PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni bir zam daha! Benzin 4,5 TL'ye koşuyor!

Sayfa : [1] 2

kursattekin
19 Nisan 2011, 11:07
Ham petrol fiyatları uluslararası piyasalarda rekor üstüne rekor kırarken, TÜPRAŞ da akaryakıtta beklenen zammı yaptı.

Ham petroldeki fiyat artışını bir süre dolar kurundaki düşüşle dengeleyen TÜPRAŞ, sonunda benzine yeni bir zam daha yaptı.

HABERTÜRK’ün aldığı bilgiye göre, bugünden geçerli olmak üzere 95 oktan benzinin litre fiyatı 6 kuruş, 97 oktan benzinin litre fiyatı ise 9 kuruş artırıldı.

Böylece bir litre benzinin fiyatı 4 lira 20 kuruş düzeyini aştı.

Sektör yetkilileri, zamlanan benzini, motorinin izleyeceğini bildirdi.

fat280
19 Nisan 2011, 11:11
Vatana millete hayırlı olsun zamların devamını bekliyoruz :queen:

kujumax
19 Nisan 2011, 11:21
Bu Gidişle Motora LPG Taktirmak Gerekecek :)

Ramazan Can
19 Nisan 2011, 11:28
böyle gelmiş böyle geçer bu dünya... bir gün kontak kapatacaksın bak nasıl düşüyor benzin mazot fiyatları... 2,5 yıl önce accent i sattım benzinli çok yakıyor diye dizel doblo aldım mazot fiyatı benzine yanaştı....
en sonunda çevreci bisiklete döneceğiz....

Felon
19 Nisan 2011, 11:43
hava durumu müsait olsa bisiklet en güzeli ya

Seko
19 Nisan 2011, 11:58
Millet birlik olup bir hafta benzin almasa devletin bütün gelir dengesi alt üst olur. Bir ay devam ettirilse vergileri düşürmek zorunda kalılrlar.

Kalırlar da nerede o millet ?

cengaver29
19 Nisan 2011, 12:14
cidden birlik olalım kullanmıyalım araçları 5-10 gün sonra inş düşer düşmezsede yağmalıyalım ortalığı :D benzin istasyonlarını ateşe verelim :)

karayılan
19 Nisan 2011, 12:15
az önce yazmış olduğum mesajımı değerli site yöneticileri silmiş olsun canları sagolsun.
ama bir ülkede bir şeylere zam yapılıyorsa bu tamamen o hükümetin suçudur bunuda dile getiremeyeceksek bize yazık saygılar

WOLF 81
19 Nisan 2011, 12:19
cidden birlik olalım kullanmıyalım araçları 5-10 gün sonra inş düşer düşmezsede yağmalıyalım ortalığı :D benzin istasyonlarını ateşe verelim :)

ne diyeyim, bilemedim :cyclopsan.:rendeer:

acun0
19 Nisan 2011, 12:20
ALLAH sonumuzu hayır etsin.

ozturkkaan
19 Nisan 2011, 12:43
ne diyeyim, bilemedim :cyclopsan.:rendeer:

ne diyeceksin .. tamam yapalım demek gerek ..
Bir vakit Fransa 'da milletin ne olduğunu hatırlayamadığım bir konuda protestoları vardı yakıp yıktılar istediklerini aldılar .
Öyle yapmak lazım..

sezginkalkan
19 Nisan 2011, 12:44
vallahi artık yorum yapmaya bıktık bu konuda :pr: , arkadaş 3 indir 10 artır..bu ne?? bide en çok büyük cc motosikleti olanları düşünüyorum,,hadi bizimki benzin yakmıo ama benim tanıdıgım var, şehir içi transalpe binemio..km de 50 kuruş cıvarı yakıo :D

Durmak yok, bu seçimde de oylar belli :D

Uğur Bilgili
19 Nisan 2011, 12:45
Tarih koymakla iyi etmişsiniz, gerçekten güzel fikir. :) Dün akşam Full marka benzincinin önünden geçerken Yarın zam gelecek diye tabela sallıyorlardı ellerinde, inanmamıştım :)

