PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : içimdeki zehri kustum bu gece honda activa tamiri içinde yardım lazım

mettoxin
18 Nisan 2011, 03:56
sa.

sabaha kadar inş. sorunu çözeriz

çalıştıgım yerde hergun farklı farklı motorlara bınıoz haliyle sorunlar ortaya cıkıyor
ve 2 3 gün önce gece sularında sakin sakin gelirken kulagıma acayıp bi ses takıldı kaskı cıkarmamla anladım egzoz patladıgını zaten mesele burda deil hemen tabi bildirdim müdürlere ve ertesi sabah gittim egzozcuya kaynattım orayı ve bi sıkıntı kalmadı tam gün ben kullandım motoru hiç bi sorun yaşamadım ondan sonraki gün izinliydim evde kafa dınlıodum aksam sularında bi telefon geldi kurye arıyor ne nasıl kaynak yaptırdın patladı felan filan deliye döndüm bütün günüm haram olmustu dükkana gittim çocuk kaynagın üstüne kaynak çakmıs o da patlayınca 2 ye bölundu egzoz nerdeyse elde deil sinirlenmemek ve daha da önemlisi motor yan yatmış egzozu tutan SOMON YERİ KIRILMIŞ gelde deli olma tabi yapıcak bişey yok 2 kişi kullandık motoru ya o yan yatırrdı ya ben ben kendımden 1.000 de 1.000 eminim yan yatırmadım motoru yatırsam kimden çekinecem ben yaptım derim ama karşıdaki kişide bende yatırmadım dıyınce tam deli oluyorum ondan sonra müdür 2nız ortak paranızla yaptırcaksınız dedi benım için sıkıntı yok öbür çocuk im kım ettı bende uzatacak bişey yok ben yaptırırm parasının ........ parayı ön planda tutanında aslında motor cocugundu hani haftada 1 gün bilemedım 2 gün biniorum motora sadece bana denk geldi zaten insanların dini imanıı para olmuş artık bende dedim ben yaptırırım hiç tantanaya gerek yok
gidicek olan para olsun ondan daha önemli şeyler var bu hayatta

nasıl desem giden para bana koymaz ama kalbimin kırgınlıgını geçirebileceklerini hiç zannetmiyorum benim hayatım boyunca ilk defa başıma geldi ama yüreğimin tam ortasına oturdu HAYAtımda ilk defa böle biri benım sözüme inanmadı ya olacak iş deil beni çevredekiler parmakla gösterirken (yanlıs anlasılmasın kendımı övmüş gibi olmim ) nasıl desem şimdiye kadar sözümün üstüne söz düşmemiştir(çevremdeki insanların benden yaşça büyük olmalarına rağmen o güveni verdiğime inanyorm ben ) ya ben yapmadım dediysem yapmamısımdır arkadas bundan ötesi var mıdır ya benden yaşça büyük abilerim bile ben bişey olmadıgımda yapmadım dediysem olay kapanmıstır ya sadece onlar deil bütün çevrem öle

ama gel gör ki 2 ay felan oldu çalışmaya başlayalı demek ki o güveni veremedim dükkana demek ki ama sırff kendime kızıyorum başka kimseye deil
eski çalıştığım yerde bile ufak bi yerdi dükkanda kimse olmasa bile dükkanı teslim edip giderdi bana eski mesleğimde bile (atçılıktaydım) 150 milyarlık atı sakatladım idmanda sakatladım derken at biraz deliydi 3 defa şahladı kafa üstü yere çakıldık 150 milyarlık at gitti at sahibi gelip benim durumumu sordu sadece bişeyin varmı nasıl oldu felan ama bu olay yüreğime tam ortasına oturdu hele sözüme inanılmaması beni hepten deli ediyor bu olaydan sonra zaten aşırı işten soğudum olay para meselesi deil sadece gurur meselesi benm için

K.BAKMAYIN GECE GECE İÇİMİ DÖKTÜM BAŞINIZI AĞRITTIM AMA ADAMLAR BEnİ FARKINDA OLMADAN YERİN DİBİNE SOKTU RESMEN

http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/207911_1962824438050_1466029414_32343761_4588826_s .jpg

sarı noktanın iç kısmında bilenler bilir egzoz sabitlemek için somon yeri var o somon yeri kırılmış ve öbür yine sarı renkdeki uzun çizgiden kopmuş
ona nasıl bişey yapmak gerekıyor başına gelen varmı hiç acaba içten bi demir parçasıyla egzozu sabitleyebilirmiyiz tecrübelerinize ihtiyacım var

Nfs
18 Nisan 2011, 04:01
Dostum sen sen ol,emanet araç kullanma...Ha düştüğün yarış atına gelince,sen iş kazası geçirmişsin.At sahibi zorunlu olarak sorucak neyin var yok diye?Sana birşey olsa sakat kalsan allah korusun.açarsın tazminat daavsı iş kazası vs.Ödenekleri var cezalar var bunların.Sıkma canını bu saatte.

IzuaL
18 Nisan 2011, 04:04
geçmiş olsun, sonuçta burası paylaşım yeri. sen kendini bildikten sonra başkasını dert etme derim. su akar, yolunu bulur.

Acil112
18 Nisan 2011, 09:12
motorcu olması şart değil iyi bir egzozcuya git bir şekilde halleder sorunu.

mettoxin
20 Nisan 2011, 04:07
sorun devam edıyo egzozcuya gidip yaptırmıstık 2 gn dayanda yarın 0 egzoz yada ıkma egzoz alınacak ama arka saplama yeri hala kırıl nasıl yapıcazz hala bı fikrim yok

acayüp
20 Nisan 2011, 05:14
Eksozun motor bloguna baglandığı yerin kırık olduğunu anladım doğrumu.
eğer doğruysa sen o kırığı yaptırıpta o eksozu oraya sabitlemediğin sürece sıfır eksoz da alsan sürekli kırılmaya devam edecektir.
Oranın tamiri için motorun sökülüp sağ krank kapağının (genelde krank kapağında dır o kulaklar) bir tornacıya gitmesi ve aliminyum kaynağı yapılarak ya kopan parçanın kaynatılması yada oraya yeniden kulak yapılması lazım. Bunun dışında işini görücek tek yol sağ krank kapağının sıfırının yada çıkmasının alınmasıdır.
Kolay gelsin.
Geçmiş olsun. Cana geleceğine mala gelsin sıkılma bu kadar dünyanın bin türlü hali var neler görücez neler yaşıcaz daha kim bilir.

mettoxin
20 Nisan 2011, 05:53
doğru tespit 0 egzoz taksak onuda mı kırar acaba

acayüp
20 Nisan 2011, 05:57
Ne takarsan tak kırılıcaktır. Mutlaka o kulak sağlama alınmalı . Seni temin ederim bunun neredeyse başka hiçbir çaresi yok. eğer bir yolu yöntemi olsaydı kendi scooterımda uygulardım :) 300 dolarlık eksoz yamalı bohçaya dönmüştü . Yaptırdım da kortardım işi :)