PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kask önerisi

pusula_63
17 Nisan 2011, 23:22
arkadaşlar kask almayı düşünüyorumda yazlık mı kışlık mı bide hangi çeşit var bilgilendirirseniz sevinirim.

Tarkan1981
17 Nisan 2011, 23:25
Güvenli bişey olsun

full face veya varimsi tercih etmeniz yararınıza

saygılar.

http://sharp.direct.gov.uk/

sitesindende bi sağlamlık dayanıklılık sağlaması yapmanızda menfaatinizedir.

speirs
17 Nisan 2011, 23:32
Arai al bak keyfine

ufuktan
17 Nisan 2011, 23:32
bütçe ne kadar ?

Ramazan Can
17 Nisan 2011, 23:35
bütçen ne kadar.... kapalı kask tavsiyemdir...

satoyama
17 Nisan 2011, 23:36
alacağın en ucuz ve en iyi kask lazer bence yada nolan olabilir

Osbourne
17 Nisan 2011, 23:50
Nolan'ın en ucuz kaskı 200 liralaran başlıyor ve güvenilirlik açısından ortanın üstü bir kasktır.
Lazer, LS2 vb. geçiniz..

Acil112
18 Nisan 2011, 00:24
Ne aradığınızı biraz daha açık söylerseniz...
mesela ayırdığınız bütçe ne kadar? fullface mi olsun? yok ben sıkılırım derseniz çene-açılır mı olsun? güneş vizörü olsun mu? varsa içerden mi olsun? yok ben sürat yaparım derseniz çene-açılır kasklar rüzgar sesini iletir. Müzik dinler misiniz? N-com olsun mu?:cherry:

satoyama
18 Nisan 2011, 00:31
Nolan'ın en ucuz kaskı 200 liralaran başlıyor ve güvenilirlik açısından ortanın üstü bir kasktır.
Lazer, LS2 vb. geçiniz..

usta lazer de yabana atılacak kask değildir (bence)

ls2 ile aynı katagoriye koyup, "geçiniz" yapılmamalı :)

2003-4 den sonra hortlayan markalardan değildir köklü bir markadır lazer :)

ama nolanda hem fikiriz tabi

yanlız lazer vertigonun n62 den daha sessiz olduğuna defalarca şahit oldum orasıda başka :silent:

cbr1100 xx
18 Nisan 2011, 00:44
shoei xr 1100 al gitsin...:P

Alper Kaya
18 Nisan 2011, 00:47
Ls2 çok kotumu

Osbourne
18 Nisan 2011, 00:47

yanlız lazer vertigonun n62 den daha sessiz olduğuna defalarca şahit oldum orasıda başka :silent:

Hmm. Biraz açıklayayım o halde.. İşin kolayına kaçmıştım :)

Öncelikle LS2, Lazer ve Nolan..Hepsi de güvenlik sertifikalarını almış markalar, bunda sorun yok..

Lakin LS2 kullanan ve malzeme kalitesizliğinden bahsetmeyen bir arkadaşımı görmedim.
Güvenilirlik açısından ilk kazasında karpuz gibi ortadan ayrıldığını yazan da oldu, yanlardan çatladığını söyleyende..
Çene açılır modellerinde sanırım hepsinin mekanizması plastik..
(Piyasada en güvenilir mekanizma elbette çelikten olanlar ki LS2'de bu sistem yok..)
Dolayısıyla, bu ve benzeri hem güvenlik hem de aerodinamik sorunları duyduktan sonra benden geçer not almadı..

Lazer'e gelelim..
Kendisi iyi ve isim yapmış bir marka olmakla birlikte her modelini denememe rağmen kesinlikle aerodinamik sorunları olan bir marka olduğunu bilmekteyim. Daha doğrusu AR-GE sini aerodinamiğe pek ayırmıyor anlaığım kadarıyla.. Ses ve denge sorunlarını hem kendi kullandığım modelinde hem de arkadaşlarımın kullandığı modellerde pek çok kez gördüm/duydum..
Sağlamlık konusunda elimde bildiğim bir veri yok..

Dolayısıya yukarıda saydığım iki marka da fiyat/güvenlik/kalite triosunda öne çıkıyorlar..Lakin bu herşey midir, orası tartışılır..

Gelelim Nolan'a..

Nolan bir marka, evet.
Sadece marka olduğu için minimum %10 daha pahalıdır, buna da evet..

