PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kendi doğasında doğaseverlik olan motorcu arkadaşlar

ZIPPIRMAN
20 Nisan 2011, 18:07
Çevrecini daniskası olduklarını iddia eden yöneticiler ithaftır.
İzleyin,izletin.

http://www.vidivodo.com/545080/anadolunun-isyani-_-belgesel

F54
20 Nisan 2011, 18:26
abi ben kendimi bildim bileli ava giderim gerek balık gerekse kara avına tv lerde kendini bilmez bir kaç kişi çıkar avcıları katil ilan eder oysa ki bilmezler avcılığında eko sistemde önemli bir yere sahip olduğunu sonuçta hayvanlarda avlanır gelelim esas konuya o kendini bilmezler bu projelere neden sesini çıkaramaz köylüler mi dış güclerin maşası yoksa bu toplumda konuştuğu olay olacak fakat konuşmayan kişiler mi bizler neden böyle işler kuramıyoruz çektiğimiz krediyi 2 yıl içinde bitirecek kadar kar lı işler bizler aptal mıyız ama ne demişler bal tutan parmağını yalar bunlarda yalamaya devam ediyorlar ve edecekler hiç utanmadan hiç sıkılmadan bizim köylümüz de açlıktan ölecek böyle giderse insanlar artık kendilerinden başka birşeyi düşünmez oldu çıkarsız iş yapan insanların nesli tükenmekte bunları yapanların soyu ise hiç tükenmeden üremeye devam edecek

Felon
20 Nisan 2011, 18:33
maalesef...

osmanba
20 Nisan 2011, 18:58
Gürol kardeşim; Karadenizin yeşilinde mavisinde dünyaya gözünü açip karadenizde büyüyen bir insan olarak oradaki doğaya karşı yapılan katliamın sanki benin aile bireylerine yapıldığını hissediyorum. Allahın ülkemize bahşettiği bu güzellikleri korumamız yerine yok ediyoruz.
Bir ara Artvin valisinin gazetedeki bir açıklamasını okumuştum. Dünyada ençok ilgi çeken Amazon ormanları ve Havai adaları Ülkemizin Doğu karadeniz bölgesinde saklıdır. Devlet buraların doğal güzelliğinin bozulmadan korunmasına, turizime açılmasına ve tanıtılması ile ilgili çaba harcaması halınde bu yöre dünyada turizimde birinci sıralarda yer alabilir demişti.
Bizler korumak yerine onlarca asırda oluşmuş çam ormanlarının diplerini dinamitleyip taş ocağı açıyoruz.
Bir karadeniz çocuğu olarak;
Senenin en sıcak Ağustos ayında Karlı bembeyaz Dağlar ve tepeleri, Yeşile boğulmuş ormanları, Köpük köpük akan tertemiz kaynak sularını, Dağlardan coşarak akan şelaleri ve masmavi denizi bir arada ve gün içerisinde yaşamak mümkün olduğunu söylemek istiyorum.. Böylesine bir doğayı korumamak gelecek neslimize yapılan en büyük ihanet olacaktır. Bir ülke için gereken para sadece hidro elektrik santrallerinden mi elde edilir. Asıl olan doğayı korumaktır. Avrupalı yapay yeşillikler üreterek onu korumaya çalışıyor. Biz ne zaman bu gaflet uykusundan uyanacağız acaba.

