PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mobilet alıcam özellikleri ne olabilir

zergling334
20 Nisan 2011, 14:24
yaşım 13 bu yaz mobilet almaya karar verdim ama mobilet alırken özellikleri ne olsun simdiden herkese tesekkürler:silent:

karayılan
20 Nisan 2011, 14:33
mutlaka Nos ve Turbo İntercoler olsun buna çok dikkat et:cat:

Ramazan Can
20 Nisan 2011, 14:35
bence moblet alırken şuna dikkat et.. sedefli boyası olsun... 2 zamanlı motorlar gibi duman atmasın... ön arka disk fren olsun....:P:P:P:P:P:P dur biraz daha atarsam çarpılcam...

moblet alma sen .. bence bir süre bisiklete bin ....

ozzyx
20 Nisan 2011, 14:36
hava yastıgı abs fılan kesınlıkle olsun

BLACK_ICE
20 Nisan 2011, 14:37
yaşım 13 bu yaz mobilet almaya karar verdim ama mobilet alırken özellikleri ne olsun simdiden herkese tesekkürler:silent:

L.P.G. sıralımı sıralı ise markaası ne sızdırmazlığı varmı ABS tek tekerdemi ikisindede varmı geri vitesi varmı farları xenon mu bio mu airbek yolcu hava pered yastığı varmı varsa kaç adet :queen::queen::queen::queen::queen:

sevgilii üye al motorcuya götür genelde hepsi 48 cc civarı olur

Blacklove16
20 Nisan 2011, 14:43
Mobiletin 600 lüğünden aşağısına binme... Ve alırken de bak direksiyon amortisörü var mı ? Kaç binde olduğuna bak ? Zincir O ring olsun ...Grenajlarına bak ,çatlak kırık var mı ?

SeMpaTuRk77
20 Nisan 2011, 14:49
güzel kardeşim sen mobileti alma kendine de yazık etme arızası osu busu şusu seni mahfeder okulunu etkiler yaz kış binmek istersin hasta olur yatak döşeğe girersin !

Merakın varsa sen güzel bi pocket bike al !

Ti ye alan arkadaşlara da saolsunlar diyorum 13 yaşında bi çocuğa daha yapıcı yaklaşılmalıdır! Birbirimize karşı yaptığımız dokundurmalar doğaldır ama 13 yaşında bi çocuk bunları alınır incitmeden izah etmek lazım !

Acil112
20 Nisan 2011, 14:51
3 tekerli olmasına dikkat et, pedallar da ön tekerde olsun

movibiker
20 Nisan 2011, 14:55
peugeot cobra 105ler vardı onlar 70 cc temizini bulmak çok zor ama bir dene,yinede benim düşüncem mobilete vereceğin parayla çok güzel kalite bir bisiklet alınır,al mis gibi bisikletini kullan,bozuldu derdin olmaz,polis derdin olmaz,yakalandın mı motor gider elinden sanırım 600 tl gibi bir para cezası yersin mahkemeye çıkarsın ve aldığın 3 aylık hapis cezasıda paraya çevrilir,motor zaten yedi eminli deposuna gönderilir sanada yaklaşık 1000 tl gibi bir ceza girer ha tabi bunu sen ödeyemeyeceğine göre baban ödemek zorunda kalır,birde üstüne bir güzel baba dayağı yersin.
neden anlatıyorum bunları çünkü hepsi başımdan geçti 15 sene evvel onun için al bir bisiklet (ama marka olsun çin malı alıpta pedal bastığına değmez) hem vücudun gelişir hem kafan rahat olur.

Alper Kaya
20 Nisan 2011, 14:56
0 cup al bence mobilet temiz bulmak imkansız gibi bişey :D

BLACK_ICE
20 Nisan 2011, 14:57
aslıdna kendi cahilliğimize GÜLÜYORUM o yüzden yazdım yurtdışındaki 10 yaşındaki çocuğa yzf r6 ile bmw f650 arasındaki farkı sor sana yakıt der4ecesinden amortisr farkına kadar söyler bence bu izim kabahatımız 13 yaşındaki çocuk ufakda değil soruyor mobilet alıcam asıl vahim durum mobilet halaaa ....