Ama güvenlik açısından 4 yıldızdan aşağı alan bir modelleri yok..
Kendini o konuda ispat etmiş bir marka..
Pinlock özellikli vizörleri default olarak geliyor ve renkli vizörleri piyasadan en az %25 daha ucuz..
Ses ve rüzgar yalıtımı elbete Shoei, Arai, Schubert (TR'de en ucuz modelleri 600 TL den başlar) gibi markalara göre değil ama sayılan diğer iki markaya göre daha iyi, gözlem ve duyumlarım bu yönde en azından..

Dolayısıyla Nolan, 200 liralara bulunabilen fiyatıyla tercih edilmeli derim ben..

Örnek: Nolan N62 şuanda 190 TL'ye piyasada alınabilecek en ucuz modeli sanırım..

Son olarak;

LS2: İspanyol
Lazer: Belçika (emin değilim)
Nolan: İtalyan

orjinli kasklardır.

ezme
18 Nisan 2011, 00:48
Shoei multitec kullanıyorum çok memnunum! İster full face ister açık kask olarak kullanırsın! Tek dez avantajı fiyatı... Bu arada naçizane bir öneri daha; kafana tam olarak oturmayan çok kaliteli bir kasktansa, kafana tam oturan orta kaliteli bir kask daha iyi koruyacaktir seni! Umarım bu forumdaki hiçbir kullanıcı kask ihtiyac duyacak durumlara düşmez!

Acil112
18 Nisan 2011, 00:54
Nolan N103 var ama biraz tuzlu:) abartmıyorum her yedek parçası(vizör, padler vs..)35euro. ama çene açılır mekanizması çelik, güneş vizörü içerde olduğu için çene açık konumda sadece güneş vizörü ile kullanılabiliyor, tek dezavantaj bence rüzgar sesini çok hissettiriyor.
kask: 299euro
bluetooth N-com: 250euro

Alper Kaya
18 Nisan 2011, 01:05
birde http://www.motomaxonlineshop.com/main/nitro_hellrazor-pmu1255.html bu kaskı almayı düşünüyorum ne diyosunuz nitro ls2 den iyi midir bütçem maximim bunu fiyatı kadar ama kırmızı olması lazım motorda kırmızı bu kask hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum

TAYFUNBORA
18 Nisan 2011, 11:01
Arkadaşlar önerileriniz gayet güzel.Kask bence en önemli şey.Fiyata tabi bakıcaz kask için ama önemli olan güvenlik kalitesi.

1,Sorum?

Ben chopper alıyorum.Çok hiz sevmiyorum.Bol bol gezmek ve uzun yol yapmak istiyorum.Bluetooth kulaklıkla hem telefonla konuşup hemde müzik dinleyebilirim.Sigarada kullanıyorum.Acaba hangi tip model daha kullanışlı olur benim için.Bana sanki çeneden açılan iyi olur gibi geldi.

2,Sorum?

Benimle birlikte motora eşimde binecek.E haliyle onun kullanacağı kaskta onun ölçüsüne göre olacak.Yani ufak.Atıyorum bir gün kadıköye indim bir arkadaşımı gördüm.Aldım motora gittim.E adam kask takamayacak mı?Yada ben motorda 3 kask mı taşıyacağım .Nasıl oluyor bu işler çözemedim?

satoyama
19 Nisan 2011, 00:18

Öncelikle LS2, Lazer ve Nolan..Hepsi de güvenlik sertifikalarını almış markalar, bunda sorun yok..

Lakin LS2 kullanan ve malzeme kalitesizliğinden bahsetmeyen bir arkadaşımı görmedim.
Güvenilirlik açısından ilk kazasında karpuz gibi ortadan ayrıldığını yazan da oldu, yanlardan çatladığını söyleyende..
(Piyasada en güvenilir mekanizma elbette çelikten olanlar ki LS2'de bu sistem yok..)
Dolayısıyla, bu ve benzeri hem güvenlik hem de aerodinamik sorunları duyduktan sonra benden geçer not almadı..

Lazer'e gelelim..
Kendisi iyi ve isim yapmış bir marka olmakla birlikte her modelini denememe rağmen kesinlikle aerodinamik sorunları olan bir marka olduğunu bilmekteyim. Daha doğrusu AR-GE sini aerodinamiğe pek ayırmıyor anlaığım kadarıyla.. Ses ve denge sorunlarını hem kendi kullandığım modelinde hem de arkadaşlarımın kullandığı modellerde pek çok kez gördüm/duydum..

Dolayısıya yukarıda saydığım iki marka da fiyat/güvenlik/kalite triosunda öne çıkıyorlar..Lakin bu herşey midir, orası tartışılır..