ZIPPIRMAN
19 Nisan 2011, 12:48
Yapma be ihtiyar
Dün bir araştırma açıklandı
Türk halkının .% 86 sı çok ama çok mutluymuş,neredeyse zil takıp oynayacağız
Pisikolojik rahatsızlıklardada son 8 yılda yarı yarıya azalmalar olmuşmuş muş muş
kadın cinayetlerindeki artış konusuna değinilmesede
Kellik azalmış ülkede kellliiiikkkk
gelir dagılımının adaletindeki düzelmeyle kazanılan paraların artışından çok yiyormuşuz kilo almaya başlamış halkım
sen tutturmuşsun benzine gene zam
yahu benzin okadar önemli olsa enflasyon hesap sepetinde olurdu
bak bakalım pinpon topu artmışmı
fülüt 5 yıldır aynı fiyat bu ülkede
bunlarıda görelim lutfen

RunemagicK
19 Nisan 2011, 12:51
Yapma be ihtiyar
Pisikolojik rahatsızlıklardada son 8 yılda yarı yarıya azalmalar olmuşmuş muş muş
gelir dagılımının adaletindeki düzelmeyle kazanılan paraların artışından çok yiyormuşuz kilo almaya başlamış halkım
bunlarıda görelim lutfen

aynen. bir takım şer odaklarının temsilcileri bunlar. benim halkım bunları yemez:)

ZIPPIRMAN
19 Nisan 2011, 12:53
aynen. bir takım şer odaklarının temsilcileri bunlar. benim halkım bunları yemez:)

yemez hamdolsun:bounce:

RunemagicK
19 Nisan 2011, 12:54
oo yee. devam et bebeğim

zeda3000
19 Nisan 2011, 12:55
Yapma be ihtiyar
bunlarıda görelim lutfen

Ustadim agzina eline saglik

Fulutun fiyati niye artsin parayi veren dudugu caliyor bu ulkede:)
Enflasyon sepetinde Iskarpin , Kus yemi gibi seyler var hayatinizda kac defa
alirsiniz boyle seyleri

Ingilteredeki partnerimin bana sordugu soru aynen su "Benzine 2 euro odeyip son model arabalara ve cep telefonlara nasil sahip oluyorsunuz , o kadar zenginmisiniz gercekten"

Hadi gel cevapla

cavro
19 Nisan 2011, 13:07
e varil fiyatı düştüğü halde zam yapılıyor
geçen haftalarda 125 dolar olmuştu varil fiyatı
şimdi 122 dolar
ama yine zam geliyor

e hadi zam yapılıyor vergi alınıyor tamam

bu vergi karşılığında ne yapılıyor halka ?
2. öğretim mühendislik öğrencisi 1500 lira veriyor yıllık okula (hani devlet okulu)
yeni hastaneler mi yapılıyor halen numune önünde millet gün boyu bekliyor sıra
kamu çalışanlarına zam mı yapıldı adam gibi yok pinpon topu fiyatı düştüğü için ona göre yapılıyor zamlar

ha ama kişi başına düşen gelir arttı ya ondan ödeyebilir herkes bu zammı değil mi

evet rahmi koç ile benim paralarımı topla ikiye böl ne kadar zenginim :pr:
100 tane zenginin mal varlığı %100 oranında artıyor 1 yılda
ama halen çıkıp kişi başı gelir artıyor ...

neyse

< iLk@yy >
19 Nisan 2011, 13:16
Ustadim agzina eline saglik

Fulutun fiyati niye artsin parayi veren dudugu caliyor bu ulkede:)
Enflasyon sepetinde Iskarpin , Kus yemi gibi seyler var hayatinizda kac defa
alirsiniz boyle seyleri

Ingilteredeki partnerimin bana sordugu soru aynen su "Benzine 2 euro odeyip son model arabalara ve cep telefonlara nasil sahip oluyorsunuz , o kadar zenginmisiniz gercekten"

Hadi gel cevapla

Cok kolay.... Once ozendir sonra almasini sagla..
Baska bir gercekte istanbuldaki eglence hayatina bak.bu gun kriz var de bu hafta sonu hic bir yer is yapmaz kurucesmede ama gel gorki sonraki hafta sonu en az 3 haftalik karlarini patlatirlar. Bizim kendi milletimiz hava atmayi basmayi cok sever amele gibi dusunmeden hareket eder para konusunda sokaktaki cocuklarin ellerine is telefonu olarak yapilmis blackberryde bunun bir ornegidir. Neymis blacberry messenger varmis. Alti ustu bir yazilim sonucta msnde ayniydi skypede ayniydi ondan oncesince icq vardi ne farki