sedici
20 Nisan 2011, 15:00
sadece abs olması yetmez o gücü durdurabilmek için "combine abs" olması şart :)

eğer bu topic fake değilse:
abim sen bu yazılanları ciddiye alma, ama gidip mobilet de alma, bisiklete bin daha çok ufaksın başına iş alırsın kolay işler değil bunlar, güzel bi bisiklet al kendine yada bisikletin varsa onu iyice topla tertemiz yap ona bin

movibiker
20 Nisan 2011, 15:01
aslıdna kendi cahilliğimize GÜLÜYORUM o yüzden yazdım yurtdışındaki 10 yaşındaki çocuğa yzf r6 ile bmw f650 arasındaki farkı sor sana yakıt der4ecesinden amortisr farkına kadar söyler bence bu izim kabahatımız 13 yaşındaki çocuk ufakda değil soruyor mobilet alıcam asıl vahim durum mobilet halaaa ....

avrupanın hiç bir yerinde 13 yaşındaki bir çocuk motorlu taşıt kullanamaz,16 yaşında başlıyor o da max 50 cc.

karayılan
20 Nisan 2011, 15:01
babana söyle sana pocket bike alsın kardeşim daha yaşın henüz çok küçük yada elektirikli bisiklet al:cat:

Acil112
20 Nisan 2011, 15:02
4Yaşındaki oğlum 20 farklı aracı sadece stoplarına bakarak tanıyabiliyor:P eğitim önemli:cherry:

BLACK_ICE
20 Nisan 2011, 15:05
avrupanın hiç bir yerinde 13 yaşındaki bir çocuk motorlu taşıt kullanamaz,16 yaşında başlıyor o da max 50 cc.

tabi sevgili üye bende lkuarallarda 17 yaşı yazıyo diye 17 yaşını bekledim :queen::queen::queen::queen: yha yha daha geçen yıl benim ingilteredeki arkdaşımın kardeşine 8 yaşına bastı diye pocket bike aldık 8 yaşında çocuklar keleş kullanıyo doğuda orda burda ses yok motor kullanınca suç var ceza var asıl problem eğitim eksikliğidir reşitlik yaşla olmaz 50 yaşına gelmiş daha zihnen reşit olamamış okadar insan varki

mehmet tufan
20 Nisan 2011, 15:05
yorumları okurken üzüldüm.
boşuna kalkıp motosiklet ufaktan başlatılmalı diye martaval okumayın arkadaşlar.
sizdende bizim ülkedeki motosiklet kültüründe bi cacık olmaz.
vallahi tekrar tekrar bravo, acıyorum bu hallerinize.

movibiker
20 Nisan 2011, 15:13
pocket bike hiçbir ülkede trafiğe çıkamaz,trafiğe kapalı alanda tabiki isteyen isteğini yapar,isteyen 5 yaşındaki çocuğuna pocket bike kullandırır kimse karışamaz.

draggy
20 Nisan 2011, 15:41
Mobilet deyip geçmeyin, ilk motorumdu :)

-unnamed-
20 Nisan 2011, 15:45
offf muhabbete bak..
bize birşey bırakmamışsınız(:

ZIPPIRMAN
20 Nisan 2011, 15:56
Kliması mutlaka olmalı

ozzyx
20 Nisan 2011, 16:22
buradakı motorsılet kullanıcılarının motorlarına bakıyorum da 100 110 km yapabılecek motorlar var bnm bır arkadasımda var 49 cc mobılet ıle 135 km yapıyodu tabı mıllet dalgasını gecıyo.ama fıkır werseydık cocuga daha ıyı olurdu bence

cbr 125'm
20 Nisan 2011, 16:23
Bide derler ki küçük yaşta motosiklet sevgisi aşılanmalı çocuğa...:farao::farao:

ZIPPIRMAN
20 Nisan 2011, 16:31
Bide derler ki küçük yaşta motosiklet sevgisi aşılanmalı çocuğa...:farao::farao:

ben kendi çocuğuma veririm motor sevgisini,
başkasının 13 yaşındaki çocuğuna türkiye trafik şartlarında veremem arkadaşım bu vebal altına girmem
hoş arkadaşımıza verilecek fikri yukarıda bir arkadaşımız biraz daha bisikletle yetin deyip vermiş zaten :bounce:

nere.f
20 Nisan 2011, 17:03
Helal olsun :farao: