakın unutma yaşadıklarını böyle böyle tecrübe edineceksin :)

Tekrar tekrar geçmiş olsun bidaha yaşamaman dileği ile. :)

54RENA54
22 Nisan 2011, 10:30
gecmiş olsun benimde önüme 30 dk önce bi tır çıktı kenardan valla söve söve gectim nöbetin bütün stres ve yükünü adama boşalttım sinir etti yaaa.. zaten duble yol kadar alet kafayı çıkardımı yolu komlple kaplıyor.. Allah bildiği gibi yapsın :(

siyahatmaca
22 Nisan 2011, 10:35
Geçmiş olsun.

Seko
22 Nisan 2011, 10:37
Geçmiş olsun.

Lafım sana değil aklıma geldiği için yazıyorum, kış boyu motosikletini kullamayıp baharda tekrar gezmeye başlayan arkadaşlar biraz pratiklerini kaybetmiş olabilirler, o yüzden ilk günler daha temkinli kullansınlar. Kaza yazıları artmaya başladı sanki.

omercem
22 Nisan 2011, 10:40
Geçmiş olsun eldiven ve dizlik kullanmayı da alışkanlık haline getirin, ben bu yüzden elimden eşimde dizinden sakat kaldı, çok hassas el ve diz tedaviye cevap vermiyor bilginiz olsun ..

craz099
22 Nisan 2011, 10:44
hepinize teşekkürler arkadaşlar sağolun İyiki MT var iyiki siz varsınız :cherry::cherry::rendeer:

Farukxtm
22 Nisan 2011, 11:05
hocam geçmiş olsun bırak sinyalı motoru sana bişey olmasın önemli olan sensin motor nedirki yine alınır

acun0
22 Nisan 2011, 11:24
geçmiş olsun ALLAH beterinden sakınsın.
bazen koruma bile işe yaramıyor malesef

gökhan007
22 Nisan 2011, 11:31
Geçmiş olsun usta !! İyi kurtulmuşsun...

logaritma
22 Nisan 2011, 11:32
sanırım lastiklerinde faktörü var..

!Lk£®
22 Nisan 2011, 11:33
geçmiş olsun kardeşim allah beterinden saklasın.
bende aydınlıkevlerden bilkent e geldim sabah.
ayaz vardı ayazzzz :) ellerim buz tuttu, refleksif hareletleri kısıtlayıcıydı.
ani hareketler yapmaktan kaçınmaya çalışıyorum soğuk havalarda :)

tekrar geçmiş olsun Allah beterinden saklasın..

myhammer
22 Nisan 2011, 11:34
geçmİş olsun olur arada böyle aksiyonlar:) Allah beterinden korusun herkeze kazasız sürüşler:cat:

RiDeR_2
22 Nisan 2011, 11:49
geçmiş olsun daha kötüsünü yaşatmasın

RunemagicK
22 Nisan 2011, 12:10
geçmiş olsun, benzeri benim başımada gelmişti ama fren için pek zamanım kalmamıştı. ticari taksiye girdim arkadan:) bi kerede onlar bana arkadan çarpmıştı, ödeştik:)

craz099
22 Nisan 2011, 12:22
acaba lastiklerdende olmuş olabilirmi diye düşünüorum arkadaşlar çünkü ön freni sıktığımda hafif hafif kayıyor

kujumax
22 Nisan 2011, 13:13
Allah Beterinden Korusun Geçmiş Olsun :(

Teker Dişlilerini ve balatalari kontrol ettirmelisin bence !

acayüp
22 Nisan 2011, 13:21
Geçmiş olsun ama dizlik neden kullanmıyorsun. Lastiklerde tartışmasız michelin olmalı imkanlar dahilinde.

