PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motosiklet nakliyesi

yasin_942
20 Nisan 2011, 23:25
Arkadaşlar aldığım motor izmirde ve bandırmaya yada izmite gelemsi gerekiyor araştırmadığım yer kalmadı otobüs firmaları kabul etmiyor tcdd de bilgi yok kargolar deseniz uçmuş.... Ama bir alternetif daha varki oda arkaşımda izmirden arabasıyla gelecek (2011 ibiza 0.km) koltuklar katlanıyor ama benim motor sığarmı? sığarsa adamın arabasıda sıfır zarar vermek de istemiyorum. motorum yzf r125 eğer arabaya da sığmazsa henüz 100 km deki motorumu rodajını bir kenera bırakıp sürerek gelemek zorunda kalacağım ve bunu hiç istemiyorum. Şimdiden teşekkürler.

kim
20 Nisan 2011, 23:27
Otobüs firmlarını ararsanız kabul etmiyorlar ama muavinle yada kaptanla konuşup bir bilet parası fazla verirsen kabul ediyorlar ,benzini boşaltman şartıyla,birde motoru dik taşımak daha iyi yatırman sağlıklı olmaz.

Ramazan Can
20 Nisan 2011, 23:31
otobüs firmaları muavine 50 lira verdinmi kabul eder.... bende otobüs şöförüyüm.. motorun yanında olsun muavine sokul 50 lira dedinmi neler yapmazlar...

yasin_942
20 Nisan 2011, 23:36
otobüs firmaları muavine 50 lira verdinmi kabul eder.... bende otobüs şöförüyüm.. motorun yanında olsun muavine sokul 50 lira dedinmi neler yapmazlar...

motoru muhtemelen otogardan yükleyemiyeceğim ama manisa kavşağında bekleyip bu işi halledebilirim galiba. sizin verdiğiniz cevap içimi rahatlattı doğrusu:mrgreen:

Ramazan Can
20 Nisan 2011, 23:40
motoru muhtemelen otogardan yükleyemiyeceğim ama manisa kavşağında bekleyip bu işi halledebilirim galiba. sizin verdiğiniz cevap içimi rahatlattı doğrusu:mrgreen:

ben bile defalrca yaptım.... iş muavinde biter.. zaten muavin ve şöförler parayı kırışırlar... 50 lira verdinmi bir pakette sigara ver motoru adam akıllı sararlar..ellerinde battaniyeler falan oluyor... hatta her molada falan açar kontrol eder.. .

immortalboss
20 Nisan 2011, 23:46
Bende otobüs taraftarıyım.Tren almıyor.Kargo fiyatından bahsetmiyorum bile.Seat ibizaya sığması çok çok zor.Onun yerine şöyle bir alternatif yapıp torneo,doblo vs araç kiralayıp motoru getir.Daha ucuza patlayacaktır emin ol.Otobüse verirsen de çok dikkat et.Aynaları sök.Depoyu boşalt.En önemlisi muavini ve şöförü ayarla.:) Ama dediğim fikri düşün.1.3 multijet doblo kiralarsın.Arkaya atarsın motoru.Sanırım sığar.:)

Ramazan Can
20 Nisan 2011, 23:53
Bende otobüs taraftarıyım.Tren almıyor.Kargo fiyatından bahsetmiyorum bile.Seat ibizaya sığması çok çok zor.Onun yerine şöyle bir alternatif yapıp torneo,doblo vs araç kiralayıp motoru getir.Daha ucuza patlayacaktır emin ol.Otobüse verirsen de çok dikkat et.Aynaları sök.Depoyu boşalt.En önemlisi muavini ve şöförü ayarla.:) Ama dediğim fikri düşün.1.3 multijet doblo kiralarsın.Arkaya atarsın motoru.Sanırım sığar.:)

uzun yolculuklarda panelvan araç kiralamaktan kaçının.... şu anda devlet baya bu iş üzerinde duruyor... k1 +k2 belgesi adınıza olmayan bir araçta bir nakliye yapıldığı görülürse o zaman 6000 ile 9000 tl arası cezası var.. söylemesi benden... şirket arabası iki kanepe yüzünden yedi.. reno master...

takendy
20 Nisan 2011, 23:57
ben yarın otobüsle haremden izmire göndereceğim...
acentaların bilet kesen personelleri ile değil muavin ve çığırtkanlar ile işini çözebilirsin...

Ramazan Can
20 Nisan 2011, 23:59
bende 6 adet motor taşıdım şöförlük hayatım boyunca hiç biri mt den çıkmadı.. jest yapıp beleş götürecektim....

yasin_942
21 Nisan 2011, 00:01
ben yarın otobüsle haremden izmire göndereceğim...
acentaların bilet kesen personelleri ile değil muavin ve çığırtkanlar ile işini çözebilirsin...