Parasi olanlar soleyin bu konuyu herkes trafige cikmasin diye yorumlar pek cogu yollari rahat kullaniriz diye buda baska bir konu tabi

abolgi
19 Nisan 2011, 13:24
Yapma be ihtiyar
bunlarıda görelim lutfen

Katılmamak elde değil . ülkedeki mutlu mesut bahtiyar insan sayısı hızla artmakta. mevcut yönetimden o kadar memnunuz ki oy oranıda artış gösteriyor. ne diye yok benzine zam, yok bilmem ne diyorsunuz. bize düşen ;

YAŞASIN BENZİNE ZAM YAPILMIŞ. demektir. gerçi madurum ben madurum. kurulmuş düzen yönetimin suçu yok, enerji piyasası ayarlıyor yakıt fiyatını hükümetlerin buna müdahalesi yok. zaten herkes hükümetin aleyhine çalışıyor. memuru düşman, askeri düşman, köylüsü düşman. son yıllarda bi polisi dost oldu, bide can dostum güzel insan ıraklı ab li abd li yöneticiler var. yoksa hepten yanlız kalacaktı sayın başbakanımız.

ZIPPIRMAN
19 Nisan 2011, 13:31
Katılmamak elde değil . ülkedeki mutlu mesut bahtiyar insan sayısı hızla artmakta. mevcut yönetimden o kadar memnunuz ki oy oranıda artış gösteriyor. ne diye yok benzine zam, yok bilmem ne diyorsunuz. bize düşen ;

YAŞASIN BENZİNE ZAM YAPILMIŞ. demektir. gerçi madurum ben madurum. kurulmuş düzen yönetimin suçu yok, enerji piyasası ayarlıyor yakıt fiyatını hükümetlerin buna müdahalesi yok. zaten herkes hükümetin aleyhine çalışıyor. memuru düşman, askeri düşman, köylüsü düşman. son yıllarda bi polisi dost oldu, bide can dostum güzel insan ıraklı ab li abd li yöneticiler var. yoksa hepten yanlız kalacaktı sayın başbakanımız.

Çok çok ileri demokrasilerde böyle olur
Siz anlamassınız

yapiressami
19 Nisan 2011, 13:35
hep amerikan oyunları bunlar....A-M-E-R-İ-K-A
onun arkasında kim var ...... :queen:

abolgi
19 Nisan 2011, 13:41
hep amerikan oyunları bunlar....A-M-E-R-İ-K-A
onun arkasında kim var ...... :queen:

arkadaşlar yapmayın tüm suç BİZDE...

Gözümüzü kapatıp zevk almaya bakacağız. böylece mutlu çoğunluğa katılacağız. yaşasın ileri demokrasi, yaşasın benzim zamları. :queen: :queen: :queen: :flower:::stretche

BLACK_ICE
19 Nisan 2011, 13:43
5 TL yapsınlar hem kafamız hem cebimiz karışmasın ne kadar para varsa cebimizde verelim......

movibiker
19 Nisan 2011, 13:47
bu yıl motosiklet kullanımında patlama yaşanabilir,benzin almış başını gitmiş motorun ötvsi düşümüş,bu millet hala tek başına 5 kişilik arabaya biniyorsa,ver zammı gitsin,milletin parası çok demek.

The Dude
19 Nisan 2011, 13:53
endişelenmeye başlamıştım neden benzine zam gelmiyor diye.

neyse ki "tatmin oldum".

logaritma
19 Nisan 2011, 14:01
250cc güzel enjeksiyonlu bir scooter alıpda lpg mi bağlasak.

nere.f
19 Nisan 2011, 14:18
endişelenmeye başlamıştım neden benzine zam gelmiyor diye.

neyse ki "tatmin oldum".

