PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet ve Boyun Ağrısı

saintofdream
18 Nisan 2011, 14:47
Merhaba Arkadaşlar ;

Benim motosiklet üzerindeyken ve sonrasında boynum ağrımaya başladı. Bi senedir motosiklet kullanıyorum bir şey olmamıştı. Bir haftadır hafif agrıordu. Ama bugün çok ağrıyor. Nasıl baş edecez bu dertle ?

motorcu48
18 Nisan 2011, 14:53
valla bende merak ediyorum bu konuyu da şahsi fikrim herşeyin ilacı düzenli egzersiz yapmak

bY_aLp
18 Nisan 2011, 15:00
aynen boynumu sol tarafa zor yatırıyorum

Ramazan Can
18 Nisan 2011, 15:01
bir güzel masaj yapacaksın....

The Dude
18 Nisan 2011, 15:06
ilkin kask ile mont arasındaki kısmı iyi doldurarak oradan rüzgar geçisini engellemek lazım.

hudsonda güzel bir ürün görmüştüm.
linki budur (http://www.hudsonderi.com/?urun-699-SC01-FULL-WINDPROOF-WINDPROOF-FERMUARLI-MOTOSiKLET-MOTORSiKLET.html)

alternatif olarak uzun sayılabilecek polar atkım var onu kullanıyorum,
epey etkisi var.

ikinci olarak motosiklet kullanan kişinin otomobil kullanıcısından farklı olarak fiziksel yeterliliği gerekir. zira vücut ile daha bütünleşik bir araç.

düzenli egzersiz yapmakta fayda var.

belki de en önemlisi bir doktora görünmeli,
zira hafif olduğunu düşündüğünüz bir ağrı daha büyük dertlerin habercisi olabiliyor.

M.e.t.i.n
18 Nisan 2011, 15:21
Balaklava kullanmak lazım..:wiinkk:

kurubuz
18 Nisan 2011, 15:23
Boyun fıtığı varsa masaj vs hikaye. Doktora git . Sorun buysa daha da ilerlemeden müdahale etmek gerekli.

Acil112
18 Nisan 2011, 15:33
@The Dude arkadaşın söylediği ürün kesin çözüm. Boyun ve omuz ağrısında En önemli faktör kask ve mont arasındaki açık kalan kısımdan boyuna ve montun içine rüzgar girmesi

takendy
18 Nisan 2011, 15:37
kaskınız ağır olabilir ,

vizör açıkken kask boynunuza daha çok baskı yapacaktır.

50 km/h üstündeki hızlarda vizörünüz kapalı ve başınız hafif öne eğik olur ise rüzgara karşı boynunuzun göstereceği direnç azalacaktır.

ayrıca mont tam kapalı olmalı ve aradan rüzgar almayacak çeşitli ekipmanlar ile desteklenmelidir.

Nfs
18 Nisan 2011, 15:55
Buff kullan hiç çıkarma..derim...:bounce:

saintofdream
18 Nisan 2011, 16:48
Ben iyisi kaskı değitşirim kaskım cok ağır. 300 tlye vemar açılır kapanır kask dediler gittik aldık önceki sene. Maşallah gevur ölüsü gibi oldu, hergeçen gün ağırlaşıor sanki. Buffsız binmem saten. Gidon açısıyla ilgili bişiy olabilirmi. Biraz ayar çektirmiştim. Biraz uzak gelior şimdi gidonlar.

Slayerrr
18 Nisan 2011, 17:04
Öncelikle kask ağır demişsin zaten. Bu yeterli sebep ayrıca kaskın çenesi açıkken kesinlikle kullanmayacaksın.

M.e.t.i.n
18 Nisan 2011, 17:16
Ben iyisi kaskı değitşirim kaskım cok ağır. 300 tlye vemar açılır kapanır kask dediler gittik aldık önceki sene. Maşallah gevur ölüsü gibi oldu, hergeçen gün ağırlaşıor sanki. Buffsız binmem saten. Gidon açısıyla ilgili bişiy olabilirmi. Biraz ayar çektirmiştim. Biraz uzak gelior şimdi gidonlar.

Kask'tan olduğunu zannetmiyorum,ama gidon pozisyonundan olabilir...:wiinkk: