PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cbr125 mi apache150mi cbf150mi ybr125 mi ck125mi v.s. hodri meydan

kursattekin
18 Nisan 2011, 14:27
forumun neredeyse yarisi bu ve benzeri konular ile dolu ve herkese kendi motorunu ovup digerini yeriyor, kimi hakli kimi haksiz onyargili elestiriler oluyor, yaz sezonu geliyor ve yeni motor alacak arkadaslara da yardimci olmasi acisindan bir onerim var, 8mayis pazar gunu istanbuldaki arkadaslar avrupa yakasi otogar cevresinde uygun bir bolgede anlasip bulusarak Istanbul-Tekirdag-Istanbul, Anadolu yakasindaki arkadaslar ise Istanbul-Adapazari-Istanbul istikametinde gezi duzenleyelim, gezinin amaci hem tanismak hem de motorlari test etmek, katilacak arkadaslarin motorlari maksimum 150cc olsun, Mondial Kymco TVS Honda Yamaha Asya Sym ve bircok farkli modelden arkadaslar katilirsa cok iyi olacaktir, herkes ilk benzincide motorun deposunu fulleyip kmsini sifirlayarak, yola ciksin, mumkunse motorlarin gucunu gormek icin herkes bir artci getirirse hem kalabalik olur daha guzel, bir arkadas not tutar, kim hangi moturu kullaniyor, kac kmde, kac model, ne kadar yakit tuketildi yol boyunca v.s., gezi boyunca kural olarak ne cok hizli ne cok yavas olmamak kaydiyla ortalama 80km ile gidip donulecek, sadece gidilen noktada 15-20dk. ihtiyac molasi verilsin, amac motorlarin dayanikliligini gormek, bu sekilde hem tarafsiz bir yaris olur hem de guzel bir haftasonu gecirilir, dusuncelerinizi bekliyorum, tesekkurler

8mayis

aparat
18 Nisan 2011, 14:41
hangi markayı hangisiyle karşılaştıracaksınız :cyclopsan her motorun kendine has karaktesilik özellikleri var yakıt,tork,hızlanma uzun yola dayanıklılık vs,vs karşılaştırma değilde şöyle güzel bir toplu sürüş yaparsanız(toplu sürüş kurallarına uyarak) daha keyifli olacaktır kanısındayım...
siz hernekadar ortalama 80km hız desenizde zira bağzı arkadaşlar aralarında yarışmaya kalkacaktır ve hernekadar not tutsanızda çok farklı sonuçlar ortaya çıkacaktır ...

rüzgarınız bol tekerleriniz düz bassın ....

motorcu48
18 Nisan 2011, 14:41
çok dengesizce bi düşünce motor test işini trafikte mi yapıcaksınız bide ufak çaplı yarışacaksınız :D kimin motoru daha iyi daha hızlı ya bırakın artık bu dalaşı ya herkez istediğine binsin sanki ülkemize yeni gelmiş motor bunlar hepsinin ne olduğu ap açık ortada senin benim test etmemle en iyisimi çıkacakta halk ona göre o motoru alıcak .bırakın arkadaşlar bunları...
şimdi eminim bunu dedim diyede topa tutarlar :D doğru söyliyen hesabı hadi bakalım kolay gelsin

Ramazan Can
18 Nisan 2011, 14:54
bu haft sonu olmazsa ben varım ama karşılaştırma öyle yapılamaz... sonuçlar doğru çıkmaz... ben 90 kiloyum.. arkama 70 kiloluk bir artçı alsam 160 kilo eder... adam 60 kilo arkasınada 60 kiloluk bir artçı alsa eder120 kilo.. aradaki 40 kilo benim fazla yakmama sebeb olacaktır.. aynı kişiler aynı surat ve zorlamalarda farklı motorları kullanmalıki sonuç düzgün çıksın....

bence amaç değişlemi... adapazarına ıslama köfte yemeye gitmeye ne dersiniz denilmeli...