hangi firma ile gönderiyorsunuz

cesur509
21 Nisan 2011, 00:08
En mantıklısı otobüs , hem başın ağrımaz hem daha iyi olur. Arkadaşının ibizaya sığsa bile mutlaka yüklerken arabanın bir yerlerini çizecek aynı zamanda dar olduğu için yüklerken motorunda zarar görecek. Arkadaşların dediği gibi motorun içinde bi bilet parası verince muavine + cigara olay hallolmuştur:)

lewane_lee
21 Nisan 2011, 00:16
bende x max ımı bursadan artvine otobüsle getirttim ama şöför tanıdıktı parasıyla değil mi götürürler bence:)

cardoso
21 Nisan 2011, 00:20
ama otobüs mersedes trevgo olması lazım onların bagajları yüksek ona dikkat etmen lazım

zeda3000
21 Nisan 2011, 00:22
PTT kargo ile gonderebilirsin. Hemde rampalari var. Sahsen tasittim.

takendy
21 Nisan 2011, 00:23
hangi firma ile gönderiyorsunuz

izmir turizm veya izmir seyahat olacak ,
yöntem şu , otogara gidiyorsun peron dışında yatan veya hazırlanan otobüslere tek tek soruyorsun mutlaka bir veya iki gün sonra aynı otobüs orada olacak anlaştığın otobüsü yine sefer öncesi peron dışında yakalayıp bir kaç saat evvelinden yüklemeyi yapıyorsun mesela yarın bizim otobüs 24:00 de biz 21:00 de yükleme yapacağız 50.00 TL ye anlaştık :wiinkk:
izmir otogardan da teslim alınacak hepsi bu...

Nfs
21 Nisan 2011, 00:50
Uzun yolda rodaj daha iyidir.Neden çekindiğini anlamadım..Kendinimi düşünüyosun? motorunumu? 2011 Model ibiza kullanmışlığımda var.Sığar da; sığmaz anladın sen...

yasin_942
21 Nisan 2011, 01:19
Uzun yolda rodaj daha iyidir.Neden çekindiğini anlamadım..Kendinimi düşünüyosun? motorunumu? 2011 Model ibiza kullanmışlığımda var.Sığar da; sığmaz anladın sen...

hep aynı devirde gitmek rodaj için iyi olmaz diye okumuştum forumda

excavatus
21 Nisan 2011, 11:08
PTT kargo diyorum ben de. Hem ucuz hem güzel taşıyorlar. Senin sadece güzelce paketlemen lazım. Benim tavsiyem, evinin önünde bi ahşap palet üzerine çıkar makinayı, tekerlekleri paletin tahtaları arasınadaki 1-2cm lik boşluğun üzerine oturt. güzelce bağla, sabitle (kamyoncuların kullandığı gergili halatlarla falan) sonra çağır ptt kargoyu gelip alsınlar. 100TL'den fazla tutmaz. gittiğin yerde de kapının önüne bırakırlar. Arkadaşım ptt kargoya gümüşhaneden - izmire 1 ev eşya taşıttı 250 TL ye.

ozzyx
21 Nisan 2011, 11:19
kAMIL KOC 120 lıraya ıstanbul marmarıs buyuk naked motoru goturdu onceden metro ıle yapıyodum bu ıslerı sımdı metro kargo kurmus soforler alamıyo ama sen cok rahat goturursun neoplan ın altında motorun arka tekerının gırebılecegı ıstepne yerı war cok bagaj alsın dıye cıkarıyolar stepne yı oraya koyarsan hıc cızılmıyorda rahat rahattda gıdersın sende o otobusten bılet almalısın ama

sideprensi07
21 Nisan 2011, 11:25
otobüs ile ben kırmızı jawa getirtmiştim,mavin motoru indirirken bagajın florasan lambasını kırmıştı:)

öncelik ptt kargo derim,icabında motoru bir güzel pakeleyip teslim edebilirsiniz,kalıbın içine konulmuş misali,motorunuz daha geniş hacimli vasıtada taşınır,indirmesi bindirmesi daha kolay risksiz olur

baris
21 Nisan 2011, 12:07
PTT kargo için fiyat tarifesine aşağıdaki adresten ulaşabilirsin. Gerekli hesaplamaları kendin yapabilirsin.

PTT Ücret Tarifesi (http://www1.ptt.gov.tr/tr/tarife/)

Nfs
21 Nisan 2011, 13:27
hep aynı devirde gitmek rodaj için iyi olmaz diye okumuştum forumda

4. Vites 5, vites motorun devrini hissederek yormayarak ilk önce gazı yarım açarak 250 km'den sonra yavaş yavaş 4'te 3 oranına getirerek herşey hallolur.Tamam sitede bahsetmişler,mantık doğru ama insanlar o kadar pimpirikli ki senin aldığın 125'lik bi SS full gaz kullnamadığın sürece motor soğukken 7-8 bin devirlere çıkamdığı nsürece birşey olmaz lakin sen nakliyat işini halletmişsin..:bounce:

WOLF 81
21 Nisan 2011, 13:32
ptt kargo yada ambar fiyatları en makul olan kargo şirketi dir. size düşen paketlemeyi güzel yapmak.

yasin_942
22 Nisan 2011, 02:42
arkadaşlar ptt güzel ama ben çalışan biriyim mesleğimden dolayı da kargom geldi ptt ye gidiyorum deme imkanım yok izmire hafta sonu gidiyorum ptt sanırım hafta sonu kapalı yani benim isteklerime uymuyor tek çıkar yol otobüs artık oda olursa her şey için teşekkür ederim