ZIPPIRMAN
20 Nisan 2011, 19:06
Gürol kardeşim; Karadenizin yeşilinde mavisinde dünyaya gözünü açip karadenizde büyüyen bir insan olarak oradaki doğaya karşı yapılan katliamın sanki benin aile bireylerine yapıldığını hissediyorum. Allahın ülkemize bahşettiği bu güzellikleri korumamız yerine yok ediyoruz.
Bir ara Artvin valisinin gazetedeki bir açıklamasını okumuştum. Dünyada ençok ilgi çeken Amazon ormanları ve Havai adaları Ülkemizin Doğu karadeniz bölgesinde saklıdır. Devlet buraların doğal güzelliğinin bozulmadan korunmasına, turizime açılmasına ve tanıtılması ile ilgili çaba harcaması halınde bu yöre dünyada turizimde birinci sıralarda yer alabilir demişti.
Bizler korumak yerine onlarca asırda oluşmuş çam ormanlarının diplerini dinamitleyip taş ocağı açıyoruz.
Bir karadeniz çocuğu olarak;
Senenin en sıcak Ağustos ayında Karlı bembeyaz Dağlar ve tepeleri, Yeşile boğulmuş ormanları, Köpük köpük akan tertemiz kaynak sularını, Dağlardan coşarak akan şelaleri ve masmavi denizi bir arada ve gün içerisinde yaşamak mümkün olduğunu söylemek istiyorum.. Böylesine bir doğayı korumamak gelecek neslimize yapılan en büyük ihanet olacaktır. Bir ülke için gereken para sadece hidro elektrik santrallerinden mi elde edilir. Asıl olan doğayı korumaktır. Avrupalı yapay yeşillikler üreterek onu korumaya çalışıyor. Biz ne zaman bu gaflet uykusundan uyanacağız acaba.

Osman abim
uyanacağımızı sanmıyorum,bunu bu konuyu izleme ve yorum sayısındanda anlayabiliriz.

M.e.t.i.n
20 Nisan 2011, 19:34
Sadece ormanlar mı,biz millet olarak günübirlik yaşamayı prensip edinmişiz,ileriyi düşünmeyi sevmiyoruz...Günü kurtardık mı gerisi hiç önemli değil...Aklıma Neyzen Tevfik'in yazdıkları ve birsürü fıkra geliyor maalesef...

Samet Ağır
20 Nisan 2011, 19:38
karadeniz bölgemiz eğer turizme açılırsa............:cyclopsan

ve büyüüük ilgi görür para kazandırmaya başlarsa...............:silent:

eminim en kısa zamanda birine peşkeş çekilir,özelleştirilir,al sen ye denir.....:pr::pr::pr:

ZIPPIRMAN
20 Nisan 2011, 19:43
karadeniz bölgemiz eğer turizme açılırsa............:cyclopsan

ve büyüüük ilgi görür para kazandırmaya başlarsa...............:silent:

eminim en kısa zamanda birine peşkeş çekilir,özelleştirilir,al sen ye denir.....:pr::pr::pr:

Dostum sanırım videoyu izlemedin
zaten şu anda peşkeş çekiliyor konunu özüde o ve sadece karadeniz değil anadolunun tümü

http://www.vidivodo.com/545080/anado...ani-_-belgesel

COQ
20 Nisan 2011, 20:27
Ben videoyu izleyemiyorum, Sarkozy yine interneti yasakladi herhalde.:P

Ama saniyorum bildigim konu hakkinda.
Yine de izlemek isterim, baska bir site linki verebilirseniz iyi olacak.
Tabi varsa!!:)

ZIPPIRMAN
20 Nisan 2011, 20:31
Ben videoyu izleyemiyorum, Sarkozy yine interneti yasakladi herhalde.:P

Ama saniyorum bildigim konu hakkinda.
Yine de izlemek isterim, baska bir site linki verebilirseniz iyi olacak.
Tabi varsa!!:)

buyur dostum
http://www.dailymotion.com/video/xh3gga_anadolunun-ysyany_news
oda yasaksa anadolunun isyanı yaz biryerlerden çıkacaktır

piyanist_irf
20 Nisan 2011, 20:34
derin mvzuuu gürol abi , enerji üretimi barajlar felan tamam fakat herşeyi usulune uygun yapmak gerekir avrupada brajlar, elktirik santralleri yokmu var,orada dereler nehirler kullanılmıyormu ? kullanılıyor, konu elbette bu değil, idari yöneticilerimiz yüzünden bu durumda bu memleket zaten , türkiyedeki sistem öyle bir sistemki sanırım avrupa mantığını öğrenene kadar ya çorak çöl bir türkiye emenet edeceğiz torunlarımıza yada eskisinden berbat bir hgalde bir türkiye ..