F54
18 Nisan 2011, 15:18
bu haft sonu olmazsa ben varım ama karşılaştırma öyle yapılamaz... sonuçlar doğru çıkmaz... ben 90 kiloyum.. arkama 70 kiloluk bir artçı alsam 160 kilo eder... adam 60 kilo arkasınada 60 kiloluk bir artçı alsa eder120 kilo.. aradaki 40 kilo benim fazla yakmama sebeb olacaktır.. aynı kişiler aynı surat ve zorlamalarda farklı motorları kullanmalıki sonuç düzgün çıksın....

bence amaç değişlemi... adapazarına ıslama köfte yemeye gitmeye ne dersiniz denilmeli...

evet ramço adapazarında ıslama köfte güzel. bi gezi olursa inşallah bende burada bekliyor olacam benim amacım zaten belli köfte yemek motoru test etmeme gerek yok zaten bu katogaride lider:farao:

kursattekin
18 Nisan 2011, 15:20
çok dengesizce bi düşünce motor test işini trafikte mi yapıcaksınız bide ufak çaplı yarışacaksınız :D kimin motoru daha iyi daha hızlı ya bırakın artık bu dalaşı ya herkez istediğine binsin sanki ülkemize yeni gelmiş motor bunlar hepsinin ne olduğu ap açık ortada senin benim test etmemle en iyisimi çıkacakta halk ona göre o motoru alıcak .bırakın arkadaşlar bunları...
şimdi eminim bunu dedim diyede topa tutarlar :D doğru söyliyen hesabı hadi bakalım kolay gelsin

Cok dengesiz dusunce derken okudun mu once Turkce yazdim ama, test isini trafikte degil okul bahcesinde yapacagiz, sen motorunu trafikte degil evde mi kullaniyorsun, kim sana dedi on teker kalkacak, sov yapilacak diye, motora trafikte binilir, motorsiklet zaten bisiklet degil :) ufak capli yaris senin dusuncen. okursan amacin tanisma, gezi ve motorlari tanima oldugunu gorursun, 150cc ne yarisir ne yapar tek akilli sendin hemen yarisma aklina geldi komik sey :queen: buradaki asil amac dikkat edersen ( sanmam okumazsin ) 200-250km ile hicbir motor test edilmez, zaten o yolu gidemeyen motor olmaz, Turkiyedeki bulunan tum cinliler dahil 200km gidebilecek kapasitede, dogru soyleyeni degil de bence bos gereksiz yorumlari topa tutmak gerek, ilgini cekmezse yazmazsin, halk motoru ona gore almaz tabi ama maksat muhabbet olsun, forumda sunu mu alayim bunu mu alayim diye yazanlara sende cbf150 al demissin niye? sen bu isin erbabi misin? o kisi sen dedin diye mi alacak

Ramazan Can
18 Nisan 2011, 15:24
evet ramço adapazarında ıslama köfte güzel. bi gezi olursa inşallah bende burada bekliyor olacam benim amacım zaten belli köfte yemek motoru test etmeme gerek yok zaten bu katogaride lider:farao:

ıslama köfte şahane oluyor... kamyoncu adamız ağız tadımızı biliriz....

F54
18 Nisan 2011, 15:28
ıslama köfte şahane oluyor... kamyoncu adamız ağız tadımızı biliriz....

aslında eşme de mangal da olabilir o sapanca gölü kıyısında doğal ortam gibisi yok umarım bu gezi gerçekleşir tanışmak maksak köfte bahane

Ramazan Can
18 Nisan 2011, 15:32
aslında eşme de mangal da olabilir o sapanca gölü kıyısında doğal ortam gibisi yok umarım bu gezi gerçekleşir tanışmak maksak köfte bahane

gezi organize edilir ve kısmet olursa gelirim... köfte bahane tanışmak kaynaşmak şahane..:):):):)