:mrgreen: Aynen abi bende korkmaya başlamıştım ama şimdi rahatım vatan sağolsun :P

ZIPPIRMAN
19 Nisan 2011, 14:24
Deponun boşalmasını beklemeden hergün 10 liralık benzin alsanız
zam günüde 10 liralık alırsınız
zamın ertesi günüde 10 liralık
hep 10 liralık olduğu için zamdan etkilenmezsiniz hamdolsun
ileri demokrasilerde çareler tükenmez ey halkım.

anaconda84
19 Nisan 2011, 14:26
Bu Gidişle Motora LPG Taktirmak Gerekecek :)

lpg takılsa ne olacakki oda boyuna zamlanıyor benzinle yarışır hale geldi resmen oda :pr:

logaritma
19 Nisan 2011, 14:40
o zaman şöyle bir çözüm yapıcaz

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/87736-yuki-venus-hybrid-motor.html

abolgi
19 Nisan 2011, 14:47
2 seçenek kalıyor geriye.
1- bisiklete binmeye başlayacağız
2- yürüyerek gidip geleceğiz .

her halukardada yurdum insanı çağ atlamış olacak.

tabi ya nasılda akıl edemedim ben bunu. yurdum insanın ülkedeki gelir dağılımının düzelmesi sonucu milli gelirden eşit pay almaya başladı ya, bu nedenlede fazla yiyip şişmanlamayada başladı. şişmanlık yani obezite insan sağlığının baş düşmanı. şekerden hiper tansiyona, kalp ve damar hastalıklarına kadar her derdin baş sebebi. buna çözüm zor. çok yemeye alışmış millete az ye desen olmaz, milli geliri eşit dağıtmasan olmaz, ee geriye ne kalıyor spor yaptırmak. yurdum insanıda sporu bi severki futfol hariç. silahla spor yaptıracak olsan kaytarmanın bi yolunu mutlaka bulur. geri sadece benzin zammı kalıyor. benzine zam yap millet arabasına - motoruna binemesin mecburiyetten yürüsün. yada bisiklete 1000 sin. böylelikle yurdumun güzel insanları obezlikten kurtulsun, daha sağlıklı olsun.

bu açıdan bakınca yeni bir kampanya başlatmak lazım. benzin 10lira olsun diye.

Acil112
19 Nisan 2011, 15:05
Yapma be ihtiyar
bunlarıda görelim lutfen

:cat::cat::cat:
eminin büyük bir çoğunluk bunların anlamını bile bilmiyordur:farao::farao:

kim
19 Nisan 2011, 15:09
Çözüm : Elektrikli bisiklet ve Elektrikli otomobil :)

Nfs
19 Nisan 2011, 15:10
Tarih koymakla iyi etmişsiniz, gerçekten güzel fikir. :) Dün akşam Full marka benzincinin önünden geçerken Yarın zam gelecek diye tabela sallıyorlardı ellerinde, inanmamıştım :)

:cherry: sen ciddimisn ya? sempatiklre bak sen...:bounce:

maxi97
19 Nisan 2011, 15:22
arkadaşlar zaten ara ara düşündüğüm konuyu hızlandıracağım. normal 2 adet 220 voltluk elektrik motorunu (tercihen çamaşır makinası motoru) 12(48)-220 volt dc ac inverter ile arka çantaya koyacağım 2-4 adet otomobil aküsüyle besleyip, ön tekere dişli kaynattırıp bu motorların gücünü ön tekere vermeyi düşünüyorum. yaklaşık 4000watt gücü var. eğer 220voltu 12 volta çevirirken kayıp olmuyorsa yaklaşık 5.5 beygir motor olur. + elektrik motoru olduğu için torku daha iyi olur.

inverterler çok pahalı. devresi ise çok basit. sadece yüksek güçlü ve dayanıklı transformatörü ucuza mal edebilirsem devresini ben de yaparım gibime geliyor. bir de devreyi adam gibi soğutabilirsem evladiyelik bir proje olacak.

inverterde kullanacağım trasformatöre göre aküleri seri ve ya paralel bağlayacağım. deneye yanıla yapacağım birşeyler.

benzin fiyatı arttıkça malzeme ve bilgi toplamaya devam edeceğim. buradan yetkililere duyurulur.