Gelelim Nolan'a..

Nolan bir marka, evet.

Pinlock özellikli vizörleri default olarak geliyor ve renkli vizörleri piyasadan en az %25 daha ucuz..
Ses ve rüzgar yalıtımı elbete Shoei, Arai, Schubert (TR'de en ucuz modelleri 600 TL den başlar) gibi markalara göre değil ama sayılan diğer iki markaya göre daha iyi, gözlem ve duyumlarım bu yönde en azından..

Dolayısıyla Nolan, 200 liralara bulunabilen fiyatıyla tercih edilmeli derim ben..

Örnek: Nolan N62 şuanda 190 TL'ye piyasada alınabilecek en ucuz modeli sanırım..

Son olarak;

orjinli kasklardır.

bilgiler için teşekkürler

n62 güzel kask evet ama bende şöyle bir hayal kırıklığı oldu hele hele sizin yazınızdan sonra ..

demek 190 tl ye düşmüş :silent:

öyleyse tam hak ettiği fiyatı bulmuş çünkü!

bir hevesle geçen yıl şirinevler civarı mağazaya fuarda beğendiğim ama alamadığım n62 yi 250 tl gibi bir fiyattan (hatta 270 ama naikt 250) almaya gittim. birde ne göreyim! bu n62 nin içi farklı (düz renk olanları desenli zaten istemiyordum) meğer her n62 aynı değilmiş! iç kalitesi süngeri kumaşı çene rüzgarlığı hepsi değişik kısacası hayal kırıklığına uğradım, o desenli ve içi kallavi olan n62 ler ise baya tuzluydu:pr:

mccxcix
15 Nisan 2016, 16:54
http://www.motosikletaksesuarlari.com/Motosiklet-Kaski-Fiyatlari-ve-Modelleri bu siteye bi bak oldukça çok çesit var fiyatlarda iyi açık kapalı istediğini alabilirsin

5 yıllık süre zarfında muhtemelen 3-4 tane falan bile değiştirmiş olabilir, biraz geriden geldin de :queen:

VolkanYUKSEL
02 Ekim 2017, 20:00
Yeni önerileriniz nedir acaba kask için bütçe 250

muhamnet
03 Ekim 2017, 01:25
bütçeyi biraz yükselt, mt revenger almaya çalış...

hasmet
03 Ekim 2017, 03:03
Kask yazlık kışlık olmaz. Aynı kask yazın da kışın da kullanılır.

TUTITO
03 Ekim 2017, 07:52
Yeni önerileriniz nedir acaba kask için bütçe 250

Konuyu yukarıda tutarsak belki 1-2 cevap daha gelir.

rollcycle
03 Ekim 2017, 10:15

nolanın tüm kaskları plastik. LS2 ve lazer markasında hem fiber hem karbon kasklar mevcut. Paranıza yazık etmeyin :) nolan alırken 2 kez düşünün.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:09 ----------

Lazer'e gelelim..

Gelelim Nolan'a..

Nolan bir marka, evet.

Son olarak;

orjinli kasklardır.

ls 2 nin çok fazla modeli ve kullanıcısı olduğu için bu tip yorum yapan çok kişi oluyor. Piyasada ve dünyada en çok kullanılan ve satılan bir marka. Eski modelleri vasat dereceydi fakat hepsi artık belli standartlar üzerine yapılıyor. LS2 De hem fiber hem karbon çok kaliteli kasklar var. Lazer zaten çıktığı senelerde muhteşem bir markaydı fakat motosiklet kaskı üreten bölümü battı diye bilyorum avrupadan ve satıştan çekildi. kalan modeller hep çok eski üretimli kasklardır üretimlerine bakabilirsiniz. Gelelim nolana sizin dediğiniz gibi :) nolan firmasının tüm kaskları plastik malzemeli kasklardır. Tamamı plastik kasadır. fiber versiyonu x-lite olarak karşımıza çıkar. Nolan yerine fiber örgü olan bir marka tercih edilmesini daha sağlıklı buluyorum.

artemis99
03 Ekim 2017, 10:15
nolanın tüm kaskları plastik. LS2 ve lazer markasında hem fiber hem karbon kasklar mevcut. Paranıza yazık etmeyin :) nolan alırken 2 kez düşünün.

Nolan kullanıyorum yeni kask alacak olsam ilk tercihim yine Nolan olur. LS2 fiber olsa ne olur hayatta almam, zaten bedenleri de kafama uymamıştı. Kafa yapınıza uyan kask alın marka model takıntısı yapmayın.