F54
18 Nisan 2011, 15:37
forumun neredeyse yarisi bu ve benzeri konular ile dolu ve herkese kendi motorunu ovup digerini yeriyor, kimi hakli kimi haksiz onyargili elestiriler oluyor, yaz sezonu geliyor ve yeni motor alacak arkadaslara da yardimci olmasi acisindan bir onerim var, 8mayis pazar gunu istanbuldaki arkadaslar avrupa yakasi otogar cevresinde uygun bir bolgede anlasip bulusarak Istanbul-Tekirdag-Istanbul, Anadolu yakasindaki arkadaslar ise Istanbul-Adapazari-Istanbul istikametinde gezi duzenleyelim, gezinin amaci hem tanismak hem de motorlari test etmek, katilacak arkadaslarin motorlari maksimum 150cc olsun, Mondial Kymco TVS Honda Yamaha Asya Sym ve bircok farkli modelden arkadaslar katilirsa cok iyi olacaktir, herkes ilk benzincide motorun deposunu fulleyip kmsini sifirlayarak, yola ciksin, mumkunse motorlarin gucunu gormek icin herkes bir artci getirirse hem kalabalik olur daha guzel, bir arkadas not tutar, kim hangi moturu kullaniyor, kac kmde, kac model, ne kadar yakit tuketildi yol boyunca v.s., gezi boyunca kural olarak ne cok hizli ne cok yavas olmamak kaydiyla ortalama 80km ile gidip donulecek, sadece gidilen noktada 15-20dk. ihtiyac molasi verilsin, amac motorlarin dayanikliligini gormek, bu sekilde hem tarafsiz bir yaris olur hem de guzel bir haftasonu gecirilir, dusuncelerinizi bekliyorum, tesekkurler

8mayis

fikir güzel fakat cc ayrıma olmasa daha güzel olurdu 150cc ne yani adam da 600cc var yok aga sen büyük makine kullanıyorsun bizle takılamassın bizim havamı zı mı bozuyorsun diyecen adam bırak isteyen herkez gelsin

kursattekin
18 Nisan 2011, 15:43
hersey kalabalik olunca daha guzel oluyor, cumartesi calisan arkadaslar olabilir diye pazar gunu daha uygun olur, havalarda isinip guzel bir mangalda olunca gerisi :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:38 ----------

isteyen herkes gelsin :) gelene niye geldin zaten denmez ki, kiyaslamayi 150ccler icin yapalim dedim,zaten sonuc belli, hemen hemen hepsinin yakiti gucu kuvveti birbirine esdeger, maksat senin motorun gucsuz,cinli,japon ayrimini birakip ortak eglenceli geziler duzenlemek, kimse cinli aldi diye elestirilmemeli, maddiyati oyledir, yada sekli hosuna gitmistir, mutlaka bir sebep vardir, herkes motorunu sevdigine gore eglenmemize bakalim

bY_aLp
18 Nisan 2011, 15:55
cbr125 mi apache150mi cbf150mi ybr125 mi ck125mi v.s. hodri meydan

diye başlık açıp cbr 125 ybr 125 ck 125 gibi motorları eleyip 150cc sınırı koyacak kadar ne içtiysen birdaha içme :)

kursattekin
18 Nisan 2011, 16:07
cbr125 mi apache150mi cbf150mi ybr125 mi ck125mi v.s. hodri meydan

diye başlık açıp cbr 125 ybr 125 ck 125 gibi motorları eleyip 150cc sınırı koyacak kadar ne içtiysen birdaha içme :)

Bir oku be kardes, 125ccleri elemek mi oluyor maksimum 150cc demek yoksa 150cc ve alti mi, bir kere oku, icme ayip kafayla oku, anlamiyorsan okudugunu sor birine sana anlatsin oyle yorumla nolur, yeter bu algisi kit kisilerin yorumlari, adama 150cc maksimum diyorsun yazilanin komikligine bak utanmadan ne ictin diyor bunak:queen:

BurakASLAN
18 Nisan 2011, 16:08
Hepsiii...