-unnamed-
19 Nisan 2011, 15:34
ekonominin e sinden anlamayan halkımız bütün olayı pinpon topuna bağlayarak kendini ekonomist gibi gösterir ya helal olsun....
çünkü sevgili motorcu dostlarımız benzinle yatar benzinle kalkar...
hatta yanında sürekli 1 litre taşır...
diğer elektrik su vb. temel ihtiyaç maddeleri umrunda değildir...
benzinle biz karnımızıda doyururuz susuzluğumuzuda gideririz...
her seferinde bakıyorum belirli kişiler kafalarına taş düşse hükümetten bilecek seviyeye geliyorlar...
laf yetiştirmeye gerek yok...
takılın durun....

deadendst
19 Nisan 2011, 15:40
az bile az, hakedene az bu zamlar...
daha fazlasını hakediyoruz, daha fazlası gelecekte.
toplumsal olaylarda her zaman geçerli olan kural burada da işliyor; bir zincir en zayıf halkası kadar sağlamdır. yani 100 kişiden 99'u bu zamları haketmesede, sadece 1 kişinin yanlış seçimlerinden dolayı birlikte yaşamınnın gerekliliği olarak bu zamlara katlanmak zorunda kalıyoruz...

bu ülkede benzin zammından etkilenen milyonlarca kişi içindeki en zayıf halka (kişi) kadar sağlamız...

haberi yapan medya kanalının başlığına bakın, yine aldatmaça, yine doğru ve özgür haber alma hakkının gaspı...

hırsız bunlar hırsız....

ero__
19 Nisan 2011, 15:51
ekonominin e sinden anlamayan halkımız bütün olayı pinpon topuna bağlayarak kendini ekonomist gibi gösterir ya helal olsun....
çünkü sevgili motorcu dostlarımız benzinle yatar benzinle kalkar...
hatta yanında sürekli 1 litre taşır...
diğer elektrik su vb. temel ihtiyaç maddeleri umrunda değildir...
benzinle biz karnımızıda doyururuz susuzluğumuzuda gideririz...
her seferinde bakıyorum belirli kişiler kafalarına taş düşse hükümetten bilecek seviyeye geliyorlar...
laf yetiştirmeye gerek yok...
takılın durun....

Evet herşey hükümetten. Onu yapıcam bunu yapıcam diyerek insanları KANDIRIP yönetimi ELE GEÇİRENLERİN SUÇ! Ben onlardan birini yalnız yakalasam bir takılacağım ya neyse!

-unnamed-
19 Nisan 2011, 15:58
Evet herşey hükümetten. Onu yapıcam bunu yapıcam diyerek insanları KANDIRIP yönetimi ELE GEÇİRENLERİN SUÇ! Ben onlardan birini yalnız yakalasam bir takılacağım ya neyse!

kandırmakdan kastın nedir?
yapılmayacak şeylerimi söyledier?
kalkıp bende fakirlere 600 lira maaşmı bağlayacam desin?
yapmayın Allah aşkına...
realist yorumlar yapın...

BurakASLAN
19 Nisan 2011, 15:58
5 lira 5 lira benzin alıyorum benim cup'a o bile yetmiyor yani.Motoru ilk aldığımda 5 liralık benzin 1.56 litre gelirken şuan 5 liralık benzin ile 1.20 litre benzin alıyorum.Bakalım şimdi 5 liralık benzin ile kaç litre benzin alıcam. :D

SilentScream
19 Nisan 2011, 16:05
bu ülkede benzin 10 TL olsun yine de caddelerde ki trafik azalmaz, insanlar aracına binmeye devam eder. Boşuna konuşuyoruz bence, bu vergi yükü olduğu sürece bize benzin her zaman pahalı gelecektir. Hadi herkese kontak kapatsın, kimse trafiğe çıkmasın eylemi yapsak azınlık kalırız...

draggy
19 Nisan 2011, 16:07
yapmayın Allah aşkına...

ekonominin e sinden anlıyor musun peki sen, tv ekonomisi mi biliyorsun? Söyle de öğrenelim, Ekonomi de okudum, yüksek te yaptım senin gibi konuşamıyorum ben be:pr:

ZIPPIRMAN
19 Nisan 2011, 16:08
yapmayın Allah aşkına...