movibiker
22 Nisan 2011, 13:26
oh be ne zaman bir kaza başlığı açsam en az bir kırık haberi okuyorum bu sefer hiç birşey olmamış sürücüye içim rahatladı çok geçmiş olsun :rendeer: demek ki insan 50 km ile giderken kaza yapınca eğer koruması varsa bişey olmuyor.
dostum pantolonun korumalı mıydı yoksa normal pantolon muydu ve dizlik var mıydı.tekrar geçmiş olsun.:)

logaritma
22 Nisan 2011, 13:27
bu tür kayma nedenli yola tutunma mukavemetini motorun kaybettiği kazalar genelde sürücü değil lastik hatasındandır lastiğin imkanla pek alakasıda yok imkanınız yoksa binmeyin bekleyin iyi bir lastik alıp öyle yola çıkın lastik kazalarda büyük faktördür genelde bunu nedense göz ardı ediyoruz hayat kurtarır hayattan koparır..
tercihen benim tavsiyem metzeller yada michellin dir..

Tekrar geçmiş olsun.

acayüp
22 Nisan 2011, 13:30
oh be ne zaman bir kaza başlığı açsam en az bir kırık haberi okuyorum bu sefer hiç birşey olmamış sürücüye içim rahatladı çok geçmiş olsun :rendeer: demek ki insan 50 km ile giderken kaza yapınca eğer koruması varsa bişey olmuyor.
dostum pantolonun korumalı mıydı yoksa normal pantolon muydu ve dizlik var mıydı.tekrar geçmiş olsun.:)

Arkadaş kaza yapmamış. Düşmüş. Kazayı 1 km ile yapıp ölme olasılığınız hertürlü korumaya rağmen vardır. Korumalar çarpmalarda işe yarar ama arkadan gelen kamyonun , otobüsün altında hiçbir işe yaramayabilir.
Lütfen olayı korumalı kaza yapınca birşey olmuyor şeklinde anlamayalım.
Düşünce birşey olmayabilir ama kaza yapınca hiçbirşey belli değildir.

hello_moto
22 Nisan 2011, 14:10
Çok geçmiş olsun.

_pLay_06
22 Nisan 2011, 14:17
Bugün sabah işe gitmek için namı değer MACİT yani (mondila mct 250) ile yola çıktım herşey yolundaydı sabah yalnız hava biraz soğuktu parmaklarım üşümüştü 40-50 arası giderken önümdeki otobüsü sollayayım die sol aynaya göz ucuyla baktım tam o anda otobüs ani bir fren yaptı bende ön freni biraz fazla sıkmışım:pr: altımdan kaydı gitti macit bi anda yerde sürüklenirken buldum kendimi. Ama allahtan kaskım montum herşeyim vardı ufak bi pantolon diz kısmından yırtılması ve macitin sol arka sinyal kırılması ve çantanın yırtılmasıyla atlattık olayı. Burdan tüm arkadaşlara sesleniyorum kesinlikle kasksız montsuz korumasız yola çıkmayın. Sevgiler

öncelikle geçmiş olsun.

bu devirde :
1 otobüs şöförü
2 dolmuş şöförü
3 taksi şöförüne çok fazla yaklaşmayacaksın.

nezih77
22 Nisan 2011, 15:26
çok geçmiş olsun karddeşim ödediğin bi sinyal parası hastaneye ödeyeceğin tedavi ameliyat ve platin ücretinden çoooook çok iyidir
daima sağlığın önemli allah korumuş :rendeer:

craz099
22 Nisan 2011, 15:52
Doğru sölüosun nezih kardeşim sağolasın Bu arada bütün arkadaşlara tek tek teşekkür ederim sağolun iyi dilekleriniz için hepinizi seviyorum sizde benim bi ailem gibisiniz :rendeer::rendeer::rendeer:

_oXXo_
22 Nisan 2011, 16:02
öncelikle çok geçmiş olsun sadece sinyal ve pantolanla kurtarmana sevındım. bende sadece sinyal ve pantolonla kurtarmayı çok isterdim. unutma bundanda cıkarman gereken bır ders oldugunu tekrar geçmiş olsun

ARKADAŞIM
demek ki insan 50 km ile giderken kaza yapınca eğer koruması varsa bişey olmuyor.
bu cümleye acayip şekilde takıldım. böyle bir şaçmalık olamaz 2 gün önce ben 40 km hızla kaza yaptım ve ful koruma ayagımda bot olmasına karşın kırık bır bacakla gezmekteyim. anlatmak istediğin bu değildir diye düşünmekteyim.lütfen dikkatlı kelimeler seçelim.

tekeriniz düz bassın !...