türkiye dediğimiz vatanımız dediğimiz bu topraklar ne idareciler ne yönetimler gördü ,

inşallah bir gün düzelecek fakat bunu ben yada torunumun göreceğini sanmıyorum...

cavro
20 Nisan 2011, 21:28
the man from earth isimli filmde çok güzel bir replik vardı

İnsanlar 10.000 yıl önce ortalama 30 yıl yaşıyordu
Şimdi daha uzun yaşıyoruz
Ama dünya yaşanacak bir yer olmaktan çıktı

ZIPPIRMAN
21 Nisan 2011, 10:45
the man from earth isimli filmde çok güzel bir replik vardı

İnsanlar 10.000 yıl önce ortalama 30 yıl yaşıyordu
Şimdi daha uzun yaşıyoruz
Ama dünya yaşanacak bir yer olmaktan çıktı

Dahada çıkacak gibi

karayılan
21 Nisan 2011, 11:18
çok yazık göz göre göre akarsularımız tüketiliyor satılıyor doğayı katlediyorlar:pr:
tepkimizi göstermemiz lazım ama bizim milletimiz bu tür şeylerle ilgilenmiyor gereksiz buluyor çoğu kişi bu tür eylemleri halbuki yurt genelinde iyi bir örgütlenme olsa tepkimizi göstersek çok iyi sonuçlar çıkar ben şahsen eminim.ama nerdeeee bizim milletimiz koyun gelmiş koyun gider

bobora
21 Nisan 2011, 11:21
İnsanların çıkarları bir gün her şeyi tüketecek!

Her hangi bir şey inşa etmek için (ki bunlar çevreye zarar verebilecek nitelikteki yapılardır genelde) ÇED (çevre etki değerlendirme) raporu hazırlanır ve kurulacak yapının doğayla uyumunu ve doğaya verdiği zararları ortaya koyar. Eğer kurulacak yapı kurulacağı yerdeki çevreye zararı yoksa bu rapor verilir. Aksi halde ise rapor verilmez ve o yapı inşa edilemez.

Şu anda durum öyledir ki bu rapor tamamen çıkar doğrultusunda ve büyük siyasi insanların baskılarıyla verilebilmektedir. Bu da durumun ne kadar vahim olduğunu gösterir!

Eğer insanlar bu tür olaylarda seslerini çıkartmazsa ve hesabını sormazsa bu tür şeyler devam edecektir ta ki içecek suyumuz ve soluyacağımız hava kalmayana kadar!!

DusenAdam
24 Nisan 2011, 01:12
@Zıppırman; çok güzel bir paylaşım... Söylenecek her şey söylenmiş bu belgeselde zaten, üstüne bir şey eklemeye gerek yok. Herhalde TRT'de yayımlanmamıştır. :pale: Rüzgarımız var, gelgitimiz var, sağlıklı enerji üretme konusunda çok şanslı bir konumdayız ama HES'lerle derelerimiz, nehirlerimiz kurutuluyor, çorak topraklarımız varken termik santraller ve ısrarla yapılmak istenen nükleer santraller de nedense en verimli bölgelere kurulmak isteniyor. Enerji üretmekten farklı bir amaç var sanki... Uzatmayayım; paylaşımın için teşekkür ediyorum.. :cat:

inzell
24 Nisan 2011, 01:29
Bu adamlara yetki verenler katildir.

ZIPPIRMAN
25 Nisan 2011, 17:00
Bu adamlara yetki verenler katildir.

Yetkiyi veren ne yazıkki takım tutar gibi parti tutan biziz dostum