PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Satışdan sonra plakaya yazılan ceza?

erkan1979
21 Nisan 2011, 02:49
Arkadaşlar 2005 model motosikletimi 19 temmuzda 2007 de, noterden sattım,alan şahıs 5 ağutos 2007 de 222 tl ceza yemiş,satıştan sonra ruhsat işlemleri için verilen 1 aylık süre içinde ceza yediği için,plakaya yazılan ceza bana gelmişti ve postacı imzalatıp gitmiş,tabiki ben ceza makbuzunu şahsa verdim o da ödememiş,6211 sayılı borcunuz var diye,vergi dairesinden kağıt geldi,araştırdım 666 tl 3 katına çıkmış ceza ve benim adıma görünüyor.Noter satış belgesi elimde var.cezadan ben mi sorumluyum yolsa ,nereye itiraz etmeliyim,bide eski ceza makbuzlarını nerden temin ederim
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

serkanADH13
21 Nisan 2011, 02:52
Çok geçmiş olsun,
Konu Hakkında Bi Bilgim Yok,
Fakat..
elınde noterden satış sözleşmesi olduğundan sanıyorum satış yağılan tarafa yansıtılacaktır bu ceza,
sanıyorum dava açman gerekebilir...

excavatus
21 Nisan 2011, 11:02
Noter Satış belgesinin tarihi ceza makbuzunun tarihinden daha önce ise (anladığım kadarı ile öyle) Sen rahat ol... Elini kolunu kıpırdatma. En son sana hacze gelecekler, göstereceksin evrakları, bu ceza motor satıldıktan sonra yenmiş diye, fiti fiti dönüp öteki arkadaşı aramaya başlayacaklar. Ha dersen ki uğraşmayayım ben, o zaman direk git MTV dairesine göster evrakları senden çıksın olay. Öteki arkadaşı da ara.. ya da salla vazgeçtim arama... sende yok zaten bi durum. Kendi temizlesin...

ozzyx
21 Nisan 2011, 11:23
Çok geçmiş olsun,
Konu Hakkında Bi Bilgim Yok,
Fakat..
elınde noterden satış sözleşmesi olduğundan sanıyorum satış yağılan tarafa yansıtılacaktır bu ceza,
sanıyorum dava açman gerekebilir...

kardes motoru yaptınmı gılera sasesını oturtunmu senın motora?gılera cx sasesını benden almıstın

ushuaia
21 Nisan 2011, 16:29
vergi dairesine başvurup gerekli düzeltmeyi yapmanı öneririm. olay haciz boyutuna gelirse haklı olduğun halde başın ağrıyabilir.
benzer bir durum benim başıma gelmişti. arkadaş köprüden kaçak geçiş yapmış. ben noter satışını da bulamamıştım. trafiğe gidip sahiplik belgesi almıştım. onu gönderip olayı çözdüm.

movibiker
21 Nisan 2011, 16:36
ne hacizi güzel kardeşim aman işi o safhaya getirmeyin,haciz dediğin iş öyle mikrop bir hadise ki,sen evde olmazsın gelip çilingir marifetiyle açtırırlar kapını toplarlar evde ne var ne yok allak bullak olursun,işi geri çevirirsin ama çektiğin üzüntü ve travma çok zor geçer o yüzden kapı gibi noter satış sözleşmen var,noter kağıdıyla birlikte bağlı olduğun vergi dairesine müracaat et dilekçe ver hemen gerekli düzeltme yapılıyor.aynı şey benimde başıma gelmişti.
aslında aracı satan kişi sattığı gün noter kağıdı ile birlikte vergi dairesine gidip aracı üstünden çıkarsa bunlar başına gelmiyor ama kimse yapmıyor bunu alan kişi vergi dairesinden motoru alana kadar kabak senin başına patlayabiliyor.

osmanba
21 Nisan 2011, 16:43
vergi dairesine başvurup gerekli düzeltmeyi yapmanı öneririm. olay haciz boyutuna gelirse haklı olduğun halde başın ağrıyabilir.
benzer bir durum benim başıma gelmişti. arkadaş köprüden kaçak geçiş yapmış. ben noter satışını da bulamamıştım. trafiğe gidip sahiplik belgesi almıştım. onu gönderip olayı çözdüm.

MTV dairesine ve sana yazıyı gönderen vergi dairesine bir dilekçe yazarak( tabi ki ceza satış tarihinden sonra ilşlenen suça ait ise) Sattığın kişinin varsa kimlık fotokopısını ve noter satışının fotokopisini, yoksa önemli değil noter satış sözleşmesinin bir fotokopisini dilekçe ekinde göndererek düzeltmenin yapılmasını iste. Hacızın gelmesini beklersen basın ağırır. Karşı mahkeme ile haklılığının ispatı gerekır. Her harde böyle bir işede girmek istemezsin.

erkan1979
23 Nisan 2011, 00:25
saolun yardımlarınız için,teşekkür ederim ...