NEZZ
22 Nisan 2011, 16:08
Geçmiş olsun aman dikkat

Levsy
22 Nisan 2011, 16:20
İyidir iyi, dert etme :)
Büyük hasar ve yaralanma yok ya, bunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Ufak kazalar ciddi kazaların önleyicisidir, çok şey öğretir insana :) Yeter ki ders almayacak kadar odun olmayalım.

Geçmiş olsun.

chirkinn
22 Nisan 2011, 17:25
geçmiş olsun..

artiiist
23 Nisan 2011, 14:37
aman kardeşim valla büyük geçmiş olsun..afyon havaları soğuk bilirsin..:) ama boşver cana gelmesin de..macitimizi bugün hallederiz dert etme sen..:) hasar tespit falan kolay iş..:) bu arada korumanın önemini anlamışsındır umarım..:)
tekrar büyük geçmiş olsun...:) kazasız sürüşler hepimize..allah korusun..

TutkuluAcemi
23 Nisan 2011, 14:49
Geçmiş olsun. Tepkimeler çok önemli. Ben de ana dola aniden giren araba yüzünden motoru kaydırmıştım.

otopsici
23 Nisan 2011, 15:00
geçmiş olsun

hayırlı olsun

inşallah son kazan olsun

DusenAdam
24 Nisan 2011, 01:42
Son kazanız olur inşallah; ucuz atlatılmış her bela iyi bir tecrübedir. Geçmiş olsun...

cbr1100 xx
24 Nisan 2011, 01:46
Geçmiş olsun bugün benim makinada yanladı ayna tamir gördü ufak lokal boya falan çözülüyor işte...Full koruma full yaşam garantisi gibi bi şey motosiklet kullanırken derim...:cat:

innovacı
24 Nisan 2011, 02:07
geçmiş olsun bir daha olmaması dileğiyle

m.şanveren
24 Nisan 2011, 02:11
Geçmiş olsun

semihg
24 Nisan 2011, 02:16
GEçmiş olsunn...

QM50
24 Nisan 2011, 02:38
İlk ve son olması dileğiyle Allah daha kötüsünden korusun

abolgi
24 Nisan 2011, 02:46
geçmişolsun.

caraskal
24 Nisan 2011, 03:03
Geçmiş olsun bilader. Ben de şu forum alışamadım henüz, Bugün başımdanneler geçti benim de. Arkadaki adam bana çarpmamak için bi acı fren yaptıç Yazdım ama yayınlanmadı,yayınlanırsa bi okursunuz. Tekrar geçmiş olsun.

kartalizma07
24 Nisan 2011, 04:27
geçmiş olsun

Raphae1
24 Nisan 2011, 09:22
Çok geçmiş olsun kardeşim. Motoruna üzüldüm ama sana birşey olmadığı içinde sevindim. Bende aynı gün köprüden geçerken (Anadoludan-Avrupaya) ilk girişte otobus lere ayrılan yol tarafına yaklaşırken bir otomobil sinyal bile vermeden birden önüme kırdı. Süratim çok fazla değildi ama o mesafeden durmam imkansızdı. Sıyırma taktiği ile arabayı milim fark ile yalayıp geçtim.

Sağa çektim durdum ne yapıyorsun dedım .Ne dese begenirsiniz ; orada ne işin var dedi :) hem suçlu hem güçlü. bana bunu diyen adam yasak olan otobüs-metrobüs yoluna girdi. Arkamdan gelen iki motorlu arkadaşlar durup halımı sordular dedim iyyim teşekkür ederim. Allah a çokşükür ucuz atlattım. İnşallah o adamda o yola girdiği için iyi bir ceza yer.