Arkadaşım burası siyaset meydanı degil bu 1 madem açtın biri laf edeyim
yapılacak şeyler söylediler ama yapmadılar mesela secim kanununu degiştirmek,mesela dokunulmazlıkları kaldırmak bu 2
önceki yorumunda yiyecek genel ihtiyaçtan dem vurmuşsun,merak etme seçimler kapıda sanada mercimek nohur göndereceklerdir adını yazdır yeter bu3
basımıza tas düşse hukumetten bilecekmişiz,burada özür dilerim farkında değiliz bunlardan senin sorumlu olduğundan haberimiz yoktu 4
laf yetiştirmeye değmezmişizya hani,orada haklısın işte işini bilirsen bu ülkede laf yetiştirmek yerine yolunu bulursun,nasıl olsa ülkede gemiciğini yürüten kaptan
sizin bu kafanızdan dolayı
düzenler hep aynı olup büzülenler daha çokk büzülür
ha unutmadan gemicikler mazotu vergisiz alıyor biliyorsun degilmi?
Kalasın sağlıcakla

-unnamed-
19 Nisan 2011, 16:10
Arkadaşım burası siyaset meydanı degil bu 1 madem açtın biri laf edeyim
yapılacak şeyler söylediler ama yapmadılar mesela secim kanununu degiştirmek,mesela dokunulmazlıkları kaldırmak bu 2
önceki yorumunda yiyecek genel ihtiyaçtan dem vurmuşsun,merak etme seçimler kapıda sanada mercimek nohur göndereceklerdir adını yazdır yeter bu3
basımıza tas düşse hukumetten bilecekmişiz,burada özür dilerim farkında değiliz bunlardan senin sorumlu olduğundan haberimiz yoktu 4
laf yetiştirmeye değmezmişizya hani,orada haklısın işte işini bilirsen bu ülkede laf yetiştirmek yerine yolunu bulursun,nasıl olsa ülkede gemiciğini yürüten kaptan
ha unutmadan gemicikler mazotu vergisiz alıyor biliyorsun degilmi?
Kalasın sağlıcakla

eyvallah üstadım aydınlattığın için beni...:cat::rendeer:

mehmetmumtaz
19 Nisan 2011, 16:11
şu elektrikli araçlar çıksın , onlara yöneleceğim 2012 sanırım çıkış zamanı

-unnamed-
19 Nisan 2011, 16:13
ekonominin e sinden anlıyor musun peki sen, tv ekonomisi mi biliyorsun? Söyle de öğrenelim, Ekonomi de okudum, yüksek te yaptım senin gibi konuşamıyorum ben be:pr:

kendimizce anlıyoruz birşeyler...
sor yardımcı olalım sana...
ekonomiyi fülüte pinpon topuna bağlamayacaksan eğer....:rendeer:

draggy
19 Nisan 2011, 16:18
Bir ülkede dolaylı vergilerin, gelir ve kurumlar vergisini geçmesi hatta katlaması hayra alamet bir olay değildir. Bu vergisini kaçıra kaçırana, kaynakta çifte vergi kesilen halkın ise soyulmasıdır. Benzin 10 tl de olabilir, ama üzerindeki dolaylı vergilerden dolayı bu kadar yüksek olması abestir. vurun abalıya şeklinde kamu harcamalarını halkın temel ihtiyaçları üzerindeki vergilerle karşılamanız eninde sonunda ters tepecektir. Benzin bir ihtiyaçtır, pırlanta lüx tüketimdir. siz temel ihtiyaç maddelerinde ki dolaylı vergiyi şişirip pırlanta gibi lüx tüketim mallarında sıfırlarsanız anayasanın temel maddelerinden olan sosyal devlet ilkesine en ağır darbeyi vurmuş olursunuz.

MEGAN66
19 Nisan 2011, 16:22
Yapma be ihtiyar
bunlarıda görelim lutfen

Çok güzel özetlemişsiniz. Herkesin takım tutmadan anlamasını isterdim. Yeterince açık. Çoğunluğun içinde azınlıktır düşünenler.Yinede varlar, HAMDOLSUN.
Bahçeşehir Esenyurttada yakındır, tanışmakda isterim açıkçası :)